Low budget/wattage micro speaker domaja grow:D

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MightyHerb

Aktivan Član
23.09.2006
59
15
8
evo cisto da ne zamre tema...3 nove su izasle iz zemlje,slike uskoro bacim kad budu malo zanimljivije..
Pozdrav!:)
 

MightyHerb

Aktivan Član
23.09.2006
59
15
8
evo da se javim sa novostima , nije se događalo nista pretjerano zanimljivo pa nisam ni javljao...2 nove rastu , za sada sve ok osim sta su se prekjucer na jednoj pojavile mrlje svjetlije (zuckaste) boje...evo slika...Kako da to rjesim...Zemlja je mix kupovne, treseta i perlita...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Provjeravaš ph vode s kojom zalijevaš?
koja je zemlja?
nisi gnojio?
jel se dalje šire fleke?
jel raste ona normalno na zelenim dijelovima?
druga je biljka ok ili i ona pokazuje fleke?
dal ne prezalijevaš?
kakvu vodu koristiš za zalijevanje?
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
to se dogodilo i meni sa sharkom, full flush i nemoj zalijevat dok zemlja nebude potpuno suha
 

MightyHerb

Aktivan Član
23.09.2006
59
15
8
Sorry ljudi , nisam prije stigao odgovoriti...
PH ne provjeravam nazalost , zalijevam sa odstajalom vodom iz vodovoda...Mada mislim da nije problem jer u prethodnom growu u kojem sa imao 2 muske sve je bilo ok , a sa istom vodom sam zalijevao...
Zemlja isto neznam koja je tocno ,bacio sam vrecu vec nazalost, uglavnom kupovna neka(znam da ih ima milijun , al neznam kako da saznam sada...)
Gnojio nisam jos..
Druga biljka je skroz normalna, ista zemlja,sve isto...ova biljka na drugim djelovima raste normalno , ta dva lista zahvacena time su se skoro potpuno osusila, onda je krenuo novi red listova koji je skroz ok ,samo na jednom listu ima par smeđih točkica,al ne šire se već par dana...
Sada nisam zalio dan i pol , i cini se da se stvari poboljšavaju...
Hvala!:)
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Zemlja dugo drži vlažnost zbog perlita, pa ako obratiš pozornost na ne često dodavanje vode bit će bolje kao što si spomenuo da nisi zalio pa ide na bolje.

Ali ne bi bilo loše i provjeravat ph vode jer se stajanjem vode diže ph. Tekućuna za mjerenje ph je oko 6 eura.

Da, i naravno da ne zaboraviš tu i tamo dodati H2O2.

Drago mi je da je bolje, nadam se slikama. :))
 

MightyHerb

Aktivan Član
23.09.2006
59
15
8
Evo slika:)
Sada je sve ok sa biljkama, na onoj prvoj su se samo prva dva lista koja su bila zahvacena posusila, ali sada siba dalje kao da nis nije bilo , a druga je skroz ok...:) Ocito je da je problem bio u prezalijevanju , buduci da je unutra perlit koji dosta drzi vlagu...Za kojih tjedan dana bi se i spol trebao znati...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Nemoj ju špricati vodom. to ti je isto ka da ti stojiš cijeli dan na suncu u sahari i netko te odjedanput polije hladnom vodom, mislim da bi istog trena crko.
Jer pod lampama je isto kao da prži sunce non stop, nema oblaka.
A i opet prezalijevanje. Neka ona sama uzme vodu iz zemlje.
Ja sam cijelu vegetaciju u jednom growu odradio sa 12% vlažnosti i nisu se bunile. samo dodavanje vode u zemlju kad je suha.
kad popije vodu osjetiš dok podigneš šaksiju sa biljkom da je lagana.. a i zemlja se odvoji od rubova, a površina zemlje
se pretvori u prašinu dok prođeš prstima po njoj.
Ovu drugu treba pratiti rast, pa budemo vidjeli dal je ph u redu. čudna mi je. :icon_confused:
Nisam još provjeravao vodu iz vodovoda koja je klorirana te koji joj je ph odma iz pipe i kad ostoji
jer se bojim to dodavati biljkama.
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Da te pitam,jel se osjeti miris vutre u sobi gdje drzis box ? Planiram nesto da odradim slicno,pa skupljam informacije......i jos nesto,kolika ti je temperatura u boxu (pitam iz protiv-pozarnih razloga :D ) ?
 

MightyHerb

Aktivan Član
23.09.2006
59
15
8
Pozdrav ,
za sada se ne osjeti , mada je tek sada pocela bacati sve vise i vise pistile i pocinje mirisati...al za sada se samo osjeti kad stavim glavu u box:D
Temperatura mi je blizu 30 C..
Stavim jos slika kro koji dan , sutra pocinjem gnojiti sa Plantella cvijet.
 

MightyHerb

Aktivan Član
23.09.2006
59
15
8
Evo da laganu temu prinesem kraju , biljka je skoro gotova te ju krajem tjedna rezem:)Prinos je minimalan , na njoj ima za 3,4 pljuge:)Al nema veze,drago mi je da sam zavrsio i nadam se da ce biti jebene te 4 pljuge:)





Na koji nacin preporucujete susiti?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: #34 and JoeDoe
29.05.2010
38
8
0
38
rep+ za trud :thumb:
mozes sl od kutije za cipele slozit "susionu" :)
na jedan kraj stavis mali vent od kompa,da izvlaci zrak,a na drugoj strani na dnu zbusis par rupa da zrak ulazi...tak ja za manje vrhove imam...
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
to opce nemoj trimat, sve pususi i direkt u pljugu!
kad se pususi vagni koliko ima i prijevi u guinnesovu knjigu rekorda!
 

MightyHerb

Aktivan Član
23.09.2006
59
15
8
Hahaha:)definitivno ulazi u konkurenciju za najmanju biljku sa najmanjim prinosom:)
Javim kakav je dim:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.