Lowrider box(Amater)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.04.2012
19
6
3
32
Pozdrav svima...Dugo vec planiram da napravim box,odlucio sam se da box bude malih dimenzija i da bude namenjen uzgajanju lowridera ...E ovako,moja zamisao je da dimenzije box-a budu: 25x50x25 ... za izradu box-a cu koristiti sperplocu debljine 2 cm. Sto se tice rasvete,unutra planiram da ubacim HPS 150W.
Ventilacija: Razmisljao sam da sa bocnih strana boxa ubacim 2 pc kulera precnika 80 mm na visinu sijalice da izbacuju topao vazduh i jos 2 pc kulera precnika 60 mm u donjem delu boxa da ubacuju svez vazduh.Mozda malo komplikovano zvuci,zato evo neka bedna skica da vam nekako objasnim svoju zamisao :)

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

E sada me zanima vase misljenje za ventilaciju jer ne znam da li ce to biti dovoljno da ohladi HPS 150W?

Svi saveti i kritike dobrodosli :)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......za taj prostor smatram da ce ti 150W bit mozda malo previse......dimenzije su slicne nekom midi toweru, mozda malo vece od njega a ekipa je u takvim boxevima uzgajala LR#2 sa 4 CFL od 23W......

....evo nekim primjera......

https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/4470-lowryder-2-pc-grow-cfl.html

https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/4058-clf-big-box.html

....kod mene u potpisu imas isto par auto sorti u PC kucistu pa baci oko ako te zanima.......

....ja u taj box nebi vise od 100W HPS, za ispuh 120mm vent, neki 80mm da puse preko lampi i da mjesa zrak a sa kontra strane rupu ili eventualno neki vent za upuh, posto ces imat podtlak u boxu vent za upuh ti prakticki i netraba......
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Mozes zvekniti i HPS 150 ako bas imas zelju, ali sve mi se cini da ces onda morati rijesiti neki CT. S tim da sam skoro pa 100 % uvjeren da bi dobio izvrstan rezultat i sa HPS om od 70 W. Ispuh ti u boksu mora biti jaci od upuha. Situaciju mozes rijesiti tako da ostavis upuh pasivan, odnosno samo rupu negdje na dnu, te ispuh višlje u boksu. Ako ces staviti CT ili staklo ili pleksi ili sta vec onda ti treba ista shema i u tom djelu gdje je osvjetljenje. Znaci jedan za ispuh u upuh pasivan iako bi bilo idealno da imas 2 venta gore koja hlade sijalicu. U svakom slucaju imas na izbor dosta opcija pa sada prokontaj :)
 
02.04.2012
19
6
3
32
Hvala na ovim korisnim savetima...
E sad da nastavim...Konstrukcija box-a je zavrsena...evo slika
View image: fghfghfghfgh
Jos treba da isecem otvore za ventilaciju i da odradim farbanje...Sto se tice farbanja,spolja ce biti ofarban u crno a iznutra sam razmisljao da ga ofarbam u mat belo ili da kupim mylar foliju,za to mi isto treba vas savet:)
Za osvetljenje se jos nisam odlucio ali mislim da cu poslusati vas savet i staviti HPS 70 W,ne zelim da sadim pod stednim sijalicima jer svi mi znamo da HPS daje ubedljivo najace rezultate...Medjutim ne znam gde da nabavim HPS 70W,ako neko zna molio bih ga da mi posalje u inbox...
Jos me samo zanima da li neko ima neki savet kako da napravim vrata od box-a...Ja imam neke ideje ali mi se to ne cini kao da je ok...
Unapred zahvlan...
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
mozes pofarbat u bjelo ali mylar folija je bolja hps mozes kupit u svakom vecem elektromaterijalu samo trazi natijevu zarulju prigusnicu i starter za nju a vrata ili na pante ili kupi nosace za klizna vrata one ko na vitrinama i odmarima pa napravi klizna vrata to bi bilo najs ...
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ako imas novaca da kupis foliju preporuke za nju. Vrata mozes napraviti na više načina. Jedan od njih je da stavis 4 one kukice sto bude na vratima od WC-a u starijim kucama, cak i na vratima od sobe. Uglavnom možeš uzeti i malo deblji ekser i saviti ga pod pravim kutem. I bočnu stranicu samo slajdaš i možeš dodatno stegniti ako treba prije zatvaranja i otvaranja. Ono sto sam ja dodao kod sebe u boks je malo duži feder. Kupio sam 2 komada za 20 kn na hreliču (pijaci). Taman mi je toliko lufta da malo otvorim vrata i otkačim ga, a isto tako i zakačim. Ne smeta u boksu jer je uz rub skroz. Na vratima sam po rubu koji dolazi na stranice boksa stavio Brtvu ( ona koja se koristi na prozorima da ne puše kroz njih :) ). U temi gdje sam opisao svoj boks mozes vidjeti kako to izgleda bez federa, update tamo ide ovih dana pa prati :)

13063_feder_auspuffkruemmer_s6_proreplica.jpg
 
02.04.2012
19
6
3
32
Pozrav svima,nije me dugo bilo...E pa sad da nastavim...

Sto se tice osvetljenja,u potpunosti sam se predomislio,za HPS se nema love,teska vremena :)
Odlucio sam se za 5x CFL 25W. Sto bi po nekim mojim racunicama trebalo da daje oko 8-9 hiljada lumena.
Pa ako uleti neka lova do pocetka cvetanja,uzima se HPS :)

Sa malo maste i kreativnosti dobio sam i reflektor koji sam sam napravio koristeci stari lim od kvarcne grejalice:)
Nakon dosta ispravljanja,cekicanja,savijanja itd...dobio sam kvalitetan komad tog lima,uvek zaboravim kako se strucno zove...Zatim sam na njega dodao 5 grla e 27 i sve spojio da ide na jedan kabel,zanima me da li ce to moci tako da funkcionise bez da se nesto zapali?Ne razumem se bas nesto u struju:)
Image Upload !
Box je spolja ofarban u crno i iseceni su otvori za ventilaciju.
Image Upload !
Otvore za ventilaciju od prvo planiranih 60mm za ubacivanje vazduha i 80mm za izbacivanje sam povecao na 80 i 100mm jer vidim na forumu da je dosta vas imalo problema sa temperaturom pa mislim da je bolje spreciti nego leciti:)

Toliko za sada...Sledece u planu mi je oblaganje boxa iznutra sa nekom DIAMOND folijom koja reflektuje oko 98 % svetlosti,mislim bar tako kazu u prodavnici :) A osvetljenje i ventilacija ce doci na kraju.

Znam da sporo ovo radim ali toliko mi moje vreme raspolaze.
Zelim jos da dodam da do sad ni dinara nisam ulozio u ovo,sve sam pronasao kuci:)
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Sve ok ali evo dvije stvari koje bi mogao bolje složiti,-prvo,svjetlo bi bilo bolje,ako ništa drugo barem bi ljepše izgledalo da si žice spajao sa grla na grlo i imao bi samo dvije žice s a reflektora umjesto trenutne šume žica.To možeš još promjeniti ako želiš,sa srednjeg grla budući da ti je tu već rupa u limu ,pustiš žice koje će ići u utićnicu i sa jega spojiš s tim žicama kako je i sada,paralelno samo što ideš s srednjeg grla na ljevo i desno te završiš na vanjskim grlima.-drugo vezano za razmještaj rupa za ventilaciju,bolje bi bilo da je doljnja rupa na suprotnoj stranici ili barem na kojoj boćnoj u kutu do suprotne od izlaza.Tako bi zrak ulazio na jednoj strani boksa i polako strujao kroz cjeli boks do izlaza,ovako i nije baš efikasno jer dolje ulazi ,a gornji ga odmah izbacuje van i ne dolaz do strujanja odnosno izmjene u ostatku prostora.
 
02.04.2012
19
6
3
32
Druze hvala ti na savetu sto se tice svetla i spajanja zica.Mislim da sam te razumeo kako to da odradim.
A sto se tice ventilacije zelim samo da dodam da i sa druge strane boxa postoje rupe za ventilaciju isto kao i na ovoj stranici sto se vidi na slici.

Ljudi jel zna neko da li je mylar folija samolepljiva?Da ne narucujem za dzabe.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Drzi se CFLa. HPS ce ti sve sprziti u tako malim dimenzijama. Uzgajao sam sa CFLom i HPSom i sve je to isti k... u tako malim boxovima. HPS je iritantno vruc i przi kako god da napravis.. JEr tvoj box, ako oduzmes tegle stvarno nema puno prostora i trebat ce ti svaki centimetar a sa HPSom ces sprziti sve vrhove.
 
02.04.2012
19
6
3
32
Pozdrav,evo mali update...
Dakle box je skoro zavrsen...To sve sad izgleda ovako DSC_0612.jpg
Box je oblozen alu folijom(matiranom stranom folije)
Evo malo informacija o elementima ventilacije ako nekog zanima:
za ubacivanje vazduha koristim dva pc kulera 80 mm - 0.14 A
Za izbacivanje vazduha dva pc kulera 120 mm - 0.21 A
Oni ce biti spojeni na adaptere sa regulatorom volta.
Naravno ne planiram da koristim sva 4 kulera,mislim da ce 2 biti dovoljno a ako ne,tu su jos dva po potrebi,ne znam samo kako i gde da ubacim jos jedan da mesa vazduh u boxu pa mi trebaju neki vasi saveti...Unapred zahvalan Dr.Grow :)
 
02.04.2012
19
6
3
32
od autoflowera nista pre nove godine nazalost,tako me finansije raspolazu :) razmisljao sam autoblubery da ubacim(fem naravno) i onda opak LST.Sve u svemu bice dnevnik kad dodje vreme za to...Sad sto mi je ostalo da kupim sijalice,jedan adapter(jedan vec imam) termo i higro metar i tajmer za svetla...To ce sve doci uskoro nadam se i onda sam finish :)
 
02.04.2012
19
6
3
32
Ljudi zanima me da li je neko imao iskustva sa ovim hygrometrom? ramka_2991.jpg
Ocitava temperaturu i vlaznost vazduha ali cini mi se da jako sporo reaguje na promene,pa me zanima da li je to normalno ili nesto ne valja?Pre sam imao analogni merac i on je jako brzo reagovao na bilo kakve promene u temperauri i vlaznosti vazduha.
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
bit ce ti ok ovaj hygro..bitno ti je da je tocan, a koliko je osjetljiv ti je manje bitno..ionako (nadam se :) ) ne sjedis kraj boxa 24/7 nego ti je dovoljno vidjeti min/max vrijednosti vlage i temperature da po njima znaš dodavati/oduzimati ventilaciju i/li ovlaživanje..