Live Rosin - home made - Amaterski tutorijal kako napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
Drugari nisam siguran da li ima na forumu, pa rekoh da probam ukratko da objasnim kako se pravi. ovo je dobra solucija ekstrakcije zbog toga sto se ne koriste nikakvi rastvaraci samo toplota i pritisak. moze se praviti i od hasha obicnog. slike govore 1000 reci stoga kao prvo treba vam vutra, dobro osusena. 10-20% je ono sto dobijemo ako se koristi dobra vutra. sto bolja vutra bolji ce biti i rosin.
s7.jpg ja sam koristio moj Nl
onda treba vam presa za kosu, da ima podesavanje temperature. meni najbolje bude na 140c
s6.jpg
takodje vam treba i obican papir za pecenje kolaca i torti
s5.jpg
postupak sledeci
papir se presavije na pola i u sredinu se ubaci hedic
s4.jpg
presa se ugreje na 140c i presavijen papir sa hedicem izmedju listova se stavi na sredinu grejnih ploca i jako iz sve snage se pritegne, potrebna vam je i rukavica za kuhinju ili peskir da ne opecete ruku. najbolje pritegnuti o sto ili neki slican predmet. drzi se 3-5 sekundi dok se ne cuje cvrcanje. nikako duze jel ode sve u propast.
kada otvorite papir izgleda ovako s3.jpg zgnjecen hedic i okolo kapljice rose. hedic se pomeri malo presvije da bude deblji i ponovi se postupak. onda se papir ubaci na 4 5 minuta u komoru friza da se zaledi izvadi se i rosa se pokupi iglom ili ziletom s2.jpg na kraju izgleda ovako s1.jpg kao providno zelenkasto staklo ili jako gusta smola.
izvanrednog je ukusa a rad je neopisiv, drugaciji od bilo kog nacina na koji sam do sad probao vutru. nije skupo da se napravi i jako je jednostavno. moze se konzumirati mazanjem na rizlu sto je pain in ass ili kao bho. ja koristim vreo noz
eto nadam se de ce ovo biti nekome od koristi
 

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
hvala @Stipe ja sam se nalozio i sinoc presa radila ko luda eksperimentisao sam sa temperaturama i duzinom pritiskanja. dosao sam do zakljicka visa temperatura i 2-3 sekunde jak pritisak, veci prinos rose, manje terpena, i bude vise kao gusto gusto ulje a niza temperatura tipa 140c i 3-4 sekunde pritisak bude cvrsta smola, ponekad skoro kao staklo. ukus i miris kad se koristi neopisivi. svakako bi svako trebalo bar da proba. moze ko nema presu i pegla da odradi posao. ugreje se dobro, uzme se i stavi hedic u papir za pecenje i stegne se isto. drzi se sekundu dve duze jel samo jedna strana greje. ostali postupak isti. oprezno! pegla presa i druge vrele stvari znaju gadno da opeku! rukavica kuhinjska il nesto takvo obavezno!
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Probao sam cijedit vrhove na ovaj način i stvarno premalo rosina izađe iz vrha. Ko ima oko 400 $ i želi efikasno cijedit vrhove, bolje bi mu bilo naručit prešu iz ovog videa. S tom prešom se može izvući neusporedivo više rosina nego s peglom za kosu. Čak me jako iznenadila cijena preše koja se koristi za osobnu upotrebu, mislio sam da su takve stvari puno skuplje.

 
  • Sviđa mi se
Reactions: chika Bika

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
za butan ti treba posle vakuum komora da ocistis ulje od ostataka butana. sama pomisao na butan mi ogadi uzitak a meni je i lek pa mi se rosin dopada jel nema apsolutno nikakve hemije samo temperatura i pritisak

@Triptank ovo je profi stvar a ja sam ovo naveo kao brzu i laku opciju kad se ima hedova pa oces se pocastis. i na ovom snimku oni presuju hash a ne cvet ne bi bilo onoliko rose
 
Poslednja izmena od urednika:

prosto oko

Ne znam i ne zanima me.
31.10.2016
214
629
93
45
Kucha
Imao sam nesto plijesni, uredno dam poskidao sve, a najblize budove sam stavio u posebnu teglicu. I dobro sam napravio jer ima neke razlike u odnosu na zdrave sa iste biljke. Zapalio sam, rad je tu, ali miris i okus nisu isti.
Jel se da iskoristit sta ovom metodom ili da bacim?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ma tek sam poceo