Listovi...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.10.2011
23
1
0
34
pozdrav ljudi, namestio sam box 50x50x100 imam hps od 150w , temp u boxu je 23,vlaga je ok. Oblozio sam box alu folijom,3 semena sam imao i sva tri su nikla, Rezim svetlosti mi je 18-6. ova je narasla oko 3 4 cm. Zanima me sto su ta dva najveca, reckava lista, pocela da se sklapaju ? znaci jedan prema drugom krenuo i skoro su sastavljeni. a primetio sam da izmedju njih u sredini krecu novi listovi. jer je to normalno ili sta ? (da napomenem da e nestala struja bila na jedno 15 min dok je HPS radio. sta je problem ? sto su listovi poceli da se zaklapaju ?
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.617
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
ZeleniSaPetListova je napisao(la):
Evo slike SLIKA - znaci izmedju 2 reckava glavna listica su poceli novi da rastu, ali ne znam sto su se ova 2 sklopila ?

pa pretezito su cudne te biljke prvih par dana zivota :)) daj vidi da ti ventilator ne udara jako u nju i ako mozesh spusti lampu :) ja imam hps 250w trenutno je na nekih 30 centi od biljaka ,znaci ti bez beda mozesh spustiti 150 na 30cm :)) samo se nemoj igrati ako ti ventilacija nije dobra !! stavis ruku i provjeris ,biljka ti bash juri u vis za svijetlom :)) pusti ne diraj nista i postaj sliku za par dana vjerujem da ce biti sve u redu,nemoj se sekirati okreni je dnevno jednom i ne diraj :)) biljka ce 90% sama uciniti sto mora,zna i hoce :)))
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
hm, prvi put vidim tako nesto, ali nesto ti tu ne stima, jer ni donji listovi/kotiledoni ne bi trebali poceti tako rano da zute, kasnije pozute i otpadnu, to da, ali malo je prerano a koliko vidim vrhovi su im vec zuti? jel to pored nice jos jedna? losa je fotka ali lici... jako ti je blizu (sto naravno nema veze sa ovom prethodnom pricom). temp. 23C, ne ide vise kad radi hps?
 
23.10.2011
23
1
0
34
Nixa86 je napisao(la):
pa pretezito su cudne te biljke prvih par dana zivota :)) daj vidi da ti ventilator ne udara jako u nju i ako mozesh spusti lampu :) ja imam hps 250w trenutno je na nekih 30 centi od biljaka ,znaci ti bez beda mozesh spustiti 150 na 30cm :)) samo se nemoj igrati ako ti ventilacija nije dobra !! stavis ruku i provjeris ,biljka ti bash juri u vis za svijetlom :)) pusti ne diraj nista i postaj sliku za par dana vjerujem da ce biti sve u redu,nemoj se sekirati okreni je dnevno jednom i ne diraj :)) biljka ce 90% sama uciniti sto mora,zna i hoce :)))

Pa bila je duze vreme udaljena od HPSovke , bila je oko 50cm dalje od svetla zato se izduzila sad sam je priblizio na 10 cm.Stavicu je da bude daleko od svetla . oko 30 CM kao i tebi. Pa cemo videti :)
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.617
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
ZeleniSaPetListova je napisao(la):
Pa bila je duze vreme udaljena od HPSovke , bila je oko 50cm dalje od svetla zato se izduzila sad sam je priblizio na 10 cm.Stavicu je da bude daleko od svetla . oko 30 CM kao i tebi. Pa cemo videti :)

Polako al sigurno :) moguce da ti je zemlja nabijena jako u posudama zato ti preporucujem peroksid 3% cisto da vidish promjene i naravno kontrolirati PH !! Strogo vodim racuna oko Ph-a vode,samo eto nazalost kada sam presadjivao biljke prije 3 dana dozivjele su lagani stres tako da su im prva dva lista pocela zutjeti :) ali nove listove koje pusta djeluju zdravo zeleno ! samo kao sto kaze powerseed prerano da zuti vec da previshe vode nisi stavio ?..gledaj da joj dajesh dok je tako mala deci vode dnevno !! Listovi su ti poceli zutjeti jer dirash nonstop oko lampe i mjerish centimetre :)) 10 cm je fakat preblizu ako nemash cooltube ili slicno :D..Uglavnom spusti je na 30 centi ako ti je temp veca od 29 ,podigni na 35 - 40 cm

EDIT: na 1l vode stavi 3 ml hidrogen peroksida 3% ,ali kazem sacekaj par dana pa vidi !! Sretno
 
23.10.2011
23
1
0
34
Nixa86 je napisao(la):
Polako al sigurno :) moguce da ti je zemlja nabijena jako u posudama zato ti preporucujem peroksid 3% cisto da vidish promjene i naravno kontrolirati PH !! Strogo vodim racuna oko Ph-a vode,samo eto nazalost kada sam presadjivao biljke prije 3 dana dozivjele su lagani stres tako da su im prva dva lista pocela zutjeti :) ali nove listove koje pusta djeluju zdravo zeleno ! samo kao sto kaze powerseed prerano da zuti vec da previshe vode nisi stavio ?..gledaj da joj dajesh dok je tako mala deci vode dnevno !! Listovi su ti poceli zutjeti jer dirash nonstop oko lampe i mjerish centimetre :)) 10 cm je fakat preblizu ako nemash cooltube ili slicno :D..Uglavnom spusti je na 30 centi ako ti je temp veca od 29 ,podigni na 35 - 40 cm

EDIT: na 1l vode stavi 3 ml hidrogen peroksida 3% ,ali kazem sacekaj par dana pa vidi !! Sretno

Hvala brate, listovi nisu zuti ... Ja se ne secam da sam to rekao ? Jesam li ? Ako jesam nisu, zeleni su lepi mesnati i zeleni :) Sad su poceli da se otvaraju i iz izmedju njih rastu 2 nova lista , jedino mi je bilo cudno to sto su se sklopili. Dok je ova druga biljcica normalna, malo je manja , nije se sklapala , i ima 2 reckava lista i jos 2 koja krecu tek. Peroksid hidrogen od 3% je onaj hidrogen za rane? Ili neki drugi ?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Nadam se da si pijesak prokuhao zbog bakterija koje su u njemu. A Power dobro kaze, cist humus bas i ne valja, osjetio je na svojoj kozi. Bolje bi bilo da si mijesao sa zemljom (kupovnom).
 
23.10.2011
23
1
0
34
PowerSeed je napisao(la):
joj, ne tako, ako je to onaj cist humus za cvece sa pijaca ili iz ulicnih cvecara, nikako cist, i bolje stiropor nastrugan nego pesak
baci pogled na moj dnevnik, imas opciju iste biljke u tri supstrata https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/8815-auto-jet-47-powerseed.html pa vidi kako sam prosao sa humusom

e sad... zajeb sam se. kupio sam ga u cvecari... ok hvala ti

Nadam se da si pijesak prokuhao zbog bakterija koje su u njemu. A Power dobro kaze, cist humus bas i ne valja, osjetio je na svojoj kozi. Bolje bi bilo da si mijesao sa zemljom (kupovnom).

Pesak jesam dezinfikovao , kuvao se u vodi.. al kaze covek da nisam trebao humus... uh.. jel se moze presaditi u drugu saksiju sa drugom zemljom ?
 
23.10.2011
23
1
0
34
PowerSeed je napisao(la):
naravno, kupi teramagmu, presadi i cepaj dalje.

da uzmem tera magmu zemlju , stavim 70% tera magme i 30% perlita? Mislim da je to ok , jel bi bilo dobro da je sada presadjivati ? Da izvadim samo biljcicu i gurnem u rupu u saksiji i li da namestim rupu u saksiji i izvadim to parce zemlje zajedno sa biljkom i stavim je u teramagmu ? ako ne razumes,jednostavno mi reci ako nije problem, kako presaditi ?
Evo sad se tajmer upalio, sad cu jos jednu fotku da stavim. ALi od obe biljke.
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.617
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
ZeleniSaPetListova je napisao(la):
da uzmem tera magmu zemlju , stavim 70% tera magme i 30% perlita? Mislim da je to ok , jel bi bilo dobro da je sada presadjivati ? Da izvadim samo biljcicu i gurnem u rupu u saksiji i li da namestim rupu u saksiji i izvadim to parce zemlje zajedno sa biljkom i stavim je u teramagmu ? ako ne razumes,jednostavno mi reci ako nije problem, kako presaditi ?
Evo sad se tajmer upalio, sad cu jos jednu fotku da stavim. ALi od obe biljke.

Ok ce ti biti smjesa bolje sto prije presaditi posto je automatik ja sam svog presadio kada je imao tjedan dana ,malo su pod stresom biljke bile ali evo danas je 4 dan i rastu kao lude:) ponavljam PH metar si uzmi usput sa zemljom da mirno spavash :) i nema greske sa dobrom zemljom,dobrom lampom,tajmerom koji shljaka svaki dan/noc u isto vrijeme i redovito zaljevanje ali umjereno :) ja sam se tek opustio neki dan posto mi je isto prvi grow :) pa sam malo ljude davio po private messegu ali dobro :) bolje i to nego da sam otvarao teme i bash noob bio :D..uzivaj stari drzim palcheve :)

EDIT: da presadis sa zemljom u kojoj je sada :) korjeni se shire s vremenom tako da ce do terra magme kroz 2 dana dospijeti :)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Uzmes van iz te posude i lagano razmrvis zemlju(humus) oko korjena. Pazi da ne ostetis korijen i probaj skinuti kolko ide. Stavis u novu zemlju oprezno i to je to. Omjer je ok.
 
23.10.2011
23
1
0
34
Nixa86 je napisao(la):
Ok ce ti biti smjesa bolje sto prije presaditi posto je automatik ja sam svog presadio kada je imao tjedan dana ,malo su pod stresom biljke bile ali evo danas je 4 dan i rastu kao lude:) ponavljam PH metar si uzmi usput sa zemljom da mirno spavash :) i nema greske sa dobrom zemljom,dobrom lampom,tajmerom koji shljaka svaki dan/noc u isto vrijeme i redovito zaljevanje ali umjereno :) ja sam se tek opustio neki dan posto mi je isto prvi grow :) pa sam malo ljude davio po private messegu ali dobro :) bolje i to nego da sam otvarao teme i bash noob bio :D..uzivaj stari drzim palcheve :)

EDIT: da presadis sa zemljom u kojoj je sada :) korjeni se shire s vremenom tako da ce do terra magme kroz 2 dana dospijeti :)

Uzmes van iz te posude i lagano razmrvis zemlju(humus) oko korjena. Pazi da ne ostetis korijen i probaj skinuti kolko ide. Stavis u novu zemlju oprezno i to je to. Omjer je ok.

Hvala ljudi, uradicu kako mi kazete da je najbolje :) Drzim i ja tebi palceve Nixa :)

Evo ovo je slika te manje sto se nisu listovi zaklopili (izvinite na kvalitetu,morao sam tako inace da sam povecao slika bude neki NRW format koji nmg da prebacim u jpg)
fotografija0034.jpg

i ovo sto se slepila, ali kolko vidim iz dana u dan pocela je da se otvara..
fotografija0035ca.jpg

znaci hvala ljudi,uradim kako ste mi rekli.
born to be green, jel je moguce ocisti kornje prskalicom ? ili prstima da otresem lagano ?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Mozes i namakanjem u vodi. I napuni tegle do kraja. A ova zatvorena je ocito neka posebna :icon_lol:
 
23.10.2011
23
1
0
34
born_to_be_green je napisao(la):
Mozes i namakanjem u vodi. I napuni tegle do kraja. A ova zatvorena je ocito neka posebna :icon_lol:

Ok hvala , evo sad sam pogledao , sad je jos vise otvorena,i raste nov par listova iz sredine. Prvi put sam video da se biljka koja je prvo bila 2cm, ta dva lista skupe, i kad krene novi par listova da se otvore :O