LSD Barneys Farm x 4 x 50L in da ScrOG 600w HPS by @retko

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Ekipa hvala vam svima na podršci :respect::respect: Lijepo je vidjeti ovakve komentare u prvom growu :)

Moram priznat da sam skoro napravio defolijaciju na sve 4 biljke kad sam vidio kako dobro napreduje ovaj LSD #3 a pogotovo mi se čini dobra defolijacija kad se radi scrog. Zbog defolijacije nisam radio klasični lolipop (odrezao sve ispod mreže) nego sam joj rezao fun listove (osim na najgornja 2-3 kata) i one baš najdonje popcorne tako da ima još puno mjesta za budove odnosno da se cijele grane pretvore svaka u jedan top :) Možda, tko zna :cool23:

Uglavnom ostalima neću raditi defolijaciju tako da završim sve po planu i da na kraju napravim neku usporedbu različitih treninga:watch::bocni::
 

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Update
50. dan ukupno
14. dan na 12/12
8. dan cvjetanja

Ekipo evo mene s update-om da popratimo lollipop i defolijaciju :makaze:

20180107_084809.jpg

Temperatura u boxu je dan 26, noć 19-20, vlaga 45-65%
Jučer su zalivene svaka s 5-6 litara a od hrane sam im dodao punu punu dozu power rootsa i alga blooma + 1/2 doze alga grow. Alga grow sam odlučio dodati u zadnji čas razmišljajući da ću od idućeg zaljevanja krenut sa green sensation i sugar royal pa da im dam sad još malo potrebnog dušika koji su povukle na flopu na 12/12. Inače izgledaju skroz zdrave i vesele :banana_rasta:

Male... mhmm... velike cure nakon lolipopa :makaze::cool23:

LSD #1
Od početka je bila vodeća i mislim da ima najviše kvalitetnih cvjetova
20180107_093347.jpg

LSD #2
Nju sam trenirao slično kao #1 i ne zaostaje puno za njom. Razlika treninga - #1 LST-om sam od nje napravio slovo T nakon što je topirana dok sam kod #2 LST-om napravio slovo Y :razvaljen:: Valjda nisam jedini kojemu je to neka razlika :) Ali kad ih gledam jednu kraj druge vidi se razlika kako rastu. Y je lakše manevrirati jer su novi vrhovi u početku u različitoj visini pa je manja gužva oko lišća.
20180107_093409.jpg

LSD #3 - Defolijacija
Za ovu biljku mogu već sad reći da je pobjednik ovog growa i da je najtvrđi huligan na ovom stadionu :udarac: Prije nekih 10-ak dana prilikom postavljanja mreže kako bi se uveo rad, slomio sam mu glavni vrh nekih 10 cm od vrha i držao se samo na "koži" ili kako bi se to već reklo za biljku :) Malo sam ga zamotao izolir trakom i odmotao nakon 6-7 dana i vidim da pumpa sve jače i jače :eek:
Defolijaciju sam objasnio u prethodnom postu, znači nisam počupao sve ispod mreže nego sam počupao skoro sve fun listove i baš najmanje popcorne na samom dnu a ovi ostali imaju priliku da se svi zajedno od svake grane naprave što veći vrh :joint: Ali mislim da sam to zeznuo za ovaj put jer sam joj defolijaciju napravio u 2. tjednu cvjetanja umjesto u 3. tjednu i onda pustio da se popune.
20180107_093713.jpg 20180107_085236.jpg 20180107_085215.jpg 20180107_094919.jpg

LSD #4
Ona najmanja curica se probila i popunila svoj mali dio mreže. Neće dati puno ali kako je netko već bio rekao, takva mala bi mogla biti neka mini bomba i mislim da će takva i biti. Vrhovi joj izgledaju puno "ozbiljnije" nego kod drugih :gled: U svakom slučaju dobro će doći malo mjesta za ostale 3 biljke jer su brzo zauzele slobodna mjesta kao bakica u tramvaju :rolleyes::)
20180107_095059.jpg

Ekipo malo se raspisao al htio sam što detaljnije prikazati šta i kako radim pa možda nekome i pomogne kao i meni vaši postovi proteklih mjeseci prije growa :respect:

Pozdrav sa stadiona :wave:
20180107_085657.jpg
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Camp nou igraju nigerija vs saudijska arabija. Ovo sa mrezom podignutom, vrh. Bilo bi odlicno kad bi to uspio popunit bas. Da bude bas ko stadion :D
 

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Tnx mentore @Zelenko63 i kolega iz mentorske klupe @Long balls Larry ;):thumb:
Prema sveni sudeći poprilično sam siguran da će se popunit do zadnjeg mjesta i te svečane lože na vrhu stadiona :D Tek su ušle u 2. tjedan cvjetanja i tražit će se karta više nakon još malo strechanja :)

Mentore kad si već tu, planirao sam joj za nekih 7 dana odrezati sve one vrhove za koje mislim da nemaju šanse odnosno napravit završni lolipop, jel prekasno to tada raditi? To im je 3. tjedan na 12/12 i koliko sam skužio to je zadnji rok za rezuckanja i takve stvari? :rolleyes:
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
:respect:

Zelenko63 de kad si tu smiley9934 kakva je u pitanju metoda? kada se stavlja krug šipke/žice..
jel to isto spada pod defoliation? znači prvo vući sa "špagama" mrežu na početku kao brat Retko i onda ovo:
190947_bkg-on-amnesia-haze-germ-date-12-12-20expert-seedsamnesia-haze-auto.jpg

Retko srry ako sam ti zaspamo thread.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: retko

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Po meni ovo samo ima svrhu da raširi biljku kako raste, tako da svi dijelovi dobiju doboljno svijetla :)
LST Machine...neznam...kako se to zove :)
Dosjetka ;)
Defolijacija je sasvim nešto sedmo ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: retko

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Mainlining, manifolding...uz to se uglavnom koristi ta žica za paradajz pa možda je to
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Evo i mene s mojim iskustvom defolijacije iz dosadašnjeg dijela growa:joint: Ovo mi je prvi grow i normalno prva defolijacija ali pokušat ću što bolje objasniti što sam naučio i kako sam ja shvatio pojam defolijacije a ako negdje grješim slobodno me ispravljajte :)

LSD #3 je bila najgušća i samim time postala idealan kandidat za defolijaciju. Motivaciju za defolijaciju sam dobio nakon što sam pročitao Nebula's Flowering Defoliation Tutorial gdje je vrlo detaljno opisan svaki korak i dobro je objašnjeno koje listove ukoloniti.

Pošto sam zakasnio s defolijacijom u vegetaciji, defolijaciju sam kasnije radio u sljedećim periodima:

1. Defolijacija - 1. dan 12/12

2_1212_defo.jpg 2_1212_2.jpg

Prilikom prebacivanja na 12/12 odradio sam defolijaciju sljedećom logikom:
  • kao i kod lolipopa počeo sam uklanjati donjih 30% biljke ali sam uklanjao samo FUN LISTOVE a popcorne ostavio osim onih nekih najmanjih koji stvarno nebi imali nikakve šanse
  • nakon donjeg dijela biljke, stao sam iznad nje i krenuo rezati fun listove koji se međusobno dodiruju i time stvaraju vlagu na listovima
  • na kraju sam još od oka procjenio i odrezao fun listove koji zaklanjaju najviše svjetla drugim listovima
  • u sva tri koraka prvo sam kretao od najvećih listova i onih u sredini i rezao malo po malo jer začas se zaneseš i očerupaš ju cijelu :eek: Kažu da ne bi trebalo u jednoj defolijaciji skinut više od 20% lišća
Defolijacija odmah pri prebacivanju na 12/12 pomaže biljci da se u strechu fokusira na razvoj budova a ne toliko na listove. Svi primjećujemo da budovi u hladovini sporije rastu :) Prvu defolijaciju sam čak i štedio biljku kako ne bih nešto zeznuo i zamrzio defolijaciju :whato:: i preporučam to svakome jer kad nakon toga krene rasti, sjetiš se svakog lista koji si joj odrezao i primjetiš drastične promjene na biljci pogotovo ako ih imaš više a samo si jednu "osakatio" :bocni::

2. Defolijacija - 13. dan 12/12

13_1212.jpg 13_12121212.jpg

Upravo i sam razmišljam zašto nisam čekao 21.-22. dan da završe sa strechom ali pripisat ćemo to početničkom nestrpljenju i vjerojatno kojojem dimu prije donošenja odluke :cool23::fuck: 2. defolijacija u cvjetanju je inače zamišljana da se napravu 21. dan nakon prebacivanja na 12/12 kad završe sa strechanjem tako da cijeli strech na miru odrade i krenu u završnicu :let:
Kod mene je to bilo 13. dan i mogu reći da ću odsad uvijek radit deofiljaciju a pogotovo u scrogu jer se može bez problema provlačiti gdje god treba po mreži :joint: Prilikom druge defolijacije nisam puno mudrovao:
  • krenuo od vrha do dna i rezao fun listove koji se međusobno dodiruju i stvaraju vlagu
  • sve ostale najveće fan listove ako ta grana ima već razvijene druge male fun listove
Druga defolijacija ide već sama od sebe jer već ponešto i kužiš kako se razvija nakon rezanja pa možeš možda i bolje procjenit koje listove bi uklonio. Od defolijacije je to to, a planiram joj još u 1-2 navrata ukloniti pokoje fun listove ako procjenim da ima potrebe.


Meni se defolijacija za sada pokazala dobrom i za svaku preporuku ali pričekat ćemo još krajnje rezultate. Za idući put morat ću se malo bolje pripremit odnosno isplanirati grow od početka do kraja jer biljci treba odmor između svih ovih topiranja, LST-anja, defolijacije i još svakakvih slučajnih nezgoda koje je pretrpila upravo ova LSD #3 :D Više ne znam šta da pišem a toliko bi toga htio reći :razvaljen::
Ako se tko dosada dvoumio, nadam se da će mu ovo moje iskustvo barem malo približiti samu defolijaciju i potaknuti da proba ;)

Danas je biljakama 55. dan ukupno, prošlo je 6 dana od defolijacije i mislim da zasad imam dobar razlog za defolijaciju i u idućim growovima :gled:
20180112_204411.jpg
 

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Zaboravio sam napomenut čini mi se bitno vezano za defolijaciju, prilikom zadnjeg zaljevanja LSD #3 je popila najviše - 8,5 litara a ostale 3 su popile svaka 5,5-6 litara ;) Valjda se iscrpila od defolijacije pa joj treba da nadoknadi :watch:
Večeras im opet slijedi zaljevanje pa javim kako su danas bile žedne i gladne :idea:
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Liberty :) sportskim zargonom. Bit ce zanimljivo vidjet dal ce urodit vise od barbinog monstruma:D al ti imas 4 pa nije fer :spliff::razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: retko

retko

Aktivan Član
08.08.2017
417
1.241
143
Liberty :) sportskim zargonom.
Bit će da sam ja previše :razvaljen:: pošto te sad ujutro bolje razumijem :)

Thx @420Florist :) Nekad sam i sam sebi dosadan koliko pišem al sjetim se koliko su meni pomogli vaši postovi ovdje na :vutra::respect: i onda poželim i ja što bolje prenijeti svoje iskustvo pa možda nekome pomogne :) Iako, ovo mi je prvi grow pa ćemo tek na kraju vidjeti ima li smisla sve ovo što radim ili ne :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.