Lucidno prikradanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
Mnogo puta se uvatim kako se ispitujem gluposti dok razmishljam o razmishljanju, no doro dosta omeni, prichajmo malo o meni shto ti mislish o meni, shalim se nezanima me, tj. zanima me al se pretvaram da ne :) he, shala mala, ko shto rekoh gluposti dok razmishljanju...

neki dan sam pomislio kako zapravo pokushavam neshto al onda sam se uvijerio da nije tako...
na svaki zato bar 3 žašto, dal che ikad tome kraja bit pitam se ponekad, kad imam vremena ispitivat se gluposti... npr. dal ste se ikad zapitali žašto psi s tolkim elanom njushkaju jedan drugom dupe? ha ha? na prepad a... sljedechi logiku zakljuchio sam da su muhe zle... i znam mnogi ljubitelji muha se sada možda i neche složiti ko kakva hrpa nesloživih cigala, te prestati chitati ovaj post sto nasto, al nedam se ja.. nisam đape sadio kukuruz sve ove godine da bih sada pustio da mi pokoji nuklearni holokaust poremeti planove... hehehe, mamicu mu na sladoled odvedem...

bilo je to sivog vechernjeg jutra kada mi je pokucala na prozor...
otkljuchao sam vrata, a ona mi je razbila prozor i pustila se unutra...
no dobro, dosta o njoj, kao shto rekoh ovo je post omeni i o drugaru žašto
znachi ja, soba krhotine stakla i sivilo san svakog em em o -ara chitaj imo...
al na veliko razocharenje svih pripadnika te predivne sub-kulture nisam si vene rezo uz zvuke vivaldija, to ostavljam za posebne prigode kao dan sabora (30.05) ((a shto chete vi odjenuti za zatu svechanost))....

znam.. previshe nepovezano i nadasve nesuvislo
te gramatichki pogreshno, ako ne i etichki...
ponekad se pitam žašto upoche živim...
dal postoji neki vishi smisao mog besmisla....
ah dasam bar Imo, kava pljuge i dvije duuuge...
ni zalazak sunca mi nebi bio ravan...
izoblicheni zlim idealima pokvarljivog svijeta,
uspavani u neki gadni san, zastali natrenutak da procjenimo situaciju,
SHANSA BURAZ!
no dobro kako bilo tako oshlo kažu stari narodni poslovica
ponekad morash napravit putovanje od milijun koraka prije nego napravish prvi,
ponekad je dovoljno samo imat mu-shta? da. ponekad
sometimes svaki od nas ima svoju malu vatricu i samim time shansu da zatitra na svoj nachin...

kake ja to gluposti pricham sad je stvarno previshe vech...
moram nesht suvislo sad... ima ko kaku ideju.. ??? nula? shta svi spavate u devet ujutro, sram vas bilo gori ste od shunke.. al ne i prshuta..mmmm....

abstrakt ov reverse ili zajebanost unazadnog
bilo je pitanje koje mi je pljenilo pažnju, tog sivog jechernjeg vutra jel
shto mi to sad na glavi možda bi se neko zapitao.. osim sheshira vrhunskog dizajnera i frizure, takođe i daljnje razmishljanje na posljednju temu...
najme... velik problem skojim se svaki mladi trudikasha na putu ratnika dns sreche je upravo taj shto mora premostit razlike i stechi prednost iako je debelo u zaostatku te nea pojma shta pokushava, poput malog vrabca kojeg je jaki vjetar prijevremeno izbacio iz gnjezda... morati che pokazati ovom svijetu od chega je napravljen i uhvatiti se za svaku slamchicu koju mu život ponudi i ako bude jak i neodustane biche nagrađen... teshko je... nea vishe roditelja.. nea vishe gnjezda.. svu svoju energiju kolko god je malo imao mora iskoristiti na najbolji moguchi nachin, jedina shansa prije nego shto ga smrt nesastavi...

reko sam stoput i rechu oped...
choban jednom emancipovan iz svoje chobanske sredine i uveden u novo funkcionalno da nekažem elitno okruženje lagano malo pomalo, naravno uz koji savjet sa strane i puno rada postaje i sam elita da nekažem funkcionalan....
naravno choban vrativshi se u staro okruženje pochima da se vracha starim navikama i prije svega chobanstvu da nekažem nubovshtini...
upravo ovdje prije svega dolazi do izražaja prikradanje...
između ostalog taj skup stavova i postupaka omoguchuje chobanu da bude kolko tolko spreman na sve moguche ishode svake pojedine situacije... i znam... vish kak mi živimo svaki dan bez imalo prikradanja... al to nije tochno nažalost... svi se prikradaju, isto kao shto svi sanjanju... jest da smo totalni nubovi u tome ali tako je... predviđamo, planiramo, koristimo prilike... e.. nishta drugo nego povechati razinu, intenzitet... to je to shto nas djeli od onih superljudova zakoje niko nezna jer su tako super, ljubi ih majka...

neželim da bediram, al neamo shanse.. nikake...
jedino shto možemo je da djelujemo kao da nije tako
i to svim silama i sredstvima
jedino tako... bez vjere i sa puno iste živjeti.svaki.tren.
sretno ;)

p.s. da odgovorim odma na pitanje prije nego se oped postavi.. nisam ninakakvim drogama, al bi volio bit, shalim se :p al kad sam dimio ni prshut mi nije bio ravan.. koshto rekoh post omeni.. a okome che... aj zdrao
 

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
choeche cijela stranica omeni.. il bar bi neko to pomislio da ima previshe izražen ego bar na razini u kojoj bi odavao stvari o sebi... jedan bitan dio prikradanja je takozvano traganje sebe. il koshto bi ameri rekl selfstoking, josh zanimljivija ideja bi bila prikradat se samom sebi u snu. u r woch u drim.
nio. vidio sam bilog zeca nedavno... nisam skochio zanjim... a sad dal sam sanjo il ne... svovi su ogledala ogledala nas samih. Zamisli da svaku gestu svaki moment svaku prichu proživljavash u vjechnosti. dorhan ljubi ga majka je objasnio to kroz prichu o starici koja cheka konja na bjelom princu sa vecherom uz svijeche josh od malena. koshto je reko ta situacija bi možd i bila romantichna na prvi pogled ali ako se situacija ponavlja u beskonachnost ona zadobiva gorak okus "groteskna" je rvatski prijevod.

enihu... da nemrachim dalje
prikradanje pochinje od prikradanja sebe
vutra org rulz yp
 

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
evo jubilarni 100ti post pa sam odluchio kopipejstat jednu stvar shto mi dobra mislim da je Pavao napiso...

13 Kad bih ljudske i anđeoske jezike govorio, a ljubavi nebih imao,
bio bih mjed što ječi, ili cimbal što zveči.

Kad bih imao dar proricanja i znao sve tajne i sve znanje;
kad bih imao puninu vjere, tako da bih brda premještao,
a ljubavi nebih imao, bio bih ništa.

Kad bih na hranu siromasima razdao sve svoje imanje,
kad bih tjelo svoje predao da se sažeže, a ljubavi nebih imao,
ništa mi koristilo ne bi.

Ljubav je strpljiva; ljubav ne zavidi, ne hvasta se, ne oholi se.
Nije nepristojna, ne traži svoje, ne razdražuje se,
zaboravlja i prašta zlo; neraduje se nepravdi, a raduje istini.
Sve ispričava, sve vjeruje, svemu se nada, sve podnosi.
Ljubav nigda ne prestaje.

Proroštva? Ona će iščeznuti!
Jezici? Oni će umuknuti!
Znanje? Ono će nestati.
Jer, nesavršeno je naše znanje, i nesavršeno naše proricanje.
Kada dođe savršeno, iščeznut će što je nesavršeno.

Kad sam bio dijete, govorio sam kao dijete,
mislio kao djete, sudio kao dijete.
Kada sam postao zreo čovjek, odbacio sam što je djetinje.

Sada vidimo u ogledalu, nejasno. a onda ćemo licem u lice.
Sad nesavršeno poznajem, a onda ću savršeno spoznatio kao što sam sponznat.
Sada ostaje vjera, nada i ljubav - to troje - ali je najveća među njima ljubav.


živli
 

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
a ja misla da mi je 99 post 100ti.. biche da je negdje neshto obrisano, u matriksu.

evo me, vratia sam se, samo sam sada na drugom kontinentu, idalje sam ninja.

da nebi propala ideja evo 100 ljubilarni, broj 2


Someday my death will come;
I will face it as though I knew it was coming.
Once all other options have been used up
I will defeat everything before me.


I bid my heart be quiet. A piece of paper falls beneath my heel.
In my left hand: a blade; in my right hand: a mirror.


The length of my life has been measured and cut, but I bid my feelings be bright.
Reason gave birth to machines; machines match well with reason.
Towards the road that will bring me to victory.


Rather than grieving for a past I cannot return to
Or inquiring about a future I cannot grasp
I want to get close to my unsettled heart.
While I am still living in this world
I will cultivate my heart.


I ask myself where I should leave my own wishes behind.
I hold the longsword at eye-level.


Thoughts from the other day join the things I cut away.
If dew that reflects the light of the moon could linger, the eye in my heart would open.


Rather than grieving for a past I cannot return to
Or inquiring about a future I cannot grasp
I want to get close to my unsettled heart.
While I am still living in this world...


My death will come around at any rate;
I will face it as though I had been waiting for it.
Once all other options have been used up
I will defeat everything before me.
Towards completing my soul.


#pro
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Majkl,moj ti je savet da se malo opustis...Nemoj da komplikujes,nije dobro,zna covek da odluta mislima pa mu se posle tesko vratiti...Izgleda covek godinama pojednostavljuje stvari.Sad cu malo da banalizujem jednim primerom a to je pljeskavica.Nekad sam voleo u lepinju da stavim sve od priloga.Pavlaka,majonez,kecap,salate razne,sir,ljuto,ma svasta...Sad samo luk,malo soli i to je to.Pljeskavica mi izgubi ukus kad stavim svega.E sad uzmi da su prilozi neke nebitne stvari a pljeskavica je sustina.Tako ti je i u zivotu,udaljimo se od sustine kad mnogo paznje pridajemo svemu okolo.

Lepo si ti sve ovo ispisao...Moram da priznam da mi je u pocetku bilo zanimljivo,kasnije je pocelo da me smara a onda nisam sve procitao_Odlutao si na razne strane,izgubio si nit...

Svo vreme koje si iskoristio na pisanje svega ovoga mogao si iskoristiti na bolji nacin...Sedi druze,pa napisi nesto sto ces moci da uoblicis a mozda i da izdas nekad.Hocu da kazem da imas smisla i da je steta da to ne iskoristis,na neki nacin...

Prijatelji nisu oni koji te stalno tapsu po ramenu i koji se uvek slazu sa tobom.Pravi prijatelj kritikuje.Pravi prijatelj ukazuje na greske.A tvoje je da li ces to prihvatiti ili ne.Ja se sad postavljam kao prijatelj mada te ne poznajem.I zbog toga ovo pisem...

Bojim se da ne odlutas...

Pozdrav
 

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
hehe, prihvacham prijateljsku zabrinutost, ali ona je sasma nepotrebna :)
jer... ovaj topik je bio van tipkanja posljednje 2 godine, iako ima postova skojima nisam zadovoljan nechu ih obrisat, to je moje prikradanje meni.
Prvi post te zakachio s razlogom, on je napisan sa malo vishe mochi, ali ja ovdje nemam namjeru djelit moch, to nema smisla. ideja iza ovog threda je da priblizi prikradanje kao vjeshtinu ljudima koji vech znaju neshto o tome, hence the naslov "lucidno prikradanje"
nadao sam se, u vrijeme kada sam pocheo pisati, da che moja inicijativa i dobar SEO uroditi plodom, i mozda i jesu, ali ovu temu stvarno niko osim mene ne dopunjava.

da nekomplikujem jer vidim da volish direktno. brate fala na strahovima, ali nemogu da te smatram pravim prijateljem jer iako ukazujesh na moje greshke, nehodash putem ratnika, a pod ratnik mislim chovek koji svjesno ratuje protiv svojeg ja. (realni aikido?)
razmishljao sam da izdam nekad neshto, ali nebi li to onda znachilo da sam ukrao sam svoje ideje od vutra.org o_O? to bi vech vidish bio podhvat, nazalost kao shto si i sam primjetio, nemam vremena za pisanje mochnih postova, bolje da radim neke stvari koje uradjaju plodom jel :) bezobzira, nastavit chu da dopunjavam ovu temu, i svaka kritika che bit razmotrena. Nevolim kad me ljudi tapshaju po ramenu jer to obichno znachi da neshto neradish dobro xD tako da fala, fala ti ko bratu zato. i kad smo kod toga iako sad sam sebi uskachem u usta i onda zajedno sa sobom uskachemo tebi, moram da te potapshnem po ramenu i kazem da mi se svidio tvoj primjer o pljeskavici, naime ogladnio sam, ali ako mi je po ovom jednom tvom postu suditi, reko bi da ti prikradanje nije strano.

živio
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ne razumem sta si mislio kad si napisao ovo....ali nemogu da te smatram pravim prijateljem jer iako ukazujesh na moje greshke, nehodash putem ratnika, a pod ratnik mislim chovek koji svjesno ratuje protiv svojeg ja...

Ne vidim razlog zasto bih ratovao protiv svojeg JA....

I jos jedna stvar.Ja se ne prikradam...Nikad !!!

Pozdrav majkl,i nastavi.... Necu ti vise smetati
 

Frula

Virtuoz
30.10.2007
193
9
18
32
www.badgerbadgerbadger.com
Prošlo je vremena, dosta bogami, od prvog posta. Mogu ti reći majkl, samo: Hvala.
Jerbo, shvaćam napokon. Odkada je post napisan, vratio bih se tu i tamo da opet pročitam, bez velikog uspijeha i na kraju odustao. Jer umjesto da sam shvatio i prihvatio ideju, ja sam tražio smisao i prijevod napisanog. eto, sad se bacam na čitanje ostalih.
pozz
 

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
vidjenje ili vizija je jedan od nachina na koji tragachi koriste svoje energetsko tijelo.

danas, fala internete, znanost pochinje shvachati da malo zna. Pojmovi poput subtilne energije se sve cheshche spominju.
Nekad apsurdne ideje o naprednim pretcima koji su znali neshto shto mi neznamo, postaju u najmanju ruku moguche.
Davno izgubljena tehnologija se pochinje reotkrivati, ovaj puta sa chvrstim uporishtem u razumu. i iako je razum ono shto nas kochi u razmujevanju tih suptilnih energija, on to chini samo zato shto smo ogranicheni kolichinom znanja koje imamo o svijetu koji nas okruzuje. ukoliko se nashe znanje povecha, otvara se i um. jedan ratnik ide prema znanju kao da ide u rat. Trezven, s poshtivanjem i bez straha, a uspijeh treba dolaziti postepeno sa mnogo ulozenog truda i bez opsesija.

evo shto danas znamo: ako neka energija u prostoru vibrira vechom frekvencijom ljudi je percipiraju kao svijetlost, voda, zrak. ukoliko neka energija vibrira puno sporije percipiramo ju kao kamen, zemlju, chvrste objekte.
ono shto nash razum chesto zaboravi je da je nasha percepcija zapravo samo opis energije koja okruzuje nas same. jer i mi smo prije chvrste tvari samo energija koja vibrira.
tragachi se trude oziviti vezu sa vlastitim energetskim tjelom iz praktichnih razloga. vizija je jedna built-in funkcija nasheg energetskog tijela, moguchnost da direktno tumachimo energiju. da znamo shta je shta bez da znamo kako znamo.

kako znamo?
problem nastaje u prekidu komunikacije izmedju chovjeka i njegovog energetskog tijela. do 10-te godine zivota, sistem izbije svu kreativnost iz djeteta i uvijeri ga da je chovjek najgluplje biche na planeti, te mu usadi megalomanski ego. zashto? da bi bio dobra svinja uzgajana za profit. ko shto je orwell natuknio. srechom ima ljudi chija volja nije tako lako oduzeta. to su ljudi, kreativci, hakeri i ostale nindje koji zbog svoje neodustajachke prirode nalaze nachine da se odupru sistemu. odmilja nazvanom neo.
evo kaze znanost, mi kad percipiramo mi 90% ili tu negdje podataka, izvlachimo iz memorije. wtf? to je zato shto svaki opis svake stvari u nashem tonalu, poput kamena koji je percipiran kao kamen samo zato shto znamo da je on chvrst i u bojama, mosh razbit nesht s njim, mosh se penjat po njemu, i sve ostalo shto imamo u nashoj memoriji.. svako nashe djelovanje koje ukljuchuje pojam kamen. asam ga se nasra. i onda mi znamo da je to kamen i razbijemo si glavu.

razlog zashto se tragach jedan prosjechni vacha u koshtac sa energijama, lol, energetskim tijelom i ozivljavanju veze koju ima snjim je taj shto je dobro znat shta je shta, iako neznash kako znash. nije sto posto sigurno al svachije energetsko tijelo konstantno tumachi energiju koja nas okruzuje, mi samo nemamo pristup tim informacijama jer smo previshe zauzeti radechi poso koji nevolimo, ljuska, sjena, pivo...... kako se veza sa energetikom bude povechavala tako che vrijeme izmedju spoznaje vizije i ekshulog dogadjaja biti krache... u teoriji jel, nije bash egzaktna znanost, nemosh izmjerit ravnalom. i eto to je vizija. imash energetsko tijelo imash i viziju..

da zavrshim ovaj usni proljev sa jednom prekrasnom dugom.

Somewhere, something incredible is waiting to be known.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: natura

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
+ recept za mochni grashak


2 shake grashka
2 shake rize
sol
+ moch
bonus ptica za lovce


neki ljudi nemogu razumjeti zashto nekad pishem ko kreten a ne ko jazavac.
to je zato shto direktna konekcija preko turboneta zahtjeva dobar lonac s obje strane.
no dobro, biche da je dovoljno
ono shto pecka mozak kad pojmiramo moch je chinjenica da postoje ljudi koje moch nekim mochnim chudom ukrade te postanu zli.
to nije nishta novo.. luka, ja sam ti tata, samo je jedan od primjera opakih mochnika (hitler i ekipa jel, ima ih).


Mozda ih neukrade kazemO si, mozda su oni bili bed od pochetka, lako je vidjet danas u licima i rijechima chobana i chobanki oko nas da nepate od prekomjerne simpatije prema suchovjeku, chak shto vishe, uzvisuju se naspram onih koje nesmatraju svojima i prakticiraju totalnu apatiju..., Nishta novo da take individue sa i malo mochi uglavnom uzrokuju patnju, jer su nemochni odbit sistem koji se instalirao u njih. Gluposti prichas majklche, rekoh sam sebi poslje dobrog podriga, nazalost ne-nezaboravnog.
Koja dilemetina brate, skoro epskija od bit il ne, kako za koga.


ono shto je zanimljivo za posmotrit kako moch pomiche granice moguchega, chesto se desit zna da imamo moch koju samo neznamo koristit jer smo blesavi i navikli na odredjeno ponashanje. Negdje u podsvjesti smatramo da nam je razina mochi konstantna, ista kao i uvijek, shto smo mogli juche, nemozemo i danas. da, neki odnas mogu svashta neshto shto misle da nemogu samo zato shto nemogu pokidati okvir navike njihovog ponashanja te odluka. Nije nemoguche, zar da? totalno sam ratnik jel, nebitno. Ako promjenish male stvari u svojim navikama, desiche odkachenje, abnormalija nijo, vidichesh matriks, i onda mozda nechesh odluchiti ono shto si odluchio juche, naravno neochekuj klasichnu holivudsku dramu, uspjeh treba dolaziti postepeno, podsvjesno chak. triba bit otvoren za nove moguchnosti to je kljuchina.
 

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
soundtrack
Lykke Li - I Follow Rivers (Director: Tarik Saleh) - YouTube


ima jedna stvar dobra mi srcu, kaze isho sijach da sije, u medju vrememu is torbe mu ispadne zrno te pade na put i vjetarovi ga prozhdrjeshe. Neko pak pade na kamen i buduchi da nemashe zemlje brzno nikne, ali sunce izadje te ga sprzhi jer neimade kornjenje. Oped jedno pak pade medju trnje te ga trnje ugushi te ni ono nedade ploda. Na hepi kraju pade koje i na plodno tlo te rodi puta 30, puta 60 i puta 100, puta je kolko saznajem psovka na meksichkom, al nechemo cijepidlachit, 100 puta. Plodno tlo, kao i kul su na niskoj razini ovih dana, da nekazem vremena. Ljud nakon shto prozivi svojih 20ak godina tridesetak, postane specijalan, takozvani specijalista u nekom ili vishe kupina ova. Znachi naprimjer radi neki poso u kojem je mozda dobar. Ima neshto za shta se specijaliziro i to je to. Zanimljivo za primjetit kolko je zapravo sve ostalo shto nije dio te specializacije samo fasada. Uhodani shablon ponashanja, besramne taktike za zavaravanje protivnika. Chinjenica je da se za jedan puni zivot se ne mozemo samo pretvarati da neshto shto nije istina, to je. Bez obzira kolko uvjerljivo mi zvuchali dok to lazemo. Ljudi chesto imaju problem s tim.


Prvo zbog ega, ego na prvom mjestu. Taj mali ljubo voli da je prvi, ja! Kako on radi taj svoj vudu mali. Na primjer, egocentrichne osobe, znachi ljudi koji se fokusiraju samo na sebe te su okupirani sobom, u sobi... I neke face znanstvene che rech da ta nasha tendencija da gledamo tko je broj jedan zbog produzetka i evolucije vrste, zapravo dobra, on the other hand neke jednostavne stvari poput minigful komunikacije s takvom osobom postaju gotovo nemoguche... Egocentrichna osoba, kad suochena sa isitinom koja joj neodgova che se probat posluzit najjeftinijim taktikama da vas uvjeri u svoju tvrdnju granichno psihopatsku. kazem granichno jer je psihopat stvar izbora vjerovali ili ne. ego nas tera da budemo psihopati, ali nemoze odluchiti zanas. da chak i u nashem psihopatskom podrumu ili na penthousu vlastitog kapitalnog sranja u finalnom chinu filma mozemo odluchiti ne poslushati ego,
odluke su trenutne. ipak ne mjenjaju se (chobani, a nekad i odluke). ostaju isti samo malo vishe gluplji svakim danom. Jedan trik ega je da bira dovoljno siva podruchja da nam odbije pristup, jer ako mi sami nismo svjesni toga shto trebamo bit svjesni, onda nechemo ni postat svjesni. zabava pochinje kad shvatimo da je svaki individualni ego zapravo nasha unikatna kreacija, kopija bazirana superistroshenom template-u.


da mi smo sami kreirali to malo chudnovishte, sazidan znojem i krvlju, mi sami, protiv sebe. Npr. jedna od tvrdnji koje egocentrik obichno vjeruje je da je vishe rijechi bolje, da je smisao u rijechima (a ne u ljudima). Chesto chete s takvim ljudima morati. Osoba koja smatra da je uvijek vishe rijechi bolje nachi che se u situaciji da vam uveliko objashnjava stvari koje su potpune i ne potrebne besmislice, umjesto da stane i slusha. Stalno che vas podsjechati na neke qvazi primjere i tochne rijechi koje ste rekli, iako ni sama nije sigurna shto je izjavila, a kamoli neko drugi, te che na kraju pochet zvuchat tako uvjerljivo i koristit takve apsolutne pojmove da bi mogla (osoba jel) osvojit oskara tamo na licu mjesta. Oni chesto vole izgledat kao da im je stalo do drugih, ali njihovo ponashanje im uglavnom sluzi da zadovolji samo njihove potrebe i svrhe.


pricha dva, bio prosjechan choban glavni u selu, nasljedio od starog, titulu glavnog te se ponashashe tako. Provodio je vrijeme s podanicima al ih je sve tretiro ko stvari u njegovoj okolini jer je samo on bio pravi. Jednog dana dok je mastio brk, susretne pro mladicha, buduchi da je bio iznimno glup jer nije shvacho osnovne pojmove u zivotu, osim kako jest i srat, nije znao da je mladich pro, naime u njegovoj glavi mladich je bio kao i svaka druga stvar u njegovoj okolini, prolazna i ne ja. Ipak iz nekog njemu nepoznatog razloga mladich mu se svidio. Te pocheshe tako njih dvojica provodit vrijeme skupno, glavni choban je smatrao kako je mladich kao manja i manje bljeshtavija verzija njega, te je bio vrlo zadovoljan sa zivotom.


Nakon nekog vremena kao i svaka veza sa egocentrikom pocheshe propadati po shavovima, mladich imajuchi to na umu suochishe chobana s problemom. Choban zanjekavshi da problem postoji nastavi dalje svojim navikama. Mladich nebijashe tip odustajacha osmisli bolji plan, podliji i ratnichkiji, te osvjestishe chobana kroz njegove ochi svim chinjenicama koje ovaj nije dotad vidio. Malo za rech da je glavni choban bio zbunjen i glup. Pokushao je skrenuti pogled na neki od svojih trofeja, ali njih vishe nije bilo, njih nikad nije bilo, samo mit da postoje. Bio je suochen sa svojom smrchu i sve njegovo blago vrijedilo je nishta. Bio je samo masna kopija, prazna sjena. Mladich znajuchi da sjeme koje sijashe neche nikad zhnjeti na odlasku opizdi chobana tako da ovaj napuche te iznjega pocheshe istjecati moch.


Naravno choban chorav, gluh i glup, te totalno ne svjestan promjene koja nastashe u njemu nastavi starim putem. Shto se njega ticalo mladich je vech davno prekorachio svoj ostanak te je bilo vrijeme da ode i da ga vishene ne podsjecha da je sve shto on je samo laz, debela, prljava, jeftina. Mladich osho i choban osto. Buduchi da je moch istjecala polako choban je josh godinama zivio i radio kao i dotad, i bijahu to sretne godine, pune njega i misli o njemu. Godine su tekle i choban je ostario, u kasnim tridesetim jel, star i nemochan postao je i osoran i zhrtvovashi i posljednju znachajnu vezu svom velikom egu za doruchak ostade kakav je i cijelo vrijeme bio, sam. Imo je para, stari mu se zato pobrinio, nije morao lovit da prezivi, a ipak je prezivljavao. Shvatio je da su neke lazi puno teze za odrzat. Vishe ni sebe nije mogao uvjeriti u njih. Pokushao je plakati, ali suza mu je ostalo tek taman za vlastiti ego. Da je umjesto kamena i trnja bio plodno tlo vidio bi stvari kakve jesu, chuo bi istinu i nebi ju zanjekao. Rodio bi stostruko, ovako je uvenuo prije nego procvo. Jedan je put povratka i to je put s mudima, chelichnim ktome. Treba imat mud a ich protiv sebe, gledat kompletnu i objektivnu sliku, i zauzeti pravo mjesto u njoj. Dnas ko kul i plodno tlo, u zemlji takodje je velika depresija mud-a. Rijetko tko ih ima, nepricham o budalama koje che se potuch s bilo kim vani, da bi dokazali da imaju muda, nego o ljudima koji su spremni prihvatit rizik koji dolazi s promjenom. I ne samo spremni nego to odradjuju sa stilom. Takvi ljudi postaju plodno tlo, jer za njih nishta nije nemoguche, moguchnosti su im beskonachne.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ako se staviš u službu samo najvećeg dobra, nemre ti se nikaj prikrasti.
Nisam čitao topic uopće, sori, ali predugačko ti je to, znaš, pa možda ne govoriš o tome.

Ukoliko želiš STVARNO nečemu nekoga podučiti, kao prvo moraš biti pismen da to ljudi lakše probave, ali nije ni to, nego
moraš biti mudar, ne inteligentan. Biti mudar znači objasniti nešto što je komplicirano na jednostavan način.

Velim, fakat ne znam o čemu pišeš, vidio sam tamo na nekom linku nešto Edgar Cayce, tako da ajde otprilike mi je jasno valjda, ali komplikacijom fulavaš vlastitu poantu i tema ti bude monološki izdrk, umjesto dijaloška dinamika.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Primijetio sam ovu temu prije par dana, ali nikako da me spopadne inspiracija da je procitam, te me ista spopade veceras i vec nakon prve stranice zakljucim da bih ja trebao biti suicidan da bih mogao procitati sve ovo lucidno.

A mozda da popravim kolicinu, a?!
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
Tarki je napisao(la):
Velim, fakat ne znam o čemu pišeš, vidio sam tamo na nekom linku nešto Edgar Cayce, tako da ajde otprilike mi je jasno valjda, ali komplikacijom fulavaš vlastitu poantu i tema ti bude monološki izdrk, umjesto dijaloška dinamika.
Ni ja nisam sve pročitao samo par postova,ali ovo nije baš pravilo.

Da nejdem u detalje mnogi autori skrivaju istinu iza alegorije i slično jer ne žele da bude dostupna svakoj budali ko pročita tekst,čak i da ju kažu on nebi razumio,zato to ne rade zbog toga da ju sakriju već će onaj koji nije spreman jamačno stvoriti svoju istinu iz toga i tada će mu biti puno teže da ju ikad kasnije pronađe,a onaj ko je spreman da ju primi on će vrlo lako ju prepoznati između hrpa napisanih gluposti
 

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
nija nisam sve prochito, al

"...između hrpa napisanih gluposti..." genijalno brate, nija nebi bolje napiso :)
a tarki ti je klasika na ovom forumu, prije par godina je bio isfrustrirani mladac, a sad je dinamichni objashnjavatelj mudrosti, nishta chudno, bistar momak, samo fali malo sira iza ushiju :)
u svakom sluchaju drago mi je da je podjelio definicijiu mudrosti snama, toga nam je svima falilo, definicije, dinamike i tarkija (nekad jednostavno morash doch i zapishat, bez obzira na obzir jel :)
tak i moj pas, sam se on pokenja. npr. bash prije neki dan sam vidio dvoje mladih ljudi na klupi kak si sjede u krilu i guguchu,
moj pas koji nikad nije na uzici, proshetao je donjih okrenuo im dupe te istovario teret koji mu je tishtio grud, direkt njima pored njihove duboke i znachajne ljubavi, lol

zivli
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Stoji kompa, baš si to fino opisao, ovo za mene. Ovo tvoje dalje je kao i uvijek - metafora u ničemu, besmisao.

E sad jbg, ako trebaš auditorij za izbaciti nešto.. Pa daj da barem bude atraktivno, da imam zašto trošitit vrijeme.
U protivnome - bilježnica u dućanu, 5 kn, još ćeš i fini rukopis dobiti od olovke, zašto trovati megabajte smećem?

Neću tu više, znaš, ionako me boli kita, ja sam ovo tebi kao savjet izrekao. Imaš potencijal (ili barem volje) za biser, a ti radiš govna, ha naravno to je tvoj izbor. A kako to zna biti, možda sam ja dva koraka iza? Tko zna...

Pusa, srećno.

Štef, da, to ja (ha i neki drugi valda) zovem "moron filter", znači da smisao skrivaš iza besmisla i izbjegneš morone kojima je lagano uočiti očito.
Heh sad, ne bih htio biti bahat, iako takav uvijek i jesam, ali nekako ne vidim... Rekoh, možda sam ja dva koraka iza, nikad ne znaš :)
 

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
sory brate dasam mladji nebi ti odgovorio gore ^^
u ovako odmaklim godinama nemogu si pomoch put mudrosti je i put ludosti
znam da te zivcira shto nekoristim ch i ch, al ja to jednostavno nemam na svojoj tipkovnici.
Kao i tochku, zarez i da neobjashnjavam dalje i'll just continue as b4
wisdom is a curious matter probaj nach bolju definiciju, tochniju.