Listovi zavinuti prema gore - PH problem?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.10.2011
29
1
0
44
Pozdrav ekipa, evo mene s novim "problemom" :eek:hno:

Radi se o tome da su mi se na obje biljke rubovi listova na gornjim granama uvinuli prema gore.



Malo sam gledao po netu i naisao na par razlicitih situacija, uglavom se pretpostavlja da je problem vlaga, temp ili PH. Buduci da je kod mene vlaga oko 50-60% i temp oko 26 po danu i 22 po noci (bilje u vege na 18/6), pretpostavio sam da je stvar u PH. Jos vise sam uvjeren u to jer od neki dan koristim PH metar i stimam PH (prije toga sam koristio obicnu vodu iz pipe koja ima PH 7.5) da bude na 6.5 pa cak i manje prema Green House Seeds vodicu za EC i PH (thanks hazeboy) koji kaze da Lemon Skunk i White Rhino trebaju biti na:

PH u vegetaciji: 5.7-6.0
PH u cvjetanju: 6.0-6.5

Danas sam zalio biljke obicnom vodom nastimanom na 6.5 PH i provjerio PH vode koja je istekla iz tegle kao visak nakon zaljevanja i ta je bila na 5.4 PH. Jednu sam biljku flushao sa vodom PH 7.5 a drugu sam samo zalio s vodom iste PH vrijednosti. Voda koja je isticala je bila 5.4 PH cijelo vrijeme. Mislio sam da cu flushanjem vodom veceg PH malo promjeniti taj PH zemlje ali nista...

Moja pretpostavka je da sam poremetio PH snizavajuci ga i time smanjio mogucnost biljke da uzima nutrijente zbog pre niskog PH. Da ga nisam dirao i ostavio na 7.5 bilo bi otprilike izbalansirano i nebi bilo problema... jesam li u pravu ili sam negdje debelo zabrijao? :sick:
 
20.08.2011
20
3
0
37
neznam ja sam imo takav slucaj na jednom outdoru . ugl posprico sam ih sa hladnom rijeckom vodom i tako su mi izgledale.
da ih mozda kad ih zaljevas ne zalijes i po listovima pa zato? nagadam tako da nemoj ovo shvatit preozbiljno xD
 
28.10.2011
29
1
0
44
kolumbo je napisao(la):
neznam ja sam imo takav slucaj na jednom outdoru . ugl posprico sam ih sa hladnom rijeckom vodom i tako su mi izgledale.
da ih mozda kad ih zaljevas ne zalijes i po listovima pa zato? nagadam tako da nemoj ovo shvatit preozbiljno xD

hehe, nemas frke, ali nije sigurno od toga, to je sad nakon flushanja slucajno dobila malo po listovima, inace ne dobijaju uopce vode po listovima jer mi je vlaga ok pa nema potrebe, a i nekak sumnjam da bi to bilo od vode po listovima kada se nekad preporuca prskanje po listovima dok je u vege ako ti je vlaga mala...
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
kada se ti zupci na listovima uzdignu to je temp.nemora znacit ako ti temperatura u grow roomu ok moguce da svjetlost izravno jako grije biljku.nutrijenti se najbolje apsorbiraju kada je ph vode izmedu 6 i 7.ali ne svi.negdje sam vidio neznam gdje trebao bi guglat da cak svaki element u gnojivu anajbolje apsorbira u na odredenom ph ali sve je u okviru od 6 do 7.ako ti je ph vode pre mali onda ti se kuri korjen i ja mislim da to nije.imam i ja sad dosta zezancije s tim.nekaj mi kuri biljke a neznam sta.flusho sam opet i vidjet cemo sad.
 
28.10.2011
29
1
0
44
hazeboy je napisao(la):
kada se ti zupci na listovima uzdignu to je temp.nemora znacit ako ti temperatura u grow roomu ok moguce da svjetlost izravno jako grije biljku.nutrijenti se najbolje apsorbiraju kada je ph vode izmedu 6 i 7.ali ne svi.negdje sam vidio neznam gdje trebao bi guglat da cak svaki element u gnojivu anajbolje apsorbira u na odredenom ph ali sve je u okviru od 6 do 7.ako ti je ph vode pre mali onda ti se kuri korjen i ja mislim da to nije.imam i ja sad dosta zezancije s tim.nekaj mi kuri biljke a neznam sta.flusho sam opet i vidjet cemo sad.

a moze biti da je temp, ali opet nekak mislim da nebi tebalo biti jer je lampa hps 250w u cool tubeu i bilje je bilo na nekih 45cm sada sam stavio na 60 cm od lampe pa cemo vidjeti...

A evo i prikaz kako se apsorbiraju nutrijenti na razlicitoj PH vrijednosti





@ PowerSeed - hvala, dobro mi dodje da mi netko s vremena na vrijeme kaze da sam normalan :) zato sam samo jednu cackao, a drugu samo vratio na staru kvalitetu vode, tj vulgaris direktus iz pipe, a malo flushanja nece valjda skoditi ovoj prvoj.. :)
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
45 cm udaljena lampa 250 i jos u CT-u ? i ti bi je jos dizao?
mislim da nije do temperature, pa ljudi drze 400W u obicnom reflektoru na 35-40 cm od vrhova,
voda iz pipe ako je pustis dan - dva da odstoji ti moze bit i ph 8 jer s vremenom raste,
cak i kad je nastimas sa ph minus i pustis da odstoji i dici ce se.
a to s uvinutim listovima nije neki problem, ako biljka okej raste - samo tjeraj dalje!
i zasto je flushas, to se radi za spasit biljku kad je pregnojis i eventualno na kraju, 10ak dana pred harvest,
ovako si samo isprao zemlju od nutritijenata koje sadrzi..
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
mozda se varam ali mislim da ta slika nije na kolko se apsorbiraju elementi nego koji element spusta a koji dize ph.kazem opet mozda se varam.sorry nisam nigdje vidio da udaras sa 250w.evo ti primjer ja imam u ormaru kojem cu radit scrog super lemon haze i strawberry haze i na lemonu mi se dogada isto ko i tebi.star je 2 tjedna.hps 400.uvjeti u granici normale.mozda jednostavno dok se ne razvije ima tako malo cudne listove.evo mozda se vidi
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
mozda se varam ali mislim da ta slika nije na kolko se apsorbiraju elementi nego koji element spusta a koji dize ph.kazem opet mozda se varam.sorry nisam nigdje vidio da udaras sa 250w.evo ti primjer ja imam u ormaru kojem cu radit scrog super lemon haze i strawberry haze i na lemonu mi se dogada isto ko i tebi.star je 2 tjedna.hps 400.uvjeti u granici normale.mozda jednostavno dok se ne razvije ima tako malo cudne listove.evo mozda se vidi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
pH_availability_chart.jpg

evo ja sam isto htio staviti ovaj chart ali vidim da je hazeboy već stavio...rep+ hazeboy
nego SirSmoke nisi opisao bitne stvari a to je - koliko su biljke stare? koju zemlju koristiš, kakav je njen sastav? meni ne izgleda ovo nešto zabrinjavajuće...
koliko često zalijevaš i da li je pH stabilan ili ga stalno mijenjaš s nečime?
nizak pH od ispod 6 dolazi u obzir u hidroponskom uzgoju ili outdooru.
za indoor uzgoj u zemlji drži pH između 6 i 6.5 za vegetaciju, a za cvjetanje i kasno cvjetanje do 6.9 već kad imaš mjerač za pH. :icon_arrow:
 
28.10.2011
29
1
0
44
bozga je napisao(la):
Pogledajte prilog 925

evo ja sam isto htio staviti ovaj chart ali vidim da je hazeboy već stavio...rep+ hazeboy
nego SirSmoke nisi opisao bitne stvari a to je - koliko su biljke stare? koju zemlju koristiš, kakav je njen sastav? meni ne izgleda ovo nešto zabrinjavajuće...
koliko često zalijevaš i da li je pH stabilan ili ga stalno mijenjaš s nečime?
nizak pH od ispod 6 dolazi u obzir u hidroponskom uzgoju ili outdooru.
za indoor uzgoj u zemlji drži pH između 6 i 6.5 za vegetaciju, a za cvjetanje i kasno cvjetanje do 6.9 već kad imaš mjerač za pH. :icon_arrow:

biljke su stare 15-tak dana, zemlja je composana, zaljevao sam svaki drugi dan dok nisam vlagu rijesio, nakon toga sva tri dana cca... u teglama od 11l su, zaljevam sa 2-3dcl vode, svako drugo zaljevanje pola doze hesi tnt-a+super vit & power zyme pune doze.. ph je bio takav kakav je bio dok nisam poceo mjeriti i stimati ga... znam da mi raste ph na vodi, pa znaci da sam ih sa 8.0 zaljevao do sada i bilo je sve ok... nastavit cu s vodom bez diranja ph pa cu vidjeti ima li razlike...


PowerSeed je napisao(la):
kad si kreno sa gnojivom? nema potrebe tako rano ako je zemlja ok, a kazes komposana, dakle zemlja je ok, cemu to pumpanje

Znam da ne treba od pocetka, ali nije mi prvi grow i prije sam isto Hesi tako lupao od ajmo reci pocetka, nakon jedno 7 dana, i nije bilo problema nikada, doduse bila je terra magma u igri prije, a mozda su i ovi strainovi osjetljivi na gnojiva malo vise... pazit cu u svakom slucaju sada...
 
28.10.2011
29
1
0
44
born_to_be_green je napisao(la):
Ne razumijem... To je dovoljno vode za 11L tegle? Moje 2,5L tegle popiju svaka po 0,5-0,7L vode.

vise sam zaljevao dok je vlaga bila na 20% i dok nisam ventilaciju rijesio, ali sada oko 3dcl dobiju svakih par dana i ok im je to koliko vidim, znam kako bi izgledale da su zedne a i zemlja je dosta vlazna pa ne zaljevam dok se ne posusi malo prvih 2-3cm zemlje na vrhu
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
hvala bozga ali real sir je stavio chart.ph tako malen je u redu ako gledas po greenhouseseed feeding chart.mene isto tako cudi kako odrzavaju mali ph al eto koriste organic gnojiva pa mozda zato.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Ja koristim 11 l saksije i zalivam ih sa 1l vode. U rastu 3-4 dana a u cvetanju 2-3 dan zavisi kako se osusi. Zalivam dok neprocuri dole. Neznam dali je dovoljno 2-3 dl vode. Tebi onda samo gornji deo dobije vodu?
 
24.06.2010
4
0
0
47
ja npr stavlja 2ooml hesi TNT+super vit naravno 1 kap na 4,5l rastvora dnevno od pocetka. nikada nikakav problem nisam imao 11l saksije. u procesu cveta stavljam po 300ml(bloom complex) raastvora svaki drugi dan prve tri nedelje cvetanja, posle stavljam 400ml(bloom + fosfor+ i super vit) na dva dana do zadnje nedelje i poslednja nedelja samo voda po 400ml na dva dana da se spere hemija malo iz njih. nikada nisam zabadao prste u zemlju da proveravam jel vlazna ili suva to mi je skroz ne bitno... ovako mi provereno uspeva :) sa dva deci rastvora dnevno(vege) ne dobija samo gornji sloj vodu nego taman i po koja kap procuri u tanjiric ispod saksije... ako je drenaza dobra naravno. cak nisam merio PH nikada, samo one listice cisto odprilike da vidim dali je ok.

600W MH CT 50cm od biljaka, vgtc.

600W HPS 50cm od vrhova, cvt,

samo pogledajte ovaj film, ja samo njega kopiram, covek je doktorirao HESI (rezultati su vrlo slicni) kvalitet "no comment"

http://www.youtube.com/watch?v=JKHdmi6Och8


hazeboy cek toxic na kolko vode stavljas tu kolicinu gnojiva?jer 200ml tnt complexa ti je dosta za cca 40 litara vode.jel sam dobro shvatio tvoje brojke iznad u postu?


nismo se dobro razumeli ili nisam dobro objasnio. to je rastvor sa vodom naravno. na 4,5l vode stavljam
1 kap super vit-a i oko 9ml TNT complex. uvek stavim oko 10% manje djubriva nego sto pise. dva puta sam radio po onom kalendaru sto dobijes uz HESI pa sam sjebo na kraju sa fosfor+ ali kada od onoga sto je na kalendaru odbijes 10% sve bude u najboljem redu :)
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
cek toxic na kolko vode stavljas tu kolicinu gnojiva?jer 200ml tnt complexa ti je dosta za cca 40 litara vode.jel sam dobro shvatio tvoje brojke iznad u postu?
 
28.10.2011
29
1
0
44
DEDE je napisao(la):
Pozz

Ja koristim 11 l saksije i zalivam ih sa 1l vode. U rastu 3-4 dana a u cvetanju 2-3 dan zavisi kako se osusi. Zalivam dok neprocuri dole. Neznam dali je dovoljno 2-3 dl vode. Tebi onda samo gornji deo dobije vodu?

Dovoljno je, to je neko "iskustvo" iz prijasnjih grow-ova, pazio sam uvijek da ju ne prezaljevam i takav mi je tempo po cca 300ml svaka dva dana bio ok, kako rastu malo povecam, ali ovisi i o tome kak se zemlja susi... uglavnom, nisu zedne, znam kako bi izgledalo da su zedne (ostavio sam grow jednom na 7 dana i kad se vratio su bile zedne al su prezivjele... do harvesta... may they rest in smoke :))

Iznenadio bi se DEDE, ali kako toxic20 kaze, i meni nekad procuri malo od tih 300ml iz tegle...

Mislim da je toxic20 mislio na mjesavinu od 200-400ml, a ne na sam koncentrat gnojiva u toj kolicini, a razumijem ga jer sam i ja skoro na identican nacin zaljevao svoje biljoze :)