Lom stabljike & oporavak?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.05.2007
7
0
0
35
Lijep pozdravec! Stabljika stara nešto više od tjedan i pol stvarno je počela solidno napredovati, a kad ono - vjetar mi ju slomi onako pri dnu, nisam mogao vjerovati! I to mi je već 2. put da se desilo (ne na istoj stabljici, naravno)! Prošlo je par sati otkada se to desilo, listovi još uvijek imaju onu svoju "tvrdoću", ali su se nekako spustili. Uspio sam čačkalicom i još nečime "izravnati", tj. da sada stoji ravno. Eto, čini se da sam to trebao prije napraviti :eek:hno: :eek:hno: :eek:hno: Zanima me ima li ikakve šanse da se biljka oporavi? :sick: I koje su vaše solucije, tj. na koji način riješavate to da biljka ostane uspravna a da je nimalo ne oštetite kad to radite? Hvala!
 
13.05.2007
7
0
0
35
Bull je napisao(la):
Stabljika ce ti se oporaviti ..... samo je ostavi vezanu za tu cackalicu .

Istina je. Potpuno se oporavila od loma, ali je preživjela ogroman stres, još dan danas je u šoku. :eek:hno: Sama stabljika počela je "nagnuto u desno" rasti (kao kad ide za suncem :sun2: ) i jedan lapić je uništen, tj. izgleda kao da je zgužvan. :sick: Vidjeti ćemo šta će biti dalje od toga...
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
no panic :)
i meni je ova zadnja biljka i bezbroj ostalih puta bila slomljena,nalomljena,skoro prerezana napola.... sve to one vrlo dobro podnesu ako nisu bas suvise mlade(tad su najosetljivije)

sretno
 

Pampers

Aktivan Član
23.03.2007
267
16
0
38
Ja nisam imo te srece, svaki put kad bi mi pukla ostala bi puknuta, samo sto ih je meni led lomio ne vjetar... kako vjetar? De montiraj neki vjetrobran... brisace, spojlere. Cujem da s spojlerima brze raste.
 
30.05.2007
5
0
0
50
Ne mogu da otvorim temu, pa da zloupotrebim ovu...




Zanima me sledece, da nisu malo male ove biljke, citral, star oko 45 dana, sve regularno presadjeno, sunca ima oko 8, 9 sati, malo je manje djubreno, redovno zalivano...

k-IMG_5369.jpg

k-IMG_5367.jpg

k-IMG_5374.jpg


i jos nesto.... sta je dodjavola ovo, slagali su nas da je neki purple, ali meni iskreno lici na paradajz

k-IMG_5371.jpg
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
travarko te biljke imaju podlogu gde su sva hraniva izprana-zemlja je krsovita i okopaj to malo!!
 
30.05.2007
5
0
0
50
Pretpostavio sam da je do toga, ove jeseni ide malo bolja priprema, inace se okopavaju na svake dve nedelje, kako korov raste, a nema hranjivih materija?
Prihranio sam ih malo, ima li sanse da nesto uspe?