ljubitelji deep hausa?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.10.2007
46
0
0
45
zanima me ima li takvih na ovom forumu pa da izmijenjujemo
iskustva o mixevima. :carrot:
takodjer, ako zna netko kakav dobar stonirani dub house dj set ili mixanu kompilaciju,
bio bih vrlo zahvalan. volim dobar dub house ali nikako da nadjem neku smixanu
stoniranu setchinu.
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
Ne znam šta te točno zanima jer ne znam šta smatraš dub houseom. Ja znam za deep house i za dub kao zaseban stil.

Na stranici www.mpiii.com ima dosta setova pa tamo potraži...poraži po googleu deep house setove jer mislim da ima toga..
 
11.10.2007
46
0
0
45
ma imam tonu setova, u tome sam vec dosta dugo. skidao i s mpiii.com
i imam dub house mjuze al nemam mixeve, a volim slusat dobar
haus set kad sam stoniran. pa onda da je jos dub haus.
dub house? pa nije nikad se izdvojio bash kao zasebni zanr,
al ga svi producenti skoro tu i tamo sloze.
zamisli dub i stavi dub mjuzu na haus ritam, dakle 120-125 bpm,
+ dodaj jos pokoji haus element eventualno i vozi drugar :banana_dred:
recimo haus label greyhound iz philadelphije je dosta takove mjuze izbacio
u svom dugogodisnjem radu, a i englezi s kraja devedesetih i pocetka milenija
su dosta po takvom stilu brijali. danas je takva mjuza jako rijetka.
sve je otislo u faking mnml. :crash:
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
Istina...danas se u sve petlja minimal i electro. Isto kao što skoro da više i nema pravog dobrog tech-housea po kojem su isto najpoznatiji englezi. Sad je to sve neki minimal electro house.
 
11.10.2007
46
0
0
45
Svizac_:) je napisao(la):
Isto kao što skoro da više i nema pravog dobrog tech-housea po kojem su isto najpoznatiji englezi.

yep, onog starog tech-housea nema, jako jako rijetko uleti nesto,
al ima jako dobrog deep techa. haus se razvio sve u svemu skroz,
i produkcija je puno kvalitetnija al isto tako ima takvog dosadnog smecha,
kao nikad prije. taj electro minimal zvuk je toliko dosadan i takva shablona
najcesce da je to postalo nesnosljivo. :kackepieksen:
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
Ja sam prije najviše pratio techno, kupovao ploče preko neta itd. U zadnje vrijeme me i taj stil totalno razočarao. Gotovo da više i nema onog pravog driving/tribal i funky techna. Sad sve ide iz krajnosti u krajnost...postoji minimal i electro techno koji je uglavnom jako spor i dosadan, a s druge strane postoji totalni hard techno koji je non stop isti i sve na istu shemu..isto tako i razni labelovi koji su bili simbol za neki stil su se ili gotovo ugasili ili izdaju nešto što nema veze sa starom reputacijom te etikete. Došlo je tako vrijeme da producenti više koriste napredne mašine za produkciju nego vlastitu maštu..
 

Lowrider

Aktivan Član
16.07.2006
69
2
0
Svizac_:) je napisao(la):
Ja sam prije najviše pratio techno, kupovao ploče preko neta itd. U zadnje vrijeme me i taj stil totalno razočarao. Gotovo da više i nema onog pravog driving/tribal i funky techna. Sad sve ide iz krajnosti u krajnost...postoji minimal i electro techno koji je uglavnom jako spor i dosadan, a s druge strane postoji totalni hard techno koji je non stop isti i sve na istu shemu..isto tako i razni labelovi koji su bili simbol za neki stil su se ili gotovo ugasili ili izdaju nešto što nema veze sa starom reputacijom te etikete. Došlo je tako vrijeme da producenti više koriste napredne mašine za produkciju nego vlastitu maštu..

I ja sam prije pretezno pratio tekno, i u pravu si sto se tice toga da je danas ovo pretezno dosadno jer sve svelo na neki minimal i electro, pa ako je do techna radiej poslusam neki hard mix bolje mi sjeda od ovih sporijih i dosadnih, mada cesto dok sam high najcesce opalim neki progressive, ono tripashki...
 
11.10.2007
46
0
0
45
opet, ista stvar kao i s tech-houseom, ima odlicnog techna danas,
produkcija je napredovala, ali vishe je dosadne mjuze nego zanimljive.
puno toga se nudi i puno toga ne valja. i da, starog techna vishe nema.
jebote zvucim si ko moji starci kad pricaju o glazbi od nekad, a proslo je tek
faking pet godina od kad je techno jos bio techno. a vratit ce se to sve prije ili kasnije.
nece vise zvucat skroz kao nekad, ali vratit ce se na onaj sound kad im dopizdi
sve ovo pimplanje i zujanje.
 

korisnièko vime

Aktivan Član
17.05.2005
168
6
0
e tek sam sad video ovu temu. meni je deep zakon, haus pogotovo, ali volim i da čujem deep progressiv set (to je AP radio jedno vremem mnogo dobro).

ostavljajte linkove svega što skinete a da je dobar deep.


evo i ovde da ostavim

http://www.fatboy.co.yu/download.html

obratite pažnju na DEEP THOUGHTS serijal, malo su stariji miksevi ali je dobra muzika.
 
11.10.2007
46
0
0
45
ola, bas mi drago da ima jos ljubitelja dubina ovdje. :hehe:
skidam upravo fatboya, ce da cujemo.
meni je pojam deep housea harry the bastard, njegove tri mixane kompilacije
harry the bastard presents club H vol 1,2,3 su prejebene. pravi pravi deep house.
starija izdanja, ali odlicna.
kevin yost je car, njegove kompilacije small town underground su jako dobre,
meni posebno small town underground vol 4. ta mi je u rangu bastarda.
od ostalih, dorfmesiter je odlican dj i producent, al rijetki su njegovi setovi di pusta haus,
vise je u downtempu ipak. njegov essential mix na bbc radio1 od prije nekoliko godina je jako dobar.
a danas dobar deep rade i dalje terry lee brown jr, iako je to vise deep tech,
pa tu je timewriter, opet deep tech vise, beat pharmacy je odlican...
silicone soul stvari, koje su ipak vise tech house, al pravi deep tech house,
snake charmer, inferno, under a werewolf moon, les nocturnes
 
11.10.2007
46
0
0
45
ola, bas mi drago da ima jos ljubitelja dubina ovdje. :hehe:
skidam upravo fatboya, ce da cujemo.
meni je pojam deep housea harry the bastard, njegove tri mixane kompilacije
harry the bastard presents club H vol 1,2,3 su prejebene. pravi pravi deep house.
starija izdanja, ali odlicna.
kevin yost je car, njegove kompilacije small town underground su jako dobre,
meni posebno small town underground vol 4. ta mi je u rangu bastarda.
ne znam jel smijem stavljati linkove na druge forume, pa ako netko zeli imam link
na brdo yostovih kompilacija.
od ostalih, dorfmeister je odlican dj i producent, al rijetki su njegovi setovi di pusta haus,
vise je u downtempu ipak. njegov essential mix na bbc radio1 od prije nekoliko godina je jako dobar.
a danas dobar deep rade i dalje terry lee brown jr, iako je to vise deep tech,
pa tu je timewriter, opet deep tech vise, beat pharmacy je odlican...
silicone soul stvari, koje su ipak vise tech house, al pravi deep tech house,
snake charmer, inferno, under a werewolf moon, les nocturnes
 

korisnièko vime

Aktivan Član
17.05.2005
168
6
0
Timewriter-a sam slušao baš dosta u poslednje vreme, nekih 4-5 mikseva i neki su me oduševili, a neki smorili, ali definitivno je car. Kevin Yost-a sam ranije dosta slušao, a u poslednje vreme nisam nailazio na ništa njegovo, radio je letos baš kad sam bio na moru pa sam ga čuo uživo, bio je OK, ali nije puštao onaj svoj stari fazon. Ove ostale ću da potražim.



Sad baš skidam ovo pa ću javiti kakvo je kad preslušam:
Rich Korach - The Deep Mix

chardbioshot.jpg


Nfo:

Artist: Rich Korach
Title: The Deep Mix
Genre: Minimal, Deep, Tech House
Year: 11/11/07

Paxahau resident Rich Korach comes at ya with a nice change of pace from his usual peek time booty shakin style. The Deep Mix, recorded 11/11/07, was made to take your brain on a journey through the abyss of deep techno/house. This journey is best suited for sunny days or early mornings and is sure to have your head bobbin!

Tl:

N/A

[directlink]
 

kotva

Aktivan Član
13.07.2007
193
0
0
39
ako se ne varam,DJ Pacco iz Rijeke je prije imao kvalitetne house setove, samo sad je malo žešći...