Low wattage mini grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
40 dana vegetacije odraðene pod 3 neonke 18w,dvije cool i jedna warm white(što se neonki tice pokazalo se kao najbolja kombinacija).Slike postoje u temi "obrezivanje".

6 dana 12/12 pod 150w hps,dan nakon selidbe u veæe posude(slike prije selidbe postoje u temi "galerija").



zatim sam odluèio malo preurediti box,tj obložiti ga folijom,jer probao sam puno varijanti i folija se pokazala najboljom.
Istina da podiže temperaturu i smanjuje vlažnost (što kod mene ne predstavlja problem) ali i reflektuje.
Za vreme radova na boxu bile su 1,5 dan pod envirolite s kojima sam radio predhodne growove.

homemade envirolite reflektor inaèe je nosio dvije lampe i radio sasvim ok.


gotov box obložen folijom



U meðuvremenu sam ustanovio da je SJ,ona od koje sam najviše oèekivao,ustvari on-KURONJA
Kuronji sam skresao veæinu grana te ga ostavio sa strane za rasplod




Jebiga bio sam preveliki optimist,ali ne mari više mjesta za ostale.
U pitanju su NL#9 i polu mutant,potomak SJ i NL#9




NL#9


polmutant mješanac


zajdno 50 dana stare
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Ja radim nesto slicno...
Samo sto ja koristim vise wati...
Sada su pod 3 neonke i 3 stedne... Sve ukupno oko 10.000 lumena. A uskoro (mozda ves sutra) idu pod HPS od 250w+neonke i stedne. Isto mali box.

ps: Hps od 150w te kosta skoro ako ne i isto kao od 250w. Zasto nisi uzeo 250w???
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Inq je napisao(la):
Ja radim nesto slicno...
Samo sto ja koristim vise wati...
Sada su pod 3 neonke i 3 stedne... Sve ukupno oko 10.000 lumena. A uskoro (mozda ves sutra) idu pod HPS od 250w+neonke i stedne. Isto mali box.
Ako je mali box u pitanju onda moraš napraviti jako dobru ventilaciju,jer temperatura i vlažnost bi ti mogle predstavjati veliki problem,osim ako ga ne planiraš držati poluotvorenog u nekoj hladnoj prostoriji.

ps: Hps od 150w te kosta skoro ako ne i isto kao od 250w. Zasto nisi uzeo 250w???
Glavni razlog-Ogranièen sam potrošnjom(nije moja struja,da ne objašnjavam).Eh jednog dana ako budem u moguænosti pašæe i 1000w :wink: Trenutno se snalazim kako mogu i nastojim potrošiti što manje.150w u ovom boxu mi je taman,jer su mi temp. i vlaga idealni.Istovremeno koristim još jedan improvizovani box sa tri neonke,60w ukupno,za start i kratku vegetaciju.Kada ove budu gotove,nove æe biti spremne za cvjetanje.Sve zajedno trošim 210w istovremeno,jer ne mogu više,primjetilo bi se.


ps:"Boj ne bije svijetlo oružje, veæ boj bije srce u junaka".
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Ma ok... Radi se sta se moze...

Moj box je 90x60 i visina 1m. I sa 250w HPS temperatura je oko 27-28. 400w ne mogu tu da stavim bez cool tube-a. A i onda bi bio problem. Ali kao sto si rekao jednog dana 1000w :D
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Box ti je taman za 250w,ni moj nije puno manji.Ne vidim potrebu da još dodaješ neonke i štedne.
Mislim,moglo bi biti više štete nego koristi od njih,jer ako ti je temp. sada 27-28,kad njih staviš skoèiæe još za 5-6c,ujedno i opada vlažnost.Radije njih iskoristi i sklepaj još jedan box za start i veg,pa onda pièiš u krug.Jedne startuješ i imaš spremne za cvjetanje kad ove skineš,pa tako u krug.Isplatiæe ti se puno bolje,razmisli.

ps:stavi neku sliku
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
uff... ladno sam zaboravio da ti kazem... LEPE su ti biljcice...

Ne mogu 2 box-a od jednom da koristim :cry: :x :cry: :roll: . Sada zavrsavam ovaj novi (veci) i on je manje vise stealth box... bice slika uskoro cim ga sredim do kraja... ostalo jos da stavim folije i sredim vrata da se zatvaraju sa magnetima...

ventilacija nije problem, ako dodam stedne dodacu jos ventilatora (sada imam 1 koji ubacuje,2 izbacuju i jedan unutra. Ukupno 4) Temperatura je 27-28 kada je u sobi 24-25... Odnosno ako malo otvorim prozor i smanjim radijator dobijem u box-u perfektnih 25... Jedino sto je i vlaznost problem ali i to se resi sa gomilom tanjira i tacni sa vodom da isparava :D

A da... Zaboravih da kazem da su cim skupim nesto para da narucim cooltube i time resim i vlagu...

Cudi me da niko nista osim mene nije rekao na tvoj prvi post, a bas si se namucio sa slicicama :)

Kad vec nemas prostora zasto ne razmislis o LST-u ?
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Hvala na komplimentu u ime mjih biljèica :watch_plant:



Cudi me da niko nista osim mene nije rekao na tvoj prvi post
Èini se da im se ne sviða ,vjerojatno više vole vidit sliku gotovog vrha,ili šuplja teorisanja :roll: No dobro biæe i toga :wink:


a bas si se namucio sa slicicama

Nisam.Naprotiv bilo mi je zadovoljtvo onako napušen
nakon dobro obavljenog posla.

I da šta ti je to LST?(stvarno neznam :oops: )
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
ma nije da se ljudima nesviða.biljke su super.nego božiæ,nova i to..... :D :D
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
I da šta ti je to LST?(stvarno neznam )

LST - Low stres training... Ime ne govori mnogo... To ti je kada umesto da odseces vrh ti privezes biljku tako da dodje skoro u horizontalan polozaj i time umesto 2 vrha dobijes 6-8(zavisi od internoda). Biljka ostaje niska. Odnosno cilj je da na biljci od 20-30 cm dobijes 30-40 vrhova. To je nesto slicno scrog-u samo umesto mrezice ti koristis kanape da sprecis rast u visinu.
Nije tesko a vrlo je isplatljivo. Ne znam previse o tome (danas sam privezao neku domacicu da oprobam metodu), ali ucim polako...
Nesto me zeza kabl za digitalni ali sredicu to sutra pa cu postovati neku sliku... Ustvari otvoricu posebnu temu za to. Evo linka gde sam ja to video, obavezno procitaj prve 4-5 strane sta je ovaj lik napisao: http://www.gardenscure.com/420/trai.../63090-low-stress-training-lst-more-walk.html

Kladim se da ces da odradis LST cim shvatis sustinu :)
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
@hsrt : Ajde molim te sledeci put kad budes kacio slike okaci thumbnail.Copy/paste link gde pise hotlink for forums(ili tako nesto) :wink:

Inace vrlo lepo.
 

hsrt

Aktivan Član
05.01.2006
69
3
0
Izvinjavam se, bilo je to kasno sinotj na brzinu.
Inace nije ovo moj grow, vec sam nasho kako to likovi rade. Ispostavilo se da je veoma prosto i delotvorno ;)
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
@ Inq
Hvala na linkovima :) Metod je odlièan.
Imam sjeme neke sative pa æu probati,stavio sam ga na klijanje.Mada sam veæ ranije nešto slièno radio dok sam koristio samo neonke(11 neonki).Tada bi biljci odrezao glavni vrh na nekih 30 cm te savijao i vezivao grane.Bilo je to nešto izmeðu LTS i ScrOG-a i bilo je dobro :D Mada za LTS nisam ni znao.
U svakom sluèaju LTS izgleda odlièno..probaæu 8)
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Malo sam doradio box. Ubacio još jedan ventilator i nekoliko reflektujuæih elemenata radi što bolje iskorištenosti svjetlosti (nemam je na bacanje).Ujedno gornja ploèa služi i za bolje usmjeravanje zraka (vazduha) na lampu.Kuronju sam izbacio van i stavio ga pod envirolite,samo što nije pustio polen.

danas


poèelo je poèelo :)
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Biljke bas lepo izgledaju, ali nikako da pojmim kolike su daj stavi upaljac pa slikaj. Imam osecaj da su ogromne...
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
hm... Ja sam rekao da je visina mog box-a 1m a on je rekao da ni njegov nije mnogo manji. Da kazemo 90cm. Ima HPS od 150w sto znaci 20 cm manje i saksije 20cm. Biljke su mu izmedju 50-60cm. Ali ako ima bolje hladjenje i ne tako duboke saksije onda su mozda i 70cm... Videcemo sta ce reci...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.