LSD Barneys Farm x 4 x 50L in da ScrOG 600w HPS by @retko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Pozdrav forume:vutra:

Evo i mene s prvim growom i prvim dnevnikom u mentorstvu Mentora @Zelenko63 koji mi je već puno pomogao u mentorskom kutku kao i ostatak foruma u svojim dnevnicima i ostalim temama :respect::respect:
IMG_1747.JPG
Planiram growat jednom godišnje za svoje potrebe i zato sam krenuo u projekt ScrOG kako bi izvukao maximum. Nakon 3 mjeseca proučavanja foruma i nabavke opreme, sve je spremno:

Oprema:
- 120*120*2oo cm Homebox
- 600W HPS Sylvania dual spectrum + Horti gear prigušnica
- Adjust-A-Wing Avenger reflektor + super spreader
- Blauberg 125 TT 345 m3/h s potenciometrom podešavanja snage i max temperature
- CAN filter 425 m3
- fan clip ventilator i ostale sitnice koje će trebati tokom growa
Sjemenke:
- LSD Barneys Farm

Režim svjetla:
- 18/6 vege - 12/12 cvjetanje

Zemlja:
- Plagron growmix, mali potovi i finalni potovi od 50 L :D + podložak 100*100*12 cm koji će poslužiti kao podložak ako će trebati raditi flush jer kad krene scrog nema vađenja biljki :cool:

IMG_4875.jpg IMG_4871.jpg

Gnojivo:
- Plagron alga grow, alga bloom, power roots, vita race, green sensation

IMG_4873.jpg

Plan Growa:
Plan growa je da se s 4 biljke ispod mreže popuni 120*120 :D Odabrao sam LSD jer kako čitam, otporan je na razne uvjete što će mi bit dobro za prvi grow, i to je isti razlog zbog kojeg sam se odlučio za jedan strain jer će mi biti lakše kontrolirati da svima ugodim uvjete :joint: Mrežu sam već osmislio a kasnije kroz dnevnik ću ju napravit i montirat u box kad bude vrijeme.
Planiram dužu vegetaciju uz više topiranja i LST treninga a sve to kako bi stavio mrežu i onda uživao u cvjetanju :joint2: Naravno mreža dolazi ako se sve posloži kako treba a uz mentora i ostalu ekipu ovdje uopće ne sumnjam i ne bojim se bez obzira što je prvi grow. :vutra::respect:

Dosadašnji dnevnik:

- 17.11. - 09.00 h proklijale i presađene u male potove da izađu iz zemlje i zalivene svaka sa 1 dl vode
- 18.11. - 11.00 h izašle van, neke uz moju pomoć odstranjivanja zemlje jer sam dvije malo preduboko zakopao :crazyd:
- 19.11 - 21.00 h zalivene sa 1 dl vide jer sam osjetio da su dosta suhe i onda sam primjetio da imam Symphilide u zemlji :grrr: Jednog sam vidio nakon zaljevanja i ubio ga a nakon toga ih više nisam vidio.
IMG_4923.jpg
Symphilid

Male štetočine koje imaju bijelu ili krem boju.Izgledaju kao gusjenice.Vrlo su štetni po biljku jer se ukopaju u zemlju I oštećuju korijen jer se hrane s njim.Često se mogu naći u zemlji koja nije sterilizirana.
Lako je vidjeti ako je biljka zaražena s njima pošto će izvirati iz zemlje pri zaljevanju.
kad biljke dobiju koji list, onda ću ih tretirat neemovim uljem kako sam dogovorio s mentorom tako daviše ne brinem oko njih :)

21.11. - dan današnji ili njihov 3. dan :watch:


Za sada se u boxu ne događa ništa posebno, temperatura po danu između 25-28 C i noć je 20-22 C. Vlaga je oko 40% i malo se digne kad zalijem biljke. Nabavit ću ovlaživać danas-sutra pa sam na miru s tim. Lampa je na 42-43 cm od biljaka i mali vent puše između.
Planiram prvo topiranje iznad 3. ili 4. kata pa onda LST da se raširi maksimalno za mrežu.
Zaljevam kako sam napisao sa 1 dl vode koja malo odstoji, ph nije bas idealan, oko 7,5 al necu brinut, kad krenem sa gnijivima trebali bi oni snizit ph pa će bit valjda dobro.
Uz to prskam ih 3 puta dnevno da im navlažim gornjih 2 cm zemlje koja se uvijek brzo isuši a sad u početku im ovo paše koliko vidim.

IMG_9686.JPG
IMG_4074.JPG

To je to za sada, javljam se sa novim slikama uskoro a svi savjeti su dobrodošli :joint:

:vutra::respect:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Fakat nema potrebe za 50l zemlje.
Ok da radis sa jednom biljkom u ScroG shemi..sve 5
Cak je i 20l previse;)
4 biljke 5 tjedana vege..popunjeno 80% zice..ostatak puni u cvjetanju,a za to je dovoljno i 12l kvalitetne zemlje ;)
 

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Tnx @hazeri potrudit cu se da bude zanimljivo :)

Možda je i previše al reko idem probat, naškodit im nece a vec kad ih je samo 4 neka onda imaju vise mjesta :joint:
Oko 5 tjedana vege sam i planirao +- koji dan ovisno kako ce podnosit topiranje i sve ostale stresove koje cu im pružit u svom prvom growu :bocni::
 

lu&k

KEMO expirience
Banovan
19.03.2016
1.002
12.336
358
Najdrazi strain..jedva ga ckm vidit sretno ti ...:thumb:scrog je bolje s jednom biljkom:zvezda::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: retko

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.057
258
dirty ol' town
Super uvod i prezentacija :thumb: pratim s guštom, dobro ti opa kaže, kaj će ti 200 kg zemlje, to ćeš 2 puta zalit, 1 u vegi i 1 u cvjetanju haha šalim se al je puno...
Sretno do kraja! :let:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Pratim, vrlo dobra sorta, elegenatno popunjena kao mazar a udara kao skunk, što se tiče genetike, jedna od meni bolji sorti iz kolekcije seedbanke Barneys Farm..
Lično nisam growao, ali jesam čadio kod rođaka tu sortu, nakon 2 haubice, obojica nismo mogli ustati par sati, toliko je dobra bila da sam morao u kesu od benzinske što je bila pored mene u nju povraćati, nisam mogao ustati do wc-a.. uništio istu noc 3 cisterne vode :D
Tako da jedva čekam da ispratimo dnevnik do kraja, a naravno ako Bog da, da sve prođe dobro :joint:
 

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Neka bude sretno, posebno s gamadi, :thumb:
Ida na kraju bude masno i debelo.
Isto mislim da ti sa 4 biljke i 200 litara zemlje nece trebat mreze jer samo s Lst ces popunit taj prostor a jos i toping....
bit ce zanimljio odpratit do kraja:gled::popcorn::
 

gara89

Aktivan Član
07.09.2016
260
1.049
143
Sritno i ako možeš uzmi Sugar Royal od plagrona,njega možeš počet koristit u trećem tjednu vegetacije pa do kraja growa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.