Losa iskustva sa online shopovima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
U konzultaciji s PowerSeedom otvaram ovu temu, jer sam nedavno imao lose iskustvo zbog ne paznje, pa da takvih situacija bude sto manje ovdje mozemo podjelit neugodna iskustva sa manje poznatim shopovima.

U danasnje vrijeme webshop se moze otvoriti unutar 15 min ako znate sto radite, to neki ljudi iskoristavaju i varaju ljude, neki su totalni debili i izlevate za lovu a drugi vas izlevate tako da dok narucite opremu na njihovoj stranici stoji "in stock", ali bitna je stavka sto nemaju skladiste i sve sto narucite oni narucuju prvo kod sebe, pa salju vama i to zna trajati do 60 dana u nekim slucejevima i vise.

Ja sam naletio na ovaj i prevario se, nadam se da samo sto se tice vremena, ali vidjet cemo jos.
Uglavnom ove shopove izbjegavajte, sve je isti vlasnik i nema skladiste tako da mu isporuke traju nekad i preko 4 mjeseca (prema reviewima na trustpilotu.)

Sve u svemu u vecini slucajeva dovoljno vam je pretraziti stranicu na trustpilotu, i ako vidite lose reviewe izbjegnite i sacuvajte vrijeme, zivce i novac.
 
Poslednja izmena:

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ja bi izbjegavao sve sa domenom cz i s.r.o firme iz Pilzena ako bas nije provjereno, postoje sajtovi koji služe samo za krađu identiteta u najgorem slucaju, u najboljem samo zloupotreba kreditne kartice što ipak možeš spriječit blokiranjem iste ako to napraviš na vrijeme. Makar banka ipak hoće vratit lovu, jednom mi je netko iz argentine dignuo 900eura al banka mi vratila taj novac, a gdje sam popušio foru nikad nisam saznao, možda je bio samo scan obavljen preko bankomata. Sto se tice navedenog u prvoj recenici imao sam takav problem nevezano za shopping vec nekaj drugo tj clanarina i obustava iste, pa sam kopao malo dublje i nasao koji likovi u ceskoj u pilzenu se bave takvim mutnim poslovima. Danas je cyber crime uzeo ogromnog maha da vecina ljudi nisu ni svijesni.
Ne kazem da ove stranice imaju ikakve veze sa tim ali budite oprezni.
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Baš iz tog razloga postoje namenske internet kartice(npr Visa Electron koju ja koristim) na koju se uplaćuju sredstva samo kada su potrebna za online kupovinu, kartica se ne može iskoristi na bankomatu osim ako vi to ne tražite(a procedura je velika), uplata se može izvršiti u šalteru banke ili se sredstva mogu prebaciti sa nekog drugog računa(npr vašeg privatnog), prebaciš samo koliko ti treba i nemaš brige. Kartica funkcioniše u celom svetu. Moja topla preporuka je svima koji se upuštaju u bilo kakvu online kupovinu da NIKAKO ali baš NIKAKO ne koriste svoju deviznu karticu ili bilo koju drugu karticu na kojoj imaju sredstava. Cyber kriminal je tek krenuo a momci već rade ozbiljan posao, ali ako si pametan može se to lako izbeći.
A što se tiče skimera tj skenera kartica na bankomatima, tu smo za sada bespomoćni ali sreća u nesreći je što banke skoro pa uvek refundiraju novac.
Izvinjavam se na blagom offtopicu ali ovo se tiče svakoga ko koristi online shopove.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Evo jedna od recenzija za ovaj bestgrow.cz od lika koji je isto koristio taj sajt za kupnju, a ima ih jos.
Prevedeno sa ceskog pomocu google translatora

"Prevarantska trgovina, poslali su mi poruku s e-pošte tvrtke da se moja uplata nije dogodila i moram poslati iznos na njihov račun, što sam i učinio. Nakon toga roba nije stigla. Kad sam se požalio na to, tvrdili su da nisu dobili novac i račun koji su mi poslali sa svoje e-pošte nije njihov, da kažu da imaju drugi račun: :). Banka mi je rekla da se na prijenos ne može žaliti i da trebam podnijeti kaznenu prijavu, što ću učiniti zajedno s pratećim dokumentima kako bih zaštitio ostale kupce. .... ažuriranje..Bio sam u policiji Češke, iznos koji sam platio samo je prekršaj, potrebno je da i druge prijevare idu policiji Češke i kažu im iznos koji su izgubili, nakon dostizanja granice od 5.000, - počinje kazneno postupati u nadležnosti Sabora. Do tada će se to rješavati kao prekršaj. Ipak, barem ću obavijestiti nadležni porezni ured sumnjive tvrtke .... ažuriranje II. na osnovu činjenice da sam bio u policiji, odjednom se ispostavilo da je broj računa u redu i da će roba poslati: -) .... da su mi 4 puta rekli da ne znam da je ovaj broj računa pogreška ... nažalost uplata im je poslana dva puta (kad su tvrdili da ih nisu imali), a tvrtka (Rus koji je vlasnik) odbija vratiti jednu uplatu, ne sviđa mu se što je na njegovu prijevaru reagirao kaznenom prijavom i želi me kazniti zbog istočnog načina :) ... docka se pa barem kontrolu Financijskog ureda i nadam se da će je dobiti za nas ..... ako volite horor filmove i prevare, svakako biste trebali kupiti, dobit ćete najbolje :)"
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Korisna tema.:thumb:U ovom prvom sam i ja kupovao jednom prilikom, srećom prošlo je sve ok ali ne tako glatko morao sam se natezat s njmao_O...uplatio sam im pare za box (pisalo je da ga imaju na raspolaganju), da bi mi poslali da nemaju više takav (unutrašnjost mylar), nego da imaju isti takav samo je unutrašnjost bijela i da moram uplatit još dodatno jer je taj skuplji. Pogledao sam na stranici i stvarno je bilo tako, ali nije mi bilo svejedno i mislio sam da me hoće zahebat...na kraju sam svejedno uplatio i to dodatno. Danima mi nisu odgovarali, nije bilo nikakve poruke da je paket poslan i tek kad sam im poslao jedno 10 mailova netko mi se javio i kaže da šalju paket...hvala Bogu, na kraju je prošlo ok jer sam dobio sve što sam naručio, ali sad znam da definitivno neću više nikad od njih naručivat jer su u najmanju ruku sumnjivi.::nono::
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
@Badi Znam kako ti je, i ja sam isto od prvih narucio box, voentove, potove i neke sitnice, imao sam srece i sve osim potova imali na stanju "navodno". pitali me da mi zamjene potove za manje ili vece, ja im odgoorio 15min kasnije na mail i nema odgovora 4 dana. Poslao im 10-ak mailova bez odgovora. Guglam iskustva s ducanom ono mrak na oci pao, svaki drugi review pise scam, i jos imaju onaj bot za fake pozitivne reviewe.. Odmah sam pokrenuo postupak za refound preko paypala, i na mail od shopa sam poslao da sam napravio zahtjev za povratom i da ga ne mislim prekinut sve dok stvari nece biti vidljive na gls trackingu. Dodao sam im da sam bio na policiji i da cu podignut kaznenu prijavu, 2min od toga maila dobio sam odgovor, kako su moje stvari pripremljenje i biti ce poslane danas. Paket je najavljen ali jos nije predan. Vidjet cu danas/sutra hoce li predat paket ili ce samo tako stajat. Inace proslo je 14 dana od naruđbe, stvari navodno imaju na stanju samo ih trebaju predat gls-u.
Sve u svemu necu sigurno od njih vise narucuti iako sam dobio 2 kupona za popust i jeftiniji su dosta ali su jako neprofesionalni i kako ti kazes u najmanju ruku sumljivi.
Također pokusao sam ih i telefonski kontaktirati ali telefon koji stoji u shopu se ne koristi, isto tako adresa koju su dali je od salona peugeota u ceskoj :D
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
A jebote, pa ako se već žele baviti kriminalom puno jednostavnije je pljačkati supermarkete i benzinske pumpe, kakav samo majmun moraš biti da dođeš na ideju da pališ ljude na opremi za uzgajanje trave.

"Jesi bio u zatvoru?"
"Jesam, tri godine odlež'o."
"Za šta?"
"Nisam posl'o liku šator u Zagreb da gaji travu."
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Ma kakvi, znaju oni vrlo dobro šta rade, oni varaju ljude do određene cifre koju zakon ne smatra dovoljnom za krivičnu prijavu, zatim promene firmu ili otvore novu i nastave po starom, i tako u nedogled, evo citiram kolegu da bi bilo jasnije:
Bio sam u policiji Češke, iznos koji sam platio samo je prekršaj, potrebno je da i druge prijevare idu policiji Češke i kažu im iznos koji su izgubili, nakon dostizanja granice od 5.000, - počinje kazneno postupati u nadležnosti Sabora. Do tada će se to rješavati kao prekršaj.
Većina ljudi ni ne ode u policiju jer je procedura zezanje a pare su obično male, zato im to i uspeva.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
FatOne točno tako su i mene prcali. Ja ih nisam tako profesionalno napao kao ti:D, ali nakon ne znam koliko pristojnih mailova poslao bi im jedan oštriji na svoj način...i onda kako kažeš za čas se netko javi.:D Imaš osjećaj kao da ih moraš vuć za rukav da ti pošalju to što si platio, odmah mi je to bilo sumnjivo.:) Još jednom ti hvala što si otvorio temu, jer sad znam da ću ih zaobilazit u širokom luku.:thumb:
 
Poslednja izmena:

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
"Nisam posl'o liku šator u Zagreb da gaji travu."
Upravo na to i računaju jer se zna za što se naručuje takva oprema, i da će bit ljudi koji iz neke panike neće poduzimat ništa da sami sebi ne natovare policiju na vrat.
Dovoljno da takvih bude 5 na 100 i već zarađuju na svom lopovluku.
 
27.08.2019
22
89
13
Nakon kupnje Mars Hydro TS-1000 dobijem email u kojem izmedju ostalog pise :
" Tips 3:The aluminum body is quite soft and easy to change shape during transit. If you find the casing shape changed, you could use a hammer to get the shape back easily and it doesn't affect its functions. "
I naravno, panel dosao totalno iskrivljen :mad:
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Stigao paket nakon 17 dana od naruđbe sve su imali na stanju ali su drzali do ponedjeljka u ponedjeljak se sjetili poslat i stiglo eto za 3 dana. Znaci samo do njih je cekanje, ali po strani to sto treba cekat to je jos unutar EU zakon od 30 dana o ispuruci, ali to sto fale stvari nije uredu i znam da mi vise nece odgovoriti na mail i da to necu dobiti.
narucio sam vent, iso crijevo, potove i sator. Sve na broju osim djelova za sator od svega fali po jedan par, znaci najvece, srednje i malle cjevi po 2 fale, po par od svih plastina i kopci tako ta nemogu mrezu postaviti. Dobio sam sve ukupno 15% kupona i jedan novcani kupon od 5$ kao znak isprike zbog cekanja, ali fale stvari tako da sigrno necu vise kupovat od njih.
 

crazydave

Aktivan Član
04.07.2011
85
401
53
Da i ja sam kupovao kod njih... Oko 36 itema za dva grow boxa, sve osim svijetla i par sitnica...tent, ventovi, filteri, gnojivo,higrometar, potovi... Prvo mi nisu odgovarali uopće, onda mi se javili kao nemaju neke iteme na lageru, pa sam morao mjenjat filtere i ventove jer one koje sam izabrao i platio nisu imali na lageru... Da i potove sam mjenjao.
Sve to je trajalo nekih mjesec i pol. Cijelo to vrijeme sam ih spamao i molio za odgovor, da su mi rekli da moram čekat, čekao bih a ovako su me ubili još više jer sam mislio da su me spalili. Išao sam u banku da pokrenem povrat sredstava jer debil nisam platio paypalom nego bank transfer ali su se baš onda javili da je paket spreman i da ga samo trebaju poslati pa nisam.
Na kraju sam i ja dobio bon za popust jer su me nakon šta sam izmjenjao stvari spalili za 7-10 € ... Bio sam toliko iznerviran i lud da sam na kraju bio sretan da sam išta dobio nakon mjesec i pol možda i dva .... Ne znam više potisnuo sam to iz sjećanja, mogao bih provjeriti po mailmailovim.
Da sam na Google prije vidio review ne bih nikada kupovao od njih, mrak pao na oči, ljudi plaću spalili ih i više nego mojih 450€.
Uglavnom ne preporučujem nikome zaobilaziti u širokom luku.
 
03.03.2016
18
19
3
Što mislite o ovom shopu, ima li tko kakva iskustva s njima? djeluje mi ok, no možda se i varam...
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Probaj mi nać Terms&Conditions ili bilo kakav policy od tog webshopa, ja ga na stranici nigdje ne vidim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: svejedno
03.03.2016
18
19
3
Probaj mi nać Terms&Conditions ili bilo kakav policy od tog webshopa, ja ga na stranici nigdje ne vidim



tu pri dnu stranice ima neš, bo