Losa iskustva sa jeftinim Ph meracima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Generalno sam zadovoljan dosadasnjim kupovinama kod njih, ali imam losa iskustva sa Ph meracima
Posto ne daju na sajtu da se ostavljaju komentari za proizvode, moram ovde da napisem ukoliko neko zeli da kupuje PH merace.
Naime, radi se o 2 modela, i sa oba imam neprijatno iskustvo.
Prvi model, jeste jeftin i analogan (ne treba bateriju), ali pokazuje svaki put drugacije vrednosti.
phmerac12-500x500.jpg
U sustini se pokazao kvalitetnijim od sledeceg modela koji sam kupio,
a to je ovaj model:
phmerac7-500x500.jpg
Za 4x vecu cenu od prethnodog i 5 zvvezdica na njihovom sajtu sam ocekivao kvalitetniji merac.
On meri tacno, ali nije kvalitetan, kao da je igracka u pitanju.Dugmici i klizaci iza su najgoreg moguceg kineskog kvaliteta. GUmena dugmad spreda treba dobro nabiti prstom da bi reagovala..

No ajde, nije ni to toliki problem..ali ovo jeste:
Kada sam ga napolju nabo pored thuje da bas vidim Ph, imam sta da vidim..
kada sam ga izvadio, vrh mu ladno ostao u zemlji (onaj mali bullet like deo). Posto mi ne pada na pamet da otkpavam 20cm blatnjave zemlje, uzeo sam "metak" sa onog prvog meraca na temi i nabio na ovaj :)
Radi posao..

Eto, cisto da podelim iskustvo ako neko hoce da pazari tamo, neka gleda neke druge modele..
Ruku na srce, sve ostalo sam uzeo od njih je dobar odnos kvaliteta i cene, ali ph meraci ajooojj..
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: doomer and šaran

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
ja imam taj žuti i izgleda ok za lovu koju sam dao za njega.
sam moj ima ph di taj W i nepiše mu ph600.
malo sam ga samo isprobavo.
ok mi je za cijenu od 10$
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Nisi znao, ajde svaka skola se placa sad si pametnji vidis da sad i djelis pamet : )
Dobro jutro da ne vrijedi vise od 5 eura kad imas kod kineza direkt kupit za 4 eura bez postarine dodje ti doma u roku od 10 dana i vjerojatno radi 3x bolje od onog iz shopa jer je nova i svjeza roba, ipak kinez u hong kongu uzima od prve ruke, a ne od 10te ko ovi nasi tu.

ja cak testiro jedan od ovih za 5 $ i radio je 5 godina bez problema na kraju ga poklonio. Trebaju ti samo kvalitetne tekucine za kalibraciju ili u ovom slucaju treba samo jedna najbolje PH 7 - 250ml. i nemas frke duze vrijeme.

(scrollaj malo nize)
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&ghostText&_sacat=0&_sop=15&LH_BIN=1&_mPrRngCbx=1&_udlo=5&_udhi&_nkw=digital ph meter&_dcat=75670&rt=nc

a da ti pokazem sad koje imam smrzo bi se bolje da ni ne pokazujem :D

@irieman, vise lici na antireklamu nego reklamu..
 
Poslednja izmena:

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Imam ja ovog milwuakeea,nisam bas siguran da ti je taj ph tester za zemlju:lol: to je samo za vodu...

Mene služi,treba ga kalibrirat svakih cca 15tak dan ako se koristi svaki drugi dan...i pokazuje točno,barem biljke ne pokazuju da je ph off.

P.S. vjerovatno postoji kopija i originali,ja uzeo 100% original M ph600,al definitivno se ne zabadaju u zemlju...

Mozda sam te i krivo skuzio,imam i ja ovaj prvi kojeg si naveo...meni je s njega otpao taj komad,tj ostao u zemlji...pa sad neznam s kojeg si je sta otpalo...al ovaj prvi mi je bio prilično loš,vlagu potpuno krivo čitao,ph svako zabadanje drugačiji...