Lisče zuti i vene

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.09.2016
69
145
33
Evo imam problem sa biljkom auto chocolade skunk,sad je stara 5 tjedana
Prije otprilike tjedan i pola sam je pognjojio sa pola od preporuce doze plantele,a zatim dva zalijevanje samo vodom,nakon toga su mi malo puzutjeli vrhovi listova uglavnom samo na gornjem dijelu biljke,znaci negdje od polovice pa do vrha(prva slika)

Ostalo lisce je zelene do tamnozelene boje.
WP_20161109_11_14_58_Pro_LI.jpg
Raste normalno,sad ima nekih 90 cm,znaci ne zaostaje u rastu,stalno je na temperaturi od 20 dok ne radi rasvjeta pa do 26 stupnjeva,

E sad je pocelo zutit lisce pocevsi od najdonja dva koja sam vez odrezao,pocinje sa ovim blagim zutim mrljama,kako vec da to nazovem(druga slika)
WP_20161109_11_05_01_Pro_LI.jpg
Ina kraju se desi ovo vidljivo na ostalim slikama,na opip je mlohavo kao da ga npr spalite upaljacem a zatim namocite vodom

WP_20161109_10_32_31_Pro_LI.jpg
WP_20161109_10_33_37_Pro_LI.jpg
 
02.09.2016
69
145
33
Dobro sto si me podsjetio sasvim sam zaboravio na to,zemlja je composana za balkonsko cvijece il kako vec zaboravio sam,ph mjerim digitalnim kinezom,sa 8 spustim uvjek na 6.5 imam jos dvije biljke u istoj zemlji,bubble gum i cheeseberry na nima su isti simptomi ali u puno blazem obliku..
 
02.09.2016
69
145
33
Da...ma rasplakat cu se ako mi uvene:(:D

Eto da ispunim i ovaj upitnik,nisam ga uocio do sad..

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
sjeme

2.Koliko su stare vaše biljke ?
5 tjedana

3.Koliko su visoke vaše biljke ?
90 cm

4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
15 l

5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
composana sa perlitom,da

6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
svakih 4-5 dana,voda iz slavine

7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.2 spustim na 6.5

8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
plantela,6-3-6

9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
led 300 w,kinez

10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
15 cm

11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
90x90

12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
20-26,vlaga oko 45 % sad u cvjetanju
1
3.Koliki je ph zemlje ?
nemam pojma

14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
ne

15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
prwi grow
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
02.09.2016
69
145
33
Hvala na savjetu hazeri..I ja mislim da mi ne preostaje drugo nego flush a zatim cu pognjojit sa plantelom cvet 6-8-8 sa cetvrtinom preporucene doze,to svakako nebi smjelo biti previse..
 
02.09.2016
69
145
33
Makar evo sto sam nasao na stranom forumu,kopiram:

A cannabis nitrogen deficiency will cause the older, lower leaves on your plant to turn yellow, wilt away and eventually die.

The yellow leaves of a nitrogen deficiency may show signs of brown, and they will usually become soft and sort of "fold" in, before possibly turning crispy but ultimately falling off on their own.

If the yellowing leaves are at the top of your plant or the yellow leaves are mostly new growth, then you probably don't have a nitrogen deficiency. Nitrogen deficiencies always affect the oldest, lowest leaves first.

If new leaves aren't getting enough nitrogen, the plant will start to "steal" nitrogen from the older, lower leaves, so that it can give it to newer leaves. This is what causes the yellowing and wilting of a nitrogen deficiency.

Po tome ispada da im je premalo dusika,jer je meni bas zahvatilo donje lisce...?

Sad opet neznam sta napravit,ima li ovdje koja pametna i dobra dusa za drugo misljenje?

example-yellow-leaves-nitrogen-deficiency-marijuana.jpg

nitrogen-deficiency-wilted-leaf.jpg
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Biljka ti cveta,ti je hranis sa plantelom list... zasto? Biljka kad cveta,treba da je hranis sa plantela cvet... znaci da dobija vise fosfora od dusika... pfff
Vidis da si je otrova sa dusikom,flesaj to sa 60l minimum... ostavi do vikenda,pa postaj slike da vidimo stanje... a te zute listove,odseci,mrtvo je to.... elem kupi plantelu cvet u medjuvremenu... a i plantelu vrt,ocajnicki joj je sad potrebna... ajde stej haj
 
02.09.2016
69
145
33
Evo flesano danas ujutro i odrezao sam sve zute listove...imam vec plantelu cvet...nisam ni znao da ima i plantela vrt...javim stanje u subotu

Ma zbunilo me ovo jer pise da listovi isto pozute i kad joj fali dusika..
 
02.09.2016
69
145
33
..evo stanja danas,uglavnom nema vise novih zutih listova,osim sto je pri vrhu jucer klonulo par listova.znaci samo pri vrhu par komada nigdje drugdje...da nije od previse vode..
WP_20161112_09_33_08_Pro.jpg