Lowryder Dwarf Mix, CFL grow (#2)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12.11.2009
42
8
0
36
izmedju ostalog trihomi su tu da stite biljku od prevelikog uv zracenja, zato i imamo potentnije vrste u tropskim predjelima i na visim nadmorskim visinama gdje je uv zracenje intenzivnije. Bio je prije odlican video na youtube u kom marijuana man objasnjava kako uv utice na trihome i thc ali je obrisan taj video.

a evo procitajte ovo koga zanima uvb

http://www.cannabisculture.com/articles/2159.html

mislim da cu ipak nabaviti jednu sijalicu i upalit je po sat dva na dan
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
kakvih mrtvih 40g tj. 150g od 2 laudera!!!??? svašta
ako dobi po biljci 20g suhog neka bude sretan ako bude više ja si režem jaja i šaljem sliku..
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
jako lijepo.svaka čast.
clap.gif
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Koi ste likovi hahahahah :D
Lepi rideri,takvi i trebaju da budu :) nego slazem se sa medom de 75g da izvuces po jednom trebale bi da ti budu bar 4x veci ili vece da bi toliko izvukao :D sto je mnogo mnogo je!
Bjelac stvarno brate odakle ti to da je isto 8cfl 23W i 1000W hps...neko ce da procita to i istripovace se da je stvarno tako ako ne zna nista,samo izracunaj lumenazu 8x1500 recimo i onda uporedi sa lumenazom HPS-a od somadina :icon_lol::icon_lol::181: treba mu 80 cfl-a da bi bilo priblizno isto 1000W hps-u
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.678
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Biljčice izgledaju jako lijepo i zdravo ...samo ti teraj !!

Bjelac je napisao(la):
jebo led imas 10 lampi unutra...


snaga lampi koji imas ti je dosta za normalan grow s kojim bi mogo dobit 150g min!

ako stavis 1000 w hps ili 8 cfl lampi od 23w jednako ces dobit... stedi struju


AJOJ!!!! Pa ovo nisam vidio .
Prvo i osnovno ... počeo sam sa cfl-om i mislio sam da je to ok, ali nije ...Jednostavno nečete dobit tu količinu i strukturu cvjeta kao kod hps-a . Pod cfl-om če cvijet ljepo izgledat , mozda če i bit zadovoljavajuče veličine , ali sigurno neče biti ni upola kao pod HPS-om .
mALO spamam ali ovo mi je bila interesantna izjava .

1000W hps - 140 000 lu , 8X24W - 8X1550lu

tj. 140 000 vs. 12400
ali i da su isti lumeni opet nebi bilo isto !

Da i to što lima dome kaže ... ako izvuče 150g od 2 lowrydera ...:icon_lol::eek:hno:
Treba biti sretan ako se izvuče 30tak g bo biljci ...


Nista negativno ... samo čatamo :icon_lol::2flip:
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
Bjelac je napisao(la):
jebo led imas 10 lampi unutra...

koji ce ti k vise?? pogle kak su male.
da ih imas 8 ili 10 isti k... od jedne ces dobit najvise 40g,

snaga lampi koji imas ti je dosta za normalan grow s kojim bi mogo dobit 150g min!

ako stavis 1000 w hps ili 8 cfl lampi od 23w jednako ces dobit... stedi struju

e ***** vas spaljenu :D

moram citirat sam sebe,
normalan grow kao da su normalne biljke ne lowrideri...
sa toliko cfl-a da izvuce 150g sa normalnim biljkama...

bac' tu pljugu! ...previse skodi :D:D
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
hehe ako dobije 150g od 2 LR i ja sijecem jajca i saljem sliku zajedno s medom
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
evo jos jedan pametan koji ne cita post nego samo lupeta...

a sad: JAJA NA PANJ!
 
12.11.2009
42
8
0
36
hvala mnogo na odgovorima.
nije problem, ne opterecujem se tolko gramazom. dovoljno bi mi bilo po 15g po biljci znaci 30g al da je to kvalitet, jer, sto se mene tice bolje 5 grama potentne neke marihuane prekrivene trihomima nego 15 grama schwag.
A sto se tice tih hps-ova, cito sam da je moguce da ustvari koristeci hps mi nesvjesno smanjujemo potentnost trave, jer, ako neko growa sa hps-om duze vrijeme, recimo 10-15 godina i sam sebi proizvodi sjemenke, vrlo je vjerovatno da ce ta sorta koju on uzgaja izgubiti na potentnosti, zato sto hps ima jako jako slabo uvb isijavanje, a dok recimo MH ima malo vise uvb-a al daje manje kolicinski, sto znaci, ako pod hps-om dobijes 50 grama, pod MH ces dobit mozda 40 ali ce pod MH biti veca koncentracija thc-a u trihomima upravo zbog uv-a. Znaci, hps se isplati onima koji ce prodavati svoje budove a mh onima koji uzgajaju za licne potrebe. A najbolja kombinacija naravno, za one dubljeg dzepa je, 2:1 - hps:mh. Al sta ja ovo sve pricam kad ja uzgajam pod CFL :D. Uglavnom zakljucak je UVB - THC.

Imam jedno pitanje u vezi ph. Primjetio sam da, ako ja regulisem jednu flasu vode s limunom i spustim ph na oko 6 pomocu limuna i ostavim tu flasu da stoji jos malo (jedan dan cak i manje) kad ponovo izmjerim ph sutra, on se opet podigo na 6.5-7. E sad, hoce li se isto ponasati ta voda u zemlji, i hoce li podici ph zemlje. Kolko sam do sad mogo skontati vecina problema sa ph jeste previsok ph. Znaci ako bude kakvih problema, posto ja nemam mjerac, vjerovatno bih trebo malo spustat taj ph zaljevajuci sa 5 - 5.5 ph vodom?
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ja zaljevam sa 6.5 i zemlja mi je na 6.6-6.7

s tim da napravim full flush sa 6.2, i uvjek mi je Ph zemlje konstantan

flush radim 1 u mj
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Odavno se nisam vako nasmejao:jaja na panj :D ahahahhahah...iskasapice se pola foruma :D
Znaci da picim cvetanje sa MH :O ja dzabe uzeh odna hps :D
Nego da bi sve odradio pro onda nije samo u pitanju UVB ima tu jos mnogo toga...bices jako zadovoljan i tako,batali uvb-thc :D bice ga i tu podosta ;)
Pro sa 300W HPS =) sta napravi lik ja ne verujem ni malo :D http://www.youtube.com/watch?v=S8JHmKj5rfs&feature=channel
 
12.11.2009
42
8
0
36
procitaj gore onaj link sto sam stavio. Izgled bud-a ne govori previse. Moze bud bit prekriven trihomima bukvalno, al da u tim trihomima ima 90% cbn, cbd sta ja znam i vrlo malo thc-a, a thc je onaj koji daje ove "zanimljive" efekte, a od ovih ostalih se spava, otvara se apetit, i ostali efekti koji nisu "u glavi".
A naravno da nije u pitanju samo UVB. Sto se tice SAMO trihoma, visocija temperatura, niza vlaga, UVB, genetika itd.. sve igra ulogu u formiranju trihoma, jer biljka stvara trihome da se zastiti od isusivanja, od insekata i herbivora, od UV zracenja i vjerovatno ima jos razloga koji nam nisu poznati. Takodje odredjena vrsta stresa, u granicama, djeluje pozitivno na stvaranje trihoma.
Evo jedna slika iz prvog growa. Temperatura je bila konstantno preko 29 i biljke su proizvele dosta trihoma da se zastite, a tek su bile na pola cvjetanja (dan 75 na slici, cvjetanja dan 35-40) a nikad nisu iscvjetale do kraja. Nesto se zajebalo i skoro mjesec dana ranije sam ih posjeko.



Opomenite me ako previse pametujem :D
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Ma nisi čovječe ovo je dobor da se zna .
I ja se slažem sa tobom evo kako:
Dosta sam vutre probao iz Hercegovine i boravim nekad tamo na neko vrjeme.
Sve biljke koje se tamo uzgajaju a pretežno je to outdor su pune trihomima ili kako ja kažem kristala sitni.
Jako dobor mirišu jake su za pušit oću reći dobor drmaju i jako drže.
A kad uzmeš u obzir temperature koje su tamo preko ljeta to je u prosjeku 30 pa i više od 6 mjeseca pa do 9 mjeseca pa i duže zna potrajat koji mjesec...
A ovo što si naveo da ima kako rade na psihu i kako rade na glad ili šta ja znam.
Probao sam tih i koje su pucale pretežno na glad izgledale su slično ovima koje su te vozile kao da ploviš pa bi i dobio objašnjenje kako je ta bila malo više hlad nego ove neke ostale.
A i sam sam imao dosta iskustva sličnog ovom .
Sve biljke van koje sam imao sa max sunca i koje su se lagano patile su bile jake a one koje sam imao sa malo manje sunca i koje su crpile manje vode u nekim zemljištima su bile na liver/taman dnevne hehehe
Ovaj link kojeg is stavio daje dobra objašnjenja i puno info.. na ovu temu o snagi i kako se lakše dođe do nje ako je to moguće..
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
mali.medo je napisao(la):
kakvih mrtvih 40g tj. 150g od 2 laudera!!!??? svašta
ako dobi po biljci 20g suhog neka bude sretan ako bude više ja si režem jaja i šaljem sliku..

evo medo "tvojih 40 mrtvih grama"
Lowryders can yield up to approximately 45 grams. In fact, there was even one situation where in a 96-gram yield was accomplished.
stranicu necu linkat...ali ako treba nije bed

a sto se tice CBD-a, 90%...

hmmm meni je to malo previse. znam da Hawaiian snow ima 1.1 % i to je kao puno...

znaci ako imas travu od 10% thc-a imas CBD od 9%?

nije mi tu bas sve jasno
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.678
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Manite se procjena i deklaracija . Sve ovisi o osobi koja uzgaja !!!
Šta vi znate kolko vaša biljka ima thc i cbd-a ... možete samo nagađat ili vjerovat proizvođaču . Ja vjerujem samo iskustvu i nikom više. :)


Lowryders can yield...ali neće
there was even one situation...čak jednom je neko uspio izvuć 90g , od 30 000 ljudi koji trenutno uzgajaju lowrydere :)

high.gentleman samo ti rokaj , super to izgleda...kolko bude bit će ! Ali % thc i cbd nikada nečeš saznat kao ni večina nas ...
Sretno !
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
haha nikad neznas! mozda bas na bude u tih 30k ekipe! u nadi je spas! a nada je kuja :(

ja mislim ad je 40g po biljci totalno ok i ostvarivo...makar ja se nebi zajebavo sa lowriderima...

sve 5, biljke super izgledaju
 
12.11.2009
42
8
0
36
veceras cu da ih nahranim lagano. propisana doza 15ml na 2l vode, ja cu staviti 3-4ml na 2l vode i nasuti malo manje od litar po biljci. jel to ok? :S
I kako se to priprema? Uspem tih 4ml u flasu vode i izmuckam il sta? I onda valjda regulisem ph ponovo nakon dodavanja djubriva i zalijem odmah ili ostavim da stoji mozda?
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Bas tako kao sto si rekao :)
Ali prvo izmeri PH vode nasteluj i onda zvekni djubrivo,mislim da posle nemoras da proveravas PH ja bar tako radim ali zna djubrivo da spusti ili podigne PH...prosli grow sam odradio bez stelovanja PH muka s tim limunom i sircem takodje :S
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
ako radis sa destilovanom il filtriranom vodom drasticno ce ti se promeniti ph posle djubrenja
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.