LST na "moj" način

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.07.2010
42
3
0
38
www.štagledaš.com
how_to_lst_467.jpeg


O čemu je reč, naime samo sam pratio ono što ova slika kaže. Potrebno je biljku od prve faze rasta privezivanjem dovesti do ruba saksije, a onda obići ceo krug dok je u vegetaciji. Znači jako je bitno da ide uz sam rub, a kada ispuni taj pun krug samo prebaciti na 12/12.

Prizor je stvarno predivan, sve one sporedne grane postaju glavne i svaka ima mesta i dovoljno svetlosti da baš njen hedić bude glavni tj isti kao i ostali. Naravno na rubovima saksije izbušiti rupe kako bi imali gde da je privezujete, jer kako biljka jača - deblja se, isto tako je potrebno da je nešto jako drži. Ja sam koristio najobičnije žice.

Naravno SC je isto poželjan, svakako se otvaraju mnogo veće mogućnosti za samu manipulaciju i mnogo veći urod, nego što ljudi dobijaju klasičnom LST metodom.

Važna preporuka je da se za ovo koristi biljka koja u sebi pretežno nosi sativa genetiku.

Ae pa živeli :)
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Nikad nisam radio lst posto uz lowryder nije bilo neke potrebe, ali sada radim grow sa domacicom pa sam proucavao metode a ova mi se jako svidjela moram priznat nisam cuo za ovo.
Cekaj, siguran si da se formiraju toliki glavni vrhovi? Ako da, svaka cast na ideji =]
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ova se slika vrti po vutri od kad sam registriran,ali još nikako uživo da vidim ovaj sistem uživo.Eto,nek netko odradi ovakav "krug" pa nek posta,bilo bi poticajno:)
 
16.09.2010
101
117
43
36
jel moze lst dok je na 12/12 skroz pocetnoj fazi dok jos nema nikakvih znakova spola i jel moze biljka bit na 12/12 dok ne pokaze spol pa onda nazad u vegetaciju
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
može ali ti baš i nije preporučljivo vračati u vege iz cvjetanja zbog dodatnoga stresa, na tebi je da odlučiš kak češ radit
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Greenpower1 je napisao(la):
Ova se slika vrti po vutri od kad sam registriran,ali još nikako uživo da vidim ovaj sistem uživo.Eto,nek netko odradi ovakav "krug" pa nek posta,bilo bi poticajno:)

Vjerojatno ću ja pokušati nešto slično u big toweru čini mi se zanimljivim, javim za dnevnik kad otvorim
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Ima jedna tema u kojoj je predstavljen isto taj nacin LST-ranja sa slikama biljke... samo bi to trebalo nac. Iako je biljka bila u ranoj vege fazi koliko se sjecam.
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
ima pola godine kako ganjam nekog ko je uspio ovakvo nesto... u sustini ovo je ono sto bi svako sa malo prostora trebao da uradi! mislim HALO, logika sama govori da ovako nesto daje nenormalno vise uroda... uh jedva cekam da probam ovo pa nek sve ode u helać ;)
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
nije loše stim da to sve iziskuje malo više vegetacije da bi ju tako fino trenirao al u svakom slučaju bit će fini urod prodje li sve po planu ali za growera koji je ogranicen prostorom svakako je dobro rjesenje za maksimiziranje uroda te bi ja isto rekao da je prakticnije to raditi sa sativama nego sa indikama
samo tako i poslikaj to sto vise da ljudi mogu vidjet svaki korak .
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
@Optimus

Jesi ubacivao MH pa mijenjao na HPS ili si odmah startao s HPS-om(nebitno radi li se o CFL, spektar me zanima :D)?


Edit: pronašao sam odgovor^^ :)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Interesantna tematika, i ja cu probati u krug da izvucem sto vise, ali mislim da se svi naalavimo, pa hocemo preko noci i nemamo vremana za cekati !
 
16.02.2011
48
0
6
42
ako to uradim to znaci da ne mogu da presadjujem biljku od pocetne faze do kraja... u koliku saksiju onda treba staviti biljku??
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
oslobodiš biljku i presadiš najnormalnije...ja presadim u 10L posude čim pokaže spol i nastavljam s treningom. ogromna posuda u startu znaći malo biljaka na vegetaciji(limitiran sam prostorom i želim ženske biljke pa uvijek u boxu imam 6-7 biljčica). dakle, možeš presađivat biljku bez problema i naknadno ju privezat.. pozz
 
26.03.2010
45
3
0
47
e,
aj vidio sam kod nekoga u dnevniku sliku,
kako privezati grancice za zemlju???
taj dio mi uvijek bio zbunjujuci....