LSD outdoor 2014 == Monty_Python==

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
Monty_Python je napisao(la):
Heheheheh... ma neka samo neko pridje biljozama od komsija ako smije :kenny_revenge: :punch2: :mrtva_banana: ;)
Monty samo rokaj....ja da sam otisao "korak dalje u ludilo" sad bi mi cvetale usred nekog centra grada u parku...ja sam samo lestvicu ispod :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Monty_Python

Monty_Python

Aktivan Član
25.03.2014
71
261
53
@Karlitos samo tako, ostro i na prvu. Jedino plavci mogu da prave problem, a mjestane treba naviknuti :leafblunt:

E ovako stoje stvari.
U zadnjem periodu djubrenje ide svakih 10 dana, na 20l vode 300ml Plantella Cvet(Ph 6,8). Ne zaljevam izmedju posto stalno pada kisa. Znaci svaki 2-3 dan padnu ogromne kolicine kise. U sredisnjem djelu biljke gdje slabo dopire sunce ima osusenih i zutih litova a na nekim listova se desava ovo...

1. faza

2. faza

3. faza ovakvi su najvise u sredini zbuna sa malo svjetlosti


E sad da li je to zbog prevelike kolicine vode u zemlji ili su biljci prioritet cvjetovi pa to tako treba da bude ili zbog jeseni???... ili da povecam dozu Plantele???

:pilot
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
I meni se to desava. Nisam otkrio sto je, prvo sam mislio da je pomanjskanje Ca, pa onda gusjenice pa sam neki dan po noci vidio neke male puzeve golace. cca 1cm veliki. Nebi reko da je zbog vlage. Al da....to nek te ne zabrinjava uopce. Daj stavi koju sliku cijelih biljaka
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
To je i na mojim Jackovima isto, većinom je vlažno tlo zbog čestih kiša i to im nepaše pa se tako manifestira, na isti način i vinova loza reagira na vlagu. Nije mi se to nikad događalo do ove godine. Zaključio sam da neke sorte baš nemaju veliku toleranciju na ovo pohebano vrijeme. Nedostatak ovog ili onog nebi baš rekao.
 

Monty_Python

Aktivan Član
25.03.2014
71
261
53
Drugari, hvala vam na odgovorima.

Prije dva dana sam zalio sa duplom dozom Plantele Cvet i pola doze Plantele list na 20l vode.

Danas kada sam otisao na sajt na jednoj biljci je bilo bas dosta zutih listova kao sto sam naveo u proslom postu za 3. fazu i kontam da to nema veze sa ovim tackama na 1. i 2. fazi... bilo je sunca nekih 5-6 dana i tacke se nisu prosirivale, tako da je vjerovatno to ovo sto je napisao No Joke. Te tacke cu zanemariti, sta je tu je.

E sad ovi zuti listovi su se poceli pojavljivati kada sam presao na Plantelu Cvet i ph 6,8 a i najvise mi lice na nedostatak Mangana http://www.growweedeasy.com/manganese-deficiency-cannabis a to se desava kada je ph veci od 6,5.
Sta mislite da sljedece djubrenje sa Plantelom Cvet odradim sa ph 6,5???
 

Monty_Python

Aktivan Član
25.03.2014
71
261
53
Pozdrav svima

Biljoze su u cvjetanju vec oko 20 dana. Primjeti se da se cvjetovi sporije razvijaju kod 1. i 3. biljke, a kod njih je i najvise zutih listova i listova sa tackicama. Postalo im je ovde tjesno ali ne smijem vise krciti jer kontam ako vrijeme ostane ovakvo mogle bi do sredine oktobra same ostati na ovoj njivi. Kisa pada danima, a sunca nema ni za ljeka.

1.

2.

3.

4.

5.

prve cetiri zajedno



:pilot
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Nikakva guzva. Super izgleda djungla ! Nemas sta sad osim cekat da kisa stane ko i svi mi i pocet lupat po crvenoj plantelli ;)
 

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Super izgledaju :)Samo mi se malo guste cine dole pri dnu,a znas da pljesan najvise prijeti od vlazne zemlje i prvih donjih vrhova,nije pravilo ali je najkriticniji dio...................ja bi to poskidala barem 20 cm od dna......moje su prunane na pola metra od dna,golotinja :D
A kako racunas cvjetanje...jel je 20 dana od kad si prvi put vidio bjele vatice da se stvaraju ili je tu u 20 dana i 2 tjedna koja se uzimaju u obzir kod cvjetanja,ono kad ona mjenja kemiju u sebi a mi to jos ne vidimo?
Malo sam spetljala pitanje,skuzit ces..........pitam jel me panika jer neke moje jos nemaju te bijele vatice pa stalno racunam kad ce to sve zavrsit i ne svidja mi se bas vrijeme kraja :)
 

Monty_Python

Aktivan Član
25.03.2014
71
261
53
@Stipe od ponedeljka kazu suncano :sun2: ... i tad krecem u napad :ridinghorse:

@MalaMaca hahahah golotinja ... dobro si me napomenula i ja moram poskidati donje lisce i vrhove, neki mi se cak vuku po zemlji.
Prije 20 dana sam vidio prve bjele dlacice na biljkama... ma pojavice se vatice, a i ja se pribojavam kraja jer kako nema sunca lisce je opalo sa obliznjeg drveca koje je sakrivalo biljke, jos kad opadne sa ovog niskog raslinja bice frka.

:pilot
 

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Kolko sam ja skuzila po onom sta sam citala tvoje su onda negdje sad u 5 tjednu cvatnje,jos 5 i gotovo :)

Ali nemoj skidat sve donje listove,one sta se vuku po zemlji da,ali ostavi listove tako da biljka moze izvlacit iz njih ono sta joj fali ,a i ako joj nesto prifali prvo ce pokazat na tim donjim listovima pa nek oni propadaju....jer ako nema njih krenut ce na druge.....valjda mi logika pije vodu :)
 

Monty_Python

Aktivan Član
25.03.2014
71
261
53
Pozdrav drugari i drugarice :cool44:

Biljke, ni sam ne znam kako napreduju.
Kisovito i oblacno zadnjih 20 dana, po danu kao da je mrak. 50 jakih pljuskova u 20-30 dana. Vlaga 100% kao da smo u akvarijumu. Sve sto podjubrim kisa ispere, tako da je lisce dosta propalo na svim biljkama. Tri velike oluje su bile, koje su ih savile skoro do zemlje, pa su popucale neke grane koje sam uspjeo vratiti u zivot a neke su se osusile. Ona mala krzljava biljka nije prezivjela, oluja ju je izlomila.

Djubrenje islo sa 2,5X vecom dozom na svakih 7 dana (ph6,8).

Poslije oluja sam ih vezao sa zicom, svaku granu posebno... vec su teske grane od hedova, pogotovo kad se natope vodom. Kontam da cu sve vrhove morati povezati, da ne brinem sta ce se desiti.

Posto preslica nije odradila svoje zbog ekstremnih uslova, a ja nisam moga da prokrcim sikaru da im dam svjezeg zraka pojavila se budj. Mozda ja nisam dovoljno cesto i detaljno spricao sa njom. Vidim dosta polemike je bilo sa cim treba prskati. Ja sam se poslije puno premisljanja odlucio za fungicid Teldor 500, posto sam poceo da sanjam budj. Odstranio sam svu budj sto je bila i okolo ocistio alkoholom i detaljno ispricao sve hedove. Stavio sam 20ml Teldora na 10l vode. Potrosio sam 2 sata i 8l smjese. Kontam danas je sve prskano kojekakvim otrovima pa cak i mi, sve oko nas je *ebena hemija. Fungicidi imaju karencu, znaci period nakon kojeg se raspada i to je to. Prskao sam prije 7 dan i budji trenutno nema. Da napomnem da budj nije isla od nizih djelova biljke, vec od sasusenih i bolesnih listova.

Koliko vidim najavljuju suncane dane, mada mislim da oni nemaju pojma...







@golub mira hahahahah ... a moze trimanje, taman imam neke za*ebane domacice kod sebe i opasane domace rakije sto mi komso pravi... uzmemo dan pred sebe i lagano :popcorn: :leafblunt: :drink:

Interesuje me samo jedno. Koliko im smeta sto se temperatura preko noci spusta do +5 ???

:pilot
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Nemozes utjecat na temp. Mislim da dok god nema mraza, nema ni straha ;) Drzi kolko ide...barem da karenca prodje i to je to.....i pazi na plijesan bez obzira na spricanje. Ja sam spricao sa Cantus-om(fungicid) i opet mi se pojavila plijesan.
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Imaš zarazu koju je pokupila vutra iz zemlje.
picture_php_albumid_18030_pictureid_457744.jpg

picture_php_albumid_18030_pictureid_457745.jpg


Mijenjaj zemljište iduce godine, ili ga pripremi na proljece tako da poprskaš s nekim fungicidom na bazi bakra, i naravno komplet kupovnu zemlju. Meni se to desilo ove godine, a ta leaf septoria se pojavljuje onda kad ima najviše vlage preko ljeta, što je sad bio slučaj.
 

Monty_Python

Aktivan Član
25.03.2014
71
261
53
Pozdrav drugari.
Nisam se javljao dugo jer nisam mogao da slikam biljoze, toliko je okolo vegetacija ogolila da su se biljke vidjele iz 6-7 kuca.
Ostale su neprimjecene vjerovatno sto su se stopile sa okolnom prirodom, tako da ih niko nije primjetio, a mene bi sigurno neko primjetio,
tako da sam zadnjih mjesec dana isao samo nocu.
Mislo sam ih skinuti prije 20 dana, ali posto je bilo preko dana i do 25C kontam neka ostanu jos malo, jer nije bilo crvenih trihoma, a htio
sam i ulje praviti. Zanemario sam to da je nocu padala temperatura i do 3C i da su bile velike rose. Zadnjih 4 dana nisam bio na sajtu...
i tek kad sam ih pobrao i krenuo da trimam provalim da je svaki, ali bas svakih hed budjav iznutra, i to sasvim slucano provalim poslije 6 sati trimanja.
Bog zna sta sam ja pusio godinama.

Sto se tice LSD straina, ono sto sam ubrao prije 20 dana bez ijednog crvenoh trihoma odvaljuje glavu, samo sto ne drzi dugo.

Trenutno imam samo dvije velike tegle vuve... od 5 biljaka... sramota me da slikam i postavljam :eek:hno:

Hvala svima na pomoci i podrzci tokom growa. Sljedece godine novi sajt, LSD, i jos po nesto...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.