Losa iskustva ?!?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.07.2005
2
0
0
Marihuana je ustvari neuroprotektivna droga. Podatak se nalazi na DEA sajtu. Nijedan èovek nije umro od marihuane naglašavam UMRO a svake godine 380.000 ljudi umre od raka izazvanim pušenjem. Marihuana nije zavisna droga a pušenje je itekako zavisno. Nikotin je zlo koje te polako ali sigurno ubija jer bez njega nemožeš zato su valjda i smislili ove nikotinske pecheve, jer opet je bolje da unose aktivnu substancu nego duvanski dim kji je toliko štetan. 250.000 ljudi umre od alkohola(UMRE), a 180.000 od droga koje se izdaju na lekarski recept. Prema tome, možemo izvuæi zakljuèak da THC ima jako pozitivno dejstvo na ceo organizam, ako se nepretera, a dim kao i svaki drugi je kancrogen. Jedan gram trave ima otprilike istu kolièinu štetnih kancerogenih substanci kao i dim cigare, a ja ne znam nikog ko puši 20 kom. mare svaki dan a znam dosta ljudi kojima pakla cigara nije dosta. Ako pušite svaki dan 3 grama mare možete živeti samo duže i kvalitetnije od onih koji nisu probali njene èari, isto kao i sa pivom. 1 litar piva svaki dan može samo pozitivno da utièe na organizam.
 
11.07.2005
2
0
0
Ja nisam imao problema sa travom. Uvek me opusti, i prijatno osveži.Doduše valjda nisam imao ni prilike da doživim iskustvo da je kudim. To stavrno nebi bilo uredu prema onim trenucima zadovoljstva koje samo mara može da pruži. Nikad nisam preterivao, NIKAD.Ja želim samo ono poyitivno od mare i baš to i dobijam i yato joj hvala.
 

hemicar

Aktivan Član
18.06.2005
69
0
0
38
pa ponekad sam imao trip kad se prepusim da ne mogu da disem kao udisem ali ne osecam vazduh da ulazi mnogo los trip i tu se onda isparanoisem i krece i lupanje srca i paranoje ali to je vrlo retko i stvarno kad se bas razbijem
 

dzontra

Aktivan Član
28.09.2005
68
0
0
pusim vec 15 godina svakodnevno MNOGO
i nikad nisam imao nikakvih problema
ni psihickih ni fizickih sem onih zbog kojih je i koristim

a sto se tice problema koje su ostali imali,mislim da bi razloge za iste pre trebali da potraze u problemima i sranjima koja nam svakodnevni zivot donosi
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
govancheros je napisao(la):
pricha se da moze da se umre od trave ..
ako ti proleti semenka kroz flop pa se ugushish 0028

naravno da je moguce umreti od Herb-a..
recimo, ako u jednoj noci popusis 10 ili pojedes 100 kila (karikirano)..
mislim da sam to vec napisao, ali evo, sad citiram:

"Smrtonosnost neke droge obièno se mjeri vrijednošæu nazvanom LD50, tj. dozom koja æe izazvati smrt u 50% životinja ili ljudi koji je uzmu. Ld50 kanabisa u ljudskih biæa nije poznat, jer ne postoje podaci iz kojih bi se mogao izvesti. Toksiènost neke droge može se procijeniti brojem poznatim kao terapijski omjer ili faktor sigurnosti, koji se definira kao smrtonosna doza/uèinkovita doza. Faktor sigurnosti za sekobarbiton (seconal) je 3-50, a za alkohol je samo 4-10. Faktor sigurnosti THC-a, izveden iz podataka prikupljenih na miševima je 40 000. Mnogi kemoterapijski lijekovi imaju faktor sigurnosti 1,5 pa i manje. Marihuana u svom prirodnom obliku vjerojatno je najsigurnija terapijski aktivna supstanca ikada poznata."
 
18.10.2005
12
0
0
ja sam imao jedno veeeeeoma lose iskustvo sa vutrom.
To je bilo pre oko 1 godinu kad mi je ujedno to bio jedan od prvih puta(mozda 3-4-5 put)
Imali smo trave za oko 1 joint,ne mesan sa duvanom..
bilo je nas troje
Meni je sve od pocetka bilo malo cudno zato sto takvu travu(bar do tad )nisam video
To je ustvari bio skunk,ali poseban,veoma jak.
Bilo mi cudno sto tako mirise,sto je mnogo svetliji i sto mi se pomalo lepio za ruke.

Rad me je krenuo bukvalno za 2 min i drzao me 3 sata bas bas high
Sve mi je to bilo uzasno cudno jer nisam imao nikakvog iskustva kako to izgleda

Bio je to konstantan strah i paranoja.npr.izasao sam iz zgrade i uplasio se mraka,onda sam trcao izbezumljen ulicom itd,zvuk mi se dosta promenio,npr kad sam slusao ziku,cujem vokal i gitaru u pozadini.i nista vise!!!ma zasu
a drug mi je sutradan pricao da je tripovao da ce da se upisa,da ne moze da se izkontrolise
a drugi je imao trip da ga boli glava....ITD da ne nabrajam sve
Inace pusim u dosta malim kolicinama pa ne mogu da se naviknem na tako nesto
 
09.08.2005
46
1
0
Ma ja sam negdje proèitao da za predoziranje (šta ne znaèi nužno smrt) travom treba konzumirati oko 8 kg.sad neznam a šta se loših tripova s trevaom tièa ja sam ih imao dovoljno.uhvati me onaj jeeeebeno neugodan rad srca i ono podsvjesno uvjeravanje da æe sve biti ok i da se opustim ali nikako nemogu da to uèinim.
Pa onda krene paranoja i oni vragom dani UŽASNI PROKLETI ODURNI slušni halovi koji me izlude i ubiju me u pojam.i jednom mi se desilo i to neæe vjerovat di (na wc školjci kod sam srao) da se nisam mogao ustat.pokušao sam i odmah pao natrag.nisam se mogao micat a kad sam pomaknuo ruku ostale su onak slike kao.sdlow motion :)).a sveukupno loših iskustva sam imao možda negdje oko 5-6 u sve ove godine konstantnog pušenja.a sve u svemu iskreno sam zahvalan marihuani na svemu šta mi je dala.SMOKE ON MY FRIENDS-peace
 

korisnièko vime

Aktivan Član
17.05.2005
168
6
0
Juèe sam sa devojkom popušio jedan dzokiæ,srolan od èistih hedova poslednji što mi je ostao od prošle berbe, sad veæ èupkam sa nove biljke.
Kontali da peèemo palaèinke, pa da gledamo neki film. Nije prošlo 2 minuta od kada smo ga ugasili, njoj poène da se vrti u glavi. Ja joj kažem da sedne
i iskulira što je i uradila ali ne pomaže, sve joj je gore. Lupanje srca, tresu joj se ruke, onda je posle poèela cela da se trese (kao ono kad je meni hladno ali kaže da joj nije bilo hladno). Onda sam joj dao da klopa èokoladu i stalno je pila vode,
ali ni od toga joj nije bilo bolje. Moralo je da prodje više od sat vremena dok se nije malo povratila.
Baš me interesuje zbog èega je tako odreagovala. Da li je to stvar psihe, pošto se meni èini da se sama istripovala da joj je loše, stalno je proveravala kako joj lupa srce i koliko joj se tresu ruke, ili stvarno može da ti bude tako loše od marihuane?
Znam da može da se desi lupanje srca, meni se desilo X puta ali mi je bio skroz moæan oseæaj.
Ako se nije istripovala šta joj je ona bilo, mislim medicinski, šta se dešava u telu kad preteraš sa THC -om, ako se može reæi da je manje od pola dzokiæa preterano? Mada moram priznati da je bio bruka jak, mene je ošino baš onako momaèki,
još kad se njoj slošilo baš sam se skenjao i nisam znao šta da radim, malo sam se i uspanièio.
 
06.10.2005
15
0
0
www.cropunkbands.net
ja sam imao jedno lose iskustvo. bilo je ljeto, kraj 8. mjeseca. radio sam cijeli dan (i sve dane ljeta prije toga) tako da sam bio mrtav umoran. jos bili na neku veceru sa sefom, i jedva sam cekao da odem, jer su nas na skolskom igralistu cekali jos par likova s vutrom. i zdimim se ja, onako, nista previse, mozda su 2-3 jointa otisla u krug. i nista, sve normalno, otisli svi zajedno do bara, usli unutra, a ja osjetim da mi je lose. i sjednem na stepenice, polu-mrtav, neznam sta se dogadja. ali sam znao da sam samo pusio, a nisam pio, i da necu povracat. svejedno mi je dolazilo na grlo, ali nisam povratio. to je trajalo jedno 45 min, mozda i sat, po mojoj sadasnjoj procjeni. samo ja sam bio napusen ko svinja, pa ko zna koliko sam ja tu sjedio! i kad mi je bilo malo bolje, odem malo dalje, di nije bilo toliko ljudi, i izvalim se i zaspem. jos se sjecam da me je jean lik pokrio kosuljom koja mi je bila vezana oko pasa. ali osim toga, o vutri sve najbolje! ::super ~)
 

Vor

23.11.2005
13
3
0
I ja sam imao prosli tijedan takvo iskustvo. Poslje skole u petak sam sa frendobvima zapalio jedan joint ali prije toga popusio sam sa nekim deckima jedan joint i to me ubilo, nikad nisam pusio jacu travu, kod je bio skank ali nije bio. Ja sam skroz bio strgan, Nisam mogao stajati, povracalo mi se, jedva sam gledao i prolazili su mi trnci licem. Od tad sam smanjio pusenje ali i dalje pusim?! ~)
 
18.10.2005
12
0
0
korisnièko vime je napisao(la):
Juèe sam sa devojkom popušio jedan dzokiæ,srolan od èistih hedova poslednji što mi je ostao od prošle berbe, sad veæ èupkam sa nove biljke.
Kontali da peèemo palaèinke, pa da gledamo neki film. Nije prošlo 2 minuta od kada smo ga ugasili, njoj poène da se vrti u glavi. Ja joj kažem da sedne
i iskulira što je i uradila ali ne pomaže, sve joj je gore. Lupanje srca, tresu joj se ruke, onda je posle poèela cela da se trese (kao ono kad je meni hladno ali kaže da joj nije bilo hladno). Onda sam joj dao da klopa èokoladu i stalno je pila vode,
ali ni od toga joj nije bilo bolje. Moralo je da prodje više od sat vremena dok se nije malo povratila.
Baš me interesuje zbog èega je tako odreagovala. Da li je to stvar psihe, pošto se meni èini da se sama istripovala da joj je loše, stalno je proveravala kako joj lupa srce i koliko joj se tresu ruke, ili stvarno može da ti bude tako loše od marihuane?
Znam da može da se desi lupanje srca, meni se desilo X puta ali mi je bio skroz moæan oseæaj.
Ako se nije istripovala šta joj je ona bilo, mislim medicinski, šta se dešava u telu kad preteraš sa THC -om, ako se može reæi da je manje od pola dzokiæa preterano? Mada moram priznati da je bio bruka jak, mene je ošino baš onako momaèki,
još kad se njoj slošilo baš sam se skenjao i nisam znao šta da radim, malo sam se i uspanièio.

evo mogu ja da ti kazem.To za drhtanje je po mom misljenju stvar psihe posto ja redovno kad duvam krene celo telo od struka pa na dole uzasno da mi se trese a nije mi hladno.taj osecaj traje prvih 15 min,a jednom mi se desilo i to sto si rekao,imao sam neki cudan osecaj u glavi,kao da mi je telo zabetonirano a glava lagana i onda sam imao taj trip kao da cu da se onesvestim al to je trip,posto sam razmisljao o tome da ne mislim na to i prestalo
je

A to za srce-sta drugo reci nego da se prepusila.Meni se to sa srcem desilo samo 1-2 puta i to kad sam u neznanju pusio skunk
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
GreenMan je napisao(la):
Psiha,trip kako god hoces ali to je u pitanju 99,9%.Trenutna paranoja.U principu nista strasno.

Pa ne znam jebiga mozda je 99.9% malo previse samo za psohi. Ja mislim da tu dosta ima i do sta osobi trenutno desava u zivotu. Cirkulaciji i krvni pritisak osobe takodje mogu imati nekog uticaja. Takodje kakva je vrsta osobe.

Da ne govorimo o prskanju trave onim sprejovima protiv insekata. Ali uglavnom se svodi na osjecanju samog srca. Ali kao sto kazes Green to je totalna paranoja. Nabasao sam na jedan fini tekst (sa marijuana.com foruma) o tome ali je na engleskom.

GuitarGod119:

It most likely didn't have alot to do with mixing with the medicine. I've recently gotten through a huge problem of having panic attacks while high so I know exactly what you're talking about. You got really high (probably the first time in a while) and when you layed down you were able to physically feel your heartbeat alot clearer. It's usually a scary feeling while high because pot does increase your heart rate. Once you noticed it your mind became physically aware of it and your body reacted in fear, and then it escalated from that point on. The more you pay attention to it the worse it gets. Whats happening is that your body is reacting to what it thinks is a life threatning situation. (picture what your heart and nervous system would do if you were being chased by a wolf) At that moment in time your body is just as scared about the increased heart rate as it would be about the wolf, even though it has no real reason too. This is what causes the nervous shaking and trembling. My advice is DO NOT be afraid to smoke anymore because if you develop a fear of smoking, every time you get high you will go into it with such apprehension that it will cause a panic attack every time (this is what happened to me). When I smoke now I just remember that nobody in the history of time has ever died from smoking pot, and if my heart starts beating rapidly or abnormally I just let it happen and sort of turn it into a positive feeling. Deep breathing with your abdominal muscles is also a very good exersize to calm the heart.




Ali opet brate pa ne mogu se pusiti jointi neke dobre marihuane. Ja licno ne volim se preduvavat. Neki ljudi vole ja ne. Cak volim veoma male doze kao mozda sto te kafa udari ujutro ono probudi tako malo na neku malu lulu uzmem samo jedan dimic i osjecam se opusteno a nisam preduvan. Takodje nisam veliki ljubitelj ovih novih trava. Mnogo su jake i ako se ne znas kontrolisat pusices mnogo vise posto je super i mnogo ces usporiti svoj organizam. Na neku ruku predozirat ces od THC-a. Zaglupljivanje sa velikim podocnjacima. Ti se ljudi lako raspoznaju na ulici ili bilo dje, sto moze ugroziti dosta u stvari zivotu.

Mrzim taj osjecaj pre naduvanosti i to kad traje danima. Svome organizmu treba dati vremena da se vrati u normalu.]