Lowrider + Domacica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Dali se isplati krizati domacicu sa lowriderom ? htio bi dobiti nesto malo sto brzo raste i odmah cvijeta a da bude prilagodena na nase uvjete dali da tata bude lowrider ili obratno ?
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Kakav je sto se tice vode dali bi mogao rasti bez puno zaljevanja (mediteranska klima ) ja bi ga zasadio po zapustenim poljima pa da sam raste i mnozi se :)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Nije ti lowrayder pogodan za ukrstanje!
Tripco je naveo Haze i Durban Poison sto se bas nije pokazalo najbolje za ukrstanje sa nasim domaèicama..
Northen Light i Afgan su vec druga pesma i obe su dobar izbor za ukrstanje sa nasim domacicama koje su namenjene uzgoju vani.
Nista nismo omenuli o praksi ukrstanja,naprimer vrste koje brzo sazrevaju-autoflwering nece nam dati bas mnogo smole koja ce nas odraditi kako treba.Sve zavisi koji su nam ciljevi...
ako naprimer zelimo dobiti vrstu sa dosta THC onda cemo gledati,da muzjak ne bude veliki,razgranjen jer takva biljka pravi vlakna koja su vazna za industrjisku konoplju. vise vlakana-manje THC
muska biljka koja ima najaci miris i suplje grane(kad prelomimo granèicu nutra je -supljo)ta ce nam dati potomce sa dosta THC...

btw ovih dana pisem topice o glavnim temama uzgoja pa i o ukrstanju :D
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ja bi radje napravio cisti lowryder.. pa bi imo prava sjemena kad zelis ponovno.. jebo nasu domacicu to nebi krizo ni s nicim... its a shit
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Mozda ako se quality odradi, sigurno ce i plodovi biti uredu.... ali ovo sto se tu dila kad vidim vrh sav supalj pun sjemenki odvratnog okusa gadi mi se i domacica i sve...

Da idem na takve kombinacije narucio bi neko fino sjeme i radio bi seed grow.

recimo 3 zenke i 1 muzjak... tu bi ispalo hrpa quality sjemenja jel tako
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
svi smo u pravu :D
ako je smisao gojenja pored hoby-a i osobni ugodjaj,naravno, da ce biti podredjeno sve nasim ukusima i zeljama :D
Pri odabiru vrste prije svega pokusajte to uskladiti sa vasim ukusima...mnogo je starih vrlo stabilnih vrsta koje se opste ne pominju vise a meni su i dalje omiljene
osobno najvise volim indice, punog ukusa,sa teskim dimom-poput hasha
nisam bas ljubitelj klasicnog skunk ukusa
tako prilikom odabira znam sta zelim i sta ne zelim ..
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
SLO-Era je napisao(la):
svi smo u pravu :D
ako je smisao gojenja pored hoby-a i osobni ugodjaj,naravno, da ce biti podredjeno sve nasim ukusima i zeljama :D
Pri odabiru vrste prije svega pokusajte to uskladiti sa vasim ukusima...mnogo je starih vrlo stabilnih vrsta koje se opste ne pominju vise a meni su i dalje omiljene
osobno najvise volim indice, punog ukusa,sa teskim dimom-poput hasha
nisam bas ljubitelj klasicnog skunk ukusa
tako prilikom odabira znam sta zelim i sta ne zelim ..
Eh, upravo to... ja imam jednu indicu i bas mi je extra, visina 60cm (cvjeta nekih par nedelja max...) ne znam tacan datum (mislim da je 3-4 nedelja) i extra mi je, obijelila skoro skroooz, ono pola (donji lafo rastu, shega mi, a nemaju svjetlosti od listova tako obijelili su oni ali manji su, dok su ovi oko 5 cm najveci a jos uvijek sve bijelo.... jos malo pa ce se sva imam osjecaj pretvoriti u bud :)
Dok ova sativa, iako sama od sebe voli da raste, a ja jos imao je dok nisam imao odgovarajucu rasvjetu i jos se izduzila...imam i na njoj budova ali u pola manje nego na indici...i stvarno milina mi gledati u nju.... ja mogu nekoliko sati provesti posmatrajuci biljke...majke mi, jos ako zapalim koji ihhh....
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Zahvaljujem na odgovorima al da vam malo pojasnim situaciju:
Frend i ja smo posadili domacicu (outdor) raznih vrsta i jedna medu njima je bila jedna mala (oko 60 cm) u jednom budu sa malo grancica pri dnu i pocela je cvijetati u aprilu(vjerovatno rudelaris) nju smo mazili pazili i kad je narasla krizali smo je sa najboljim muskim od druge vrste vjerovatno hercegovke velikih crvenkastih cvijetova visine od 80 - 130 cm osrednje razgranata koja netreba puno vode, velika vlaga joj smeta a stablo joj je suplje i puno vode( vjerovatno je cuva u sebi za susu).Brzo raste i dobro puca.mix).Nas plan je dobiti vrstu koja bi rasla u nasim krajevima slobodno (da postane autohtona :lol: )mi to radimo onako iz ljubavi bez nekih materijalnih interesa a plan je napraviti male vrtove na uzvisenjima u kojima bi rasle mame i tate a da sjemenke padaju okolo i sire se..Sunce bi im bilo idealno jedino je voda problem ali to ce mo rjesit sa onim keramickim uloscima sto je era preporucio.
Low rider mi se ucinio idealnim za oplemenjivanje ako znate nesto bolje javite..Ako operacija uspije javit cu vam lokaciju pa dodite na nezaboravno ljetovanje :watch_plant: :cool_smoking:

ps: sorry za razbacane postove nisam znao da se pazi na te stvari inace site je odlican jedino je onaj dio od uzgoju pre mali bilo bi dobro da se sve moze naci na jednom mjestu (ko na stranicame od nirvane) eventualno ko knjiga za download
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
evo kad smo pominjali Northen Light-jucer isao na klijanje, danas ga vec "prze" svetla :D :D

pitate cesto koja vrsta nema jak miris,prilikom cvetanja?? northen light je sigurno jedna takvih.
suprotno tome je ak47,e to se stvarno oseca-kukuuuu ali i bije :D :D
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Evo jucer sam bas malo cito o lowryderu... kazu da ga je od pocetka do kraja najbolje drzat na 16/8 i on sam pocne da cvijeta.. nije potrebno 12/12.. a kazu da moze i na 24/0 od pocetka do kraja
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
GrowNoob je napisao(la):
Era imas kosnice ? jel si pustio pcele po vutri kakav je med ? :p

vi za ukrstanje uzmite neke ciste indice,tako cete dobiti vuju koja ranije sazri,manja je..i bije