Lucidno sanjanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Ko klinac sam znao imati paralize u snu, gdje ne mogu pomaknuti niti prst i sto vise pokusavam, to me jace drzi. U jednom trenutku je bilo toliko intezivno da mi je trnulo cijelo tijelo i pištilo mi je u usima da sam mislio da ce mi krv na usi krenuti a nisam mogao nista. Zanimljivo u tome svemu je bilo to da sam lezao u krevetu i imao zatvorene oci jer ih nisam mogao otvoriti, ali sam znao za sve oko sebe, vidio sam sobu i sebe u krevetu. Taj period zivota mi je bio iznimno stresan i to nekako povezujem sa time. Znalo se ponoviti jos par puta u zivotu ali nikada nije bilo tako intezivno i znao sam o cemu se radi pa mi se bilo lakse opustiti i onda bi to lakse proslo. A lucidne snove sam isto imao u raznim fazama zivota, cak sam i dosta to istrazivao jedno vrijeme i uzivao u tome, bilo je fora kad znas da spavas i svjestan si da mozes utjecati na svoj san. Isto tako se to sa godinama razvodnilo i vec dosta dugo nisam imao tako nesto, mozda zato jer legnem navaren, pa slabo sanjam :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Covjek postoji u barem 4 simultane ravni,ili dimenzije.
Dimenzija ciste svijesti
Dimenzija materijalne stvarnosti..ova u kojoj jesmo
Dimenzija snova
i dimenzija masšte
San je ustvari ..druga dimenzija realnosti u kojoj vlada ubjedljiva iluzija prostora,vremena...materije
Snovi bi mogli biti dokaz da je ovaj nas 3d svijet zapravo iluzija
Bog Vishnu po Indijskoj legendi sanjajuci stvar svijet......znaci ima nesto u tim igrama nase svijesti i snovi nisu samo snovi.
Aboridjini vjeruju da je zivot san.
Neka plemena u Indoneziji vjeruju da su snovi druga realnost i jako veliku vaznost dajku snovima..cak i djecu uce..sanjati.

Zavidim vam na tom iskustvu sa lucidnim snovima.
 
04.05.2021
97
235
33
Ko klinac sam znao imati paralize u snu, gdje ne mogu pomaknuti niti prst i sto vise pokusavam, to me jace drzi. U jednom trenutku je bilo toliko intezivno da mi je trnulo cijelo tijelo i pištilo mi je u usima da sam mislio da ce mi krv na usi krenuti a nisam mogao nista. Zanimljivo u tome svemu je bilo to da sam lezao u krevetu i imao zatvorene oci jer ih nisam mogao otvoriti, ali sam znao za sve oko sebe, vidio sam sobu i sebe u krevetu. Taj period zivota mi je bio iznimno stresan i to nekako povezujem sa time. Znalo se ponoviti jos par puta u zivotu ali nikada nije bilo tako intezivno i znao sam o cemu se radi pa mi se bilo lakse opustiti i onda bi to lakse proslo. A lucidne snove sam isto imao u raznim fazama zivota, cak sam i dosta to istrazivao jedno vrijeme i uzivao u tome, bilo je fora kad znas da spavas i svjestan si da mozes utjecati na svoj san. Isto tako se to sa godinama razvodnilo i vec dosta dugo nisam imao tako nesto, mozda zato jer legnem navaren, pa slabo sanjam :)
Haha slicno tako je i meni bilo, oci zatvorene a vidio sam sve oko sebe.. I to pistanje u usima mi je poznato, zapravo kao da sam imao usisavac u usima koji se palio u serijama vušššššššššš-vuššššššš-vuššššššš i bilo je preglasno i bolno za usi..
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Paralize sna bile su mi sastavni dio zivota, danas mnogo rjedje, dese se s vremena na vrijeme.
U par navrata pokusavao sam svjesno da ih aktiviram i podje mi "od ruke" proces "prelaska" koji podrazumijeva trnjenje, brujanje, enormno pojacan osjecaj gravitacije, cini mi se da cu propasti kroz krevet koliko vuce na dole.
Potom slijedi prelazak u prostor bez ikakvih fizickih sila i pojava. Dimenzija u kojoj vladaju Pklatovi :D :D
Dimenzija u kojoj sam svjestan sebe, svega oko sebe i mnogo sire, ali kao da to nisam samo ja, kao da sam sjedinjen sa necim mnogo sofisticiranijim od pukog covjeka. Fascinantno, toliko da se svaki put curiknem u teleso, koliko god se tom povratku opirao.
Mogao sam taj stadijum "prelaska" proci par puta za redom i nista dalje od toga. Samo mi je jednom uspjelo da se vinem iznad krova i bacim oko na okolinu iz pticije perspektive i onda opet restart na fabricka podesavanja :)
Odustao sam od pokusavanja, ko zna za sta je to dobro :)

Kao klinjo sam svaku noc boravio u medju zvjezdanom prostoru i toliko mi je bilo uzasavajuce da sam fobiju od mraka imao do neke 25e :D

Steta sto nema nekih ozbiljnijih istrazivanja u ovom polju, ovako stalno jednu te istu pricu vrtimo. Neko iznese iskustvo, neko u to sumnja, neko ne vjeruje, neko razumije jer je imao neko slicno i tako u nedogled.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
ja bas nemrem rec da sam imao previse nekih specificnih iskustava u spavanju
par puta sam uspio "osvijestit" san i cak upravljat njime al samo na trenutak. u momentu u kojem postanem svijestan sna i kontrole se probudim, nazalost.
takodjer sam uspio u mozda 2 navrata nastavit san nakon budjenja. iako je to budjenje prilicno diskutabilno posto se radi o prilicno kompleksnom procesu.

paralizu sna nisam nikada imao i ako jesam, to je trajalo vrlo kratko pa nisam ni siguran dal je to bila paraliza ili samo neka tranzicija iz sna u budno stanje.
...mislim, svi smo mi manje ili vise paralizirani dok spavamo. (za one koji ne znaju) radi se o aminokiselinama (GABA i glicin) koje paraliziraju nase misice kako ne bi ozlijedili sebe ili druge za vrijeme sna i sanjanja (hodanje, trcanje, udaranje...). pa zbog cijele hrpe razloga(stres, manjak sna...) se moze desit da se "probudimo" prije nego sto smo prestali lucit gabu i glicin i nadjemo se u budnom ali paraliziranom stanju (opiranje je uzaludno hahhahahah) :D

ono sto sam dozivio 2 puta je "sleeping head explosion". prvi put sam se prilicno prestrasio. taman sam padao u san i odjednom "cujem" eksploziju.... ko da se neko staklo razbilo ili ko da je netko svog snagom odvalio činelu. jako bucno :D al ta eksplozija vise zvuci da se desila u usima ili glavi nego negdje pored mene.
... iso sam guglat i vidio da je i to prilicno cesta i bezazlena pojava/poremecaj iako rjedja od paralize sna.

tu i tamo znam osjetit vibriranje, najcesce ruku kod onih kratkih budjenja tokom sna. nisam istrazivao zbog cega je to. ne cini mi se ozbiljno, cak bude interesantno.

sto se tice "vantjelesnih iskustava"..... u isto vrijeme bi htio to iskusit al imam osjecaj da bi me ful prepalo tako nesto :D tako da i nisam siguran bi li htio to :D
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
Paraliza sna mi se desavala cesto, i redovno kad sam u nekom izuzetno neudobnom polozaju. Sto se vise trudis da se pomjeris, to je sve gore. Trudio se da bar viknem i dozovem nekog da me pomjeri, al nema sanse.
Kao klinac uzasavao sam se od toga, a kad sam malo odrastao shvatio sam da treba jednostavno da se opustim i disem, tako se razbudim i "okovi" popuste.

Lucidni snovi su banja. To se vjezba u budnom stanju. Kazu koliko si svjestan na javi, toliko ces bit svjestan i u snu:)
Ako vam kazem da je to moguce i kad si hronicno napusen, necete mi vjerovat, jer ustaljeno je misljenje da je vutra ubica snova..

Van tjelesnih se ne sjecam, ali ih oduvjek prizeljkujem. Trudio sam se, ali nikad mi nije poslo za rukom da svjesno izvedem..:razvaljen::
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.309
9.461
258
Paraliza sna mi se desavala cesto, i redovno kad sam u nekom izuzetno neudobnom polozaju. Sto se vise trudis da se pomjeris, to je sve gore. Trudio se da bar viknem i dozovem nekog da me pomjeri, al nema sanse.
Kao klinac uzasavao sam se od toga, a kad sam malo odrastao shvatio sam da treba jednostavno da se opustim i disem, tako se razbudim i "okovi" popuste.
Tocno tako je i meni bilo, sto se vise odupirem vise mi tijelo bruji i osjecaj biva sve neugodniji. Sve dok sam u grcu bio i pokusavao se probuditi ili dozvati nekoga to me je drzalo, ali kako sam se opustio i polako disao, tako bi i to mene popustilo. Nego da te pitam, dali si bas pusio travu svakodnevno kad si imao lucidne snove, tj dali si pusio bez stanke tipa godinama? Jer ja se sjecam zadnjih lucidnij snova tamo oko 2015 i jesam pusio travu, ali nisam bas ovako kao zadnjih godina da sam high po cijele dane vec godinama :D
Imao sam jedan period gdje bi mi se to svaki san dogodilo, zaspim uz film navecer i skontam da sam budan a sanjam, tako da se sjecam da sam znao zapaliti uz film, ali bilo je to puno manje nego sada i vise sam bio u sportu nego sada.
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
Pusio sam jedno par mjeseci konstantno svaki dan po cijeli dan. Napusen sam se budio, napusen sam isao na posao i radio, napusen sam rucao, pa setao, napusen yebao, napusen lijegao u krevet uvece.. :)

Ali sam se u tom periodu zestoko primio na to da obracam paznju na sve sto mi se zbiva. Na dodire, ukuse, zvukove, posmatranje svega okolo. Maksimalna paznja na sve oko sebe i u sebi. Nisam gledao tv, laptop spakovao u ladicu, tel samo najbitnije sto mi je trebalo(Vutra.org:) ).

Nisam se trudio da nekako san osvijestim, nego javu.

Prvih nekoliko dana je bilo yebeno jer su me vukle misli, sanjarenja, planovi, zelje... standardno rekao bih svakodnevni misaoni procesi kod svih nas.
Ali bih na svaku misao rekao sebi "boli me k" ili "nije bitno"..

Niti sam se trudio, niti sam imao zelju da lucidno sanjam. Uspio sam nekako da prevazidjem sve to, i jednostavno se desilo.
Kad bi legao na spavanje nisam zamisljao nista, zazmurio bi opustio tijelo i cekao da zaspim.

To je bio jedan od najljepsih perioda u mom zivotu. I volio bi da ga opet postignem. Ali zivot nametne stotinu zayebancija, mi to prihvatimo i odlutamo u zavrzlamu zvanu iluzija stvarnosti...:razvaljen::
 

Travan

Aktivan Član
27.06.2021
187
1.146
143
Evo da se upišem ovdje.
Nakon što sam zaspao polijećemo. Sanjam forum u 3D formatu 4D, tko zna?!? Totalno drugačije od ovoga na što sam navikao. Nema teksta ni slika, ali ima učitavanja i realnija stvarnost. Nalazim se u vutra zemlji, za kretanje je dovoljan samo jedan korak u određenom smjeru, sve se odvija bez ikakvog putovanja, stvari oko mene mijenjaju svoju veličinu, boju i energiju, da se razumijemo, Sve je uredu, dođi samo da i ovo vidiš. Nešto se gradi, kao da će biti veliki bazen u zraku, ništa ne dižu gore nego se prostor koji je iznad njih spušta na njihovu razinu a materijal već čeka da nasidne tu gdje prostor slijeće. Idemo dalje. Biljke od najmanjih do najvećih lete, od sa 2 listića pa sve do velikih s granama,zemlja u kojoj im je korijen je prorijeđena i vrti se na svom mestu u krug kao vrtlog, sliči mi kao neki motor, i vidio sam jednu kako stoji kao orao na vrhu velikog stabla, a debeli hedovi bili prava krila je imala, baš sunce bilo zalazilo. I zašlo odmah, samo dok sam se koji trenutak zagledao. Tada sam poželio vidjeti tko je s menom bio cijelo vrijeme. Čuo sam samo smjer krika ptice kako je odletila. Odmah iza sam na pučini, ocean žestoki, plivam ko CJ u mjestu. Voda je slatkovodna, izlazi sunce. Ništa posebno kad već u sljedećem trenutku isplovljava kopno ispod mene i eto me odjednom u pustinji u planini, zemlja samo takva, taman se natopila vode, ispred mene u daljini gradovi, svjetla, lunaparkovi, ma sve. Kao znatiželjni lasko zaputim se tamo, ali od toga nije bilo ništa jer su mi brzorastuće biljke i stabla postupno zakrčile put do te mjere da sam na kraju morao pročišćivati put ispred sebe, idem ja vrijeme prolazi, više neznam ni gdje sam, put nazad sam izgubio, sve brzo zarasta, odlučio sam se popeti na jednu. Put je u početku bio otežan jer sam se zalijepio. Ali grana je rasla i stigao sam do otvorenog pogleda, ali pogleda nije više bilo, otišao sam previsoko, grana na kojoj sam se totalno zalijepio je otišla u zrak toliko da i dole i gore gledam u oblake, cvijet je počeo podrhtavati, i pukla je sjemenka iz njega kao petarda i naboj trenutka me vratio vamo.
:)
 
02.04.2022
58
152
33
Postoje TRI realna svijeta (univerzuma) koja postoje istovremeno i sinhronizovano.

PRVI je fizički ili materijalni svijet u kojem koristimo fizičko tijelo.

DRUGI je astralni svijet ili kako ga nazivamo svijet snova u kojem koristimo naše astralno tijelo koje je najčešće identično ovom našem fizičkom tijelu. Zakoni u astralnom svijetu su drugačiji nego u fizičkom. Ne vaće isti zakoni i tamo možemo da radimo stvari koje u fizičkom ne možemo, tipa letenje, prolazak kroz materiju ili munjevito premještanje s jednog mjesta na drugo itd.

SANJANJE je proces tokom kojeg se odvajamo od fizičkog tijela i koristimo astralno tijelo koje i dalje ostaje povezano sa fizičkim tvz. srebrnom šnjurom ili niti. Kada se budimo vraćamo se u fizičko tijelo. razlog zašto se često ne sjećamo puno toga, ako ičega, je taj što taj prelazak najčešće NIJE SVJESTAN te ne možemo da kontrolišemo prelazak iz jednog svijeta u drugi. Postoji kao nekakva opona između ova dva svijeta. Sigurno je svako doživio da se ujutro probudi ijoš uvijek se sjeća nekih detalja sna ali opona počinje da se spušta i mi beznadežno zaboravljamo san iako smo ga se donekle sjećali još prije par trenutaka.

PARALIZA u snovima je posljedica naše NESINHRONIZACIJE između ova dva svijeta. Izašli smo iz fizičkog tijela, često posmatramo situaciju, ali nismo se još u potpunosti odvojili ili oslobofili od fizičkog tijela tako da ostajemo zaglavljeni ili paralizirani negdje između. Dobar savjet je da se opustimo što više možemo u tom trenutku i onda se prirodno možemo osloboditi grča tj. ili se probuditi u fizičkom tijelu opet ili se otisnuti u san.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Najradije bih da se ne složim sa tobom, ali ti si toliko u pravu da me je strah. :crazyd:
Psiholog (žena) koji mi je bio namjenjen iz odredjnih zdravstvenih razloga, je govorila skoro identičnu priču.
Doduše, sa sitnim devijacijama, ali suština ista.

Mislio sam da živim dva živiota.

EDIT: Ovo oko snova mi je bilo najteže za prihvatiti, jer, na snove sam gledao kao na neki drugi svijet, drugi život, ili tako nešto.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
PARALIZA u snovima je posljedica naše NESINHRONIZACIJE između ova dva svijeta. Izašli smo iz fizičkog tijela, često posmatramo situaciju, ali nismo se još u potpunosti odvojili ili oslobofili od fizičkog tijela tako da ostajemo zaglavljeni ili paralizirani negdje između. Dobar savjet je da se opustimo što više možemo u tom trenutku i onda se prirodno možemo osloboditi grča tj. ili se probuditi u fizičkom tijelu opet ili se otisnuti u san.
Prelaz izmedju jave i sna desava se postepenim prelaskom iz sfere svjesnog u sferu podsvesnog djelovanja mozga.
Nakon sto se svjesno "pogasi" dolazi do potpunog opustanja misicne mase, gasenja svega, osim osnovnih zivotnih funkcija.
Paraliza se desava u trenutku kada se misici opuste a mozak zaglavi izmedju svjesnog i podsvesnog.
Paraliza sna se manifestuje kroz tri faze, dva intenzivna culna dozivljaja i jednog mentalnog iliti umnog:
1. Trnjenje - faza u kojoj su misici opusteni ali mozak jos uvijek nije presao u podsvjesni rezim i tom prilikom osjecamo cirkulaciju krvi kroz organizam. Svi smo nekad osjetili trnce, kao kada nakon dugog sjedenja, pri kojem smo blokirali dotok krvi u noge, pokusamo ustati.
2. Propadanje (intenzivaj osjecaj kao da nas neka sila vuce prema dole) - slicno kao i sa trncima, samo sto umjesto cirkulacije krvi intenzivnije osjecamo i dozivljavamo silu gravitacije u podrucju gdje se tijelo oslanja na neku podlogu, uglavnom krevet :D
3. Lebdenje - Faza u kojoj svi, koji su imali takva iskustva, najvise uzivaju. Mozak izgubio kontakt sa fizickim culima, a svjesni i podsvjesni dio spojio u cjelinu.
Nema osjecaja gravitacije, nema trnaca, nema zvukova iz okoline...
Otvaranje sasvim novog svijeta beskrajnih mogucnosti, osim mogucnosti da nesto fizicki osjetimo.
SANJANJE je proces tokom kojeg se odvajamo od fizičkog tijela i koristimo astralno tijelo koje i dalje ostaje povezano sa fizičkim tvz. srebrnom šnjurom ili niti. Kada se budimo vraćamo se u fizičko tijelo. razlog zašto se često ne sjećamo puno toga, ako ičega, je taj što taj prelazak najčešće NIJE SVJESTAN te ne možemo da kontrolišemo prelazak iz jednog svijeta u drugi. Postoji kao nekakva opona između ova dva svijeta. Sigurno je svako doživio da se ujutro probudi ijoš uvijek se sjeća nekih detalja sna ali opona počinje da se spušta i mi beznadežno zaboravljamo san iako smo ga se donekle sjećali još prije par trenutaka.
Paraliza sna i astralna projekcija su dva razlicita svijeta.
U snovima mozemo sta hocemo, pri astralnoj projekciji ne mozemo bas sve.
Prvo, ne mozemo mijenjati "svijet" takav je u kakav smo zabasali i nije podlozan promjenama, mozemo da ga istrazujemo i da mu se prilagodimo.
Snovi su nas unutrasnji svijet koji nam nesto sugerise ili ga kreiramo po licnoj volji. Astralni je vise obitavajuci metafizicki svijet koji nas okruzuje, a kojeg uglavnom nismo svjesni sve dok se nekim cudom ili namjerom ne nadjemo u njemu.
 
02.04.2022
58
152
33
Ovo oko snova mi je bilo najteže za prihvatiti, jer, na snove sam gledao kao na neki drugi svijet, drugi život, ili tako nešto.
Pa to brate i jeste drugi svijet. Mi zaista i živimo dva života. Po danu pretežno fizički život a noću astralni. Ova dva svijeta su propojena ili spojena tako da često u snovima susrećemo bića iz fizičke dimenzije ali često odlutamo i do nevjerovatnih oblasti astralnog svemira ili prosto naš um kreiraa svoj astralni svijet gdje često spaja čudne elemente iz svog sadržaja. Zar nije ovaj Svemir i život predivno božansko djelo :) a ima još i treći univerzum...KAUZALNI

Prelaz izmedju jave i sna desava se postepenim prelaskom iz sfere svjesnog u sferu podsvesnog djelovanja mozga.
Ovdje govoriš samo iz perspektive funkcionisanja fizičkog tijela, i to je tačno. Nedostaje ti perspektiva atralnog svijeta kako bi shvatio stanje paralize kao fenomena nesinhronizacije između dva svijeta.

Paraliza sna i astralna projekcija su dva razlicita svijeta.
U snovima mozemo sta hocemo, pri astralnoj projekciji ne mozemo bas sve.
Prvo, ne mozemo mijenjati "svijet" takav je u kakav smo zabasali i nije podlozan promjenama, mozemo da ga istrazujemo i da mu se prilagodimo.
Snovi su nas unutrasnji svijet koji nam nesto sugerise ili ga kreiramo po licnoj volji. Astralni je vise obitavajuci metafizicki svijet koji nas okruzuje, a kojeg uglavnom nismo svjesni sve dok se nekim cudom ili namjerom ne nadjemo u njemu.
Ovdje griješiš i to duboko. Očigledno ti nedostaje iskustva u ovoj domeni. Ima dosta štiva o atralnoj projekciji - savjetujem Autobiografija od Yoganande..pri kraju knjige njegov majstor Juktešvar se materijalizuje u njegovoj sobi i pojašnjava mu suštinu astralnog svemira.
 

Travan

Aktivan Član
27.06.2021
187
1.146
143
Dok se neki urednik nije materijalizirao i pojašnjavao suštinu foruma poveži svoja 3 posta u 1 koristeći opciju "edit" ili "izmeni".
Svaka čast na trudu za priču, usput pročitao sam tu knjigu i prenestvarne i totalno nesvakidašnje radnje se događaju. Nikada nisam doživio takvo što ali valjda postoji pa dalo bi se možda nešto ali polako.. Tko je u tome zna više, ili nezna ništa ali saznaje.. Svakako zanimljivo ali naginje na pseudo..
:) :sun2:
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Ovdje govoriš samo iz perspektive funkcionisanja fizičkog tijela, i to je tačno. Nedostaje ti perspektiva atralnog svijeta kako bi shvatio stanje paralize kao fenomena nesinhronizacije između dva svijeta.
Paralize sna su mi sastavni dio zivota i cesto mi se desavaju, cisto hemijsko fizicki proces, nista vise. Paraliza sna nije nikakav nesinhroni fenomen izmedju svjetova.
Vec sam napisao stadijume, trnjenje potom izrazen osjecaj da te nesto vuce prema dole. Ko je dozivio zna o cemu pisem.
Zayebaniji dio za diskusiju je momenat u kojem se svjesni dio mozga iskljuci. Nekada se uhvatim u lucidnom snu, koji je cesto isprepleten dijelovima "stvarnog".
Uglavnom mjesta, ljudi, predmeti.., koje poznajem su iz stvarnog, a onaj drugi dio je kreacija uma, pa koliko je mastovit um svijet je samim tim mastovitiji.
Mislim da je vecim dijelom kreiran na osnovu procitanog iz SF zanrova :)
Nekada, nakon "paralize sna" desi mi se astralna projekcija, izlazak iz ficickog tijela u realni svijet, prirodno okruzenje u kojem se u tom trenutku nalazim. Lebdim do plafona, prodjem kroz njega i izvirim iznad krova. Pogled iz te perspektive, beztezinskog stanja, levitacije, me toliko ushiti da se momentalno vratim nazad.
Jednom mi se desilo da krenem do druge prostorije i shvatim da mi nedostaj osjecaj gravitacije. Hodao sam, ali nije bilo kontakta sa tlom. Okrenu sam se i vidio samog sebe da lezim u krevetu, naravno, zakucao sam se nazad.
Bilo je jos par iskustvava i sva su se zavrsavala isto, naglim vracanje, kao da me snazan magnet povukao nazad.
Virnuo sam u taj svijet, znam za njega, ali mi je ostao neistrazen.
Ovdje griješiš i to duboko. Očigledno ti nedostaje iskustva u ovoj domeni. Ima dosta štiva o atralnoj projekciji - savjetujem Autobiografija od Yoganande..pri kraju knjige njegov majstor Juktešvar se materijalizuje u njegovoj sobi i pojašnjava mu suštinu astralnog svemira.
Cijenim preporuku, ali ne gotivim indijske duhovne ucitelje. Dobri su psiholozi i jako dobro znaju unovciti pricu, ali, bez obzira na licno iskustvo astralnog, u materijalizovanje, ili fizicku teleportaciju, ne vjerujem. Nemoj me pogresno shvati, nije rijec da li sumnjam u to, rijec je o cvrstoj vjeri da je takvo nesto nemoguce.
Ni Kastaneda mi se ne dopada, mnogo se drogirao, tripovao i to mnogo dobro opisivao. Namlatio lovu, svaka mu cast.

Za kraj da se nasalim i da te zamoli da se materijalizujes kod mene i pojasnis mi nejasnoce :)
 
02.04.2022
58
152
33
Za kraj da se nasalim i da te zamoli da se materijalizujes kod mene i pojasnis mi nejasnoce
:) Možda još bolje da ti se materijalizujem u snu...

Šalu na stranu, shvatam tvoj skepticizam, međutim, u svijetu joge zaista postoje mnogi autentični mudraci, u to sam se lično uvjerio, vjerovatno ćeš i ti jednog dana sam to iskusiti, ali nebitno, i na Zapadu ima prosvjetljenih bića.

Vidim da ipak imaš astralnih iskustava ali vidim i da ti nedostaje potpunije shvatanje istih. Ima dosta dobrih knjiga na tu temu. Mogućnosti astralnih putovanja su zaista ogromne a očigledno je da imaš talenat za to, čim ti se to spontano događa. Možeš tu imati još mnogo divnih iskustava, što ti i želim :)
 

leemon

Aktivan Član
08.01.2015
417
2.819
143
Ni Kastaneda mi se ne dopada, mnogo se drogirao, tripovao i to mnogo dobro opisivao. Namlatio lovu, svaka mu cast.
na stranu Castaneda sto je bio i postao,lome se koplja dali je to uopce njegovo iskustvo ili fikcija. poanta "drogiranja" je da se jednom "zapadnom" covjeku razbije ta snazna vezanost na iskljucivo materijalni dozivljaj svijeta,da covjek sam sebi moze dokazat kako je njegov mozak sposoban i za neke druge stvarnosti koje su jednako stvarne i trebalo bi ih uzimat u obzir.u zapadnoj kulturi je to drogiranje i hedonizam u nekim drugim kulturama je to samo nacin..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker