Looks like Alien have landed :) Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.04.2008
26
15
3
Pozdrav, vutroljupci i ostala ekipa!

Odlučio sam, nakon puno razmišljanja ipak otvoriti dnevnik uzgoja.
Radi se o outdoor uzgoju, istina da je već onak u dostatnoj vazi vegetacije, još malo pa će počet s cvijetanjem, ali nisam imao prije fotoaparat. Kolega mi posudi neki dan, pa sam uspio slikat što sam htio objavit.

Grow se sastoji od 3 biljčice, po visualnoj prosudbi 1 sativa, 1 hibrid (ovaj će vam se svidjet), i još jedan više vuće na indicu ali moguće da je hibrid.

1. hibrid

Karakteristike:

Sjeme - iz mješavine raznih sjemenki, prikupljenih vađenje iz keta koji se pušio u razdobolju od godinu dana ( sa ulice kako bi se reklo)

Zemlja - čista domaća iz bašte

Gnojivo - bio gnojivo, kompost napravljen od svakakvo bio otpada iz kućanstva

Ova biljizo je nikla iz zemlje negdje na prijelazu 5.-og na 6.-i mjesec, nikakvo klijanje ni ništa, ravno bačena u zemlju, zatim zalijevana. Klima je vamo vrlo pogodna za naše akcije, a potom sam naletio na neko "though guy" sjeme. Moguće da su preko noći vanzemaljci bacili malo svemirskog gnojiva pa je biljka buknula, od samog gnojenja zemlje prije sadnje nisam niti jednom prihranio biljku, samo sam tu i tamo zalio vodom kad je to tražila. Na početnoj fazi, dok je biljka bila oko 40 cm, napravio sam LST kako bi smanjio visinu biljke, ali ništa od toga to pa sam odradio HST (rezanje topova) 2x ili 3x puta nisam 100% siguran. Slika govori 1000 riječi, evo je sljedi :

rsz_20150813_1103512.jpg
ovo ima oko 2,2-2,5 metra :)
2. moguće hibrid

Karakteristike:

Sjeme - također iz onog mixa prikupljenih sjemenki

Zemlja - terramagma

Gnojivo - BioBizz TRY-PACK (outdorr), sadrži u sebi 250ml Fishmix,Bloom i Top-Max

Biljčica je bila zanemarena, tj. zaboravio sam da imam u kaljiču još jednu koja treba proklijat. Ona je rađena metodom klijanja ona s maramicom i namakanjem, neznam točno kako se zove, i tada usađena u mali kaljič veličine joghurt čaše. Sad je nedavno presađena u posudu od 3 litre ako se ne varam, počeo sam sa prehranom nakon skoro mjesec dana, tu sam malo kasno počeo prehranjivat ali nije još bila puvkla sve minerale tj. prehranu iz onog kaljiča veličine jogurt čaše, ali vidi se pri dnu biljke da je doživila stres, nadam se ne toliki da se baci na dvospolca (još neznam hoće li biti muško ili žensko) . Na njoj planiram LST ili HST odradit to još nisam odlučio. Evo ga i slikice:


rsz_20150813_1104271.jpg rsz_20150813_1105281.jpg

3. sativa

Karakteristike:
Sve isto kao kod 1. samo što je sativa, i na njoj nije rađena ni LST ni HST, ona će bit u prirodnom obliku kako je. Slike ove ću naknadno stavit.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Sretno do kraja. Ova prva je stvarno velika :)

Probaj ne odredjivati genotipove jer je to skoro pa nemoguce. hibrid, sativa, indika..... Ako nisi kupio sjeme i ne znas sto sadis, tesko da ces odgonetnuti sto je unutra. Sativa moze izgledat kao indika i obratno. A hibrid je spoj indike i sative. Ako su iz paketa, onda su domacice :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy
12.04.2008
26
15
3
Htio sam ti stavit tu par linkova kako napravit kompost, ali svako ima svoj način, objasnit ću ti svoj kako ja radim.

Sakupljam sve što je moguće a da je organsko iz kuhinje kad se više ne koristi. To je:
-ljuske od jaja, luka
-sve što ostane kad se čisti neko povrće
-crna masa iz koje je iskuhana kava, tkz. soc od kave
- u biti sve tako organski

Ne stavljam papir, ulje od pečenja, ali one statke kad se pohuje nešto to da.

Sve to skupljam na jednom mjestu u bašti, po pravilu bi se to trebalo zagradit i imat mali nagib, jel svaki put kad se skuplja organski otpad ono što je zapravo kompst se raznim razgradnim i sličnim procesima stvara na dnu. Ja to samo pobacam sve na jednu hrpu i kad trebam onda malo prekopam i izvadim onaj kompost tj. humus što je nastano na dnu.
U proljeće sam preštijao baštu, ručno ašovom jel, i kad sam to napravio onda sam nakon dva dana posuo zemlju tom crnom masom kompostom/humusom onak odokativna da otripile svagdje bude, tada mi je susjed sa hondom(motornom kopačimom) to još jednom preradio na fino usitnio zemlju i zapravo je tako taj bio-sustav (prehrana) došla u zemlju. Nakon toga jedno mjesec dana sam ja ubacio sjemenku.

Što se tiće nemaš tu nekog omjera, to što imaš pobacaš na zemlju, ja radim cijelu baštu zato sam ja to na cijeli komad zemlje baco, ali ako ti tipa imaš par metara kvadratnih za biljke samo, onda trebaš prije neg što ih budeš sljedeće godine posasdio u zemlju, napravit što sam gore napisao, obradit zemlju tako da ju prekopaš ašovom onda izuadaš to malo da se usitni, prospeš kompost po zemlji, čekaš dan-dva ovisno o vremenu (ako su kiše onda nemožeš usitnit toliko dobro zemlju) ako je baš sunčano onda bi trebao još isti dan prekopat još jednom da sav taj kompost ode u zemlju, može hondom a nemoraš, možeš i običnom motikom kažem bitno je samo da ti kompost dospije barem oko 40-50 cm u zemlju (otprilike može više i manje neznam to je neki optimum). Znači to radiš jedno 2-3 tjedna prije neg što biljke stavljaš u tu prehranjenu zemlju. E sad to što sam napisao je u mom primjeru oke, zato što svake godine otkad znam za sebe radimo baštu i zemlja je vrlo plodna, lagao bih ti ako bi ti nešto pisao o vanjskim ovim sintetičkim gnojivima, ili onima koji su na organskoj bazi jel to neznam koliko ni što ide, mislim na plantell-u i slične prehrane.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lunnamoon
12.04.2008
26
15
3
UPDATE :

Dolazim s tužnim vijestima, 3. biljka o kojoj sam pisao je ispala muško evo ga slikica (focus slike nije dobar, ali se vidu "jajca" na biljci):


rsz_20150819_184831.jpg
1. more sad thing je što je ona velika od 2,5 metra danas pokazala "jaja":


Jedina nada da će ispast ženka mi je ova 2. biljka koja je u kalju pod prehranom. Ako ni ta ne bude ispala ženka, onda ću se vratit za mjesec i pol dana s indoor growom neke feminizirane sjemenke. Ako imate što za preporučit slobodno napišite tu, hvala :)

EDIT: Imao bih pitanje, što sad s tom velikom biljkom, jel se isplati od toga napravit hash ili na koji način bi to mogao iskoristit. Žao mi je samo tako uništit tu ljepotu :D
 

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
Baš šteta za biljke pogotovo za onu veliku.Kako je moćno izgledala.Navijam da ta što je ostala bude cura.Nema ti druge nego provjereno sjeme i piči ponovo i daj dnevnik kad bude
 

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.291
14.568
358
obično su te največe i najanprednije, ako se radi sa nepoznatim sjemenom, muške nažalost......
inače bila je odlična....takvu sam ja jednu ove godine sahranio....največu
s njom ne možeš niš pametno napravit..nema thc-a...osim dodat u kompost ili je se rješit
sretno s ovom drugom i da bude cura
 
12.04.2008
26
15
3
UPDATE:

3. biljkica koja je vani u kalju je pokazala spol. Ženkica je, još će to malo rasti, ali sad za 2 dana počinjem s prehranom za cvijetanje, jučer sam joj dao zadnju "dozu" za vegetaciju :) .

Koristim BioBizz Fishmix, Bloom i Top max. Prehranu miješam u omjerima 1 / 2 / 1 (mL) za ovaj tjedan možda tjedan i po jel je tek sad pokaza spol pa da lagano skonta promjenu u prehrani ne bi to tak naglo prebacio, te ću za 2 tjedna povećat omjere na 1/3/1 (mL).
Budem bacio slike uskoro nisam u mogućnosti do fotića, ni mobitela.