Loše (ili preosetljivo) seme

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Nisam nalazila ništa posebno o lošem ili preosetljivom semenu ali pretpostavljam da je teoretski moguće.

Konkretno u mom slučaju u pitanju je seme vrste Tangilope od DNA Genetics.
tlp - Copy.PNG
Uzela sam 3 semena.

Prva biljka je lepo izbila, ali se onda cela pokrivila.
Evo slika ispod kako trenutno izgleda. Možda nisam uopšte trebala ovaj top da radim, sada mi deluje kao ćelava. Ali šta je tu je sa njom.
Ona van ove pokrivljenosti ne deluje bolesno. Stemovi su joj poprilično zeleni i juče je posle hranjenja pohrlila ka svetlu.
Tlp1 - Copy.jpg Tlp2 - Copy.jpg

Drugo seme se nije primilo. Iako je pustilo rep u maramici nije uspelo.
Zato sam stavila treće. Ona se primila ali su joj prvi listovi (ne računajući cotyledon-e) odmah poprilili neke rusty fleke.
I jednostavno je zaustavila da raste u jednom trenutku.
Potrudila sam se da joj dam idealnu situaciju što se tiče prehrane, b52, vlažnosti, ventilacije, itd. I posle 2-3 dana je počela ponovo da raste.
tlp33 - Copy.jpg Tlp34 - Copy.jpg

I evo ih sve na slici. Ove desno dve biljke su zasađene u isto vreme kao i Prva biljka, ali je to drugi strain.
sve - Copy.jpg


E sada, moja teorija je da je jednostavno loše seme, iz nekog razloga tako naišlo, možda loš seedbank, proizvođač, nemam pojma.
Druga varijanta je da je seme dosta osetljivo bilo. Možda sam imala blago niži pH nego što je trebalo u početku i da je to izazvalo krivljenje. A da je seme drugog straina bilo izdržljivije.
Pa me interesuje da li je neko imao slična iskustva?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
ak su sve biljke zdrave i u manje vise istim uvjetima onda je obicno genetika smrdana, nije to do loseg sjemena (ako mislis u doslovnom smislu). moze bit i neka bolest al nemam pojma ovako na oko.
tretiraj ju kao i sve ostale pa vidi oce li se oporavit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Space_Lulu and .i.

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Imao sam slicnih iskustva, i trenutno imam jednu "čudnog" rasta pa cu vidit sta ce od nje bit... Stavio sam i drugu sjemenku i vidit cu kroz koji dan hoče li se isto ponašati.
Ja mislim da je to od lose pakiranih sjemenki. Naime Seedsman salje prosto pakiranje sjemena( samo u maloj zip vreci), i iz tih pakiranja meni sjeme jako tesko izade pa bude kilavo ili ne izade uopče, isti je problem sa free seed od drugih banaka one budu u zip vrecicama recimo prosli puta sam od 11 free menkica uspio dvije dovest na pravi put.. Prosli grow sam potrosio 3 sjemenke od seedsmana da bi dobio jedu dobru biljku, uz to da je sjemenu trebalo 6 dana da proviri iz zemlje.
Dok od drugih banaka recimo RQS ili HSO njihove menke izadu skoro sve (od 10 1 ne izade)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Tema ko narucena u pravom momentu.Prvi put mi se ovako nesto desava,seme je cpecijal kvin od rosa,evo 6 dana se ja mucim snjom usporila,kilava kotiledoni losi a uz to jos izbija samo jedan novi list 20190214_090202_BEST.jpg sta je sa drugim ko ce ga znati 20190214_090227_BEST.jpg ,gledao sam i kroz mikroskop uopste ni u najavi da ce drugi list krenuti a evo da vidite dan razlike je samo kako su pikovane u zemlju,mataro ide ko lud IMG_20190214_094142_642.JPG a kraljica nista.Bas sam jutros ubacio u maramicu novu menku kraljice da vidim sta ce ta druga reci.Zaista ne znam sta moze biti osim da mi zalomila losa menka,ali ajde dacu joj sansu do kraja bas da vidim u sta ce rasti i u cega ce se pretvoriti sa ovim jednim listom sto izbija koji i ne lici na list.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful and .i.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
nemoguće da se kotiledoni razviju tako blizu zemlje.
ne koleginice,jos sam otkopao da lakse izadje jer nije htela da odbaci ljusku,5mm dubine postavljena menka zasadjena pravo skolski lagano posoljenja supstratom od gore,istim metodom sadim rasad uvek kao sto sam i pokazao iz prilozenog Mataro ide dobro.Sutra cu vam bas jos jendom uslikati sad je vec bas list malo duzi taj novi sto izlazi,ladno nema drugog lista.
sacekaj,moze to biti i crno pače
Da da kolega slazem se,mozda me na kraju bas iznenadi,ne odustajem nikad od bioze nego eto hteo sam da prikazem posto je tema bas na pravom mestu da eto svasta nesto moze da se desi i da sve zavisi kako je skladistena menka,koliko je zrela i iz kog gena uzeta.:respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and .i.

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
@Himalaya Gold to se i meni desilo samo sa auto WW.
@Space_Lulu imam te iste menke u ladici čekaju idući Indor, pa nije valjda da će me to snaći., ne,ne želim, ali da sam imao tih situacija sa kržljavim menkama to svakako, sad najbliže od DP,auto gluebery 6 menki 4 uspjele, nirvana blubery kush 3 menke 2 propale, itd..
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
evo da bas javim kraljica se i dalje muci ima samo jedan list IMG_20190216_092153_054.JPG IMG_20190216_092216_566.JPG a drugo seme stavio da proklija ono je samo puklo i stalo evo treci dan,budem kasnije je pikovao pa sta bude ako ne ide opet novo seme pa od 5kom iz paketu uspem valjda jedno da isproklijam,inace ovo je sve isti supstrat Matoro ide normalno IMG_20190216_092243_464.JPG da ne bude zabune sto znaci seme je u banani i to ceo paket od 5kom al bum video ostale sta kazu kad ih bacim u maramicu za sada sam skeptican.