Lista Svih Religija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Pazi kad nema Srbije ,Rumunije i ostalih autokefalnih crkava... a ima Makedonije koja jos zvanicno nije priznata od Vaseljenskog sabora :shock: pa tamo pise ko sta hoce...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
haha video sam...
Stvarno je ta wikipedia postala svastara za kojekakve informacije koje blage veze nemaju sa realnim stanjem
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Cuj, ruglo interneta. A ne mislite da je problem sto se ni jedan srbin pravoslavac nije udostojio da dopise par redova ako vec smatra da su bitni.
Pa znate na kom principu wikipedia funkcionise. Nece valjda neki turcin da ispravlja nepravdu koja je ucunjena zato sto nije pomenuta spc.
 

TotalUnderground

Aktivan Član
03.11.2008
64
6
0
35
srbin sam i boli me uvo shto niko nije napisao nishta za spc..nacionalnost nije mi nije bitna,niti religija,i zbog toga sam chesto bio prozivan da nemam identitet..u pogreshnom okruzhenju to reci mozhe te koshtati i vishe nego prozivke..to je josh jedan problem kod ljudi,umesto da pokushaju da zavire u dushu,zaviruju u pasosh..fuj..
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Ima prijo, samo je navedeno pod Witchcraft. A tu je navedena i Thelema, a osnovni moto Wicce "Do what thou wilt..." je uzet direktno iz Theleme, i prilagođen za wiccu.
Nije ni čudo, jer osnivači su u momentu kad su "osnivali" Wiccu bili dosta visoki (mislim VII) stupnjevi O.T.O. - a.
Neki kažu da je Wicca u biti Thelema "za dicu" :rofl:...
Al to nije ni bitno...bitan je ZAKON. I ako ga se poštuje...OK. Ako ne; eto problema :sick:

Liber librae sub figura XXX je napisao(la):
21. U pravoj religiji nema sekti, stoga budi pažljiv da ne bogohuliš ime pod kojim neko drugi zna svog Boga; jer ako bogohuliš Jupitera, ti češ bogohuliti IHVH, a u Ozirisu JHShVH. Pitaj i imačeš! Traži i nači češ! Kucaj i otvoriče ti se!
Eto, toliko o religijama od mene :icon_wink: , a za cilu knjigu LINK JE OVDE.

Peace :hippy:
 

TrueDimSino7ni_ašiš

Banned
Banovan
23.05.2009
29
2
0
82
jehovini svjedoci su najžešći religijaši, imam rođaka koji je pred neku godinu dvije prešao u to, a do tada je bio opićen i lud(ono, ko i svaki travar, zapravo još luđi)...i nedavno sam pričao s njim i došli na temu da kad bi mu neko opalio šamar, veli da bi počeo bježati!-? ja njemu rekao da se ne tako tumači Isusova "ako te ko lupi po obrazu, ti mu okreni drugi" , već da to znaći da kad ti neko "oduzima obraz" vrijeđajući te, da mu nema smisla uzvraćati jednakom mjerom...ali ak tebi neko opali šamar, dotuci ga kundakom :D no nije shvatio. ljudi koji vjeruju u tako nešto kao apsolutno i slijepo se drže toga, slijepi su...a moja religija je religija svih religija, religija mira, sadržana u svim religijama :) x
 
01.02.2009
0
6
0
38
EXARP je napisao(la):
Ima prijo, samo je navedeno pod Witchcraft. A tu je navedena i Thelema, a osnovni moto Wicce "Do what thou wilt..." je uzet direktno iz Theleme, i prilagođen za wiccu.
Nije ni čudo, jer osnivači su u momentu kad su "osnivali" Wiccu bili dosta visoki (mislim VII) stupnjevi O.T.O. - a.
Neki kažu da je Wicca u biti Thelema "za dicu" :rofl:...
Al to nije ni bitno...bitan je ZAKON. I ako ga se poštuje...OK. Ako ne; eto problema :sick:


Eto, toliko o religijama od mene :icon_wink: , a za cilu knjigu LINK JE OVDE.

Peace :hippy:

'' radi sto zelis, dok ne ides na stetu drugome'' :)

djeca su svetinja xD
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
wicca je napisao(la):
'' radi sto zelis, dok ne ides na stetu drugome'' :)

djeca su svetinja xD

Da...:sun2::costumed-smiley-027
Djeca su ne samo Svetinja; ona su Obaveza svih nas...Svi smo odgovorni; Neshvačanje toga čini ovaj Svijet ovakvim kakav je. Totalno nestabilan:icon_lol:
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Je, OK. Ima ljudi sa "pokvarenim genima". I definitivno postanu "velika skičava gamad" :icon_wink:
Ali ostaje i činjenica da su dijeca isto tako lako-programabilna. Na to san mislija kad san reka da su Svetinja i Odgovornost.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Vutragenjo je napisao(la):
Ma djeca svetinja chush...ako su djeca svetinja onda sam ja sveti sava. Djeca su rodjena sa sjemenom duhovnosti i tek treba da stvore dusu. Kaka crna svetinja.

Duša se spušta negdi u 3. misecu trudnoće. Duša se ne stvara; duša se uglavnom prenosi. Kad zakuca srce i prve molekule DMT-a nošene krvlju preplave mozak...TAD se duša spušta u "vozilo".
Dica su "čista". Mislin energetski gledano. Djeca daleko lakše upadaju u vizije, ostvaruju kontakte; lako prihvačaju sve ono šta je nama "odraslima" nemoguće.
Dječja jednostavnost bi riješila masu problema na ovome svitu.