lisne usi 2-3 tjedan cvijetanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.05.2012
41
7
8
Ovako odmah da se ispricavam ako ovakva tema vec postoji ali nemam pristup internetu na kompjutoru nego samo na mobu a ni mob mi nece svaki put otvorit ovaj forum!
Imam problem sa lisnim usima! Pa me zanima sta mi mozete preporucit da ih se rijesim trebam nesto kemijsko, ne prirodno jer sam vec probao i ona cuda od koprive i nije djelovalo trebam nesto sta naspricam par puta i stvar rijesena sve zivo na biljci je mrtvo. I nemojte mi rec da odem u poljo apoteku jer bio sam u par njih i u svakoj me pitaju na kojoj su biljci lisne usi, a neznam sta da im kazem
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Razmuti neopetroid u vodi i spricaj...ponavljaj dok ne pokrepaju....i biljke spricaj i okolo njih.....kad ih isttrijebiš flush......
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
I nemojte mi rec da odem u poljo apoteku jer bio sam u par njih i u svakoj me pitaju na kojoj su biljci lisne usi, a neznam sta da im kazem

kazes da su te poslali po preparat,nemas pojma o cemu se radi..
kazes da je za ruze ili neko kevino cvece..
kazes da ti je devojka ostavila na cuvanje cvece dok se baskari na moru ,a ti em sto nisi zalivao,em su i napale neke bubice..dajte neke otrove da me ne sahrani i te fore!
Ako ne znas da obradis apotekara,kako ces pandura>>>>:assshaking:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
Kupi malo pakovanje bio-insekticida...'plantella prima' se zove.Nije skupu a ima ga gotovo u svim trgovinama gdje se prodaje i plantellino gnojivo.Mislim da je glavni sastojak u njemu biljka buhač.
Pakovanje je malo i jeftino...a ima i pumpica pa možeš direke pošpricati biljku.Ako su uši u većoj količini nastanjene,a vjerujem da jesu...pokrepavat će za pola sata-sat sve.
I onda fino samo ispereš biljku sa čistom vodom,..ist najbolje naka boca sa pumpicom.
Tako sam se ja riješio naleta ogromnog broja biljnih uši za tren.Dovoljan je samo jedan tretman.
 
18.09.2014
136
96
43
Razmuti neopetroid u vodi i spricaj...ponavljaj dok ne pokrepaju....i biljke spricaj i okolo njih.....kad ih isttrijebiš flush......
prijatelju koja je mjera kad se mjesa taj neopetroid kako god da se zove... moram to obavit imam i ja usi na biljci pa bi to tako rjesio ali neznam koliku dozu da zamjesam u primjerice 1 l vode ...