Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Nikad nemoj prestat vjerovat i sumnjati da ce uspjeti. Kad tako razmisljas na pola puta si do neuspjeha. Kao sto prizivas dobru vibru pozitivnim mislima, isto tako privlacis losu kad si negativan i sumnjicav.
Posto si u nekoj polu gerili ja bi ti savjetovao sporo otpustajuce gnojivo kao sto su Bio tabsi ili neki peleti ovcjeg i konjskog gnojiva. Nemoj pretjerano koristiti kemiju, veca prijetnja su ti sada kojekakve zivotinje. Ogradi biljke nekom zicom ili mrezom. Posto mozes ici 2-3 puta mjesecno, razmisli o nekakvom improviziranom navodnjavanju iz kanistera od 20 litara. Nabavi si slame ili suhe pokosene trave ako mozes i postavi ju oko biljke, time ces jos malo zaustaviti isparavanje vode oko nje. Ako ima tragova divljaci uokolo razmisli i o zastiti protiv iste. Ljudska kosa ili neki repelent, imas u Pevecu i takvim centrima. Ako mozes nabavi si Neopitroid i prasi ih poslije svakog drugog obilaska. On je djelotvoran a nije toliko agresivan kao tekuci insekticidi. Kupi Slavola ako ga ima u tvom kraju. Razmisljaj unaprijed i pripremi se za vruce dane koji dolaze i nemoj bit skeptican nego pokusaj biti spreman na sve. Sretan grow ti zelim, puno srece i strpljenja.
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Pozdrav ekipa, kratki update,
Biljke topirane nakon zadnjeg updatea, topirane/fimane glavne grane(one koje su bile zrele za to), ponovno pobacao pužomor i polio ih nekim arkacidnim insekticidom, bacio po šaku NPK 15:15:15 u granulama(nezz naziv, moguće da je i yara), i nisam obilazio više.. Ugodno sam se iznenadio, ide to fino zasada
L. C hashplant 1 IMG_20190609_193912.jpg IMG_20190609_193907.jpg
L. C hashplant 2 IMG_20190609_193902.jpg IMG_20190609_193826.jpg
I jedna pridošloca posadjena prilikom posljednjeg obilaska Peyote coockies IMG_20190609_193834.jpg samo sam peyote zalio danas, sutra idem očistit oko njih i ponovno prehranit i zaštitit.. Namjeravam topirat sve grane još jednom. Ostajte mi zdravi i veseli:wave:
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Super izgledaju. Ako te cesto nema na sajtu, gledaj da pocnes osiguravati te dvije grane koje su izrasle nakon topiranja. Kad izrastu jedno 50 cm osiguraj taj V spoj sa izolirkom, a kasnije zabodes dva kolca na koji ces ih moci razvuci i ucvrstiti. To ce ti kasnije biti kriticna tocka i ako o tome ne vodis brigu pod naletom jaceg vjetra biljka pukne po pola sve do korjena. A kad ih razvuces radis LST koji u outdooru da puno lijepih vrhova...
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Znam Stipa, planirao sam ja to nečim osigurat, vezat V, štapove,svakako.. mreža.. Nego nisam odlučio što ću. Bas sad o tome razmišljam, možda probam mrežu stavit iznad jedne, ne klasičan scrog, nego na 1m visine otprilike, možda bi mi njena visina mogla stvarat probleme pa ću nju više mučit sigurno.. Ova prva s slike..hvala :)
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: BA-KA-LU-LA

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Mozes te stvari vec polako pocet raditi ako zelis to dobro napravit. Svaki obilazak napravis kontrukciju za jednu, da ne nosis sve odjednom. Oko svake 4 kolca zabijes da imas na sto nasloniti i ucvrstiti kasnije. Oko tih kolaca kasnije mozes omotati mrezu za krastavce. Mozes to sve raditi i sa obicnom spagom pa omotavati oko kolaca i spajati po duzini, sirini i dijagonali. Kad kasnije narastu mozes spagu i provlaciti kroz biljke i ispletes joj mrezu pa je svaka grana osigurana. Ima bezbroj opcija i hocu ti reci da se vec sada pripremis jer ovo bi mogle biti grdosije kasnije.
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Evo trudim se omogucit im sve sta je u mojoj moći, zadnji put jos jednom topirane/fimane i dobile troduplu k2batboost, ono gnojivo u granulama rsdi odličan posao.. Sad mi moraju preživit 12 dana s 17 l vode, a onda kad ih opet obiđem postavit cu kanistre s konopom da ne presušuje zemlja, valjda ce im bit dosta tih 17l za 12 dana, mora
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Pozdrav ekipo, evo stigli smo do jos jednog updatea, bilje je i dalje živo, zdravo manje/više, sad su dobile po tnt s po 10l vode svaka, sutra ide čišćenje i prelazim na granularno opet jer tnt očito nije dovoljan za hranjenje svako 10 dana IMG_20190623_220545.jpg IMG_20190623_220532.jpg IMG_20190623_220514.jpg ovu nešto grize, nezz šta, dal skakavac il nesto drugo pojma nemam, na slici se vidi neka beštija koja će crknit sigurno jer sam ju polio kemijom, ujedno zadnje tretiranje kemijom pa sta bude IMG_20190623_220306.jpg IMG_20190623_220322.jpg ova druga zadnji put nije dobila tnt vec čistu vodu i guanokalong k2batboost, što se i vidi na njoj..sutra ću čistit, prehranit i opet zalit, vezat kolce, pa ću slikat malo bolje slike, ne da mi se sad fotosesion u mraku blicat, a i siguran sam da ljepse izgledaju na suncu, tek tu ću vidjet pravo stanje stvari i bit malo pametniji što i kako dalje. Ostajte mi zdravi i veseli :)) :vutra:
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Pa iskreno Ana nisam bas nesto oduševljen, pogotovo ovom drugom, nisam ih ni gledao. Mrak, samo uslikao, vidim isto koliko i vi.. Nadam se da su u boljem stanju nego mi se čini.. Ona s prvih slika je ok, al ova druga je nekako aljkava, bar po ovom na slikama, al dobro, valjda nije sve tako crno, sutra cu bit pametniji, ali hvala ti ;)
Edit, oni listovi gornji nisu pojedeni ni od skakavca ni slično već su "odrezani" škarama prilikom topiranja zakačio nove izdanke, sada sam malo seciro stare slike i vidim da su to ti listovi s vrhova gdje je drugi toping napravljen
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Urea ti sadrzi dusik u amidnom obliku i on kao takav nije direktno dostupan biljkama. Urein dusik razlaze se minimalno 4 tjedna a nekad i 6 tjedana. Ako vec gnojis sa takvim gnojivima vise ce ti pomoci KAN. On ti je bogat dusikom u nitratnom obliku koji je direktno dostupan biljci. Inace dok UREA ispari i postane dostupna biljci, gubi i do 20% posto dusika, dok se kod KAN-a to ne dogadja.
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Znam @Stipa da kad ureu bacim po blitvi da poludi u 2 dana, vidim da je tnt slab za svako 10 dana zaljevat, makar sam troduple davao, sad sam zato pomjesao ureu, kan i 15:15:15 sporootpustajuće anorgansko gnojivo, ne puse nista vise osim 15 15 15 npk, petrokemija hr.. Šaku u bidon u 5l, tako 2 bidona a treći samo voda, prvi put kad sam dao ovaj 3*15 bilje se preporodilo pa ce valjda i sad radit pisao.. Hvala na savjetima i sta pratis, ovo za ureu mi je frka da ih ne spakim jer ne bi bilo prvi put.
Edit, vidis kan sam mislio da je primarno kalij i mg, jer se to ističe na deklaraciji, za dusik sam mislio da je samo u tragovima, nezz zasto, sad citam deklaraciju opet i vidim da sam falio.. Vjerojatno me ono kan, asociralo na kalij
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Urea je najkoristenije gnojivo na svijetu i koristi se u konvencionalnoj poljoprivredi. Koristi se u predsjetvenoj gnojidbi i jesenskoj osnovnoj gnojidbi. Ubrzava ti razgradnju biljnih ostataka i aktivira organski dusik. Ne kazem da nije dobra ima ona svojih prednosti a najbolje bi ju iskoristio kada bi ju pobacao na mjesto sadnje mjesec dana prije. U pravu si, zna spaliti biljke, ali sto je jos vaznije jako isusuje i trosi tlo na kojem se primjenjuje pa ju je dobro kombinirati sa organskim gnojivima...
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Hvale na info Stipa, šteta što nema kao u stara vremena ikonica "informativno", iz tvojih par postova naučio sam dosta o stvarima o kojima sam mislio da znam skoro sve,svaki tvoj post je zaista prepun korisnih informacija, a bilje ti pratim iz godine u godinu i to je priča samo za sebe mislim da bi bio super mentor, za out mozda i najbolji. :respect:čovjek i hvala jos jednom :thumb:
Ps. Iskoristio sam to što sam danas bio blizu siteu i svaku počastio s ukupno 25l, jučer po 10,to je ukupno 35l po biljci, žedne neće bit sigurno
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Pozdrav ekipo najdraža::listomahanje::
Evo stigli smo do još jednog updatea , stanje bolje od očekivanog, L. C hashplant zaista djeluje dobra outdoor sorta, grow je polugerilla doslovno pa sam i više nego zadovoljan trenutnim stanjem. Svaki obilazak, zaljevanje i hranjenje sam zabilježio u ovom dnevniku pa i tu se da vidjet koliko su zapravo prepuštene same sebi na milost i nemilost prirodnim uvjetima, 16.04 su išle u zemlju kao 6 dana stare sadnice, niti 24h nakon počele su kiše koje praktično nisu prestajale 2mjeseca,nedavno sam zbrajao i shvatio da sam točno 2.250kg pužomora potrošio na njih,. bilje se odaje jakim ali ugodnim mirisom hasa, slično kao svaka biljka ali ova baš ima tu neku notu po hashu, nisam ih nesto sad mirisao, bilo je dovoljno doći zalit ih i uslikat, miris baš neki ugodni, skoro čokoladni da bi rekao.. Pri zadnjem updateu dobile su hranu u 15l, pa isti dan zalio s po još 10l čiste vode svaku, budući da sam mjesao dosta raznih gnojiva od oka, koji i nisu bas tako blagi, bilo mi frka da ih ne spalim pa sam to malo razrjedio s dodatnom vodom. Od tada ih nisam vidio do veceras, iskreno ni sad ih nisam vidio pošteno, samo sam izlio po 5l za svaku, okinuo par slika s blitzom u mraku i put pod noge.. Sutra ce dobit svaka po bar jos 10l,ako mognem i više, malo, ali bas minimalno pročistit okolo njih, zalit čistom vodom i povezat napokon ove grane jer vidim na slikama da to postaje kritčno.. Vjerovali ili ne i ja sam najviase saznao o njihovom stanju sad gledajući slike jer je mrkli mrak i nisam se htio zadrzavat, niti blicat također, prjeti nevrijeme, samo da tuča ne bude... Plan je odradit lst i hst, cropat bar jednu i vezat, drugu mozda cropam ali mislim da cu ipak samo lst na jednoj, čisto nesto iz moje znatiželje da mogu usporediti poslje..Da ne duljim, ionako nemam sta puno pametno za dodat, evo slike koje sam uslikao, ispeike na kvaliteti istih, što je tu je, kad mognem okitit dnevnik ljepšim, hoću bez brige:D
IMG_20190713_223015.jpg IMG_20190713_223001.jpg
L. C hashplant #1, ona je sad dobila duplu dozu plantele universal i 1/3 doze guanokalong k2batboost u 5l vode, 
IMG_20190713_222920.jpg IMG_20190713_222927.jpg IMG_20190713_222847.jpg
L. C hashplant #2, ova je dobila duplu dozu guanokalong k2batboost i trećinu plantela universal(također nešto sebi za usporedbu) Nemam namjeru vege gnojivo više davati budući da Kan, Urea i 15:15:15 (nepoznatog imena), su granularna, sporootpuštajuća gnojiva, posebno ovaj 15:15:15, na čijoj deklaraciji piše da "vrhunac djelovanja dostiže i 40 dana od primjene", ne vidim nikakvo žutilo i znakove gladi, ako se pojavi rješavat ćemo to u hodu,no neka vizija je do cvjetanja davat samo vodu s k2batboost, zatim u cvjetanju hesi bloom i p+, bar je to plan, a vidjet ćemo.. Eto ekipa toliko od mene za sada, puno sreće svima ostatak sezone, ostajte mi svi zdravi i veseli :puuuh:::vutra:
 
Poslednja izmena od urednika: