Liječenje lupusa canabisom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.06.2018
10
6
3
43
Pozdrav svima!
Nova sam ovdje i priznajem da se ni malo ne razumijem u ovu tematiku. Priie par dana dobila sam ( sumnju ) na lupus, kozni. Napravila sam more pretraga za koje čekam nalaze, ali dermatologica je gotovo sigurna da se radi o kožnom lupusu. Preporuka je invazivna terapija antimalaricinima i kortikosteroidima. Antimalaricini utječu na oštećenje via, stvaraju "žutu pjegu" itd.
Kako sam monokularna ( osoba s jednim okom ) i imam genetsku predispoziciju za glaukom, koji nemam, ali redovno kontroliram, ne bih nikako željela koristiti sugeriranu terapiju jer ne želim riskirati.
Možete li mi ( ne stručnim jezikom ) objasniti ima li šanse upotrebom canabisa utjecati na ovu auto imunu bolest i kako?
Hvala unaprijed svima
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Dobrodošla na forumu, samo opušteno.

Da, kanabis može jako pomoći kod lupusa. Samo pored kanabisa, trebaš jako obratiti pažnju na prehranu.
S kanabisom trebaš početi s cbd rso uljem, najbolje je napravljeno u biomix kapsulama.
https://www.vutra.org/threads/herbal-bobs-medical-lounge.15900/
Trebaš imati u jednoj kapsuli 5mg cbd kanabinoida, uzimaš 4-5 puta dnevno, ako je doza cbd kanabinoida ok, onda ostaješ na toj dozi, ako nije onda uzmeš dve kapsuli od jedanput.
Nekima odgovara cbd rso ulje a nekima omjer 1:1 cbd vs THC, a neki uveče uzme samo THC kapsulu. To zavisi od čovjeka do čovjeka.

Više mi napiši šta jedeš?
 
14.06.2018
10
6
3
43
Imamo opg pa jedem dosta povrca netretiranog, voce bas i ne osim u svojim domacim pekmezima, ali ljubitelj sam crvenog mesa, mlijecnih proizvoda i suhomesnatog. Pusac sam vec 24 godine. S 21 sam imala tesku prometnu i izgubila desno oko. S 25 urosepsu. Inace inam 38 godina.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Prepolovi unos šećera i proizvoda od brašna. Izbjegavajte prerađenu hranu, što manje. Što manje piti pasterizirano mleko, može običan jogurt, tekući, sir, kiselo mlijeko. Suhomesnato, malo i ako je domače. Gazirano piće izbjegavajte, kafu, zamjeni za črni čaj. Pušač, smanji za trećinu, fino bi bilo, da pušiš domaći duvan. Puno je bolje.

Kakve simptome i gde imaš? Lupus.
Iz kojeg grada si?
 
14.06.2018
10
6
3
43
Pusim duhan. Vec par godina. Mlijeko i secer gotovo ne koristim, slatkise sam totalno izbacila prije cca mjesec dana kad sam mislila da su mi po licu buknule akne, a zapravo je to lupus. Kavu pijem ujutro i popodne, crnu, tursku, bez secera.
Zivim u mjestu između Samobora i Zagreba.
Lupus je izbio na licu. Prije 2 godine alopecija areata, 1 zariste na tjemenu, sad prepoznato kao simptom lupusa. Isto tada je izbila fleka na celu i nosu okarakterizirana ( pogresno ) kao keratoza pa je tretirana tekucim dusikom i to 3 puta dok koza nije atrofirala. Sad je to sve prepoznato ipak kao lupus.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Prvo bi trebala probat, da vidiš šta ti najbolje odgovara, koliko mg kanabinoida dnevno i koji omjer kanabinoida cbd, thc. Onda se odlučiš šta trebaš uzgojiti. Koji hibrid. Imaš možda još koju bolest, teškoće?

Uzimala bi kapsule i upotrebljavala kremu, mazilo za mazanje.

Stanje je dve Godine jednako ili lošije?
 
14.06.2018
10
6
3
43
Osim ovoga ne znam za druge bolesti. Nalaze cekam.
Stanje se sad zapravo pogorsalo. Nisam pojma imala sto je lupus dok nisam na hitnu otisla zbog "alergojskog dermatitisa" na licu. Cak mi i kosa raste na alopecicnom zaristu.
Ne znam sto uzimati, gdje nabaviti, kako uzgojiti. Nista ne znam. Toliko sam u soku da ne znam ni kako funkcioniram.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
14.06.2018
10
6
3
43
Posao nemam. Brak stresan. Obiteljski odnosi skroz naruseni od samih pocetaka zivota.
Jako sam napeta otkad pamtim. Nervozna i eksplozivna. S druge strane izuzetno emotivna.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kužim kakvo stanje imaš. Na psihi ćeš trebati isto proraditi, da se ne opterećuješ stvarima na koje nemaš utjecaja.
Život je samo jedan, a da sebe jedeš, to ne valja. Treba se dignuti iznad toga. Smisliču nešto, kako, da se ti pomogne.
Glavu gore, nije kraj svjeta:thumb:
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
zdravo Gracia (jel to piše divlja)
dobro nam došla, pravo mjesto u pravo vrijeme. nuspojava koja se rijetko spominje a događa se svakom tko na forum dojde je puno više smijeha u svakodnevnom životu! želim ti tu nuspojavu čim prije, možda več danas počne, listaj malo po forumu, sami veseljaci::listomahanje::
čil te dočekao, meni odmah smiješak titra, bit če to priča sa sretnim svršetkom!
nego vrijeme leti, za sretni svršetak trebamo početak! sjeme , mjesto sadnje i osatlih sitnica što piše tamo o uzgoju i opremi.
kako si mislila saditi, vrt ,kuruza ili boks?
sjeme nije problem, naručiš i poštom stigne, nije frka.
Fotke volimo, svega, lopate, žarulja, ženska noga na štihači :D
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
super, da se fino kamuflirati, imam i sam nešto posađeno u vrtu. nije teško ni komplicirano, zrno u zemlju zaliti vodom i za par dana krene uzgoj. prvih 2-3 tjedna, dok je biljka mala uzgajamo u tegli, pojeli bi je puževi, skakavci a ovako je zaštičena, na terasi, prozoru,negdje na sigurnom i na oku.
daljenje savjete prepuštam mentoru. vidi malo tehniku uzgoja, treninga tako to zovemo, dnevnike uzgoja, malo o gnojivu , ova skupa su za indor, za vrt jara, plantela tako nešto ili imaš več svoj kompost.
čim prije zrno na klijanje, dva-tri.
sve bu dobro, samo konspiracija, :idea:
 
14.06.2018
10
6
3
43
Ok. Cekam. Samo da napomenem da sam dosla do ulja. Ne znam koliko posto cega ima, ali znam da je iz kucne radinosti. Naime, osoba koja ga je radila lijecila je sestre od karcinoma zeluca i uspjesno izlijecila tim uljem. Imam ga cca 2,5 ml.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Velki pozdrav! :D

Iako mi nick tako sugerira, jako malo znam o lupusu, osim onoga sto si do sada navela u temi, ne znam nista vise osobno. No kao oboljeli od psorijaze vise od 26 solarnih okretaja za sada, dobro znam sto je auto imuna bolest i volio bih nesto vise napisati o tome, ne samo za tebe nego za sve koje zanima.

autoimune bolesti su bolesti zacaranog kruga. Glavni, primarni okidac tih bolesti je stres. A zacarani krug upravo jest zato sto nakon izbijanja bolesti, stres se jos vise povecava a samim time i bolest. Bolesnik jako jako tesko moze sam se izvuci iz STANJA u koje je zapeo. Poput shizofrenika, osoba gubi neke stvari, u ovom slucaju motivaciju, samopostovanje i samopovjerenje, pojavljuje se tjeskoba kao bjeg od drustva kao brzo rijesenje, pojavljuje se depresija kao dugorocni simptom.

Nemam lupus, imam psorijazu, prestao sam pusiti duhan prosle godine, na jedvite jade! Godinama sam pokusavao, inace aktivno sam pusio preko 16 godina, kutiju i po do dvije. DUhan sam po sebi nije aktivator bolesti ali je aktivator nervoze. Kazes idem si zapalit da si smirim a onda si jos samo vise pojacas nervozu. Pogotovo ako je u igri i tanin u kavi koji te dehidrira, tjera vodu van (pisanje) a zedan si. To je smrt za autoimune bolesnike poput nas. Jednostavno crnu kavu i duhan izbjegavati ko vrag tamjan.

Preradevine sam prestao jesti prosle godine isto. Dakle salame, sireve, nula bodova. Jedem samo svjeze. Ako nema svjezeg i domaceg ja ne jedem po dan, dva tri dok ne nabavim, radije sam gladan nego bolestan!!! Nasa tijela kada imaju puno toksina u sebi pocnu izbacivati bolest na povrsinu. To nam je ko semafor. Ako nesto ne valja, prvo krene "zuto" a ako bas jako ne vlaja "crveno" svjetlo, da se metaforicki izrazim.


Sam kanabis kao kanabis mi nije osobno pomogao, vise mi sluzi kao sedativ i antidepresiv nego kao bilo sto drugo, ali ti toplo preporucam da se pocnes baviti uzgojem, ako ne zbog sebe onda zbog drugih. Biljka ko biljka, najslicnija uzgoju je paradajzu. Sadis je u petom, sestom pa i cetvrtom ako vrijeme dopusta a onda samo pazis da ima dosta vode i da je u kvalitetnoj zemlji i nemas puno brige. Napokon weed, korov je to. A ti imas vrt, znas sve sto treba o tome bolje nego mi koji se bavimo uzgojem godinama, vjerovala ili ne.


A sad najgore za kraj. Seks. Nema nista gore za homo homo sapiensa nego nedostatak seksa tj ljubavnog zivota. Prije od svih problema, moram to reci ovakko javno oprosti, treba razrijesiti sukobe unutar braka. Danas je moderno rastati se, uvijeti zivota nam to dopustaju, ali to ti ne preporucam. Sto priroda spoji to valja, to znamo svi. Ako dode do problema, guranja pod tepih i tako to pojavi se lupus :D

Uglavnom, vidim da sve znas i sama, mozda bolje i od mene, ne sramim se reci. Ja ti zelim sve najbolje, saljem ti energiju nesebicne ljubavi, razumijevanja i podrske <3


Sreca ti ne treba, sve je u tebi!

Edit:
Konkretan savjet: Ispuni kucu s mirisima!!
https://www.vutra.org/threads/bachove-cvjetne-esencije.18370/
 
Poslednja izmena:
14.06.2018
10
6
3
43
Da, sad sam u fazi nenormalnih napada panike. Oko 5 ujutro me probudi napad i ne mogu zaspati. Vjernica sam i pokusavam se uzdati u Boga. Ali momentalno su te oscilacije u meni odvratno jake. Dijete mi ima 7 godina. Do sad smo setale, isle u park, na more...svuda nas dvije solo, muz je nezainteresiran za interakciju s nama. Sad imam oshecaj da je moj zivot gotov. Ne smijem na sunce. Ne mogu na more. Zakinuti cu dijete u toliko toga u cemu smo do sada uzivale. Muz kaze da sam gotova jer sam psihicki zmrdana i labilna te da ne zamaram druge s mojim oscilacijama. Kaze da cu se pojesti jer sam u nekoliko dana pala draaticno na kilazi.
Izbacila sam crveno meso. Salame i sireve potpuno. Margarin takodjer. Kavu prepolovila. Cigarete također.
Ali u glavi mi je kaos. U trenutku sam sigurna da cu uspjeti izboriti se. U iducem trenutku padam na dno i od panike ne mogu disati.
Ljudi krive mene jer sam stresom to prozrocila. Krive me jer sam nesposobna posloziti kockice u glavi. Jer sam nesposobna fokusirati se na dijete. Jer sam slaba.
Ocekuju od mene da se trgnem, a ja se trudim i trudim, ali ne ide mi...jedva izguram dan.
Nisam glupa. Barem na intelektualno. Emocionalno sam notorna glupaca. I nezrela. Emotivno. Sto znaci da sam u disbalansu izmedju emotivne licnosti i one razumne.
Sad sam se izjadala.
Ove Bachove kapi pretpostavljam da se mogu kupiti. Potruditi cu se naci ih. Hvala svima na konverzaciji.