LSD outdoor 2014 == Monty_Python==

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Monty_Python

Aktivan Član
25.03.2014
71
261
53
Pozdrav ljudovi moji dobri :goldmaryjane:
Zbog jako losek vremena ovaj grow nisam poceo malo ranije, ali kako cujm da bi se vreme trebalo popraviti 10. – 15. 5. taman kada bi trebao da izbacim biljcice van.

1. Sjeme: 5xLSD fem. Barneys seeds naruceno preko kartice sa spanskog sajta i stiglo za oko 15-tak dana u pismu. Pismo nije otvarano na carini a na mjesecnom izvodu kartice pise da sam kupio suvenir.


2. Privremeni box: napravljen samo za 15-tak dana da biljcice malo stasaju. Duzina 60cm, sirina 15cm i visina 43cm oblozen folijom. Rasvjeta unutra Philips Tornado cool daylight 4x32w 6500K. Sa jedne strane boxa mali ventilator od racunara koji izbacuje vazduh, a sa druge samo otvor da cirkulise. Rezim svjetla 14/10 kao i vani. Temperatura oko 26C. Mjerac vlage nemam, stavio sam mokru krpu unutra :icon_mrgreen:

3. Sajt: iskrcen i istijan prije mjesec dana, i posuo sam stajskog djubriva po njemu (od ovaca). Kad dodje vreme iskopacu 5 rupa po 20l i ubaciti pripremljenu mjesavinu zemlje.

4. Zemlja: Terra magma i kupljeni obicni humus pomjesan u omjeru 50/50 i na 20l mjesavine cu dodati 2-3l izmrvljenog stiropora.

5. Gnojivo: Plantela list i Plantela cvijet.

6. Klijanje: Case velicine 0,85l napunio samo Terra magmom sa malo stiropora. 29.04. u blago navlazenu zemlju ubo sjemenke i prekrio zemljom 0,5cm. Stalno sam vlazio zemlju prskalicom, znaci nisam zaljevao. Case sa sjmenkama drzao na 20-25C. 02.05. svih 5 biljcica izvirilo s tim da je na jednoj ostala ljuska od sjemenke. Uspio sam bez problema skinuti i ljusku i neku providnu opnu sa biljke. 03.05. stavljenje u box kao sto sam napisao na 14/10.

... planiram odraditi topiranje, ali to ce te mi vi pomoci (nadam se), kad dodje vreme

2. dan:
Danas sam ih zalio sa oko 1dl vode iz cesme i planiram tako na svakih 36 sati. Ph metar treba da stigne.
slika_1.jpg



slika_2.jpg


slika_3.jpg


E sad, interesuje me zasto su na ove dvije ljeve biljcice(1, slika) savijeni ovi kotiledoni listovi, i da li je to normalno? Evo i slika
slike_4.jpg
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Pozdrav i srećan grow :)
Evo par saveta:
1.) Nemoj teramagma/humus 50/50,mnogo je to humusa. Ako si već zapeo za humus bolje stavi 90/10 ili 80/20.
2.) Slobodno stavi 18/6 režim svetla,nema potrebe da simuliraš kako je napolju.
3.) Pusti to zalivanje na svakih 36 sati. U ovom stadijumu im ne treba puno vode. Zalivaj samo kad je zemlja skroz suva i posuda skroz lagana.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Nista nemoj da te to brine to je normalno,dobro si sve zamislio a za topiranje ti ne treba pomoc mozes topirat doslovno kad god oces ali tek nakon nekog 4 5 para ti je napametnije to radit kad biljka odrveni pa poslje mozes jos topirat nove grane i tako kako ti se svidi.
Sretno sa biljkama.
 

Lavanderman

Aktivan Član
11.04.2014
87
140
33
Da isto je to malo previše vode u toliko malo vremena. Svako 3 dana po 1dcl je sasvim dosta!
Sretan grow.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
ako na sajtu vec ima razbacanog gnojiva onda u rupe najbolje stavi samo teramagmu, i jos ces gnojiti tako da opusteno, a i humus je dosta jak pa steta da ti biljcice izgore, inace odlican strain i fino si se pripremio :D sretan grow
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Odlično :thumb: za 15-tak dana će biti prave male grdosijice,spremne za van ... daj im slobodno i 20-tak sati svjetla,bit će ti zahvalne.
P.S. ja imam par komada pod samo 3 tornada,bez ventilatora,malo proluftiram ormar,zalijem kad su posude lagane kao perca,rastu zadovoljavajuće, i da,da ne zaboravim ...uhvati si malo kišnice pa sa njom zaliješ :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

Monty_Python

Aktivan Član
25.03.2014
71
261
53
Hvala drugari ;)

@ChiliHead rezim svjetla promjenjen na 18/6, zalivanje po potrebi, OK.

@0Owerdoze0 OK ... ide topiranje kada vreme dodje, moze.

@Tarzan mjesavinu sam vec napravio. Evo pojasnicu dole...

@VenloNL, box mi je u spavacoj sobi, pa se borim i sa ovim 18/6, a kamoli 20 sati svjetla. Svijetli iz boksa kao svemirski brod da je sletio :icon_cool: Kisa padala 40 dana i evo danas prestala :icon_biggrin: kakav sam baksuz mozda sljedeca bude u 10. mjsecu...

@peti elemen OK, ma nista zuriti, kod mene je sunce, ali vidim da negdje i snjega jos ima

E sad da pojasnim sto se tice zemlje. Prosle godine sam kupio 100l Terra magme i 100l, ne humusa (pogresno sam se izrazio), vec zemlje za cvijce od kalifornijskih glisti. Tu zemlju sam kupio direkt od covjeka koji to proizvodi za cvjecare, znaci nema imena, brenda, etikete. Sve sam to pomjesao i kada sam odustao od grow-a skladistio sam to u najlonske vrece na mracnom i hladnom mjestu. Ph te zmlje mjeren prije 15 dana je oko 6,5. Znaci trenutno imam 200l mjesavine.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud and unicum

Monty_Python

Aktivan Član
25.03.2014
71
261
53
...hvala drug... ;)

Ok, ljudovi skonto sam. Cuo sam se sa likom da vidim sta mi je tacno prodao. To je to... prejaka mjesavina :icon_rolleyes:
Imam 10-15 dana da skontam kintu za Terra magmu 60l, i pomjesam sa 40l ovom mjesavinom od prosle godin (50/50 Terra magma-humus) i na kraju dobijem Terra magme 80% i ovog humusa-glistenjaka 20% i to je to.
Hvala na brzoj reakciji.
Zivli.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.