Low stress training - Kako uraditi?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Low stress training - Je treniranje biljke sa malo stresa da raste u sirinu (horizontalno).
LST je vrlo jednostavna metoda za primeniti. Sve sto vam je potrebno je konac, kanap, struna ili bilo sta cime se moze privezati biljka.
Najpre da kazemo da je za LST potrebna biljka visine od 6-7 internoda. Necu da pisem centimetre svaka vrsta ce imati razlicitu visinu sa 6-7 internoda.
Pored biljke i kanapa potrebno vam je jos i nestogde ce te da privezete taj kanap. U te svrhe moze da se iskoristi rub saksije (kao ja) ili stavite saksiju u gajbu piva ili u ono ukrasno od pruca ili sta god hocete(be creative).
E sad... Neko ce se naci i reci ce: Sto bih se ja mucio i smarao sa tim kada lepo mogu da odsecem vrh biljci! E pa da mu zapusim usta odmah... Secenjem vrha biljci se priredjuje stres biljci i treba joj ponekad i po nedelju dana da se smiri i nastavi normalan rast. Obrezivanjem se otvara mogucnost infekcijama i ono glavno kada odsecete vrh vi niste dobili dva nova vec ste izgubili jedan. Kada se biljka priveze u horizontalu ona pusti ne 2 vec 5-10 vrhova (zavisi od onternoda). Biljka ne prozivljava stres vec odmah krece sa razvojem donjih vrhova koji nisu do sada imali svetla. Prednostima nikad kraja: jednako rasporedjivanje svetla po svim delovima biljke, maximalno iskoriscenje prostora, nizak rast biljke, mnogo veci urod biljke, vece iskoriscenje svetla (ovo je kao stvoreno za fluo grow i 250,150w HPS).

Da krenemo od pocetka... Nema tu mnogo filozofije... Uzmete kanap i privezete vrh biljke (ne bas vrh vec 1-2 internode ispod vrha). Polako savijate biljku u stranu (u vise manjih koraka) i na kraju kada dodje u skoro horizontalu vi je privezete... Posle par sati privezete kontra cvor na dnu biljke da se nebi iscupala sa korenom. Iz donjih internoda ce krenuti da rastu vrhovi i kada oni porastu dovoljno veliki privezete i njih pa kada se pojavi novi vrhovi i njih i sve tako dok ne popunite prostor i zavisno od prostora mozete dobiti biljku od 20-30 cm a 30-40 vrhova. Zatim stavite biljku na cvetanje i dobijete gomilu hedova. Prostije ne moze biti.

Znaci evo mog malog box-a 90x60 visine 1m:

Evo Domacice koja je moram da kazem imala dugu i sjebanu vegetaciju, imala je problema sa pH, bila pod malo svetla i evo na kraju sam je svezao. Ufff ne bi voleo da sam na njihovom mestu.


Evo kako je izgledala kada sam je svezao:
A evo vec sledeci dan, znaci nista joj ne fali i vec je okrenula glavni vrh na gore i poceo je rast novih vrhova:

A Evo druge biljke kojoj je odrezan vrh odavno i sada sam imao dva vrha da svezem i nije bio potreban kontra cvor:

Evo kako biljka treba na kraju da izgleda (odnosno u pola cvetanja):

Meni je ovo prvi put da radim LST i ne znam dovoljno (znam osnovno sto sam i napisao). Ako neko zna jos nesto neka napise. Ja sam svoje znanje dobio sa stranih sajtova i jos uvek ucim. Postovacu bar po jednu sliku nedeljno o daljem napretku. Ako neko ima pitanja neka pita...

ps: Ukrsticu: domacica X O.B. i obrnuto ako jedna domaja bude musko... sta li cu dobiti :shock:
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Fina baštica 8)
Dobro si to zamislio da odradiš LTS sa domaæicama i stekneš praksu.Samo po izgledu lišæa bi rekao da sa zemljom još uvjek nešto nije u redu.Jesi li siguran da je sada sve ok?Da li ih planiraš preseliti u veæu posudu,mislim da bi i to bilo dobro.Takoðer slobodno možeš presaditi O.B. u veæe.Brže æe napredovati i manje se zaliva(ujedno manje su šanse da se ph sjebe i sl.)

LTS mi izgleda kao odlièan metod za sative.Nadam se da æeš na kraju dobiti nešto nalik na zadnju sliku.

Sretno
:idea: :eek:k:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zinabro23

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Domacica je bila u toliko losem stanju da sam hteo da je bacim! Ovo je posuda od 8L i zemlja je nova i kvalitetna. Lisce je pozutelo ali vise ne zuti. Znaci zuto do 1/3 lista i tu je stalo (posle presadjivanja) i list ne raste ali odtatak vrsi fotosintezu... Cim pusti jos malo listova odstranicu ove zute.

Zenka O.B ide u posudu od 8L cim ja nadjem vremena da kupim istu i presadim je. A Muzjak ide u 3L negde sa strane samo da ga odrzim u zivotu.

Ne verujem da cu dobiti bas kao sa zadnje slike ali sledeci ili onaj grow posle toga mozda...

Temperatura me malo zeza. Pri vrhu biljaka je oko 28 ali hoce da skoci i do 30 ponekad. Sklepacu neki reflektor sa vazdusnim hladjenjem za neki dan...

poz
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
8L

Ali ja necu bas preveliki grm... Nemam za to mesta.

Low Training Stress :lol:
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Svezao sam ih 24. decembra uvece, evo kako izgledaju 2. januara ujutru.

Pogled odozgo:

Pogled sa strane:

Kada sam ih svezao bilo ih je 3. Posle 2 dana iscupao sam najmanju jer se slabo razvijala i lose je izgledala. Moram da primetim da biljka i dalje pokusava da raste u visinu i non-stop ispravlja glavni vrh na gore. Zato treba planirati kako i gde nove vrhove jer rastu li rastu. Mislim da je najbolje dobiti ovako nesto:
Znaci glavni vrhovi se izvedu sa strane tako da i kada porastu oni su taman koliko treba od sijalice.

Biljka je veceras dobila drugo prihranjivanje ( 12-4-8 ). Trebalo bi jos vise da napreduje... Postovacu napredak za koji dan...

pozz
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Kada vec postujem evo i novih slika:
odozgo:
sa strane:

Polako popunjavaju prostor... Obe su zenke i u pred cvetnom su stanju. Vrhovi imaju vec bele duge bele dlake (pistils). Mogu odmah na 12/12. Ali mislim da cu da cekam jos 1-2 nedelje.

Iznervirala me zenka O.B. Bila je savrsena mala biljka i cim sam je presadio nesto se istripovala i usporila rast i listovi se sjebali i pozuteli. Ako se ne oporavi... ubicu je. Smeta samo.

Inace skoro svaki dan moram da ih privezujem. Brzo rastu novi vrhovi.
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Imaj u vidu i to da æe nakon što ih staviš na 12/12 one još prilièno rasti neko vreme.
Što se O.B. tièe moguæe da nisi bio dovoljno nježan prilikom presaðivanja.Pusti ga,trebao bi se oporaviti ako je sa zemljom sve ok.
Kad ja presaðujem samo pažljivo izvadim grumen zemlje sa korjenjem te ga preselim u veæu posudu i zatrpam zemljom okolo.Na taj naèin sam uspješno presaðivao biljke i u fazi cvjetanja.Gotovo da nisu ni osjetile da im se nešto desilo.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Ma bio sam ja nezan ali jedan deo korena je otpao. Ne znam zasto ni kako. Samo je otpao i to joj je bilo zesce stresno jer je izgledala posle toga kao da se skroz osusila a onda je polako pocela da se oporavlja ali vrlo sporo...

Inace biljke (domacica) su na 18/6. A sto se tice uvecavanja u cvetanju... Imaju mesta koliko god hoce. Probacu da ispunim bar 2/3 box-a po horizontali pa onda na 12/12.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Promenio sam box! Sada je 55x90 a visina je 160cm. Nemam vise problema sa temperaturom. I od sutra su biljke na 12/12. Bas su narasle, evo slike:
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Bile su dugo u vegetaciji... Imale su problema sa pH, sa svetlom, sa 5 komada u 1 saksiji, sa sijalicom koja je pala na njh, sa previse djubrenja, sa premalo djubrenja... I to njihovo maltretiranje je trajalo nekih 1.5 meseca... A onda su otisle pod HPS sa optimalnim uslovima i sada izgledaju ovako. Pod HPS-om su od 20-tog decembra. Znaci u normlnoj vegetaciji su 2.5 nedelje... ne racunajuci 1.5 meseca mucenja pre toga...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Inq je napisao(la):
Bile su dugo u vegetaciji... Imale su problema sa pH, sa svetlom, sa 5 komada u 1 saksiji, sa sijalicom koja je pala na njh, sa previse djubrenja, sa premalo djubrenja... I to njihovo maltretiranje je trajalo nekih 1.5 meseca... A onda su otisle pod HPS sa optimalnim uslovima i sada izgledaju ovako. Pod HPS-om su od 20-tog decembra. Znaci u normlnoj vegetaciji su 2.5 nedelje... ne racunajuci 1.5 meseca mucenja pre toga...

Pošteno si ih brate namuèio, što valjda dokazuje da su ove naše biljèice otporan korov. :twisted:
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Photo update 5. dan cvetanja
Proslo je 5 dana kako su u cvetanju. Vise ne rastu. Pre je bilo pistila samo na vecim vrhovima a sada ih ima svuda. Sutra ili prekosutra dobijaju prvo djubrenje za cvetanje.

LST je extra stvar jer: Veca biljka bi bila oko 1m u visinu a moj HPS 250w tesko da bi mogao da je zadovolji sa svetlom i samo vrh bi dobijao svetlo. Ovako prvih pola metra biljke je u horizontali i donji vrhovi (kojih ne bi bilo toliko da nije LST)dobijaju dosta svetla a glavni vrh je sa strane i dobija isto tako dosta svetla. LST izvlaci max iz lampe!

Sada sve zavisi od genetike biljke... Ako je dobra bice mnooogo lepih hedova. A ako ne bice mnogo manjih hedica. Videcemo... A da... setio sam se odakle mi seme. Zavrsili smo paket ja i drug a unutra lisce, skoro 10g lisca, ruznog zuckastog lisca... Smotamo mi jedan joks i nista... 2. i nista i pocnem ja da kopam po onom liscu a unutra 1 poveci head ceo masan i lep zuckast. Bacim ono lisce i smotamo pola od head i razvalimo se kao stoke. Dok sam rolao drugu polovinu nasao sam 3-4 semenke. I od njih su ove biljke. Pitao sam kasnije lika od koga sam uzeo sta nam je dao a on je rekao: Dao sam vam neku dobru domacicu 1 head i mnogo lisca od neke puske da mesate umesto duvana. uff... smorio sam. Evo slika:eek:dozgo,sa strane i glavni vrh od kojeg dosta ocekujem...


pozz
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Jesu vec pocele pokazivati spol (ili si ziher za te dvije da su cure?) Ja kontam da bi za 7-10 dana nekako moralo (malo sam nestrpljiv, èekam svoje da se razotkriju) ... :D
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Pokazale su pol jos pre 3-4 nedelje. Obe su zenke. Zbog duze vegetacije usle su u pred cvetno stanje i pune su belih dlacica.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.