Listovi se suše

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.12.2007
12
1
0
42
Neko ***** (ja pretpostavljam da je puž) mi je nagrizlo biljke pa su se listovi poceli sušiti...cak i novi listovi su poceli dobivati žuto smeđu boju...sta da radim ili ce se to samo od sebe zaustaviti?
 
15.12.2007
12
1
0
42
sta se tice zemlje to je humus (biokompovit). A sta se tice zalivanja tu se u principu pridržavam pravila tek kad se gornji sloj zemlje pocne sušit (svaka 2-3 dana). Ja sam pretpostavio da je to povezano s time da su mi puževi poceli papati listove. A naravno gnojio nisam s obzirom da su biljke stare nekih dva tjedana
 
15.12.2007
12
1
0
42
Evo današnjih slika... Ova desna je ona od jucer
dscf0366zb9.jpg


dscf0367dj9.jpg


evo i preostale iako mi se tu cini da su im listovi malo previše ovinuti prema dolje?

Biljke su stare 2 tjedna
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Brende jes ti ziher da to ne prezaljevas?
Ja bi presto zaljevat dok se zemlja skrooooz ne osusi i nabavi vodikovog peroksida i to zmiksaj u vodu pa zalij pa vidi kak ide dalje..
Mozda ti je slaba drenaza zemlje?
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
meni nije jasno nesto ..... biljka ima tako rec ultra spaljene listove, zasto vi mislite

da je prezaljevanje ? moguce da ih je prezalio, ali to sigurno nije uzrok ovome .

brus ti je postavio dobro pitanje ... jel imas ti rupice na dnu ovih posudica ? ?

ph zemlje ? moguce da je zemlja prejaka .
 
15.12.2007
12
1
0
42
Rupica naravno ima i bilo bi lijepo imati ph metar međutim nažalost si ga trenutno nemogu priuštiti. A šta se tice zemlje...
Znaci još jedan put pitanje zvuci dali se može iskljuciti stetocine kao uzrok takvog razvoja biljke? Pitam s obzirom da je do tada bilo sve 5. Btw hvala na supportu:baby:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
PH zemlje je u granicama tolerancije..
A ovo sto se prezaljevanja tice.. pa jedino to moze bit, ak nije gnojio a ph zemlje je vise manje ok---
A ove biljke sta nemaju smedje listove neg su se spustile mi se cine (mozda) prezaljevano..
Ne znam..
Ovo sto si reko da su ti zivotinje popapale biljku pa da se to desilo, moze bit da su ti neke bakterije napale biljku poslje tog pa da je obolila.. ak je to onda si u qurcu
Ma ne znam..
Ugl da sam ja na tvom mjestu nabavio bi peroxid... peroxid dobar.. i jeftin
Ugl sretno majstore s tim
 
08.05.2008
5
0
0
35
cak i da nades problem sumnjam da ce ti biljke prezivje jel su jos male...

Najlakse primjetit prezaljevenu biljku prema listovima ako su kako bi reko nepravilni, al sumnjam da je prezalivena...

Uzmi biljku koja je najvise u qrcu, odrezi joj osuseni dio listova, pogledaj korjen dal je skroz bjel (ako je bjel onda je zdrav) itd. bilo sto, nemozes napravit previse stete itak ce crknut, zabrij si da si glavni glumac u CSI: Miamiu pa otkrij problem...
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
vatar je napisao(la):
Rupica naravno ima i bilo bi lijepo imati ph metar međutim nažalost si ga trenutno nemogu priuštiti.
Znaci još jedan put pitanje zvuci dali se može iskljuciti stetocine kao uzrok takvog razvoja biljke?

nije baš situacija dobra s financijama , a ? :bong7bp: da ga jebes, lakmusov papir mozes

kupiti . a nisam te pito ... jel ti to mislis puknut nekamo u prirodu kasnije ili cijeli

razvoj u potovima ?

na tvom mjestu ja nebi iskljucio nista , osim prezaljevanje kao problem :)

tako da, i ako je neka bakterijica ili zivotinjica, probaj promjeniti poziciju ... ili na tom

mjestu uvali pesticida , ne na njih jer su jos male nego okolo pola metra ... tako ces

barem rjesiti pitanje da li je koja od stetocina ! !

i ne mora znaciti da ce riknuti , to je jos upitno ! ako ces tako rec 100 % eliminirati

moguce probleme, pesticid okolo i presadivanje u drugu zemlju ... ne jer ova ne valja

( ne znam ) nego jer bis presadio u neku provjerenu od growera !

da gta jebes onda nista ne ostaje kao moguci problem i bio bis na miru ( a mozda i ne )

sve ovisi o tebi sta ces, ali sacekaj, mozda se nekom desilo ili zna tocno sta je u

pitanju da ne moras prolaziti neprospavane noci :p

meni je zao , jbg ne mogu ti bas pomoc oko ovog problema ...

sretno .
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
Stari , tvoj problem je zemlja. Ta zemlja biokompovit je smeće:kackepieksen:.
Prejaka je! Osobno sam se u to uvjerio. Jedino da je mješaš s nekom drugom!?
Najbolje kupi drugu zemlju :icon_smile:
 
15.12.2007
12
1
0
42
A da ih nisam sjebao prije par dana zato šta san ih posipa sa insekticidom:mrtva_banana:Imam još sjemenki pa bi onda krenuo u drugi pokušaj
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
to se nisi sjetio reci ? onda si trebao reci kada si spominjao stetocine da i sebe tu ubrajas ... :))

sahlim se ja malkho :p

pa sve ovisi o tebi...pusti ove da vidis sta ce biti i zasadi jos !

uzivaj .. pozz
 
15.12.2007
12
1
0
42
Pošto druge zemlje nemam zamješao sam u ovu malo pjeska
i stiropora pa bumo videli...i ako mi ove neizgledaju kao da su gotove sutra sadim
:punch:
@ovcaaa: neo-pitroid
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
Pazi koji pjesak stavljaš. Morski pjesak nikako, da nebi bilo opet ..
a i ako je rječni pjesak isto nebi bilo loše da ga ispereš vodom.
One biljke ne otpisuj tako lako. Iako su žuti donji listovi bitno da ne žute dalje.
Izaće novi listovi i onda presađivanje u novu posudu, ali obavezno mjenjaj zemlju!
Možeš i mixati sa nekom za cvjeće. Pjesak nije loša stvar. Ja sam isto tu zemlju mixao sa pjeskom i stiroporom. Bitno je da ti zemlja bude rastresita tako da kad je stisneš u šaku i otvoriš da se ne stvori gruda nego da se lako raspe.
pozz:icon_lol: