Liber librae sub figura XXX

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Evo jedne kratke Magičke upute izdane od strane jednog tajnog društva za svoje članove.

Issued by Order :

D.D.S. 7° = 4° Præmonstrator
O.S.V. 6° = 5° Imperator
N.S.F. 5° = 6° Cancellarius

Liber Librae Sub Figura XXX

0. Shvati prije svega - o ti koji težiš našem drevnom Redu! - da je uravnoteženost temelj (Velikog) Dela. Ako ti sam nemaš siguran temelj, na čemu češ onda stajati da bi upravljao silinama Prirode?

1. Znaj zatim, da pošto je čovjek rođen u ovom svijetu usred Mraka Materije i sukoba suprotstavljenih sila, njegovo prvo nastojanje treba biti traženje Luči kroz njihovo pomirenje.

2. Stoga se ti, koji imaš iskušenja i teškoće, raduj zbog njih, jer u njima je Snaga i pomoću njih se otvara put do te Luči.

3. Kako bi i moglo biti drugađije, o čoveće, ti čiji je život samo dan u Vječnosti, kap u Oceanu vremena; kako bi mogao, da nemaš tako mnogo iskušenja, očistiti svoju dušu od zemaljske rđe? No sada je to tako, da Viši Život ometaju opasnosti i teškoće; nisu li ih imali i Mudraci i Hijerofanti prošlosti? Oni su bili proganjani i ponižavani, ljudi su ih mučili; ipak, i kroz to je njihov Sjaj rastao.

4. Zato se raduj, o Inicirani, jer što su veča tvoja iskušenja tim veči je tvoj Trijumf. Kada te ljudi budu ponižavali i govorili lažno protiv tebe, zar nije Majstor rekao: "Ti si blažen!"?

5. Ipak, o aspirante, neka ti tvoje pobjede ne donesu Taštinu, jer sa povečanjem Znanja trebalo bi doči povečanje Mudrosti. Onaj koji malo zna misli da zna mnogo; ali onaj koji zna mnogo svijestan je svog vlastitog neznanja. Vidiš li čoveka koji umišlja da je Mudrac? Mnogo više nade je za ludu nego za njega.

6. Ne žuri da osuđuješ druge; kako možeš znati da bi ti na njihovom mijestu mogao odoliti iskušenjima? A i kad bi to bilo tako, zašto bi trebalo da prezireš nekoga ko je slabiji od tebe?

7. Zato se ti koji žudiš za Magičkom Darovima pobrini da tvoja duša bude čvrsta i nepokolebljiva; jer ako budeš laskao svojim slabostima, Slab će steči moč nad tobom. Pokori se svom Jastvu, ali se ne plaši ni čovjeka ni duha. Strah je slabost i prethodnik slabosti; a hrabrost je početak vrline.

8. Zato se ne plaši duhova, nego budi čvrst i ljubazan sa njima: jer ti nemaš pravo prezirati ili mučiti ih; a to te takođe može zavesti. Zapovedaj im i teraj ih, proklinji ih Velikim Imenima ako je potrebno; ali im se
ne rugaj niti ih muči, jer to će te nesumnjivo dovesti u grešku.

9. Čovjek je ono što sam od sebe učini unutar granica određenih njegovom naslijeđenom sudbinom; on je deo čovječanstva; njegova dijela ne dotiču samo ono što on zove samim sobom nego i cijelokupan Univerzum.

10. Poštuj i ne preziri fizičko tijelo koje je tvoja privremena veza sa vanjskim i materijalnim svijetom. Stoga neka tvoja mentalna Ravnoteža bude iznad uznemirenosti materijalnim zbivanjima; osnaži i kontroliraj animalne strasti, discipliniraj emocije i razum, hrani Više Težnje.

11. Čini drugima dobro zbog same dobrote, ne zbog nagrade niti radi njihove zahvalnosti ili naklonosti. Ako si velikodušan, nečeš težiti izrazima zahvalnosti.

12. Zapamti da je neuravnotežena silina zlo; da je neuravnotežena strogost okrutnost i tiranija; ali i da je neuravnotežena blagost samo slabost koja će dopustiti i podstaći Zlo. Djeluj strasno, misli racionalno, budi Svoj.

13. Pravi ritual je isto toliko akcija koliko i riječ; on je Volja.

14. Zapamti da je ova zemlja samo jedan atom u univerzumu i da si ti samo jedan atom na njoj, te čak ako bi i postao Bog te zemlje po kojoj puziš i gmižeš, čak i tada bi bio samo jedan atom, i to jedan među mnogima.

15. Ipak, imaj največe samopoštovanje i zato ne griješi protiv sebe. Grijeh koji je neoprostiv je svijesno i namjerno odbacivanje istine, uzdržavanje od spoznaje u strahu od znanja da to znanje neče ugađati tvojim predrasudama.

16. Da bi stekao Magičku moč nauči se kontrolirati misao; dozvoli samo one ideje koje su u skladu sa željenim ciljem, a odbaci sva zastranjivanja i suprotne ideje koje se javljaju.

17. Usmjerena misao je sredstvo za neki cilj. Stoga obrati pažnju na moč tihe misli i meditacije. Materijalni čin je samo vanjski izraz tvoje misli i zato je rečeno "glupa misao je grijeh". Misao je začetak akcije i ako slučajna misao može proizvesti mnoge rezultate, šta sve ne bi mogla učiniti usmjerena misao?

18. Zato, kao što je več rečeno, učvrstu se snažno u ravnoteži silina, u sreduštu Križa Elemenata, onog Križa iz čijeg središta je izašla Stvaralačka Riječ pri rođenju osvita Univerzuma.

19. Budi zato okretan i aktivan kao Silfi, ali izbegavaj lakoumnost i čudljivost; budi energičan i snažan kao Salamanderi, ali izbegavaj razdražljivost i okrutnost; budi prilagodljiv i otvoren prema slikama kao Undine, ali izbegavaj lijenost i promjenljivost; budi vrijedan i istrajan kao Gnomi, ali izbegavaj grubost i pohlepu.

20. Tako češ postepeno razvijati moči svoje duše i postati sposoban upravljati Duhovima elemenata. Jer, ako bi pozvao Gnome da ugađaju tvojoj pohlepi, ti više ne bi upravljao njima nego bi oni upravljali tobom. Da li bi zloupotrebio čista biča šuma i planina da bi napunio svoje torbe i zadovoljio svoju glad za zlatom? Bi li ponizio Duhove Živog Ognja da bi oni služili tvom bijesu i mržnji? Bi li povrijedio čistoću Vodenih Duša da ugađaju tvojoj žudnji za razvratom? Da li bi silio Duhove Večernjeg lahora da služe tvojoj ludosti i čudljivosti? Znaj da takvim željama možeš privuči samo Slabog a ne Jakog i u tom slućaju Slab če imati moč nad tobom.

21. U pravoj religiji nema sekti, stoga budi pažljiv da ne bogohuliš ime pod kojim neko drugi zna svog Boga; jer ako bogohuliš Jupitera, ti češ bogohuliti IHVH, a u Ozirisu JHShVH. Pitaj i imačeš! Traži i nači češ! Kucaj i otvoriče ti se!
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Kabbalah?
Ima puno tajnih redova koji se baziraju na kabbalah-i. Vidim da ti je i avatar "The tree of life", deset svesnih kanala kreacije. To je svakako jedno od najmocnijih ucenja, koje zahteva jako puno discipline i truda. Ali zato...
Ima jedan jako dobar sajt (http://www.abardoncompanion.com), Koji vodi Rawn Clark jedan od "ucenika" Franza Bardona. Bogat je informacijama i materijalom, a posebno je zanimljiv je objasnjava dosta tesku teoriju koju je ostavio Bardon (koja je poprilicno komplikovana, gotovo nerazumljiva bez predznanja o Judaizmu i Kabbalahi).
Vrlo zanimljivo... Znanje koje potice od inteligencija iz unutrasnjh nivoa postojanja... DISCIPLINA!
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Necu da budem pogresno shavcen....
Ali kada sam procitao pod br 1, postao sam sumnjicav..
Vec kada sam procitao pod br 2, bilo mi je jsano da se radi nesto kao neo-religije, koje crkva naziva sekte, ili redove...

:thewave: ovakve redove..

Salim se :)
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Ma hebeš tajna društva, ovo je samo jedna od knjiga koju je izdala jedno od njih, a koristi je više njih.
Više na ovo gledam kao na jedan priručnik kako povratiti "poljuljanu" ravnotežu i održati ili unaprijediti več postojeću.
Svidila mi se jer je jednostavna i shvatljiva bez ikakvoga kabaliziranja, tarotiziranja itd.
A sa pinch of mistique, knjiga se zove Knjga ravnoteže XXX (30). Kad se poveže s tarotom i kabalom, u Hebrejskom je L (lamed)=30. Atu VIII, Uravnoteženje. Zato su je tako i nazvali. Na karti je ženski lik koji u ravnoži drži dva taza vage. U jednom je Početak, u drugome Kraj. Ta žena, je u stvari prikaz egipatske boginje Maat. Nemitologizirana Maat je zapravo univerzalni princip, princip održavanja ravnoteže u Univerzumu. Tekst ima 22 članka, koliko je staza na Drvu života. Toliko ima Tarot velikih arkana. I tako dalje, i tako dalje, i dalje...i dalje... :sun2:
Ma, zablebeta se ja... Dobra, bome ova :leafblunt: :eek:hno:
 

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
258
9
0
49
www.magicatmint.has.it
eo ja nisam general :D al mislim da ti je za tih 320 (fiju!) $ bolje kupit štagod opreme za gljive :icon_lol: - s njima se bar zna što i kako, koje su 'nus-' i 'after-' pojave, dok za ovo .. meni se osobno stvarčica doima pomalo jeziva: + hehe da windowsi .. samo mi još fali mozak prištekat direkt na windows, asti .. brrrff :eek:hno:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Maa marrrrshhh od toga..
Pa svaka sprava koju je covjek izumio u proslosti na neki nacin ugrozava zdravlje i to se obicno sazna 50 godina kasnije kada se nove generacije smiju starim glupanima.

Izbjec ljudske umotvorine = izbjec nepotrebnu glupost
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Ma super su ta drustva. Koliko ja kontam, oni uglavnom zajedno posecuju astral (odnosno nalaze se u astralu) i funkcionisu kao grupa. Znam za neke kabaliste koji to rade ali meni su zanimljiviji oni iz monroe instituta. Kod njih se to radi na workshopovima, u izolovanoj sredini sa ljudima koji imaju iskustva i znanja.
P.S. evo kada za par godina bude medju nama 5-6 koji budu iskusni dovoljno mozemo i mi slicno nesto... He, he, he...
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Pa, ja sam, za sada, na nivou "izleta" po nedostupnim poljima i cenim da bih, ako nastavim ovom progresijom, mogao za jedno 4-5 godina (nadam se, u nekoj dobroj varijanti) da ovladam malo kretanjem, odnosno samokontrolom tako da mogu da se nadam nekoj komunikaciji, koja bi bila dogovorena... Naravno, ko zna? mozda i zastranim...
Nalazim da je poprilicno komplikovano dozvoliti sebi da se dozivi komunikacija u "astralu" ili kako vec da nazovemo to polje... Zasto kazem dozvoliti sebi? Pa kada sam bio dete (kao i svi drugi, verujem) redovno sam imao iskustva OBE ali su mi drugi govorili da je to san i da nije stvarno pa bih to trebao da zanemarim... Naravno, kroz vreme i sam sam sebi poceo da objasnjavam kako to nije stvarno vec je to san... i to do te mere da sam se uljuljao u komfor svoje bezbrizne, zasticene percepcije sveta. Stvorio sam jasno uverenje o razlici "stvarnog" sveta, koji je u budnom stanju, i "sna" koji je olicenje moje fantazije ili sta vec... Toliko daleko sam otisao u tom stanju komfora i zasticenosti da nisam mogao da se vratim prvobitnom iskustvu cak i nakon cetiri godine "verovanja" u duhovnu realnost koja je na visoj ravni dostupna meni kao coveku ali pre svega "duhovnom" bicu... Znaci, psihicki, razmisljanjem ili bolje reci filozofijom sam dosao do definitivnog zakljucka o postojanju duhovnog sveta ali na nivou prakse- to naravno nije bilo to. Negovorim o pojedinacnim iskustvima koja se mogu nazvati "paranormalnim" vec o konstanti, stanju svesti koje bi podrzavalo moj psihicki pogled na "realnost". O cemu se zapravo radi ovde...? Pa, dosao sam do skromnog resenja koje je dalo odgovor na moja pitanja... Ja sam, u stvari, kreirao jedan alter ego koji je funkcionisao paralelno sa mojim "primarnim egom" i taj alter je otisao do raznih filozofskih pogleda na zivot i oni su, sasvim, imali svoj smisao i verodostojnost ali sta je bio problem? zasto to nije funkcionisalo? Vrlo jednostavno... Ja nisam stvarno verovao u to. To je bilo ono najbitnije, kada se podvuce crta, ja nisam verovao u ono sto sam "razumeo" psihicki. Jedini nacin da se promeni sistem verovanja je licno iskustvo. Dakle ne filozofija, ne razmisljanjem vec iskustvo. Evo kako se to manifestovalo... Vec neko vreme sam bio okrenut vezbanju transa u hipnagogik stanju (stanje izmedju jave i sna, kada se pada u san) i cesto sam dolazio u stanje kada pocinju da naviru slike i zvuci tako da mogu da ih "posmatram" jedan kraci period ali nakon toga bih morao da se razbudim ili da utonem u san, sto bi cinilo download memorije tog iskustva prilicno nemogucim. Trebalo je lutati malo ali se razbuditi nakon toga... Cuo sam razne zvuke ali i ciste recenice, koje su izgovarali drugi ljudi koje znam... zbrka svega i svacega... sto se nastavljalo vizuelnom percepcijom, uglavnom nekih predela koji nemaju veze sa realnoscu ili moja soba koja je totalno izmenjena i takva slicna iskustva... Vec sam stekao utisak da je to "polje", koje je odvojeno od mene i nesto sto ja posecujem... Zvuke sam tretirao kao jednosmernu komunikaciju od strane neke nepoznate sile sa one strane mog razumevanja... Jednom prilikom desilo se nesto drugacije... Kada sam upao u stanje transa malo sam "tumarao" bez cilja, a zatim mi je palo na pamet da pozovem nekoga sa kim bih komunicirao. U istom trenutku, brzinom misli, ispred mene se naslo neko bice koje me je pozdravilo. To je bio takav sok za mene da sam se automatski razbudio kao da sam usao pod hladan tus! To nije bilo mlako iskustvo kao neka koja sam imao do tada, vec osecaj koji je tesko opisati. Osecao sam prisustvo na nekom dubljem nivou tako da nema sumnje u "realnost" dogadjaja. Zasto je to bio takav sok, iako sam vec "verovao" u postojanje bica koja nisu u ovom mom materijalnom svetu? Zato sto je to bio prvi put da sam suocio svoju budnu svest sa bicem koje nije iz ovog sveta i tada su se srusila moja verovanja i izgubio sam tlo pod nogama, a navikao sam da stojim na tom tlu tako cvrsto... Sistem verovanja se nemenja razmisljanjem vec iskustvom! A jako je tesko doziveti pravo iskustvo kada si pod uticajem loseg sistema verovanja... To je jedan zacaran krug koji je jako tesko razbiti ali kada se to desi izgleda smesno lako... Postavljao sam pogresna pitanja... Mislio sam ZASTO?... a pravo pitanje je KAKO? Uvek je bilo zasto ovo, zasto ono... to je sve potpora trenutnom sistemu verovanja, a pravo pitanje je "kako?" daj mi koordinate da odem tamo i vidim...