Lose psihicko stanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vetrenjaca123

Degustator kanabisa
31.05.2018
267
1.232
143
Jamrock
Po meni je to kolotecina, ali ok, vi starije generacije imate drugaciji pogled na sve, za vas su rakija, batina i tezak rad lek za sve, nekada je ljudima potrebna lepa rec i razumevanje, potrebno je motivisati svoju podsvest da misli pozitivno, a ne da se ubijas od posla pod nadom da ce to resiti problem, bitno je da covek ima volju za radom i poslom koji ga cini srecnim, a ne da se prisiljava na tezak rad a nema energije da ustane iz kreveta pod izgovorom da ce mu pomoci jer nece.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
@Nepoznatolice
Mlad si, nisi se jos upoznao.
Sacekaj da se upoznas, da skontas sta te i gdje boli, sta rastuzuje, sta usrecuje, sta motivise.., onda ce ti biti lako da se orjentises u lavirintu zvanom zivot.
Znaces da je manje zlo bolja opcija od veceg, da je bolje biti nervozan sto nisi zapalio nego biti depresivan i syeban po svim pitanjima zato sto si zapalio, da je bolje da su praznija jaja umjesto novcanika :D

Imas ovde raznih savjeta, a ti pod onaj "nemoj pusiti" zatefteri jos jednu crtu.
Svi smo mi na klackalici, cas gore, cas dole. Balansiraj malo
 
01.02.2021
5
9
3
24
Pozdrav svim clanovima foruma,ja sam marko imam 19 godina i pusim marihuanu skoro 5 godina.U pocetku prvih godinu ipo mi je bilo neverovatno iskustvo i prelepo svakog dana kada zapalim joint dva tri nebitno i celu petardu desetku ja sam se osecao prelepo. U zadnjih 2 godine poceo je drugaciji trip .ovako dosta sam smrsao od vutre smanjila mi je apetit i dim u zeludac mi stvara kiselinu zatim kad god zapalim puca me anksioznost paranoja a ubrzo upadnem u depru i sam sebe pljujem u mozgu i posle toga se veoma lose osecam zatim ispalimo ja se ucutim nmg d apricma a i ne znam sta da pricam i tako cutim sa ortakom ako sedim ansamo veoma mi je glupo i smorimo se. ALI GLAVNI problem je to sto sam izgubio osecaj za realnost ne osecam se kao da sam tu nego kao da sam u paralenom svetu i ko da nista nije istina i sve mi je dosadno i glupo . Zatim kada god zapalim krene glava da me boli . Molim vas moze neko da mi akze sta da radim dali sam prso ili nisam dali trebam kod doktora ili ne sta trebam da radim ne mogu vise ovako.A kada pokusam da ostavim ganju ne mogu imam zavist a i svi moju drugari bez problema vare dugo i nemam druga koji ne vari jer sam se sve u poslednje godine druzio sa takvim likovima fazon je sto necu izlaziti nigde ako prestanem d apalim a ako izadjem s njima i ne palim ganju uvek moram d azaplim kad vidim dz. Pomagaj te molim vas dali sam u losem tripu dali sam lenji retard i sta da radim kako da pomognem sebi da se otarasim tripova .ovako mi je lakse kada ispricam nekom jer nikom ovo nisma reko hvala. Hitno pomoc
Brate ista prica najezio sam se bukv samo sto meni krene srce da lupa nevidjeno uz sve to
 

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Po meni je to kolotecina, ali ok, vi starije generacije imate drugaciji pogled na sve, za vas su rakija, batina i tezak rad lek za sve, nekada je ljudima potrebna lepa rec i razumevanje, potrebno je motivisati svoju podsvest da misli pozitivno, a ne da se ubijas od posla pod nadom da ce to resiti problem, bitno je da covek ima volju za radom i poslom koji ga cini srecnim, a ne da se prisiljava na tezak rad a nema energije da ustane iz kreveta pod izgovorom da ce mu pomoci jer nece.
Druže, to iskustvo valjda govori. Ne znam zašto se postojanje dijeli na tijelo i psihu. Nije mi jasno, tijela nisu samo neka kolica koja nas nose. Imaju mehanizme za osjećati se dobro, aktivno, vitalno... Životinjski mehanizmi u starijim dijelovima mozga, nepametni... A oni čuče negdje nekorišteni jer se ne dovodimo u situacije da se aktiviraju. Joga je primjer. Jebiga, funkcionira. Ali neće se to pokreniti toplom ljudskom riječi i analizom, već zasukanim rukavima.
Pogledaj si na netu Wim Hof metodu. Jednostavna serija disanja i vježbi, izlaganje hladnoći... dovodiš se u stanje stresa na koje tijelo reagira... Svima preporučujem. Iz prve ruke govorim da djeluje fenomenalno

Edit
zlat3.jpg
 
Poslednja izmena:
14.11.2018
11
27
13
22
@Nepoznatolice
Mlad si, nisi se jos upoznao.
Sacekaj da se upoznas, da skontas sta te i gdje boli, sta rastuzuje, sta usrecuje, sta motivise.., onda ce ti biti lako da se orjentises u lavirintu zvanom zivot.
Znaces da je manje zlo bolja opcija od veceg, da je bolje biti nervozan sto nisi zapalio nego biti depresivan i syeban po svim pitanjima zato sto si zapalio, da je bolje da su praznija jaja umjesto novcanika :D

Imas ovde raznih savjeta, a ti pod onaj "nemoj pusiti" zatefteri jos jednu crtu.
Svi smo mi na klackalici, cas gore, cas dole. Balansiraj malo
Hahahahah zaista mnogo dobrih saveta hvala puno!
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.283
358
Pa vec mi je mnogo lakse samim tim sto sam napisao svoj problem ovde i dobio drugacije savete uglavnom ortacima kad sam pricoa neke stvari pricali su u fazonu ma ne tripuj prso si i to
Biti če ti uvijek lakše, kada se imaš kome povjerit!
Ovakvi prijatelji ti ne trebaju i mogu biti uzrok, tvojeg problema. Ne mogu se stavit u tvoju situaciju, jer sam u tvojim godinama, izlazio, putovao i uvijek radio!
Dolazim iz dobrostojeće obitelji, ali sa 14 godina sam gajbe nosio, krihle skupljao i imao svoje novce. Ne kažem, da se moraš ubijat od posla, ali neku radnu naviku moraš imat. Curu češ upoznat, to ne brini!
Kolega je napisao, da mi starije generacije(41 godina) , gledamo samo rad i batine. U životu, batine nisam dobio, ali sam imao strahopoštovanje, prema starome. To se promjenilo!
Posao ili fakultet u tvojoj dobi je normalna stvar i ventil gdje se isprazniš i umoriš. Doma sam dvije godine, čekam operaciju i nekad ne mogu spavat, jer ništa ne radim cijeli dan. A navikao sam imat neke obaveze. Nekada bi pustio seriju i pogledao cijelu sezonu,odjednom . Sada, jedva se koncetriram, pogledat jednu seriju u komadu, razdražljiv sam, dosta nervozan itd. Samo, ja znam od čega mi je to, a to je, da ne znam, gdje bi se stavio!
Nemoj me krivo shvatiti, razumijem te, ali sumnjam da je od same trave. Ona to pojača, kao i sve drugo. U slučaju, da ti se počne pogoršavat stanje, moraš otići doktoru! Neka te to ne plaši,mlad si i ako je nešto, što se može riješiti, zašto čekat?!
Nadam se, da ti je do sada bolje, a takve stvari, držat u sebi, može samo pogoršat stvari!
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Imao sam slicno iakustvo zavrsila srednja naso curu provodio svo vrjeme sa njom onda prekid i ne znam sta da radim sa sobom. Vratim se drustvu samo pusenje al to nije bio problem. Problem je sve sto me zanimalo i sto sam htjeo da radim vise nisam bio strucan a sve sto sam htjeo naucit postalo je tesko jer krenem dva dana vidim zajbano i odma mi se neda. I tako polako sto vise stvari pokusavam i ne uspjevam to vise padam u depresiju. Sto se vise trudim da ucim i radim to vise sebi kazem neces se zabavljat igrat igrice to vise me losina hvatala dok ne dodem do granice kad ne igram nista neucim nista samo blenem u youtube i sve sad cu sad cu. To stanje uma me pojede dok ne izgorim kvalitetno onda predem na trening to radim dok ne dodem do granice bolova onda i od tog odustanem i pomirim se sa stvarnoscu. Vratim se igricama zabavi malo sretan budem dok opet ne pogledam oko sebe vidim da mi je zivot smece i ponovim ciklus...

Najgore je sto za sve kontam treba mi operema ili fali mi dobra oprema potrosim silne pare i odustanem za par mjeseeci... Sad aam kreno opet growat jer znam da mi to dobro ide pa malo da se usrecim, prije pocetka novog ciklusa. Iako svakodnevno pusenje mi neide bas u korist al vidicemo kako ce se razvit situacija sljedecih par mjeseci. Ponovo sam poceo crtat pa cemo vidit hocu li opet odustat ili napokon malo napredujem
 
Poslednja izmena:
13.02.2023
13
61
13
Po ovome sta sam procitao velika je vjerovatnost da si od vutre pokupio anksioznost i derealizaciju ništa strašno imam to vec dugi niz godina dogodilo mi se od kad sam prvi put probao travu jednostavno se nemoj siliti na thc samo ces pogorsati ako bas zelis pusiti prijeđi na CBD nema nikakvih nuspojava i olaksat ce ti trenutacno stanje.
 

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
658
3.093
163
Osetim miris vasih hedova
Vutra je samo okidac ali ne i uzrocnik, nego ko je psihicki nestabilan moze imati takve nuspojave prilikom koriscenja, ali vutra nikog nije dovela u to stanje, onaj kome je sve potaman u zivotu i nema nikakvih problema ni sa psihom ni bilo cim, taj u gandzi uziva a ljudi koji su psihicki nestabilni prsavaju kad popuse i traze krivca u vutri, jezivo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KönneR and šaran