Lucidno sanjanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Evo ja od juce poceo da malo "vjezbam" ovo lucidno sanjanje.....Poceo sam i zapisivati snove, i vec pamtim po 3-4 sna, samo je problem sto nikako ne mogu da se "osvijestim" u snu, iako mi se desavaju ocigledni "okidaci" za "budjenje" u snu (evo bas sinoc sto sam sanjao, 2 drota trce kao ganjaju nekog, a ja na balkonu 2m iznad njih sa 5-6 biljki i jos galamim na njih, ali oni nista, sto je dovoljan dokaz da sanjam, al nikako da skontam :/ )........Vjerujem da je jos rano, jer treba vremena da se izvjezba i navikne, a pogotvu za ono "proveravanje stvarnosti" svaki dan....Pa se nadam da ce za 10-ak dana biti bolje :)

Imate li vi lucidne snove ? Kako uspjevate da se "probudite" u snu ?
 
18.06.2012
0
0
0
30
Ljudi ima tko biljkicu Calea Zacatechichi poznatu po engleskom dream herb ... Može mi tko reči ako je to legalno ? i gdije se može nabaviti . Ako tko ima vrlo rado bih sklopio dogovor za prodaju par sjemenki .. molim vas brzi odgovor
 

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
Bavim se vec neko vrijeme lucidnim sanjanjem. Nemam volje vodit dnevnik i cesto zaboravljam provjeravat stvarnost tijekom dana, al svejedno uspjevam dost cesto.
Jedini je problem gubljenje kontrole. Potpuno sam svjestan, radim sto zelim i odjednom izgubim kontrolu i probudim se.
 
29.07.2011
17
0
0
31
Jes da nije pitanje vezano za lucidne snove..ali zanima me,zasto kada god pauziram sa vutrom,ja nju sanjam..i ne samo da sanjam vutru u svakom snu,vec imam i kosmare.I ti snovi su tako brutalni,sve maltene upamtim sto sanjam.. Nekad su ti snovi lepi,ali u vecini su to kosmari kada prekinem sa vutrom.Evo bas danas sam odlucio da napravim pauzu,napravicu je i sutra nadam se.I bilo mi dosadno nesto danas i legnem malo da ospavam..za tih 2 sata spavanja ja sam imao kosmare.
-Jednom sam tako neprekidno tokom pauziranja sa vutrom sanjao vampire,pa sam onako budeci se iz jednog takvog sna cuo sebe kako izgovaram rec Vlad.A jednom mi ladno doslo da uzmem krst ciji je konac davno pukao,i doslo mi da uzmem tokom noci krst i opet sam sanjao vampire..budim se,krst pod ledjima. Pa sam jednom sanjao kako me jure ljudi biljke.Ali isto tako imao sam i lepe snove tokom pauziranja.Sanjao sam da sam jeo magicne pecurke i osecaj u snu je bas kao da sam i stvarno to jeo,iako nikad nisam.Veoma lep osecaj.. ali u vecini slucajeva kad pauziram sa vutrom ja sanjam vutru uvek ali su to obicno kosmari..Evo malopre sam sanjao da mi se biljka polomila,i da sam dobio neke batine xD
 
03.06.2012
15
4
0
30
I ja sam imao jebene horore od pauziranja... Jednu noc legnem ja da spavam, kad otvorim kao oci, ne mogu da mrdnem, skontam ja da imam sleep paralysis, pokusam da iskuliram i da nastavim da spavam, ma nema sanse... Lezim ja tako nekoliko minuta, hocu da se pokrenem, hocu da vristim, ne mogu nista, vidim odjednom krene moja keva iz druge sobe u wc, nekako uspem da je dozovem, ona mi pridje, popne se na krevet, nasmeje mi se nekako ludacki i spizdi me iz sve snage nogom po lobanji, probudim se ja sav znojav, ne verujem da sam sanjao, bilo je toliko realno da sam otisao do wc-a da pogledam facu da l' je citava, bilo je jos par tripova, ali samo 2-3 noci pa prestanu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: đokson

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
Meni bas suprotno, ja danima kad varim dosta onda sanjam stalno nest sa travom. Al fora je sto pusim pun k u snu, al nebudem nikad napusen, kao da pusim u prazno :(
 
25.11.2012
30
7
0
43
ja sam u skoro svakom snu svijesna da sanjam...ali mi to baš i ne pomaže da njima upravljam... samo go with a flow...jedino kad postane prekinky onda se probudim... podsvijest je čudo, često čudovišna, pa se zamislim jeli moguće da sam sama "smislila" situacije u snu... to mi nekad bude strašno, ono wtf? je u mojoj glavi... :alien555:
 

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
jutros se probudia, ponovo zaspa i eto lucidnoga :D
sjecam se da sam prolazija nekakvim putom (sirina jedne trake na cesti) a sa obe strane zelenilo, i sicam se da sam zna da sanjam i da sta sam god pozelija da se to desilo (padne joint i upaljac sa neba, ispred mene se stvori kava itd itd), ugl prejebeno :D
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Ima li nas jos lucidnih ? :D U zadnje vrijeme nisam vodio dnevnik snova (inace ako se radi redovno poboljsava lucidnost), ali poceh prije 2-3 dana, i evo vec se prisjetim 3-4 sna, a onako jedva jednog.....Veoma dobra stvar, pogotvu kad se uvjezba....Jos ako se izvjezba "svjesno" ulazenje u san, tek je onda ludilo...Mada to vec vuce na astralnu projekciju, jednom sam kao klinjo imao, spontano naravno, i bilo je kul, samo je kratko trajalo....Ali prije mozda pola godine-godinu, takodje sam je imao nenamjerno, i mogu reci da nisam u zivotu osjetio takvu jezu, prejeben osjecaj, ujedno prestrasno ali i preeeeedobro
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
svog prvog lucidnog sna se sjecam, isla san u 4. ili 5. razred osn. skole..lutala san dzunglom, pored rijeke, nisan se tila probudit..isla san dalje vidit sta se tu krije.. sve je bilo vlazno, u tonovima zelene i smede boje..
kratko je trajalo, ali prekrasno nesto, probudila san se nasmijana i sokirana.. :) steta sta neman ambicije da pratim i zapisujem..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dite_splita
23.10.2012
7
12
3
29
Svuda pomalo
Lucidne nekad davno pokuso 3-4 dana i sjebo to sve. Medjutim neku noc sam skonto da sam u snu, i pokuso sam stvarati al me mozak trollo citavo vrijeme. Na pola puta mi prekine zapoceto i tako. Trebo bi to organizirati sa dnevnikom i vjezbati malo te provjere. Vidim da me hoce snovi :p

Nego da pitam, cesto dozivljavam tu sleep paralizu. U pocetku sam znao to iskulirati. Jednostavno, znam da se necu moci pomjeriti nekoliko sekundi i sve uredu. Ali medjutim u zadnje vrijeme mi se to pocelo oduzavati, a i vibracije mi u mozgu nakve krenu. Probam sve to zajedno iskulirati, ali me jebe, zadnjih par mjesecci, sad najcesce mogu pomjeriti nogu ili ruku i otvoriti usta. ali u slowmotionu. Eh, to su kosmari, jos ako mi se desi poluotvorenih ociju. Tih par desetina sekundi, ludilo. Neko se susreto sa slicnim?
 
26.06.2013
38
25
8
Da napišem par redova o lucidnom sanjanju, jer se duže vreme zanimam za to.

Prvi uslov da bi se postigao lucidan san je taj da se snovi zapisuju. Nabrojaću šta dobijate zapisivanjem snova:
- Lucidan san se kao i bilo koji drugi san može zaboraviti, tako da bezveze je malo vežbati druge tehnike za postizanje lucidnih snova ako ćeš ih zaboraviti.
- U početku zapisivanje snova može biti dosadno. Međutim, vremenom će te uviđavati neke ponavljajuće stvari u snovima. To može biti bilo šta, zvuk, mesto, osoba, osećanje itd. To sa jedne strane pomaže prepoznavanja da sanjate.
- Analiza snova može biti vrlo dobra za upoznavanje samog sebe i svoje psihe. Postajete psihonauti i put je veoma uzbudljiv.

E sada, ono što uglavnom piše po knjigama, tutorijalima, forumima za lucidno sanjanje je kako da ga postignete. Pored zapisivanja ima još tehnika koje možete upražnjavati, međutim niko ne govori šta posle. I onda uglavnom svi čitajući to misle da je lucidan san onaj san u kojem imate kontrolu, međutim to nije baš tako jednostavno.
Kontrola je vrlo širok pojam. I u mom iskustvu nivo kontrole u snovima može biti na skali od 0-100. Što znači da npr. u lucidnom snu možete skakti, ali ne možete leteti, ili možete da idete gde hoćete i kako hoćete ali ne možete da kontrolišete druge ljude. Ili malo kontrolišete, a malo ne kontrolišete. Vrlo je teško ovo opisati rečima, kada se iskusi situacija je mnogo jasnija.
Lično, samo sam jedan san imao koji bih ocenio sa lucidnošću od 100. San je meni bio kao stvarnost, čak i stvarnije od ovoga kako sada doživljavam svet. To je bio veliki udarac za mene, bukvalno mi je poljuljao neke poglede na svet i trebalo mi je dosta vremena kako bih se stabilizovao.

Kada postignete lucidno sanjanje vrlo je verovatno da će te se uzbuditi. Lupanje srca, ubrzano disanje i reakcija OMG JA SANJAM. I onda se probudite. Potrebno je smiriti se. Možete vežbati neke tehnike opuštanja i smirivanja koje potom možete iskoristiti u snu. Održavanje lucidnosti takođe zavisi i od kvaliteta sna, u kom periodu ciklusa spavanja ste postali lucidni. Ponekad, ali to vremenom se stiče, potrebno je možda i pustiti kontrolu. Npr. ako udjete u lucidan san sa kontrolom od 80 vi pustite na 60 kako bi ste ostali u snu (naravno, brojevi su stavljeni samo radi ilustracije, lucidan san nije sat da ga možete tačno naštimovati).


Tako da samo polako, koga zanima slobodno neka stupi u vežbanje. Svako može da postigne i verujte mi to što u toku dana utrošite 10 minuta na zapisivanje sna, višestruko se vraća.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Slikovite vizije, vidovitost, intuicija.., sve se moze svrstati pod pojam lucidnog sanjanja. U zavisnosti od stepena uvjezbanosti mentalnih sposobnosti nekog ko pokusava lucidno sanjati zavisi i intenzitet samog sna, odnosno vizije, koja ga je zaokupila ili se svojom voljom bazirao na nju.
Sve sto vidimo tokom takvog nacina gledanja, san mi nije primjeren izraz jer zvuci kao nesto iracionalno, upravo je onako kako to sami zamisljamo da bude i sve sto na taj nacin vidimo se moze ostvariti ili je vec djelimicno stvarno.
Treba znati raspoznavati kategorije lucidnih snova, odnosno kategorije vizija. Neke se odnose na proslost i ono sto se desilo, sa primjesama nase slobodne volje da malo preuredimo stvari, zbog licnog stava da bi tako bilo bolje, jbg subjektivnost. Neke se odnose na sadasnjost i u zavisnosti od psihickog stanja onog koji sanja, mogu biti pozitivnih ili negativnih emocijalnih naboja i samim tim djeluju najrealnije. Treca kategorija je prekognosticnost, ukoliko su vizije buducnosti bazirane na objektivnim cinjenicama, kao i imaginacija, ukoliko su daleko u buducnosti koju sanjalac nece doziviti za svog vijeka.

Kao sto svaki zdrav covjek posjeduje mogucnost da napravi salto, isto tako je u mogucnosti da gleda "trecim" okom. Samo treba kliknuti na prekidac i uzivati, a prekidac je tamo gdje ga malo ko trazi.
Ne pred nosom, vec pod prstom :)
 
13.05.2012
31
12
0
33
Lucidni nisu losi, ja sam mogao cesto ranije da imam lucidne, ali se i to jednostavno izgubilo... U sustini njih nikada nisam ni zeleo, nisu mi toliko privlacni, bavio sam se astralnom projekcijom pa se desi neki put da ode u drugom pravcu...
 
04.11.2012
10
2
0
31
Ja neki dan prvi put sanjao lucidno i moram rec da je bilo odlicno. Sto god sam zamislio da mi je u dzepu, bilo je, supermoci koje sam zamislio imao sam, letio sam po gradu i radio sto sam htio, predobro. :D
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Imam pitanje ili dva za one koji prakticiraju lucidno sanjanje.
Dal je moguce (teoretski) za vrijeme budnosti u snu isprovati npr psihodelike i dozivjeti ih istim intezitetom kao kad bi ih konzumirali u budnom stanju? ili pak u snu nauciti voziti avion i to steceno iskustvo ili "znanje" kasnije prakticirati u budnpm stanju , tj. svakodnevnici zivota? :)
u teoriji je sve moguce ali sto kazu iskustva nasih lucidnih sanjara? ;)

Razlika izmedu izvantjelesnog iskustva i lucidnog sna je?

ili da preformuliram.
izvantjelesno iskustvo- stanje svijesti bez halucinacija?
lucidno sanjanje - stanje svijesti uz halucinacije?
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
pa vidi trip ja mislim da je moguce..jer u lucidnom sanjanju nema granica, ali tu vec moras bit master u lucidnom i mislim da je jako malo ljudi kod nas koji su dostigli 100% posto mogucnosti u lucidnom sanjanju, a kamoli da je jos neko od njih na forumu, ali tko zna..razliku izmedu izvantjelesnog iskustva i lucidnog sna ti nebih znao reci jer nisam imao izvantjelesna iskustva (zasada)...a ovo za stanje svijesti uz halucinacije sto kazes za lucidno se nebi slozio, jer lucidno sanjanje je bas stanje svijesti i to bez halucinacija..ja sam probao ali nisam imao veliku kontrolu u lucidnom snu pa sam polako odustao..a vidis mogao bi ponovno pocet vjezbat i isprobati svoje granice, zasto ne? :)