lowbudget indoor,prvi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
20.04.2011
2
0
0
33
eto kako izgleda moj indoor,neznam koja je vrsta,to mi frend dao neke sjemenke,jedan vent koji puse po biljci,jedna warm white neonka i to bi bilo to. biljka napreduje vidljivo,ali ne pretjerano brzo, ni ne ocekujem neki brz napredak s obzirom na uvjete,kad skupim lovu onda cu kupit 4 lampe,2 po 2700k i 2 po 6400k i jos 3 ventilatora i kad naraste odlazi u veci box.zalijevam ju svaki drugi dan sa 2 dl vode i gnojivom(27% dusik,20% karbanid nitrogen,15% fosfor,12% kalij,4 % dusikov nitrogen,3% amonijakov nitrogen........)

 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Prerano za gnojenje odmah da ti velim. Mozda jos nije, ali bi zbog ovako ranog gnojenja korijen moga sprziti.. Gnoji kad naraste! Za sad samo s vodom jer za pocetni razvitak korijena ima dovoljno hrane u zemlji... Ta hrana je dovoljna za cak mjesec dana starosti biljke (ovisno o kvaliteti zemlje naravno)! I savjetujem da ne zalijevas tako cesto. Sam priocjeni kad je potrebno, a mislim da mozes svakih 4-5 dana. pogurni prst dublje u zemlju da vidis ako je vlazna jer zemlja na povrsini nije isto kao i unutra... Zbog precestog zalijevanja moze doci do gniljenja korijena. I definitivno ce ti trebati vise svjetla (neznam velicine boxa??) Za sad je taj jedan koji puse svjezi zrak unutra dosta jer vlaga mora biti veca kod biljaka u fazi vegetacije, ali kad pocen cvijetat, obavezno stavit jos jedan da vuce odstajali, topli, vlazni zrak van inace opet plijesan i to na najgoram mjestu (u cvijetu).

Ajde, sretno ti bilo!
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
pozdrav i sretno ti bilo :)

zaljevanje svakih 4 do 5 dana sa deci vode eventualno... pogledaj moj dnevnik..

ja sam podigao njih 5 na 4 pa kasnije još dodao dvije cijevi.. cijevi ne isijavaju gotovo ništa topline jer su na dodir mlake.. više ti se grije sama prigušnica od cijevi..

osim toga moje su bile u puno manjim teglama.. pusti ju da ti pokaže kad spusti lišće da je žedna

sretno growanje :smoke18:
 
20.04.2011
2
0
0
33
zapadnaZGbaraba je napisao(la):
pozdrav i sretno ti bilo :)

zaljevanje svakih 4 do 5 dana sa deci vode eventualno... pogledaj moj dnevnik..

ja sam podigao njih 5 na 4 pa kasnije još dodao dvije cijevi.. cijevi ne isijavaju gotovo ništa topline jer su na dodir mlake.. više ti se grije sama prigušnica od cijevi..

osim toga moje su bile u puno manjim teglama.. pusti ju da ti pokaže kad spusti lišće da je žedna

sretno growanje :smoke18:
mislis na neonke? na pocetku si imo 4 a kasnije dodao jos 2? ja mislimd a cu kupit one male spiralne philipsove...
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
5 biljki sa prvotno četiri, a kasnije dodao još dvije neonke, stime da su bile 2x827, 1x840, 2x640, 1x765 - 59cm sve

ma da bolje, manje zajebancije.. sam meni su se nekak neonke zavukle pod kožu zato što su mlake, možeš biljku slobodno pustit u nju ak treba, i još ak ih pozicioniraš bočno, postižeš da ti se razvijaju sporedne grane, a to možeš jer mogu ful blizu stajat
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
kako na kojoj, sve ovisi od proizvođača, mada mislim da na philipsovima piše (ali su i skuplje :( )

ova sa slike je topla bijela pa bi ti trebala biti 827 za cvjetanje, a 865 ili hladna bijela (još zna pista daylight - dnevno svjetlo) su za vegetaciju..

Sad sam tek vidio:
Biljku stavi točno u centar neonke jer ti tamo izbija najviše svjetla, prema krajevima je sve slabije
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ovako moras posaditi jos biljka jedana je malo sta ako bude muska onda sav rud propada bar 4-5 biljka pa onda ostavis dve zenske ako i tad budu dve...

svetla je definitivno malo probaj kupiti 6komada od tih sest jednu plavog spektra a 5crvenog plavi je za vege crveni za cvetanje al moz i sa crvenim vegetirati...

biljke prvo posadi u cese npr od pola litre pa ces kasnije presaditi te koje ostavljas...

e sad stedne mozes osram mislim da su od 23w=1600lm te kupi nejjefitinije su al mozes ineke kvalitetnije al ove su ok...

gnojiti ni slucajno kao sto je gore receno prvih 30 dana cudi me sto ti i ovo jos raste ako si gnojio vec...

preporuka kreni ponovo... moras sa vise biljkaka krenuti...

sa stednim obavezno raditi LST-procitaj na forumu sta tatehnika znaci ako nenadjes slobodno pitaj...

uglavnom moras malo vise citati forum da bi naucio nesto pa tek onda poceti pitati jer na forumu su dobri ljudi koji ce ti uvek izaci u susret...

pozdrav i samo guraj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.