LSD, Blue Cheese, Critical Kush - LED Hans 180 W (x4) by Sensi Star

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Pozdrav ekipa,

doslo je da i ja otvorim svoj prvi dnevnik i prvi indoor grow (dva vanjska odradjena - drugi u tijeku). Ovo ce biti grow iskljucivo za RSO ulje koje mi je potrebno za bolesnog clana obitelji.

Pa krenimo......


Sjeme: LSD (2 kom), Blue Cheese, Critical Kush (3 kom) - sve sjemenje je Barney's Farm, feminizirano, foto (LSD sam narucio 5 komada, a dobio pakriranje od 10 - pet komada gratis :D)
P1060091.jpg


Box: Pirate Box 120x120x200
PONG6388.jpg PONG6395.jpg PONG6392.jpg

Ventilacija: Blauberg Turbo 125 (345m3/h), dva klip fan ventilatora i jedan sobni, pasivni upuh, prigusna cijev 1 m
PONG6376.jpg


Filter: Primaklima PK125 480m³/h
PONG6378.jpg PONG6390.jpg


Gnojivo: BioBizz - Root Juice, Bio Heaven, Bio Grow, Bio Bloom, Top Max, Acti Vera
PONG6400.jpg


Zemlja: BioBizz All Mix, Composana Blumenerde (pre vege), Jiffy Coco paleti (pre vege)

P1060070.jpg

Rasvjeta: Hans LED 180 w 4 kom. (vege i cvjetanje)

PONG6382.jpg PONG6389.jpg PONG6398.jpg

Posude: Root Pouch 16 L
grey_no_handlesRoot-Pouch.jpg

Ostalo: Rope rachet drzaci za LED, PH metar (zuti kinseski), infracrveni digitalni termometar UNI-T UT 300, digitalni hygro-termometar (plus jedan sa sondom koji mjeri situaciju u boxu a smjesten je van boxa), timer
PONG6394.jpg PONG6403.jpg PONG6404.jpg PONG6408.jpg
(nosace na koje sam zakacio LED sam oblijepio sa power tape-om da mi se kukice ne sklizu po nosacu pa mogu preciznije namjestiti rasvjetu)



Plan mi je ici sa 5 ili 6 biljaka u boxu, jedno topiranje, pruning, lolipop. LST ne bi radio.

Moram jos izabrati mentora da me prati ako negdje zaskripi. Buduci da su svi odlicni vjerojatno cu "izvlaciti papiric" pa koga izaberem. :)

Nastavak slijedi......

:vutra:







 

Prilozi

  • P1060091.jpg
    P1060091.jpg
    385 KB · Pregleda: 496
Poslednja izmena:

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Znam da mi za BioBizz ne treba PH metar, al neka se nadje. Hehe

P.S.
Do sada sam ulje morao kupovati na cesti i ostavio ovim krvopijama pravo malo bogatstvo. Reko nece vise ici, radim svoje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and oz

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Odlična priprema :thumb:
Ja koristim fish-mix, kasnije idu bio bloom i top max ... voda je bunarska oko 7.0-7.2 ... ništa ne snižavam ovaj puta ;) ,biljke dobro izgledaju
U prošla 2 growa sam štelao na 6.5 vodu ... bilo je malo žućenja listova.
Eto,čisto da imaš info više,bar što se tiče gnojiva.

6 komada ti je dovoljno,uz malo treninga nekog ;)
Šta si planirao,koliko vegetacije prije cvatnje?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Uh uh uh sto ce ovo biti :)
Jedno topiranje negdje oko 4. kata pa onda lollipop taman na prebacivanju na 1212. (razmisljam na glas kako bi ja to) :D

Sretan grow ;) i ph metar ti fakat ne treba. eventualno za runoff ako nesto podje po zlu pa da vidis sto se dogadja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Odlična priprema :thumb:
Ja koristim fish-mix, kasnije idu bio bloom i top max ... voda je bunarska oko 7.0-7.2 ... ništa ne snižavam ovaj puta ;) ,biljke dobro izgledaju
U prošla 2 growa sam štelao na 6.5 vodu ... bilo je malo žućenja listova.
Eto,čisto da imaš info više,bar što se tiče gnojiva.
Bio sam uvjeren da Fish Mix ne ide u All Mix zemlju al sad vidim u "nutrient schedule"-u od BioBizza da ima hint - "Replace Bio Grow for Fish Mix in vegetative phase". :thumb:
6 komada ti je dovoljno,uz malo treninga nekog ;)
Šta si planirao,koliko vegetacije prije cvatnje?
Nemam odredjeni plan, vidjet cu kako ce se biljke razvijati. Imam mjesta u visinu tako da necu zuriti sa cvatnjom.

@Stipe
Hehehe, citas mi misli.:D
:thumb:
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Biljcice sam ostavio za nastavak......:)

Klijanje

Odlucio sam klijati sjemena na vise razlicitih nacina...u vati, vodi 24 sata pa onda u zemlju i propagator, coco paletima cisto da vidim koja metoda je najuspjesnija, ali svaka se pokazala ok.

31.8. u coco paleti je zavrsio LSD - provirio van 2.9

1.9. jos jedan LSD i tri Critical Kusha su ubaceni u casu vode (obicne iz pipe) na 24 sata i nakon toga u zemlju i u propagator (plasticni, kupljen u Bauhausu) - provirili 3.9.

3.9. stavio Blue Cheese u vlaznu vatu, stavio u najlonsku vrecicu, prekrio alu folijom - za 36-40 sati proklijao i prebacen u zemlju i propagator - provirio van 5.9.

Bas sam pratio kako ide korijen klice na biljkama ako se okrene prilikom sadnje prema dolje i prema gore i kao sto se vidi na slici po meni bi najbolje bilo okrenuti klicu korijena prema gore jer ce onda krenuti gore, zaokrenuti u luku i spustiti se, odnosno upiknuti u zemlju.

A ako je klica korijena okrenuta prema dolje, onda se dogodi ovo sa fotke.

PONG6374.jpg

Cure u boxu

Sve cure (osim Blue Cheese-a) su prebacene u box 5.9. pod jednog Hansa i sada ih on tetosi dajuci im 18 sati "sunca", a nakon toga im je 6 sati mrak. Hans je od cura udaljen nekih 25 cm. Blue Cheese je dosla koji dan kasnije.

Curice u vrticu na upoznavanju.:)
P1060081.jpg

Temperatura u boxu je 25-27 stupnjeva (fokalna na biljkama 28 C), vlaga 55-65 posto - otprilike tako i po danu i po noci, plus minus nesto sitno. U sobi je temp 24-25 stupnjeva, znaci Hans ne grije previse. Sam panel se zagrije na nekih 30 i nesto sitno stupnjeva.


Zasad dobivaju Root juice i Bio Heaven, osim Blue Cheesea koja je jos na kruhu i vodi.:)


Zasad toliko.:wave:
 
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Nešto nevolem te kartonske jiffy čašice ;)
U jednom uzgoju (na suncu) su mi se loše pokazale. Isušivale su mi zemlju puno a nemoš zalit biljku da se napoji i ona i čaša. Puno vode isto nevalja ;)
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Ja sam ih uzeo za probu, al isto nisam nesto pretjerano zadovoljan. Kad su mi biljke bile u propagatoru za casice se pocela hvatati plijesan, a to mi se nimalo nije svidjelo.
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Sretan grow,lijep uvod,obecavajuce izgleda. Uspjesno do lijeka,4 hansa ima da sviraju a ne svjetle.. Heh!! :thumb: :lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Odlicna priprema.. Skoro sve isto ko i kod mene osim rasvjete i ja imam manji box.. Sto se tice BioBizza ja sam do sad stelao PH uvijek... ovaj grow stelam samo kad ide voda obicna... ali se prihrana pokazala vrhunska.. nema neki ogromni boost kao Hesi ali je odlican i biljke zdravo i mocno izgledaju..
Sto se tice All Mix zemlje.. zemlja je plodna za nekih 3 tjedna ovisno o napretku biljke.. tako da nema potrebe ranije poceti s prihranom.. Sretno do kraja..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star