Light burn (detaljni opis s slikama)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
Pozz ekipa evo malo sam si dao truda pa sam preveo s growweedeasy jedanu detaljnu temu o led light burnu
posto imam i sam problema s njim a ova tema mi otvorila oci u pogledu mog problema pa pošto mi je jako pomogla eto odlučih se dat malo truda pa da prevedem za ostale novopecene growere

Problem: Vaše kanabis biljka može samo podnijeti određenu količinu svjetla. Nakon određene točke, vaš kanabis će se početi okretati, žutiti ili na neki drugi način pokazati znakove stresa na listovima u blizini izvora svjetlosti i / ili topline.



light burn obično uzrokuje žuto lišće na vrhu biljke direktno pod svijetlom (iako se može pojaviti na starijim listovima koji su bili izloženi dugo vremena).
light-burn-leaf-cannabis-sm.jpg
Sa light burnom, često unutar vene ostanu zelene. Žuto lišće neće otpasti ili otpasti samo, za razliku od nedostatka dušika u kojem lišće pada samo od sebe.
led-grow-light-burn-too-close-top-leaves-turn-yellow-sm.jpg

Light burn je često u zamjenjen za nedostatak dušika što čini wilting žuto lišće. Od nedostatka dušika če lišće otpasti samo, a light burn listovi se čvrsto drže. Nedostatak dušika počinje od dna biljke i kreće prema gore, dok od light burna često kreče od vrha biljke.

Kanabis light burn obično pogađa gornje listove najbliže svjetlu
yellow-top-leaves-from-grow-light-being-too-close-sm.jpg

Nedostatak dušika stvara žuto lišće na dnu biljke Dušik uzimaju od najstarijih listova za hranjenje na dnu biljke. S druge strane, light burn stvara žuto lišće na vrhu biljke pod svjetlom jer su listovi radili previše i / ili predugo bili preblizu svjetlu. Listovi nisu u stanju držati korak s redovitim biljnim procesom. Zamislite da sjedite vani cijeli dan na suncu koje prži, danima cak . Čak i kad ne mozes izdrzati i tako dan ili dva, ili tjedan ili mjesec
Najvjerovatnije je light burn ako je vecina zutog lišča najbliža svjetlu
light-bleached-leaves-sm.jpg

Sa kanabis biljkama koje imaju laganu opeklinu, listovi ponekad postanu žuti ili crveni / ljubičasti, eventualno sa smeđim mrlja, često sa opeklinama rubova i margine koji ostaju zeleni. Ostali problemi, kao što su nutrient problemi može potaknuti ili uciniti simptome light burna puno gore. Listovi se mogu pojaviti uglavnom spaljeni na mjestima s previše svjetla, pogotovo kada je u kombinaciji s toplinskim ili nutrient nedostacima.

Nutrient nedostaci pravi light burn jos gorim!

Ako vidite svjetlo izbjeljivanje i nezdravo obezbojenje samo na dijelovima biljke izravno pod svjetlom, ili samo na starijim listovima koji su izloženi svjetlu, to često znači da je previše svijetla za vaše biljke i trebali bi udaljiti biljku od svjetla! Ako vaš biljka također ima drugih problema, to je mnogo vjerojatnije da će biti pogođeni s light burnom. Zdrava biljka može izdržati veće razine svjetla nego bolesna biljka.

Ako su svjetla samo malo pre blizu, možda samo palac ili nekoliko cm, žuta boja od light burna se može dogoditi polako tijekom dana (ili čak tjedana!). Zbog toga, light burn se prvo može pojaviti na nešto starijih listovima, što može biti zbunjujuće i čine ga teškim za dijagnosticirati.
led-grow-light-burn-too-close-top-leaves-turn-yellow-sm.jpg

Ova kanabis sadnica je spaljena jer je bila bre blizu svjetla
light-burned-leaves-sm.jpg

ova kanabis sadnica je izrasla u svijetlo! Toplina iz žarulja dovela je do teških opeklina . Ako lišče biljke direktno dira svjetlo ostavlja opekline od vrućine žarulja.
light-burned-top-sm.jpg

Ova biljka je bila zelena i zdrava kroz vegetativnom stadiju pod LED svjetlom, ali su listovi počeli umirati ubrzo nakon što je cvjetanje počelo (iako je udaljenost bila dobra u vegetativnom stadiju). Razlog je što je LED bio preblizu.
leds-burnt-to-extreme-sm.jpg

Ove biljke izgledaju naizgled zdravo, ali lišče na vrhu počinje biti sve svjetlije i svjetlije, u ovom slučaju pod 600W HPS koji je bio na nešto manje od foot (30cm) udaljenosti. Lišće je polako postalo žuto tijekom nekoliko tjedana, iako je temperatura bila ugodna 24 ° C.
many-colas-canopy-due-to-marijuana-plant-training-sm.jpg

Ovi žuti listovi su uzrokovani LED svjetlom koji je bio preblizu. Ako ne shvaćate to je light burn simptomi su neobjašnjivi

led-light-burn-top-leaves-yellow-sm.jpg
Blagi slučaj light burna često se zamjenjuje za nedostatka hranjivih tvari ili pH problem, ali ako malo bolje pogledate, simptomi su koncentrirani izravno pod svjetlom.

light-burn-top-leaves-yellowing-sm.jpg

Svjetlo izbjeljivanje Kanabis cvjetovi Ponekad postanu potpuno bjeli

Ovo je kako možete dobiti "Albino" ili bijele pupoljke. Svjetlo izbjeljivanje je najčešće s high-power LED-om ili HPS svjetlom, jer to može biti svjetlije od sunca. Uglavnom, pupoljak izbjeljivanje je ono što se događa kada su pupovi dobili previše svjetla, nekako kao da kosa izbljedi ako ste proveli puno vremena na suncu. cvijet je često manje potentan, a može izgubiti miris!
cannabis-light-bleaching-white-bud-tip-sm.jpg light-bleached-bud-sm.jpg light-bleached-cola-sm.jpg

Pupoljci koji su izblijedjeli imaju tendenciju niske potencije ili čak nemaju snagu (nema dostupnih THC ili drugi kanabinoida). Stoga biste trebali izbjegavati svjetlo-izbjeljivanja svoje biljke po svaku cijenu!
bleached-top-cannabis-sm.jpg

Ponekad svjetlo izblijedjeli kanabis će biti označen kao "albino kanabis" ili "bijeli kanabis", ali istina je da je bijela boja nije zdravo, tako da to nije poželjna osobina (čak i ako to izgleda prilično cool

Većinu vremena, svjetlo opeceni cvjetovi ce biti pregoreni
Često međutim, light burn cvjetovi izgledaju kao da su spaljeni.

LED-om spaljeni cvijetovi – mozete primijetiti kako su svi mali "šećerni listovi" postali žuti ili smeđi
led-burnt-cannabis-bud-crispy-sm.jpg

U ovom slučaju je LED-burn izazvao da listovi najbliži led-u postanu crveni. Iako popušeni cvjetovi su prilično dobri u svakom slučaju, oni definitivno nisu dobri kao što je mogli biti!
led-burnt-cannabis-buds-turned-red-sm.jpg

Listovi preblizu LED svjetla su požutjeli i uvenuli. Iz nekog razloga, kanabis biljke budu puno sklonije light burnu nakon početka cvatnje.
led-grow-light-burn-too-close-top-leaves-turn-yellow-wilted-sm.jpg

Drugi primjer cvijeta koji ima laganu opeklinu od previše blizu LED-a
led-burnt-bud-sm.jpg

Light burn cvijet na vrhu, zdravi cvijet ispod
light-burn-bud-top-regular-bud-bottom-sm.jpg

evo stvarno sam si dao truda sve ovo prevest nadam se da ce nekom pomoči u budučnosti :)
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Zaboravljena tema , @tiki svaka čast,:puuuh:: kao da gledam svoje skurene growove a sad kad bolje razmislim i DP u trenutačnom growu još uvjek pokazuje simptome nedostatka P i N a kad bubnem ful dozu blooma, velika stara biljka pokazuje spržene vrščiče lista a sa smanjenom dozom blooma lišče gubi zelenu boju.
Sumnjam na prejaku svjetlost al mi 69cm iznad biljke (250W HPS) i uz Vutrametar činilo predalekim, sad je na 60cm, zacementiran CT , ppfd malko jači ali u granicama i ipak kuri, lagano, tako da zbunjuje .:confused:
@hazeri držmo se donjih granica ppdf:(, kako i @waynejohn drži svoje :ajnstajn:
 

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.115
163
i mene muci led i sama blizina, iako je na 40cm od cura svejedno ih przi a jos i mali prostor imam.
i jos pazi na nutrijente i da li sam joj dovoljno dusika dao u vege, pa kad pokaze da si je pecnuo malo mislis si radi hrane mozda pa ides s manjom dozom a to radi lampe mozda.
ct i minimus hrane za tebe najbolje dobro zboris.
moj albino kojeg cu skuhat nakraju
 

Prilozi

  • SAM_5349.JPG
    SAM_5349.JPG
    232,1 KB · Pregleda: 163

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
Ja sam skuzio da sve ovisi o strainu i koliko podnosi svetlo bas u zadnjem growu sam imao dva straina različita i sta razdaljina panel jednu je pržilo svjetlo a druga je uživala tako da mislim da bi trebalo malo proučit više strain koji želimo uzgajat i po njemu držat razdaljinu odnosno regulirat inenzitet svjetla
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
evo, lampa visi dijagonalno, klopa non stop, odozgo gubi zelenilo, i miris joj je slabiji nego prije tjedan dva. Laganini al šteti. zadnje zaljevanje pola doze hesi blooma , P+ doza i malo više, kvarat, , root pola doze i SV a ona blijedi, prije tog full doze hesija iz svih flašica.:banana123:
P1011315.JPG P1011320.JPG P1011322.JPG P1011323.JPG P1011326.JPG P1011325.JPG :cool::rasta:
 

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
Nebih ja rekao da je ovo tvoje direkt light burn ima možda malo al probaj ti odradit jedan flush mislim da je ipak malo od previse hrane probaj flush pa da vidimo kroz par dana sta ce reč hesi je ipak dosta jako gnoivo tak da.... Probaj
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
ajoj @tiki fluš izbjegavam, nemre biljka van iz boksa, nemrem ja to dizati i nositi do kupaone i nazad. mislim si velika je i ima 4-5 mjeseci (vega je bila hibernacija, slabo svijetlo da bi joj kontrolirao usporeni rast) smanjio sam ppfd sa 850 na 580 pa čemo vidjeti rezultate kroz 7 dana, hvala na savjetu, držim do tvog mišljenja i zapažanja.:thumb:
 
02.05.2016
85
230
33
Problem sa led svjetlima je taj da nijedno nije isto, svaki proizvodjac stavi kolika je jacina svjetla, ali od svakog proizvodjaca panel ima drugaciji intenzitet svjetla. Kad su ledice izasle za grovanje, proizvodjaci su znali podmititi trgovce da govore da su to duplo bolja svjetla od hps, al su na pocetku bila smeca, napredkom tehnologije poboljsale su se ledice, al intenzitet je problem. Light burn uvijek ide odozgora tako da ga nije tesko razlikovat, al pocetak je vrlo slican wind burnu jer se pale listovi tamo gdje puse
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Talicni

Aktivan Član
27.06.2015
137
668
93
A sta raditi u slucaju light burna? Da li ima neke nade da ce ti vrhovi da se oporave i nastave da rastu ili ce jedan po jedan list da se osuse?
 

Prilozi

  • IMG_20180321_010300.jpg
    IMG_20180321_010300.jpg
    441,8 KB · Pregleda: 101
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and RAOZA.

Talicni

Aktivan Član
27.06.2015
137
668
93
jep, svi koji su dobili ce krepat. nema oporavka lista, al ako ti je ostatak biljke zdrav onda ce nastavit bez vecih problema[/QUOTE]
Samo da javim, izgleda da sam na vreme primetio, pa samo ti vrhovi heda su se sasusili, ceo hed nije. Cak kasnije su se regenerisali i krenuli da prave novi "vrhic" malo deformisan, ali sve se fino zavrsilo. Pa eto ima nade, samo da pravovremeno reagujete
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.632
13.690
358
Led burn zna biti dosta zanimljiv i tesko primjetan, a moze biti da do njega uopce ni ne dode.

E sad ako se drzimo osnosvnih smjernica oko drzanja razmaka u vegi moze i blize, a u cvjetanju krenemo s 30etak cm problema nebi smjelo biti (naravno ako su ostali uvjeti zadovoljeni sto se tice temperature i ventilacije).

Ajmo dalje po mojim zapazanjima:

1. Ako je led burn primjecen vec za vrijeme vege vidjet cemo da se veliki fun listovi pocinju susiti pomalo a svi novi manji listovi su ok, biljka najcesce izgura do kraja ali uz smanjenu potenciju bez obzira sto smo smanjili kolicinu w i povecali razmak jednostavno ostavi posljedice.

2. ako led burn primjetimo pocetkom cvjetanja najbolje je samo povecati razmak za prvu ruku pa ispratiti situaciju ako nejde na bolje onda krenuti u smanjivanje w.

3. ako led burn skuzimo u sredini cvjetanja kad je biljka vec pri kraju bitno se pobrinuti opet na odgovarajuci nacin pa redom :
-smanjiti svjetlo za pol sata ili sat u dnevnom rezimu
-povecati razmak izmedu panela i biljke
-smanjiti kolicinu w odvrtanjem zarulja ili montiranjem slabijih

Kod oporavljanja biljke od stresa uzrokovanih led burnom primjetio sam da cak i root hesijev pomaze u manjim kolicinama, slavol tu ide super ko sto i inace ide super od pocetka do kraja.
A ono najzanimljivije kod led burna je fenotip, znaci mozemo se mi pridrzavati sveg navedenog gore a imati biljku koja jednostavno ne moze iskorisiti toliko svjetla koliko joj mi dajemo bez obzira bila ona foto ili auto dolazit ce do problema, zato najbolje pomalo i pratiti biljku i ne pretjerivati sa kolicinom w el lakse je dodati ako se krene izduzivati nego ju odmah u startu spaliti ako stavimo 100w iznad nje na 20 cm ne bude dobro najcesce. Aopet nade se primjera kao i kod mene auto amnezija panel full blizu nje od pocetka do kraja bez da je jedan jedini list pokazao znakove led burna a druga foto pod istim uslovima bi recimo izgorila vec na pola puta. Zato pomalo sa ledom i bolje da malo fali nego da ima previse :D:bocni:::rasta:
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
na HPSu sam, al sam imo problem sa vrucinom i na jednoj su mi poceli fox tailovi (na cream caramel).
dal da smanjim za jedan sat ili 30min kao sto je gore navedeno kod LED-a? digo sam CT malo vislje i smanjio zarulju sa 660 na 570.
bilje je pred sam kraj, al nikako da zavrsi.
 

Talicni

Aktivan Član
27.06.2015
137
668
93
To sam i ja zakljucio, sa CFL nije bila frka, ali ovaj HPS ubija, mozda bi pomogao onaj cool tube, jel ima neko iskustva sa tim, vredi li ?