Lowryder Dwarf Mix, CFL grow (#2)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12.11.2009
42
8
0
36
Pozdrav Vutra.orgashi. Evo doslo vrijeme za moj drugi grow, ili ti ga pokusaj growa. Prvi je propo pri kraju, neznam ni ja zbog cega, ali sada sam dosta spremniji za ovaj grow.
Naime, radi se o, 4 biljke.

1.RAZINA ISKUSTVA: Onako, slabo, tu i tamo pofato informacija po forumima i malo iskustva iz prvog growa.

2.SVIJETLA: 10 x (20,23,24)W CFL, (6x plavog i 4x crvenog spektra)

3.SAKSIJE: Napravljene od kanistera za vodu (10l) x 3 (cetvrtaste) i jedna mala metalna kutija (okrugla) za cetvrtu biljku (jer nema dovoljno mjesta)

4.SOIL MIX: Substral TerraMagma (blumenerde mit lavagranulat), izmrvljeni stiropol i malo hydroton kuglica - sve smjesano odokativno (zemlja 70-80%, stiropol 10-15% i po shaka kuglica) s tim da sam malo vise kuglica stavio na dno saksija.

5.CIKLUS ZALJEVANJA: Kad se gornjih 4-5 cm zemlje osus (svaki treci-cetvrti dan)i, sa cca 0.75-1l (po saksiji) odstajale vode sa cesme. Ph regulisem limunom.

6.GNOJIVO: Plantella List i Plantella Cvet. Gnojiti ne planiram prije mjesec dana.

7.VRIJEME UZGOJA: Danas je 8. dan od kako su proklijane sjemenke stavljene u zemlju.

Genetika je kao sto sam rekao Lowryder Dwarf Mix, ali, opet nisam 100% siguran, jer sam ih dobio kao gratis 4 sjemenke sa 10 Skunk Haze sjemenki (regular sve). Te gratis 4 sjemenke su bile u vrecici na kojoj je pisalo nesto slabo citljivo: Low..., pa sam ja slao e-mail seedsmanu i pitao sta bi to moglo biti i oni odgovorise - Lowryder Dwarf Mix.

Dodatne informacije:
Rezim svjetlosti- 18/6, Temperatura- danju 29-34, nocu 20-25. Ventilacija- 1 upuh, 2 ispuh mada jedan radi za ispuh trenutno (8cm pc cooleri), Vlaga- nepoznato (stavio sam plitku posudu sa vodom u box za svaki slucaj).

Eto to bi bilo sve cega se mogu za sad sjetit pa me napomenite ako nesto nisam naveo.

Slike cu postaviti malo kasnije sad nemam vise vremena.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Prvo da ti kazem :signs046: opet...i srecno sa tim ryderima
Znaci nabio si skoro 200W cFl lepo lepo,samo pazi predpostavljam da 10 cfl od po 20W(20-24) greje mnogo vise nego jedna od 200W nabaci neki reflektivni matreijal iznad njih da ti sluzi kao reflektor...
I mogao bi da postas neq sliq jer ljudi vole da vide kako sve to izgleda :icon_lol:
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Dobro došao!
Dugo nismo imali ovakav prvi post od novog člana mislim...brao brao
Inače dobro ti Cole kaže, znaju cfl-ke da griju kad se skupe više...34C nije baš najbolja temperatura...
Ajde slikaj da sve to vidimo.
Nisi napisao da imaš ventilator u boksu...sredi nešto da puha između biljaka i žarulja. Još bolje i jedan koji da puha po žarulje u smjeru ka ventu za ispuh.
Od tog infoa što si dao čini mi se da se ima još što radit po boksu(ventilaciji) pa stavi neku sliku da vidimo kakva je situacija.
Sretno!
 
12.11.2009
42
8
0
36
Hvala cole, hvala 34, hvala hvala.
Zaboravio sam da kazem da je box ofarban mat bijelom farbom na bazi vode. I da, poprilicno se zna zagrijat (nekad bude i 36-37) pa moram s vremena na vrijeme provjetravat sobu. Svjetla su sad udaljena oko 10cm od vrhova biljki.
I evo slika:









 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Temperatura,temperatura! :)Trebalo bi je spustiti,makar po 4 na svaku stranu,promjera bar 12.I pokušaj ne grijati tu sobu:icon_mrgreen:,uglavnom moraš nešto napraviti.
A kakvi su ti problemi bili 1puta?:bis:
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
uf uf mnogo ti je visoka temperatura u boxu...kao sto ti Green i #34 kazu smanji temperaturu!
Visoka temperatura ti dosta usporava rast dok je tako mala i steti biljci,jedino da dodas jos podosta tih PC ventova ili izbusi neku malo vecu rupu sa jedne i dr strane da napravis kao neku promaju pri vrhu lampi mada nebi ti garantovao za te rupe da ce biti od nekog velikog uspeha sto se tice luftiranja boxa.Solidan ti je box za low sortu jedino ventilacija ti je jako jako losa za tih 10 lampi :(
 
12.11.2009
42
8
0
36
Potrudicu se da nabavim jos 2-3 coolera pa da ih poredam unutar boxa, a rupe ja vise ne busio jer sam se namucio dok sam i ove izbusio, ruke su mi otpale, tvrdo nekakvo drvo a imo samo busilicu pa rupu po rupu...

@teglica- kanisteri su bili 10l al sam ih ja moro izrezat pa su sad malo manji al ja mislim da je ovo sasvim dovoljno zemlje za lowrydere.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
dobro kaze teglica ono obicni kanisteri su od 5l a za te po 10l jos nisam vidio mada je sve moguce,sto se tice tem.to bi trebao regulisati jer ce ti najvjerovatnije i vlaga biti problem,kad nabacis slike onda ce ti ekipa dati vise informacija,sretno sa uzgojem
 
12.11.2009
42
8
0
36
Nabavio sam jedan vent i stavio ga u sredinu boxa (puse u smjeru izduva) da poboljsa cirkulaciju, i temperatura sad ne prelazi 32-33 MAX. A kanistere kad sam biro bilo ih je i vecih i manjih :S.
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
ja da sam na tvom mestu stavio bi 2 za in i 4-5 za out...ipak imas 10 CFL i ako mozes stavi ih vodoravno
 
27.02.2009
41
7
8
40
high.gentleman je napisao(la):
6.GNOJIVO: Plantella List i Plantella Cvet. Gnojiti ne planiram prije mjesec dana.

Gle ovak, LR2 je deklariran na 60 dana od sjemenke do harvesta (ja recimo racunam 60 od presađivanja klice u u zemlju).

Zemlja Substral Terra Magma bi trebala imati dovoljno nutrienta da mjesec dana uopce ne koristis gnojivo cime izbacujes potrebu za koriscenjem Plantella LIST gnojiva jer nakon mjesec dana LR2 procvijeta i nema potrebe za gnojivom koje inace koristis u vegetaciji.

Znaci nakon mjesec dana rasta samo Plantella CVET i to ne preporucam vise od 3-4 puta pola doze (od propisane) u tih drugih mjesec dana.

Dobar uzgoj zelim! ;)
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
dzokos je napisao(la):
i nema potrebe za gnojivom koje inace koristis u vegetaciji.

U cvjetanju treba azot;)
Ovisi od zemlje...u nekom slučaju neće bit azotno gnojivo potrebno ali u drugom bit će. Ne prićam o povećavanju uroda nego o dobrom životu biljke.
Pratite što biljci treba, ne u kojoj je fazi pa po tom da birate gnojiva.
 
12.11.2009
42
8
0
36
@dzokos: da, tako sam nekako i planiro. Hvala :)

Update:











i jedno pitanje: Da li je moguce pretjerati sa co2? Danas mi je flasa co2 ostala otvorena ispred venta za uput jedno 5-6 sati pa sam se zabrinuo. Procito sam negdje na forumu da je dovoljno flasu otvoriti 2 puta po 15 minuta na dan.
 
12.11.2009
42
8
0
36
Jedan kratki update:



Jel se vama ovo cini nedovoljno za 14 dana? Ja nemam osjecaja kolke bi trebale bit odprilike.
 
12.11.2009
42
8
0
36
Update:
Lude autoflowering biljke pocele cvjetat vec prije 2-3 dana i dobio sam 2 zenske i dvije muske s cim sam prezadovoljan. Ova dva muzijaka sluzice mi za praksiranje. Jucer sam jednog toppovo (ako se tako kaze, nisam siguran), ono da mu rastu 2 glavna vrha, i pocupo mu veca jaja i par listova da vise svjetla dolazi novim vrhovima. Drugom sam samo pocupo sva jaja :(. Kolko treba muskoj biljci da joj(mu) sazrije polen i da bude spreman da oprasi drugu biljku, odnosno kolko mogu bez ikakvog rizika drzati muzijake u boxu sa dragocjenim djevojkama?
Malo me brine ovaj jako nizak i grmast rast jer nebih volio da ne narastu bar jedno 30-ak cm do kraja.
U medjuvremenu sam nabavio higrometar i on mi kaze: 20-30% relativne vlaznosti zraka. Jel to kriticno il nece pravit ozbiljnije probleme?

I slike, jucer slikane, znaci dan 21.

1.







2.









A evo kako sam muzijaka izmasakriro. Ovo je onaj kog sam topiro a drugog kog nisam sliko sam kastriro. Zaprepastio sam se kad sam vidio kako se mjesta gdje sam odsjeko vrh i listove brzo skupljaju i zatvaraju, u roku od 2 minute se vidi promjena. Nevjerovatno.





pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.