Lose seme ili ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.09.2015
5
0
1
41
pozdrav svima, stvarno se izvinjavam ako tema negde postoji nisam je nasao pa moram da pitam ovako.
E ovako imam semenke od proslog grova biljka mi je samu sebe oprasila naime bilo je par komada muskih jaja koji su ispustili polen nisam video na vreme i jebiga. E sada pre nego sto pocnete da mi govorite da to nije dobro i da ne gajim biljke iz tih semenki znam sve to ali ipak sam morao da probam iz znatizelje sta ce biti.
stavim semenke u vlaznu maramicu sve proklija sve super posadim u zemlju od starta sam radio 12/12 i prodje skoro mesec dana biljke se ne micu stoje nekih 5-6 cm-a vec mesec dana, nikakve listove da puste kakve su bile prve nedelje kada su iznikle takve su i sada samo su se malo izduzile i to je to ne napreduju nikako.
Zemlja je idealna radio sam vec grov sa tom zemljom nemam zamerki na nju, znaci nije do zemlje svetlo HPS 400w siguran sam da nije problem ni sa svetlom, sta jos ostaje a da temperatura i ona je idelana kada se lampe ugase bude nekih 19 °C a kada se upale bude do 25 °C.
E onda mi ostaju jedino semenke posto se tu najlosije razumem moram da pitam nekog dali zna zbog cega je to tako? Zasto su biljke iznikle i skoro 30 dana mi se ne pomeraju u opste i vlaznost vazduha je dobra oko 50% je stalno, dali je to mozda do sorte biljke pa ne moze da se izbori sa rastom ako nije prvo u vege fazi bila ili je jednostavno takvo seme? zna neko ?
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Nema razloga da ne koristiš seme biljke koja je usled stresa postala hemofrodit.
Ali, zašto si od starta radio 12/12??
 
07.09.2015
5
0
1
41
iskreno ne znam zasto sam od starta stavio 12/12 tako mi je nesto doslo -.-. Pa hoce rasti to da ih ostavim ili sta da radim?

eh sada koja je genetika bas ne znam druze to ti ide kupis vutre nadjes seme i posadis pa sta ispadne .
Mama joj je fino rasla nisam imao takvih problema sa njom oprasila je samu sebe samo zbog stresa kao sto je rekao Space_Lulu to je istina znam tacno i sta je izazvalo stres, ali to nije bitno sada. a sto se slike tice nema sta da se vidi posebno ona 2 mala glatka listica i 2 mala rebrasta listica su zrasla i to je to tako stoji vec poprilicno dugo.
 
Poslednja izmena od urednika:

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Nema veze to sa startom na 12/12...
Ja isto tako znam startati regularke...
Možda problem sa zalijevanjem ili nešto tako banalno...
Daj slikicu....30 dana je jako puno,to je cijela vege :(
 
07.09.2015
5
0
1
41
prvi put postavljam slike ovako pa ne znam kako ce ispasti ako pogresim nesto molio bi vas da mi oprostite xD. ovoliko je izrasla prve nedelje i od onda nista stoji tako i ne mrda se. 23022016598.jpg

znam da je malo losija slika al lose ispadne slika pod HPS-om.
 
07.09.2015
5
0
1
41
zemlja je sasvim OK nisam imao problema sa njom do sada. ne znam koja je tacno bacio sam dzak, pomesao sam sa perlitom zemlju. Ma nije zemlja problem veruj mi. Neko je tamo bio rekao da je mozda banalan neki problem sa zalivanjem pa ne znam stvarno aj mozda sam malo i preterao sa zalivanjem u proseku svaka 3 dana zalivam.
Nista ljudi hvala na pomoci ako neko ima nekakvu ideju sta bi moglo biti neka pise ja cu malo da smanjim sa zalivanjem pa cemo videti. Nadam se da ce krenuti da rastu uskoro.
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Moze biti da je zaljevanje, nisi nigdje napisao sa kolko vode ju zaljevas. Tak je meni izgledala kad sam ju prenatopio vodom, jos prije kad sam eksperimentirao. I napuni zemlju do vrha posude.
 
07.09.2015
5
0
1
41
evo da se javim, smanjio sam zalivanje prakticno sam ih pustio da se saviju listovi i da same traze vodu i kada sam ih zalio vec sutradan je bila promena neverovatna, narasle su bas dosta za 1 dan. Mislim nisu narasle 2 metra :watch: ali primetno su se razlistale. tako da je izgleda zalivanje bilo problem. Ah sta se tu moza bice da sam zalio 2 puta u jednom danu i da sam zaboravio ili ko zna vec sta sam sjebao. u svakom slucaju one su sada uredu i lepo napreduju. hvala svima na odgovorima.