ljudi pročitajte ovo moglo bi vam bit zanimljivo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
03.08.2007
9
0
0
34
Jel ko ikad imao problem u kojem mu ženska biljka pokušava samu sebe oplodit?inače znanu kao hemaprodit
Imam teoriju ili recimo zamisao da se može spriječiti samooplođivanje jednostavnim postupkom a to je rezanje muškog cvijeta prije nego on opraši ženski cvijet...
kada primjetite da vam ženska biljka počne proizvoditi muški cvijet prije nego se on otvori i opraši ženski cvijet, škarama prerežete peteljku na kojoj taj neotvoreni cvijet visi te se on spremi u neku kutijicu i baci daleko od kuće da nebi došlo do oplođivanja!
otprilike tako nešto ali to je samo misao ali mogla bi bit istinita pošto koliko sam do sada primjetio većina hemaprodita oplođuje samo jednim muškim cvijetom ili nakupinom cvijetića na jednom mjestu te kasnije više ne proizvodi te cvijetove nego samo sjeme ali kada bi se oni uklonili moglo bi bit da više uopće ne proizvede muške cvijetove nego da biljka samo nastavi cvijetat bude 100% ženka...šta vi mislite???
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Odrezi ga, spremi u kutijicu, pa u vrecu, pa preko toga pet kubika betona... :icon_lol:
Zezam se, dobro si to zakljucio, ako stignes otkinuti sve muske cvijetove prije nego izbace pelud, nece doci do oplodnje. :bis:
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Ako je velika biljka tesko da ces stici da uklonis sve...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Jedino šta je bed kod toga, šta se svi muški cvijetovi ne razviju u isto vrijeme, pa dok ti ponovno dođeš do biljke neki se mogu već i razvit... Teoretski metoda jest moguća, al u praksi malo zeza.

A i drugi bed je šta dok čerupaš muške prašnike, čerupaš malo i ženske cvijetove...ono pokoju dlačicu:))
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
sve zavisi koliko se pojavi dvospolnika, ali često se pojavi samo po koji tako da se mogu maknuti.Posebno je to česči pojav kod sativa- najčešče radi stresa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: klada1115
03.08.2007
9
0
0
34
da dobro ste zaključili,ali stvar je kod hemaprodita ŠTO ONI SAMO U JEDNOM KRATKOM PERIODU POKUŠAVAJU SAMI SEBE OPLODIT A AKO SE U TOM KRATKOM VREMENU TO SPRIJEČI NEČE VIŠE DOLAZIT DO OPLODNJE!!!jel vi niste primjetili kako na hemaproditnim biljkama ima malo sjemenja ono ništa pretjerano i dobra je puva a to je zato što je jako malo peluda dospjelo na ženski cvijet,a recimo kad je prirodno oplođena bude masa sjemenja zato što je masa peludi dospjela na ženski cvijet...u tome je razlika i zato sam razmišljo o načinu da se zauvijek spriječi samooplođivanje to bi bilo od velike pomoći masi ljudi koji žele kvalitetan urod!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.