Lowryder #2 - PC GROW - CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
ma vec sam probao... imam neki osjecaj da mi cirkulacija zraka nije uredu... ovako to otprilike izgleda:




Zelenom bojom je oznaceno kako sam ja zamislio da zrak cirkulira, a crvenom je oznaceno vjerovatno stvarno stanje... mozda bi bilo dobro postaviti neko tanko staklo ispod zarulja do ruba onog ventilatora unutar kucista... ???
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
slusaj al gore jedan vent nek izvlaci i reseno...ovaj dole nek uvlaci vazduh a onaj treci nek duva po sijalicama u onaj gore sto izvlaci i bice ok. a na ovaj dole stavis onako ko sto sam ti usliko .......
ty sad imas jedan sto uvlaci i jedan sto izvalaci ili kako? objasni malo al ja bi gore izvlacio vazduh napolje a dole uvlacio.....
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
To sa staklom ti je pametno i ja sam to imao u klon box-u!!!
stavio sam ispod neonki staklo da samih ivica box-a i ostavio jedan otvor kroz koji je vazbuh iz box-a isao u taj deo iznad stakla gde je bio ventilator koji izvlaci sav taj topao vazduh kao i taj vazduh iz box-a napolje!!!
To ti je za leto mama!!
Jer neonke sa prigusnicama stvaraju dobru temperaturu veruj mi!!
Ovako je stanje nesto bolje!!!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
dokore nebi ja staklo ..
al ako imas neko jako tanko moz mada cisto sumljnam da nece staklo zadrazati dosta ..
reci mi kako ti je izgledalo to sa staklom jel dosta gubilo na svetlu tj. staklo je nesto svetla zadrzavalo
e sad koliko si imao ti lumena unutra?
a video sam to sa staklomnegde. na forumu.. nije lose al kontam da je bez stakla bolje..
a idem bas da pogledam i da preracunam koliko zadrzi staklo bas imam sad neki ispit o tome.. pa javim..
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
pa to ti je nesto na fazon cool tube-a
kapiras
sto se tice svetla ne gubis nista
stavis staklo kao na prozorima ravno skroz da ne fokusira neku toplotu slucajno!!
Uglavnom toplota nikako nemoze stici u prostor za uzgajanje!!
Jedino ako se staklo toliko ugreje da ono pocne da emituje toplotu!!
Ali to je nemoguce posto sa 600W u cool tube-u je staklena cev apsolutno hladna!!
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
@ Zoki, evo zamijenio sam sliku gore, naime tako kako si napisao i rade ventovi (imas u prvom postu).

Staklo bi prvenstveno htjeo staviti zbog cirkulacije koja bi pretpostavljam podigla vlagu.. temperatura je uredu
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Doktor je napisao(la):
pa to ti je nesto na fazon cool tube-a
kapiras
sto se tice svetla ne gubis nista
stavis staklo kao na prozorima ravno skroz da ne fokusira neku toplotu slucajno!!
Uglavnom toplota nikako nemoze stici u prostor za uzgajanje!!
Jedino ako se staklo toliko ugreje da ono pocne da emituje toplotu!!
Ali to je nemoguce posto sa 600W u cool tube-u je staklena cev apsolutno hladna!!

Aha, znači tuba je apsolutno hladna sa 600W unutra ... al' možeš da ga sereš rođače

0453.gif
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma samo ispod onog desnog stavi jedno 5cm necega da usmeri jos vazduh premo onom drugom gornjem ventu... da taj neduva unaokolo nego da duva u ispuh..... a na onaj dole obavezno nesto sto bi povecalo vlagu....
ja sam jos radio tako da sa spoljne strane venta onog dole nabacis neku otvorenu kutiju tako da otvor bude odgore i u njga natrpas vatu al netako da bude jako nabijeno a vatu natopis vodom al to moras cesto menjati...
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
bongash je napisao(la):
Aha, znači tuba je apsolutno hladna sa 600W unutra ... al' možeš da ga sereš rođače

0453.gif

Apsolutno hladna sada!!! mozda leti nije jer prolazi topliji vazduh!
Naravno to ti pricam za kada diras odgore cev naravno da od dole malo se oseca toplota ali ne na staklu vec fokusirana temperatura od sijalice!!!
Ali jos jedna je stvar bitna meni vazduh za hladjenje cool tube-a dolazi ne iz box-a nego iz druge prostorije i odlazi van box-a znaci nezavistan sistem!!!
E sada neznam kakva si ti iskustva imao i kakve ventilatore za hladjenje ali ovo je vent od 255W i oko 1000m3 protoka!!
Mada nemoze toliko da protekne kroz 125 cool tube!!
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
OK, poanta je da nije apsolutno hladna ... :thumb:

... a ovo o čemu ti pričaš 99% ljudi na forumu (na žalost) mogu samo sanjati.
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
evo update...

02.02 prvi puta zalivene sa malo vise vode, oko 200ml svaka + 1ml 3% peroksida. U box sam stavio ultrazvucni ovlazivac kojeg moram testirati nekoliko dana... podize vlagu, a sto je super, para koju isparava je hladna, tako da pomaze i u reguliranju temperature. Samo me strah da se vlaga pocme nakupljati na ventilatorima ili zaruljama pa pokvari neki uređaj.

evo kako sad izgleda box...



a evo i biljcica...

#1____________________#2


napreduju, mislio sam da ce brze, ali prvi mi je grow pa nezelim previse ocekivati nego vise promatrati i uciti...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma super je to ako mozes digni to jos malo...
ja sam moje drzao od 10 do 5cm.. u pocetku jedno 10 dana mozda malo vise a to je vreme bilo i u vegetaciji..
ja bi to vec popusio :sun2:
bice to dobro i ukusno inadam se da ce sve teci po planu...
super si se setio za uredjaj al kontam da ti to nece trebati posle jedno 30 dana al da vidimo kako ce biti,,..
nebi verovo kod mene je vlaga 29% i nemos je dici od pocetka ..
mada sam stavio ispred venta onako sa krpom pa konta da bar po biljki duva nesto ovlazeniji vazduch..
pozzz
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Svaka cast...nisam jos nista skomentirao prije ali reci cu ti samo jedno....gori si od mene!!! Previse brines ! :) Daj joj svjetla i daj joj vode i ona ce da raste .....

a sve u svemu....odlicno i puno srece :)
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
ev kak te svi hvale idemo mal kritike:

ovaj ljevi pot si trebo vise zemljom napunit tj da bude skoro skroz do vrha jel se zemlja s vremenom "povuce" malo dole... a mogo si i desni jos mal napunit.. al ok..
takodjer su ti svjetla pre pre pre pre pre daleko.... bas se vidi da su se izduzile biljcice vi se nego sto je potrebno. ak imas vent koji piri po biljkama direkt modjes ih priblizit puuuuuno blize a da se nespale... moja preporuka bi bila na max 5cm da buderazmak izmedju svjetla i biljki.... eto par savjeta pa ti kak osh..
sretno! :sun2:
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
u desni pot sam mogao vise, istina, a u lijevi sam namjerno stavio manje... nejerujem da ce obe biljcice moci ostati u boxu do kraja pa ce jedna svejedno morati van...

sto se tice biljoza, trenutno so na cca 7cm od zarulja,jucer sam ih priblizio

tnx @ Che*
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ma moci ce one obje u isto vrijeme...vjeruj meni...pa recimo da jedna zauzima 75% boxa,normalno da za drugu nema mjesta..ali opet mozes iskoristiti ovih 25%...recimo ja sam imao tu situaciju i ovu drugu sam ajmo reci cerupao i skracivao...a da ju vidis sad :)
Moram puknuti neki update veceras na svoj groew...odlicna je..a mislio sam ju izbaciti..s tim da je zasadjena 20 dana poslije,kad sam skuzio da je jedna od prvih dvije musko....
I ja sam mislio izbaciti odmah..ali gle ju sad...ima cijeli box samo za sebe..

sto zelim tebi reci,samo neke grane po potrebi strgaj,malo iskrivi i sigurno ces naci mjesta i za tu...ja znam da cu u sljedecem growu imati dvije paralelno,ako budu zenke i da cu naci mjesta za obje...
stoga ne vadi van....STVORI mjesta..hehe
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
slazem se che. da sa druge dobijem peticu, prezadovoljan... maknit cu je samo ako bude doslovno smetala bez obzira na trimanje, lst ili sta vech.

evo da buhcnem photo update:

#1______________#2


fotke su malo vece, pa preporucam pogled na punoj rezoluciji ;)
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
evo da okacim jos koju fotku prije pocetka gnojenja compo-sanom sto bi trebalo biti sutra, ali zbog rasporeda zalijevanja vjerojatno u utorak.
Uvjeti u box-u su gotovo idealni, temperatura zadnji tjedan od min 17° do 30° a vlaga 40-60%

#1___________________#2
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.