Limited edition seeds & Rare seeds

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.294
143
Pozdrav ljudi, evo sve više i više istraživam strainove koji se ne pojavljuju toliko cesto na internetu. E sad me zanima, jel netko od vas upoznat sa rijetkim sjemenkama, koje su npr na limitiranoj prodaji određeno vrijeme i u određenim količinama. Što bih voljeli uzgajati, itd? Evo npr. ja sam se bolesno uhvatio jednog straina, i jednostavno, moram ga imat, moram vidit kako raste, radi, miriše MA SVE! I fell in love with Strawberry Banana. Here is why.

dadadadadadadadadadadadadd.jpg

Navodno najveci resin producer ikada.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
jel netko od vas upoznat sa rijetkim sjemenkama, koje su npr na limitiranoj prodaji određeno vrijeme i u odr đenim količinama.
ne znam sta je kod privadine strawberry banane toliko "rare seeds", mozes sad kupiti menku za nesto ispod 20e. "rare seeds" bi po meni bilo seme od: colombian gold, panama red, michoacan, oaxacan red, acapulco gold, thai stick, maui, hawaiin, maui wowee, jamacain tripping weed, suma orange, lamb's bread, wacky weed, ethiopian stash, santa marta gold, laotian green, hawaiian kona gold, hawaiian rib stick, burmese bud, old ketama, malana, karachi... dakle sorte s pocekta '70ih, a ne novokomponovani hibridi
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.294
143
Hm koliko znam svake godine privada izbacuje određenu količinu sjemenki ove sorte, i rijetko su dostupne tijekom godine, evo sada ih ima. Pa malo cackam okolo. ako je neprikladna tema slobodno modovi bacajte u graveyard, zanimala su me samo vasa misljenja :)

Hvala Power :)
 

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.294
143
Može power mijenjaj, rado bih slušao o old school strainovima, a i da ti pokažeš svoje crossove :p
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Acapulco Gold je bila pravi "hit" u Parizu (i šire po Evropi-živio Interrail) kasnih 1970 i do sredine 1980 ih.....baš ga je bilo jedno vrijeme za nabaviti i bio je skup i prehebeno dobar....
ugodan dan svima
respect...

Evo još samo kao Info. : Pariz 1980-ih -večinom su bile zastupljene afričke trave Congo-Zair-Ivory Coast...te skoro sve države zapadne i centralne Afrike u kojima je Francuska imala politički utjecaj i iz kojih su dolazili imigranti navedenih zemalja....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Burkijan

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
mislio sam na acapluco koji se pusio pre nego se barni uopste oformio. al taj period 75~85 se dodiruje na pocetak rada barnija '86, tako da oni jesu zadrzali trag originalne meksicke sative ali sa 20% upliva indice. kako vec kazu:"however, was capturing its spirit" ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wassabi and sharp

funky weed

Aktivan Član
10.03.2015
443
685
93
kingston
zna li iko ísta o old school strainu koji je dosa u split tamo sedamdesetih hvali ga stara garda kao travu koja je drzala cijeli dan kad ujutro zapalis,a zvali su je afrika cak je navodno po njoj nastala i pjesma od dina dvornika afrika.neznam jel strain
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Sjetih se još jedne "legendarne" sorte iz doba dok sam još u Parizu živio...."Viet Bao Silver Leaf"...ili slično vrlo slično....bilo je traženo i skupo ko Acapulco gold tih 1980-ih u Parizu....good old times, manje mi je žao grada koliko prijatelja koje sam tamo ostavio.....:puuuh::


ugodan vikend svima...:rasta:

zna li iko ísta o old school strainu koji je dosa u split tamo sedamdesetih hvali ga stara garda kao travu koja je drzala cijeli dan kad ujutro zapalis,a zvali su je afrika cak je navodno po njoj nastala i pjesma od dina dvornika afrika.neznam jel strain

99,9% nije strain nego porijeklo geografsko, kao što sama riječ kaže "Afrika..." iz Afrike je dolazilo u bivšoj državi dosta ganđe iz takozvanih prijateljskih i/ili nesvrstanih zemalja jer Split je lučki grad (i luka Ploče je blizu) brodovima.....dosta je ljudi iz Dalmacije i primorja navigavalo pa je dio i donosio tu afričku travu koja raste na onom njihovom užarenom suncu na otvorenom u tim malim selima usred ničega a i tamo su u Africi sigurno i oni več stotinama godina unazad duvajuči empirijski izdvajali te sadilii sve jače sorte ganđe....pisao sam i u jednom postu na ovom topicuafrička je trava dominirala i u Francuskoj 1970 i i 1980-ih iz Zaira, Congo, Obala Slonovače, Mali, Togo itd..etc...sve su te "afrikanke" pucale jebeno žestoko i dugo (sječam se ohoho puta kada smo kao klinci se naduvali toliko ponekad od samo jednog joxa malo bolje afričke da je nakon toga bilo ćekanje da nas spusti da se možemo svatko doma vratiti i normalno funkcionirati koliko bi nas raspalila po glavi :)) ...ne znam možda je to odista bio ipak neki old school strain kao afrički acapulco gold...iako sam skloniji vjerovati ovoj svojoj teoriji...
 
Poslednja izmena od urednika:

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Ja bih rekao da se to odnosilo na ganđu koja je dolazila iz Afrike te se zato tako i zvala, moram zapalit jedan da razmislim :puuuh:::)..sve su ili velika većina tih afrčkih potentne trave koje lupaju jako i drukčije, usudio bih se reći, nego današnji skunkovi....

peace...

S.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed

funky weed

Aktivan Član
10.03.2015
443
685
93
kingston
pa to je i meni logicnije ,ljudi su pricali da bi zapalili jednu trubu koja ih je drzala cijeli dan ,da se pojavila sedamdesetih i da je nestala lagano devedesetih i da od tad nisu nista tako dobro pusili a bili su svi na svemu tako da je moralo valjati da bi njih drzalo toliko :) volio bih za iducu godinu narucit tako neku old skul africku sortu da mi bar malo ocara te neke udarne stare sorte za lezanje haha
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ja se samo pitam zašto su te menke tako rijetke ako su dobre? Ako žele mogu i njih naštancati kao sve druge. Zašto ih prozvode u ograničenim serijama kada su tako tako i mogu ih bez problema prodati? Možda sam postavio glupo pitanje?:ajnstajn:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed