Lowryder #2 - PC GROW - CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
BOX


PC midi tower (43x45x18) - bilo kakvih pitanja vezanih uz box, postajte u tom topicu...

prostor za grow je vrlo mali, pa cu kombinirati scrog/lst ovisno kako se biljka bude ponasala.





SVJETLO


2x23W 865/6500k + 2x23W 827/2700k + jos jedna 827 koju cu ubacit pred kraj mjesto jedne 865-ice
Prvi tjedan cu im dati 14-16 svjetla a poslje idu na 12/12.





VENTILACIJA


1x upuh 80mm/2000rpm, 1x u boksu 80mm/1500rpm za cirkulaciju zraka preko žarulja, 1x ispuh 80mm/2500rpm koji kupi topli zrak sa žarulja.
Takvim postavljanjem ventilacije sam postigao da mi svatemperatura zarulja izlazi van te automatski podigao vlagu za 20%. Temperatura se krece od 19° preko noci do max 29° po danu. vlaga 40/50%

Karbonski filter je jos u izradi ali ce biti gotov dok pocne "smrdit"... malo je stajlish...





SJEMENKE


Lowryder #2, feminizirane, dvije stavljene na klijanje 23.01. u vlaznu maramicu, vrecicu, na tamno i toplo mjesto. Obje proklijale 26.01 te posađene u posude 18x18x15. Pretpostavljam da nece obje stati u box pa ce jedna (ona koja ce bit slabija) letit van prvom prilikom.



ZEMLJA


Substral Terra Magma + glinene kuglice na dnu.





PRIHRANA


Prva dva tjedna planiram samo zaljevati odstajalom vodom, nakon toga pola doze Compo Sana Guano 4:5:6 jednom tjedno, 3% peroksid kada ne gnojim, a pred kraj mozda dodam/zamjenim gnojivo sa phospor+ ili necim slicnim.





-------------------------

uskoro update... :2flip:

-------------------------
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bolt and HazeSeeker

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
hvala na lijepim zeljama, evo jedan mali photo-update, onako vise emotivni nego dokumentarni...

Biljka #01
Nedugo nakon paljenja svjetla...



... nakon par sati ...




ITS ALIVE...!!!! :sun2:
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
34
Its Alive hehehehehe........Super samo tako nastavi,sad je gust promatrat svaki dan kako je sve veca i veca....Nemoj prezalit,daj korjenu zraka.....dosta joj je sad minimum vode
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Tako treba... Lijepo si to sve slozio. Kad bude vrijeme, pocni ih LST-at u krug oko posude. da iskoristis sav prostor
nabavi si hesi gnojiva preko kanabisa - imas za stotinjak kuna cijeli komplet sta ce ti biti dosta za ovaj grow

i to je to onda. lr2 je stabilan i jednostavan - nece izvoljevati.

sretno
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
A zasto 14-16 svetla???
Zasto ne 18 ili 24 u pocetku???
Mozda nesto neznam vezano za PS uzgoj!
 

3ananasa2

Aktivan Član
05.06.2007
213
9
0
38
mislim da sam čito negdje da je za LR najbolje 16 sati svjetla od početka do kraja jer je autoflowering
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
@ 3ananasa2 da, na doctor joints-ovoj stranici pise tako... ja sam režim svjetla prilagodio sebi, ali sam joj ipak htjeo dati sto vise... sad je trenutno na 14 h, mozda je ostavim tako a mozda i smanjim na 12, zavisi kako ce se ponasati...

@ Doktor lowryder je nizak, ali bez obzira na to, nebi htjeo da mi preraste prostor, prvi mi je grow, ujedno i eksperiment, te ga zelim zavrsiti...

@ Laidback
stotinjak? hm... da sam vidio to, nebi se dvoumio, ali bojim se da si se zeznuo. komplet dođe 330 kn i sadrži sva hesi gnojiva, a ja vjerujem da mi nisu sva potrebna. Mislio sam narucit fosfor+ te ga pocet primjenjivat kada cvjetovi malo uznapreduju.

Odmah cu i mali update roknit...
Temperaturu sam izbalansirao... po noci je min 19,7 a po danu 27,3 i tako zadnjia 2 dana... gotovo idealno. vlaga je malo niza i krece se od 33 - 55 % ... neki savjet kako da ju podignem? pogotovo za vrijeme kada su svjetla upaljena?

#1 je ranije proklijala i ranije izasla iz zemlje ali sa kapicom od sjemenke na sebi, dok je #2 izasla kasnije ali je kapicu ostavila pod zemljom. 10cm su ispod svjetla...

evo i koja slikica prije nego su skinule sesiric:
#1______________ #2


i poslije:
#1______________ #2
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
prvo sam stavio casu s vodom ali nije puno pomoglo. pokusao sam staviti glinene kuglice u casu i staviti vodu tako da samo jedan sloj kuglica viri iz vode. svaka dva dana se casa "isprazni" ali vlaga ne raste puno... trebao bi smanjiti ventilaciju a to nesmijem... nesto drugo?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ja sam u staklenu teglu onu od 330ml stavio krpu i napunio vodom stavo ispred venta i to mi za dva dana ispari sam sto moras da pers krpu svaka dva tri dana jer se usmrdi... i resen problem samo da ti vlaga tako nebude prevelika...
onako nek krpa malo viri napolje jedno 5cm a tegla puna vode i krpe..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
ma neces imati tih problema kada zelenilo ispuni prostor veruj mi!!
nemozes sa casom jer ti je mala povrsina vode
probaj da nadjes one uske tacne za neke kolace ili tako nesto pa onda stavi skroz dole pa onda stavi saksije u to sa sve tanjiricima i onda u tu tacnu sipaj vode plitko da ne iscuri!!
I onda prati kada da dosipas!!
To ti je maximalna povrsina koju mozes da drzis u prostoru!!!
Mozes da stavis i kuglice tako ces povecati jos skoro za duplo povrsinu!!
Ali da ti kuglice budu do pola u vodi nista dublje!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Freddy F

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
tnx doc, logicno, ali se vjerovatno nebi sjetio povecati povrsinu isparavanja... ihihihi
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
pa to ti je druze kao blizu velikih vodenih povrsina!1
Logicno je da je veca vlaznost!!
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Sto se tice svjetla - stavi ga na minimalno 18/6 - mozes i na 24/0 i na 20/4. njemu ti pase sve.

Sto se tice gnojiva - obavezno uzmi supervit i bloom, pa kasnije ostale. iako bi jos najbolje bilo da uzmes guanokalong za veg. i cvj. i imas lijepi organski grow
Da svarno nije 100, nego 300kn - ali kako god, isplati se ako mislis ici na dobra anorganska gnojiva
naravno, nemoj narucivat na adresu di je grow
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
dobro, poslusat cu vas pa cu staviti na 18/6 min
guanokalong...!? se moze nabaviti u RH?


mi moze netko reci nesto o
Compo Sana Guano 4:5:6? imate nekakvih iskustava?

EDIT: Nikako da podignem vlagu u boxu... razmisljam o kupnji Exo Terra Fogger-a u pet shop-u. Navodno podize vlagu i do 100% ... ma ja bi bio prezadovoljan sa 50 umjesto sadasnjih 20/30 ...
Na forumu nisam mogao naci puno o ovoj temi, ima li ipak netko saznanja o ucinkovitosti, sigurnosti i kvaliteti takvih naprava?

evo jos jedna spravica koja bi eventualno bila prikladna za ovakav mali box, ali je puno previse skupa...
http://mikroklima.com.hr/ultrazvucni_pr_aos7146.htm
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
nemogu edit pa cu malo spamat...

Terra Fogger nije ono sto mi treba definitivno. pretpostavljam da u pet shopovima nemaju klasicne ovlazivace (barem nisam uspio naci). Ovaj mali iz mikroklime mi je prejeben i bio bi idealan. Jel netko zna gdje da potrazim jeftiniju varijantu neceg slicnog...?
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Za guanokalong -> ***********

Vlaga - probaj stavit plitku posudu sa vodom da isparava - barem dok ne nadjes trajnije rjesenje. Nisam imao problema s vlagom, jer mi je stalno 40-50
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
stavio sam plitku posudu ali nepomaze... pokusao sam i sa zokijevim savjetom ali nista... sada sam tu posudu sa krpom stavio van kucista ispred ventilatora pa cu vidjeti kako ce se ponasati.

guanokalong je ako sam skuzio samo phosphor 12-20%, a ostalo je u mikroelementima, pa bi onda mozda bilo bolje da si iskombiniram to gnojivo sa ovim compo koje imam, koje je također organsko.

hvala na savjetu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.