Lowryder oblik?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Mislim da češ dobiti jednu malu biljku ako je nediraš,ne širiš grane,ne radiš lst.I dobit češ manji urod vjerovatno.Zavisi kakav box imaš.
Radije nek ona procvjeta šta više,pusti izgled:)
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Imam box 26X36X58 (dubina/širina/visina) i planiram imati 2 biljke..
ma nije mi toliko do uroda da dobijem 40-ak grama ukupno meni dosta dok nove ne narastu jer ne duvam pretjerano puno
a manja biljak mi je nekak praktičnija =)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa mislim da nemaš beda.Lowrider je malen sam po sebi,a uvijek ga možeš dodatno sniziti.Raspitaj se koji valjaju,kolega CHE mislim da samo lowridere šiba,i ima iskustva s onima šta valjau i onima šta ne valjaju.Navodno nisu svi dobri.
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Lowryder Feminised (5seeds)

€39.00 !
Aptly named for its low profile (both literally and figuratively), Lowryder was developed for extreme rapid growth (life cycle is 8 weeks from seed to bud), uniquely short height, and amazingly versatile.
Lowryder is stable and reliable in its properties, a product of nine generations of selective breeding, and is non-deviant and hermaphrodite-free. Lowryder claims direct descendance from superior William’s Wonder and Northern Lights no.2 indica, as well as a more exotic, virtually unknown short variety believed to be descended from “Mexican Ruderalis,” an experimental cross created over 25 years ago.
Passing directly from the seedling to the flowering stage, Lowryder altogether does away with the vegetative growth stage, in a process called autoflowering. In other words, when planted, it sprouts, grows a couple sets of leaves, then immediately and automatically begins flowering (males at about day 17, females at day 20). As a result, it is the quickest, most compact, and most discrete plant available.

Genetics: William’s Wonder / Northern Lights No. 2 / Mexican Ruderalis
Type: Stabilized hybrid, True-Breeding
Harvest Date: 2 months from sowing.
Flowering Period: 5 weeks
THC Content: 10 - 12%
Characteristics: Small, hardy, autoflowering strain, small yields.
Location: indoor/outdoor



Uzeo sam si ovaj klasični, samo feminizirani. Nadam se da će biti stone više nego high....

A što se tiče dodatnog snižavanja, kako da to radim da siječem bočne listove ili?
Čito sam dosta o tome po forumu al mi je više-manje većina toga nejasno :(


Uglavnom me zanima kako da se NE razgrana nego da mi izgleda ovako:





 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa kad posadiš viditi češ kako se formira,teško znati napamet koliko če narasti,kako če prihvatiti zemlju,svijetlo i kako če to sve iči.
Uglavnom,ne diraj baš listove,skoro pa uopče.Možeš LST,tj. privezati je i nagniti u stranu,prosto je, ali kažem ti,otom-potom,nek ona krene rasti i nek se fino prime,dalje je lako:)
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Ma u redu bitno mi je da posto mi je prvi grow budu sve zenske biljke jer mogu uzet 10 sjemenki po istoj cijeni ali uzgajam 2 po 2 pa ak su obadva muska nevalja...
 

Trip

Aktivan Član
26.04.2010
138
1
0
39
www.jeboteja.com
Odnos je 50/50, znachi sledetje dve mogu da budu zenkice.

A s' obzirom da jako brzo kretju u cvetanje to i nije neki problem i sa jednim dobrim oprashivanjem posle imash brdo semenki ;)

Znachi shtedish pare, smanjujesh rizik usled ne naruchivanja preko neta i imash svoju proverenu genetiku.

P.S. Ako su oba mushka stavish polen u teglicu i imash sa chime da oprashish sledetju turu.
 
29.03.2010
43
6
0
36
naravno da ne. marihuana je jednospolna biljka, potrebni su ti muski cvjetovi da oprase zenske da dobijes sjemenke...zennska biljka ne moze sama sebe oplodit(osim u slucaju hemafrodita, ali to je sad druga prica)
 

Trip

Aktivan Član
26.04.2010
138
1
0
39
www.jeboteja.com
Auuu prijatelju, mogao si bar neshto da prochitash pre nego shto si naruchio te semenke :)

Kako vidim ovde si vetj koji mesec, pa bi mogao za pochetak bar onaj priruchnik. . .
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
A citam, ali valjda mi je promaknulo da neoprašene biljke ne daju sjeme. Doduše, tu mi je trebala pomoć logika, ali eto nisam neki pretjerani poznavatelj biljaka.

Ma nema veze bit ce ok i ovih 5 sjemenki, dobit ću dosta nadam se bar dok ne smislim nes bolje. Inace sam vikend pusac pa ne smeta ako je urod mali a i cisto sam zadovoljan s tim sto cujem o LR-u.

Ma ja sam presretan i s tim ;)
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Punxerklc je napisao(la):
Cekaj mozda glupo pitanje, ali iz zenske biljke koja nije oprasena necu dobit ni jednu sjemenku?



Vrlo česta pojava kod zrelih ženskih biljka je da se sama oplodi ...ali od cjele biljke bi mogao možda naći 4-5 sjemenki ....
Znači i sensi nekada ima sjeme , ali ako ga i ima ...ima ga jako malo i rjetko .
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
E jedno usputno pitanje za onog tko se razumije u Lowrydere da ne otvaram novu temu. Pošto LR nema vegetativnu fazu, već odmah počinje sa cvjetovima nakon nekoliko para listova(tako barem kažu), jel bitno toliko kojeg je spektra boja žarulja?
Koristim cfl 23W i brijem da je crvenog spektra(neznam da li je 2700k ili 6500k bacio sam kutije al onak žućkasto svijetle).
E sad jel mogu ja ostat na tim žaruljama do kraja growa, ili da kupim još koju plavog spektra?
I recimo da uzmem plavog, jel ih mogu ostavit da zajedno svijetle ili posebno da palim crvenog, posebno plavog?
 
13.06.2010
25
3
0
32
Ma možeš sa crvenim spektrom sve odraditi,ali će ti se biljka manje razgranati.inaće štedne sa oznakom 865 su plavog spektra,a 827 crvenog...uostalom pogledaj koje boje svjetli,ako je žućkasto narančasto onda je crveni spektar,a ako je bijelo onda je plavi spektar.
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Pa zapravo mi je cilj ove cijele rubrike i bio da saznam kako da se ne razgrana jer ne želim grm od biljke zbog nedostatka prostora, a sad sam i saznao ;)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Greenpower .. hvala na toplim preporukama...... stoga cu reci samo jedno.....

1. birno je imati bar 1 zarulju 865 spektra... nema veze sa fazom vegetacije...biljci treba...ona ima fazu vegetacije koja traje prvih 15-18dana kod muske , kod zenske pocne bar dva dana kasnije ,kao i u prirodi bitno je stimulirati prave uvjete i staviti plavu ...

2. kako ce ti izgledati lowrider je nemoguce odrediti.
Buduci da imam iskustvo u uzgoju lowridera,lowridera"2 i ostalih kombinacija,od svih bih izdvojio lr#2 kao najstabiliniji a ovo ostalo je relativno.

Ova slika prikazuje biljke koje su krenule u isto vrijeme,isto sjeme,moj uzgoj(moje sjeme) ,tu su tri stabljike ,jedna je morala otici u veci box jer je nevjerovato koliko je otisla u vis.

bhdsc04864jj
dsc04864j.jpg
dsc04864j.jpg


dsc04867g.jpg

To je onaj problem kad prevlada odrejdeni fenotip. Ona je lowrider,ali genetika je mjesana,nekad prevlada indica u njoj ili njema a nekad sativa.

POgledaj sliku,skroz lijevo... mala zdepasta...dobijes jedan veliki head, toliko tvrd da mozes nekoga tuci,a toliko smrdi (mojom frendovima mirise) da svrsavaju ....

Skroz desno na slici je biljka koja je otisla u vis i razgranala se na sve trane tak da sam ju povezao gdje god sam stigao.

A sve su krenule u isto vrijeme i isti uvjeti uzgoja.

Jedino sto sam uspijevao je da sam ih sadio u posudu od nekih 0.5litaa i tamo drzao do pokazivanja spola.ostale bi male i velika vecina bi bila zdepaste.

Da se razumijemo, mozda je nekomu neshvatljivo ,ali ova skroz lijevo koja ima u sebi mozda nekih 30cm i ova skroz desno koja ide kroz cijeli box ce na kraju da ti isti urod,mozda razlika 5gr. a ova ima jedan vrh a druga ih ima 5-8...

znaci fenotip jedino odredi njenu visinu,a ostalo je uvijek isto,okus ,miris i ostalo.

jedina razlika izmedju lr1 i lr#2 je sto je 2 stabilnija,vise da (bar 20%), vise i smrdi,jaci je... ali sve u svemu LR1 je jako fina biljka za uzgoj.
Voli svjetlo...obozava...

U jednom 'pokusu' sam ju drzao 24/0 u fazi cvjetanja i dobio sam 45gr na jednoj biljci sto su vrhunski rezultati... ali tu je i mali box koji u sebi ima 3x23w i 1x70w HPS i svetlo je u onom kak bi rekli ' gornjoj maksimali' . Vise od ovoga bi bilo bas previse....


evo jedan duzi odgovor.... pa ako jos kako mogu pomoci... samo daj :D


a ja odoh da skratim ovu fiu mrzlu colu sa slike :) :) :)
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
E hvala ti cijenim trud, zaista. :)

Jedino što me još zanima je da li LR #1 ima dobar stond? Koliko vidim hibrid je dobrih indica( od kojih je wiliam's wonder tu zbog visine, pretpostavljam) pa bi trebala biti dobra.
Kakva se tebi čini?