Lucidno sanjanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Gledajte, svi sanjate htjeli vi to ili ne, svaku noć, baš svaku! Tokom noći ulazite nekoliko puta u REM fazu i to znači da u svakoj sanjate, a sad je druga stvar dali se vi sjećate sna ili ne. Na tomu se može raditi. Ako svaku noć kada se probudite i sjetite sna, zapišete u svoj dnevnik sve detalje koje se možete sjetiti, time trenirate svoj um i što češće to radite to ćete se češće i detaljnije prisjećati snova. To je ujedno i prvi korak ka razvijanju vještine lucidnog sanjanja. Prva i osnovna stvar je da se sjećate što bolje onoga što ste sanjali jer od lucidnog nema nikakve koristi onda jer i da ste sanjali lucidno nećete se sjećati. Pamčenje snova možete jedino istrenirati zapisivajući ih u dnevnik ili audiorekorder, to je neophodno. Neki ljudi su više a neki manje nadareni za lucidno sanjanje, no činjenica je da SVATKO može naučiti ovu vještinu i istrenirati ih do savršenstva. Ali moram vas ipak razočarati nažalost, lucidno sanjanje nemože se naučiti preko jebene noći, za to treba volje, i volja je jedino što vam treba, sve ostalo ide spontano. I zapamtite, nijedna droga vam nemože pružiti ono što vi možete kreirati i doživjeti u lucidnom snu! Then you are God. It's nice.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Moj je prijatelj vježbao da se sjeća snova i uspio je i sda se uglavnom sjeća snovai to dosta u detalje a radio je to što je navečer kad bi legao spavat ponavljao da će se sjećat snova i malo po malo i eto ali nije nikad nastavio tako da je ostalo na tome

Ja recimo imam naviku naveče leći na leđa jer tako neću zaspat ali ću biti totalno u drijemežu i biti ću u nekakvoj polusvijesti i kada dođem do te određene razine sna i jave onda fino pričam s ljudima ili sanjam svjesno što god poželim

Nešto slično znam i raditi pred jutro ali malo je drugačije nekako
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
da ja isto znam tako na leđima ležat...
kad se suzdržim od bilo kakvog micanja upadnem u neko slično stanje koje ti opisuješ nešto ko polu san.
ali rijetko kad vidim nešto baš konkretno jedino mi recimo sve bude ljubičasto i čujem nekakve glasove...
ali odmah se probudim kad ih čujem...
(osim kad sam jednom pričo neš sa salvijom ali ne sjećam se šta ili sam bio salvija...neš u tom stilu)
obično je to jedan te isti glas od kojeg se userem ko grlica(počeo se sad i u lucidnim snovima javljat)
vjerojatno sam doživio već stotine mini infarkta kolko me to prestraši
prvi put sam mislio da imam šizofreniju...
no ipak to nije to, mislim zabrinuo bi se da čujem glasove u običajnom stanju svijesti odnosno nesvijesti
a ovako je nadam se ok :D
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
jB te,kakva opasna stvar,ja ne sanjam tako nego evo jedan od hiljadu mojih snova:probudima se hodam po kuci ja vidim sve sto je u kuci,znaci nije san stvarno hodam po kuci,i u tom trenutku pada bomba na moju kuci i puca zid sve se rusi,ja sve to vidim kao i u stvarnosti,moji ukucani to ne vide ali ja vidim...izlazim na sprat kuce,na terasu,i vidim tenkove i vojnike nemacke kako marsiraju pored dvorista,i spremam se da skocim da ih pobijem jednog po jednog i tad su moji uspeli da me probude uz pomoc svetla jer je to bukvalno jedini nacin da se probudim...


Toliko o jednom snu,medjutim desava se da npr. se probudim u 04h nocu u sred dvorista i neznam kako sam dospeo tu,vrata su zakljucana sva,mogao sam jedino preko prozora,ali nikada necu saznati to...:pat:
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
Mladi Gospodine Shite...

Zamolila bi se vas da prvo procitate sta je Lucidno sanjanje i to shvatite ako je moguce.

U nadi za pozitivnim odgovorom...

Tvoja Red
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Sorry,znam da je moj prethodni post malo oft.ali hteo sam samo da kazem da se meni svi ti snovi na razlicite nacine odvijaju...jesam maler... :):sick:
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Lucidni snove kakve imam nisu baš sto posto lucidni. Iako kužim da sanjam, ponekad ne mogu kontrolirati taj san. Znači, znam da je san ili pretpostavljam, ali ako pokušam kontrolirat slijedi buđenje. To se vjerovatno događa nekoliko trenutaka prije samog buđenja, i ako baš želim kontrolirat samo buđenje je neophodno. Pa iako u snu shvatim da sanjam, jednostavno mu se prepustim, i gledam gdje me odvede. Nije da nemam nikakvu kontrolu. Imam, ali je mala, no s vremenom ipak raste :costumed-smiley-027
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ja sam maksimalno pistigao to da skužim kao ono: U gle pa ja sanjam, super. I onda kao da ništa nije bilo nastavim sanjati bes kontrole, normalno. Jbg, ali zato se svakog jutra sjećam snova, i odma pri buđenju budem pod utjecajem njih, tj. prve misli u ovoj realnosti budu o onome što sam sanjao. Malo mi je bezveze kaj su moji snovi toliko brutalno glupi :icon_lol: ali kaj sad...
...praksa čini savršenstvo...
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
ja sam proučavo za sad neku jogijevsku metodu luidnog sanjanja
i castanedinu koja bi navodno trebala bit indijanska
ova castanedina je meni najbolja prilčno je jednostavna i praktična.
nema tolko preseravanja ko kod jogijevske

ti se osvjestiš u snu ali ne možeš zadržat koncentraciju?
tj pogledaš par stvari i izgubiš se u njima i počneš obično sanjat.
evo ne želim ti pametovat ali evo savjet ako nisi našao riješenje svog problema već
kad se osvjestiš pogledaš u ruke ili bilo koji drugi dio tjela
samo imaj na umu da kad pogledaš taj dio svog tjela da će on bit
totalno deformiran...
uglavnom nemoj pogledat spolovilo, ni slučajno.
ja sam imao traumatično iskustvo, a čujem da je i
castaneda bio znatiželjan lol
dakle pogledaš recimo ruke pa onda pogledaš par stvari ...
recimo ako si u nekoj kući pogledaš stol krevet stolicu
pa nakon što pogledaš tih par stvari najbolje 3-4
pogledaš ponovno ruke i ponavljaš postupak kolko god uspješ
to je način treniranja pozornosti sanjanja i meni je upalio sad
mogu prilično dugo sanjat.
iako postoji mogućnost da sam ja tu metodu krivo shvatio.

p.s ja ne vidim neku pretjeranu logiku u ovoj metodi koju sam opiso ali djeluje pa mi je svejedno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MaryZen

Lowrider

Aktivan Član
16.07.2006
69
2
0
Ja skoro nikad ne sanjam, a i kad se desi da sanjam uvijek me snadje brutalna nocna mora. Neku noc sam sanjao da sam crna bilijarska kugla i da me bijela marihuana po stolu da me bubne.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Eskobaar

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
ja sam u onom dokumentarcu Shamans of the Amazon vidio...neki frajer je pisao o DMT molekuli...i kako ju mi iamo u glavi...i da se ona oslobadja za vrijeme sna rodjenja i smrti...dakle...u tom slucaju bi lucidan san zapravo bio trip na DMT-u koji mi kontroliramo?

^^
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MaryZen

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
pa vjerojatno al ionako se jako malo zna o spavanju(i mozgu)
...mislim zašto osam sati svaki dan moramo past u nesvijest.

uf koji sam ja narkić čovječe e nemogu jedan jebeni dan bez dmt-a.
samo da mi starci ne doznaju poslat će me u komunu i odvikavat od sanjanja a kad bi inače spavao ću morat gledati filmove o kršćanstvu :sick:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dalila underground

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Dobro je opisano u waking life.

Pričaju momak i cura, ovako nešto...

"E gle, znaš onu foru da je čovjekov mozak nakon smrti živ još 12 sekunda"...

"Da znam, čula sam."

"Isto tako znaš, da u snovima vrijeme ne postoji. Odnosno 5 sekunda buđenja može trajati cijelu viječnost.."

"Da znam..."

"E pa, znači li to da ti u tih 12 sekunda možeš proći još jedan cijeli život, i u njemu umrjeti, a da praktički samo sanjaš..."

" ;) "

Blah..

Noć, ekipa...
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Snovi ipak znaju biti realni, a tako i jebeno bolni. Gotovo jednako bolni kao i sam život. A što je još gore, je buđenje i shvaćanje da je sve bio san... Uf... D.. L... mm.. uhmmmm
 
31.01.2007
33
1
0
36
@ wannabeshaman1
ne znam koliko ima veze sa tim glasovima ali moze biti to...

naime, pricala sam sa profesorom iz fizike i on mi je ispricao sledecu pricu(ja cu se potruditi da je sto bolje prenesem, koliko se secam...) koja ti je mozda i poznata...

zemlja radi(ili salje signale) trenutno na oko 7,89Hz...covek salje signale iste frekfencije kada je u stanju apsolutne smirenosti, a to je kada upada u prvi san. Sad, to bi znacilo da smo u mogucnosti da cujemo tudje misli ukoliko se signali poklope...ali jako je malo onih koji su u tom trenutku dovoljno pribrani da bi to shvatili ili sta vec...ti si verovatno bio, pa su glasovi koje cujes moguci plod toga...
Opet, frekfencija na kojoj zemlja 'radi' se povecava iz godine u godinu...tu dolazi ona 2012. kad ce iznositi oko 14 Hz, a to je frekfencija na kojoj 'radi' coveciji mozak u stanju smirenosti kada se npr moli Bogu, meditira i sl...a to je vec daleko off topic :)
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Evo i ja sam poceo sa vezbanjem.Vec dve noci noci se budim i zapisujem snove...Vise mi nije kao pre,pre sam sve pamtio,sam sam non stop uznemiren i dekoncentrisan u mnogim stvarima pa i u snovima...Uspem da zapamtim 1 san,nocas sam zapamtio 1 a preksinoc 2...Sve pisem u svesku...Nadam se da cu uspeti...peace70
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Zapisavao sam do pre 4 dana...razlog prestanka jer neznam sta da zapisem...sanjam 10-inu sna i iz svakog upamtim po malo a kad se probudim sve mi je pomesano...sve je bilo lakse dok sam zapisivao 1-2 sna ali sad :eek:hno::eek:hno:...help,advises?peace
 
05.11.2007
1
0
0
34
E A Ja Kad God Tak Sanjam Obavezno Mi Se Taj San Ostvari U Potpunosti I Skroz Sam Svjesna(kad Se To Dogodi) Da Sam To Sanjala I Znam Unaprijed Kak Će ZavrŠit Cijela Situacija..... Nemrem Vjerovat....jel Zna Neko Di Mogu ProČitat NeŠto O Tome...pozzzzz???