Lista Svih Religija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
EXARP je napisao(la):
Duša se spušta negdi u 3. misecu trudnoće. Duša se ne stvara; duša se uglavnom prenosi. Kad zakuca srce i prve molekule DMT-a nošene krvlju preplave mozak...TAD se duša spušta u "vozilo".
Zanimljiva TEORIJA, sviđa mi se. Jel se isto događa i kod životinja? Ili smo samo mi ljudi izabrana Božja bića?
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Nije proučavano kod životinja, ali svi sisavci i velika večina biljnog svijeta imaju u svom sustavu DMT. (jebate, trebalo bi nas svih pohapsit; svako od nas, ali baš svako krši zakon; SVI imamo određene nivoe DMT-a, zabranjene tvari, u krvi; i šta je najluđe...bez nje nebi mogli ni funkcionirat :sun2: )
Inaće Triptamini igraju važnu ulogu u radu našeg tijela. Triptamin je inaće sastavni dio hranjivih tvari i bitan prekursor u tijelu za proizvodnju Serotonina i Melatonina, kao najpoznatijih triptaminskih derivata. Za prizvodnju DMT-a u tijelu odgovorna je Pinealna žlijeszda (3. oko :sun2:)

Inaće, teorija je znanstveno dokazana i ispitana. Više o svemu na http://www.rickstrassman.com/ i http://www.thespiritmolecule.com/
Nevjerovatno je na šta je dr. Strassman "naletija" nakon 10 godina kliničkog ispitivanja dijelovanja DMT.
U svakom slučaju, močno štivo. Toplo preporučujem

A šta se tiće tvrdnja da se duša spušta oko 3. mjeseca...to san naletija širon ezoterijske itd. literature. Nisan virova, ali uz par "proračuna" i malo provjere...povirova san. Nakraju...
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Dusu shvatam kao hram koji treba da se gradi. Da bi covjek u strejt stanju shvatio svoju dusu treba izbalansirati svoja cetiri ega ili cetiri energije da funkcionisu kao jedna cjelina. Tjelesna energija sa svojim potrebama, chulna sa svojim zeljama, emocionalna sa svojim osjecanjima i inteluktualna sa svojim idejama.

Kad izbalansiras sve cetiri energije u jednu cjelinu onda si uravnotezio svoje Licno Ja i imas direktnu konekciju sa dusom ili svojim Visim Ja. Ovo sve mozes dobiti bez droga i meditacija. Djeca se rode sa chulnom i tjelesnom energijom veoma jakom. Osjecanja postoje ali mnogo manje nego sto svi razvijemo kasnije u zivotu. Mnogi ljudi imaju izrazene samo neke energije i iako znaju sve sto je potrebno znati o kosmosu ne mogu da nadju unutrasnji mir. Problem je u tome sto je jedna energija previse jaka da sputava druge i stvara neuravnotezenost. Poslije nekog vremena dominatna energija se umori i puknemo. Nikola Tesla se na primjer zakljucao u svoj mentalni kalup. Ja smatram da zivimo u ovom prelijepom svijetu a ne u astralnom duhovnom dje mi misli lete. Ja zelim da budem bas ovdje svim svojim bicem.
 
01.02.2009
0
6
0
38
vjerujem da se dusa stvara pri samom zacecu...

ali dijete je gubi cim se rodi, jer ga jebu u zdrav mozak mamica, tatica, bakica, djedica, i silne tetice i tetkice koje ga pocnu kljukat nepotrebnim informacijama... tj. vec svojim sjebanim robotskim mozgovima...

po meni djeca su tako cista, jednostavna i prelijepa bica... ne iskvarena... i mislim da bi djetetu tek trebali (naravno osim onih osnovnih kao sto je uceti ga hodat i pricat, da me ne shvatite pogresno) trebali pruziti informacije tek kada samo bude spremno na njih i kada bude zatrazilo od nas da mu ih pruzimo, a ne jbte... mislim strasno mi je kada vidim da djete od 5 godina ide na vjeronauku, sta ono zna sto je to?!...
vjeru treba srcem osjetiti... i mislim da svaki roditelj bar malo inteligentan treba pustiti svoje dijete da se samo pronadje... a da se on samo tu nadje kao njegova podrska... a ne kontroler, koji pazi svaki njegov korak... ne sine to, ne tako, pazi ovo, pazi ono... fak it... mislim da se zdrav um moze formirati jedino na vlastitim iskustvima, i zelji za razvojem...

ne trebamo se ni truditi da pravimo robote, kada je covjek savrsen robot... radis s njim sto hoces... samo ga od malih nogu nauci sablonu ponasanja i sta ti treba vise... kak je moje dijete fino i pametno pa ono sve slusa mamu jeeeee... takve roditelje bi ono... argh xD
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
Weedran je napisao(la):
Zanimljiva TEORIJA, sviđa mi se. Jel se isto događa i kod životinja? Ili smo samo mi ljudi izabrana Božja bića?

Ni toliko bitan trenutak kad dusa ulazi u tijelo i kako se dogadja ali definitivno i životinje i biljke imaju dušu..... Sva bica su ujedno i duhovna a mnoga i ajmo reci prvenstveno duhovna bica neka u jednakoj mjeri kao i covjek...a cesto i vise...

Recimo biljke imaju tako prekrasan glas...zacudili bi se... njihov govor pobjedjuje sve nase pjesme... Ako ikad to tozivite svaki tracak sumnje da prekrasne biljcice nisu u rangu s nama ce nestati... Nekome ovo mozda zvuci smjesno ali jednostavno ih nije poslusao na pravi nacin... Mnoga od tih bica su prosla i znaju vise od nas....

Sva bica evoluiraju i razvijaju se na duhovnoj razini.... od virusa do bogova...