Lucidno sanjanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.07.2009
1.740
2.317
188
Tarzan je napisao(la):
.a ovo za stanje svijesti uz halucinacije sto kazes za lucidno se nebi slozio, jer lucidno sanjanje je bas stanje svijesti i to bez halucinacija. :)
Ali ako uzmemo u obzir da smo svjesni unutar sna a snove kreira naš mozak...ukoliko uzmemo situaciju da zamislimo covjeka sa glavom krokodila koji mjenja intezivno boje (neki primjer jel) onda to i jeste halucinacija zar ne? UM nam kreira okružje u kojem se nalazimo...mi svjesni jesmo ali isto tako i haluciniramo ? :)

EDIT:

Čitam Monroevu knjigu izvantjelesna iskustva pa sam zato i pita ovo gore, a danas naletija na intervju sa Robertom Petersonom, gdje kaze da se iskustva mogu podjelit iu 4 skupine!?

nesvjesnost + halucinacija = običan san

Nesvjesnost + nehaluciniranje = zajednički san

Svjesnost + halucinacija = lucidno sanjanje (ovo me zanimalo)

Svjesnost + nehaluciniranje = izvantjelesno iskustvo.

:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MaryZen and đokson
Halucinacija... na psihodelicima mozes dobiti lepa objasnjenja! Lucidno sanjanje ima 4 faze bar je meni tako bilo i nisam se koristila nikakvim tehnikama niti puno googlala o tome, mene je to posetilo samo. Ukratko: prva faza je pistanje u usima pri ustajanju, druga faza svesno razmisljanje i pistanje(pomislis na nesto lepo pisti ti u usima umerno, pomislis na nesto sto ne volis ono se pojaca), treca faza je - ako mogu razmisljati sto ne bi kreirala, cetvrta - hajde sad da idem na neka lepa mesta i tu pocinje astral(pri svim fazama si svestan da si u snu). Posle svih ovih 4, kad ti vec postane to uobicajeno i ne osecas vise strah dolaze sledece faze - nema granica... Verujem ko god da je imao lucidno i astral da je prosao ove faze i da se dobro seca jer su neka desavanja bila malo strasna - nepoznata. Budjenje iz sna u drugi san, pa u treci itd... vise ne znas da li sanjas ili si budan - sreca... pa sam za sve dobila lepe definicije i vise se ne cimam toliko :) dream of a dream :)) Sve ovo zvuci cool, extra kao vauuu astral i lucid, ali kad ti se tako nesto stvarno desi... Izbegavala sam pisati na ovu temu jako dugo..... treba paziti sa kime sve delite iskustva, kome sve pruzate znanje, svako ko ovo bude procitao pomislice na nesto - ljudi imaju naviku prljati mislima sve sto ne treba... Veliki pozdrav i PEACE :hippy:
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.184
358
moj prvi lucidni san, što sam bila svjesna da je lucidni, je, vezan uz lift. inače nemam, a i nisam imala, strah od lifta, normalno ulazim i izlazim i to sve, ali su me me baš intenzivno prali neki snovi neugodni vezani uz liftove, i još 2 kategorije, hehe, no, uglavnom, u snu sam skužila da sanjam zato jer je fizikalno, a tu mislim protežno i još nešto, nemoguće da se istovremeno diže pod i spušta strop, jer bi za to trebale dodatne dimenzije,hehe....

a imala sam i nekoliko totalno predskazujućih snova, a jedan je vezan i uz ovaj forum, hehe, :dada. i to za manje od 12 sati, i ispao je puno ugodniji na javi nego u snu :)

ps. da sad ne ispadne da lucidno sanjam ili ne zmam što, već neko duže vrijeme se uopće ne sjećam da sanjam i to mi baš fali..,

:leafblunt:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
12.10.2013
1
0
0
Pozdrav svima. Pročitao sam dosta ovde pa ću i ja svoje iskustvo podeliti sa vama. Ono je možda vezano a možda nije vezano direktno za lucidno sanjanje. Nadam se da ćete moći da razumete.

Svaki put kad legnem da spavam stavim slušalice i pustim muziku. Uvek ista plej-lista. Znam na pamet kako ide. Prvo sam sanjao samo neku livadu, visoka svetlo zelena trava. Zatim sam pogledao oko sebe i shvatio da ustvari sedim na klupi na kojoj je jedna drugarica. Muzika se čula sve vreme i to baš redosledom kojim ide na telefonu. Onda se odjednom promenila scena i sanjam kako gledam utakmicu na kojoj igra drug. U pitanju je košarka. Nemaju dovoljno igrača pa zovu mene. Ja silazim na teren skidam slušalice koje sam imao na tribinama dok sam gledao utakmicu. Skidam slušalice ali muzika ide i dalje, ne shvatam šta se dešava bacio sam slušalice ali i dalje čujem samo muziku i ne čujem šta mi igrači govore. Zatim opet prva scena. Sa drugaricom. Opet se muzika nastavlja i odjednom kao da sam se probudio ali u snu. To sam brzo shvatio i svesno razmišljajući se okrećem levo i desno, gore i dole gledam i ne mogu da poverujem da sam u snu svestan. Odjednom se budim i gledam u svoj orman, imao sam slušalice ubog kojih nisam odma shvatio da sam došao u realan svet. Tada sam se uplašio jer sam pomislio da ću ceo život čuti samo muziku a ne šta mi drugi govore. Odmah skidam slušalice i prestaje muzika - izdah - sav mokar od znoja shvatam šta mi se desilo.

Ne razumem kakva je ovo vrsta sna. Inače, ovaj san me je podstakao da istražujem o lucidnim snovima. Imao sam dosta slučajeva kada se probudim, i ponovo zaspim i nastavim da sanjam...dešavalo se i ono što nazivaju Deja-Vu, osećaj kao da sam to već doživeo.
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Sinoc sam nakon puno pokusaja imao lucidne snove po prvi put.

Bilo je neopisivo dobro samo prebrzo sam se probudio usred noci, pokusao kasnije opet kad sam zaspao ali nista.

Skuzio sam da sanjam tako sta sam pogledao u nogu i shvatio da imam stopalo od metra :D
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Po slusanju jednog predavanja dacu vam par saveta kako da ostanete duze "tamo" :D

Cim postanete svesni u snu pocnite da skacete u krug kako bi ste sto vise osetili svoje telo u snu . Gledajte u svoje dlanove . Pokusajte vecu vividnost tako sto cete stojati u mestu i svesno gledati stvari oko sebe . Ako opet pocnete da se budite vi opet skacite :D .

U snu kazaljke na satu nikad nisu iste .
Digitalni satovi jednostvno ne rade normalno u snu .
Retko sta je na istom mestu kada dva puta pogledate , tj. kada skrenete pogled .
Pisane reci su cesto izmrljane .
Gravitacija ne radi kako treba .
Sve ima mali delay tako da ako upalite svetlo na prekidac u snu trebace mu vremena da se upali.

Samom vezbom mozete postici mnogo . Mozak mora se navikne da bude svestan i dok "spava" .
 
15.11.2013
29
3
0
Ako bi mogli da mi preporucite neku dobru knjigu za nekoga ko nema bas nikakva iskustva sa ovim(za mene :D) , samo sam citao malo o ovome ali nikad nista nisam pokusavao a zeleo bih.
Hvala unapred
 
07.12.2013
1
1
0
semenke05 je napisao(la):
Halucinacija... na psihodelicima mozes dobiti lepa objasnjenja! Lucidno sanjanje ima 4 faze bar je meni tako bilo i nisam se koristila nikakvim tehnikama niti puno googlala o tome, mene je to posetilo samo. Ukratko: prva faza je pistanje u usima pri ustajanju, druga faza svesno razmisljanje i pistanje(pomislis na nesto lepo pisti ti u usima umerno, pomislis na nesto sto ne volis ono se pojaca), treca faza je - ako mogu razmisljati sto ne bi kreirala, cetvrta - hajde sad da idem na neka lepa mesta i tu pocinje astral(pri svim fazama si svestan da si u snu). Posle svih ovih 4, kad ti vec postane to uobicajeno i ne osecas vise strah dolaze sledece faze - nema granica... Verujem ko god da je imao lucidno i astral da je prosao ove faze i da se dobro seca jer su neka desavanja bila malo strasna - nepoznata. Budjenje iz sna u drugi san, pa u treci itd... vise ne znas da li sanjas ili si budan - sreca... pa sam za sve dobila lepe definicije i vise se ne cimam toliko :) dream of a dream :)) Sve ovo zvuci cool, extra kao vauuu astral i lucid, ali kad ti se tako nesto stvarno desi... Izbegavala sam pisati na ovu temu jako dugo..... treba paziti sa kime sve delite iskustva, kome sve pruzate znanje, svako ko ovo bude procitao pomislice na nesto - ljudi imaju naviku prljati mislima sve sto ne treba... Veliki pozdrav i PEACE :hippy:

To se bas meni desilo slusao sam isochronic tones na youtube za indukciju lucidnog sna i prije sam to pokusavao vec 3 4 sedmice prosle sedmice sam imao prvi lucidni san
Bas te faze kako si ti rekao su mi se desile.Bio sam polubudan i kad sam otvorio oci nisam mogao pomjeriti nista osim glave i ociju,odjednom sam cuo pistanje u usima i kad sam pomislio da prestane sve je se smanjivalo i nekako sam shvatio da je to vezano za lucidni san i poceso sam se fokusirati na kakav san hocu da imam i pocelo je pistati veoma jako i moj lucidni san je poceo.Sanjao sam da sam u svojoj kuci u buducnosti i gdje god sam isao bile su zene nisam imao potpunu kontrolu u snu ali ono sto sam pomislio to se ostvarilo vecinom osjetio sam ruke ali nisam ih mogao pomjeriti tako i za ostale dijelove tijela samo sam se morao fokusirati da pokrenem ruku ili nogu i to se desilo.Tako sam ja isao svuda po gradu ubijao ljude zezo se stvarao stvari bilo je nevjerovatno.Imao sam osjecaj da sam tu proveo vise godina, dok sam sanjao samo sam cuo moj alarm kako pisti koji sam zaboravio iskljuciti te noci i polako mi se gubio san,i probudio sam se i ugasio alarm i ponovo zaspao i nisam nista sanjao poslje alarma.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: semenke05

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.667
11.909
358
Socotra Island
eelslap.com
Već godinama ne uspevam da zapamtim svoje snove . Ništa ,apsolutno . :wacko:

Negde sam pročitao da je dokazano da svi sanjaju , samo neki ne pamte svoje snove .

Osećam da mi to jako fali .

Niko iz ekipe ne ume da mi preloži ništa iole pametno . ( Osim da prestanem da varim )

Ima neko bilo kakav predlog ili slično iskustvo ?
hvala
 
24.10.2013
13
7
0
Kad sam svakodnevno zesce pusio ni ja se nikad nisam sjecao svojih snova, tek kad sam poceo pauzirat po dan,dva...
Interesantno mi je sta kad god se napijem (nebitno dal sam duvao te veceri) uvijek sanjam neki slican replay te veceri a i mnogi drugi mi to kazu.
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Tumač snova kaže da ako sanjamo marihuanu da nam namjere nisu na ispravom putu.. :rofl:


Kad zapalin, nesanjam uopce.. a kad nezapalin, snovi su mi - svakakvi.. cesto cista perverzija, probudin se jako uznemirena.. :D takoder cesto sanjam brzu voznju kroz prirodu, brda, more itd..

bas prekjucer sanjala da mi je neko dijete samo doslo u zagrljaj.. zatvorilo oci i uzivalo u mom milovanju po glavi.. to je bia bas lipi san :)
 

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
e noćas sanjao pi..ariju i odma se sjetio teme na vutri :D
znaći sanjao stubište u zgradi i penjem se gore,na vrhu je frend jedan..uglavnom da ne duljim....pri uspinjanju nekako propadnem kroz stube i padnem skroz do prizemlja...dižem se,frend se brzo pojavio,jesi dobro vamo tamo,reko sve ok ćitav sam...i sad bitno:
on mi kaže jesi siguran propo si dolje 4 kata?sigurno nisi ništa slomio?odgovaram sa sve ok i stojim na nogama u snu,gledam u te stepenice i mislim u sebi nemoguće da sam tolko pao nebi preživio.a siguran sam da jesam pao toliko i znam da jesam ali sam i siguran da je nemoguće to i da nešta nije u redu...i da kažem dok sam padao nisam se ono bojao ni probudio ni ništa,nego ono samo sam pao na brzinu nisam se ni snašo....Znaći blizu sam bio!skužio sam da nešta nije oke i da je ne stvarno i baš ko da mi je malo falilo da skužim da je san...ono ko kad se ne možete sjetit neke specifićne rijeći za nešta a znate na šta se misli....
ali inaće samo da kažem ne pokušavam sve te stvari što se tiće lucidnih i toga.. i inaće sanjam svakakve stvari i cijele priće ono,recimo ovaj dio sa stepenicama je možda ni petina moga sna,i manje....i sad moje pitanje: JESAM LI JA NORMALAN? :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
Ja sam skoro pre par meseci, imao neke selidbe i uz to učio i na kraju završio na nekom splavu 3 dana sam vezao da nisam spavao, jer sam bio u pokretu. I kada sam zaspao, u toku sna sam se probudio i video u sobi sebe kako prelazim ulicu milion puta, a sa strane stoji keva i ortaci ne zezaj se poginućeš, a ja prelazim u nedogled i to sam ja mislim kada sam otvorio oči video ispred sebe i kada sam samo spustio glavu na jastuk krenu sam da se derem ko magarac i na kraju se vratio da spavam.. Skoro sam pre 2 nedelje isto slabo spavao tačnije možda čak i normalno nego sam imao mnogo obaveza i posla i otvorim oči i vidim drugaricu od bivše kako prolazi mi kroz sobu i ja se derem šta ćeš ovde a ona, e neka ti je, ako ćeš tako i ode.. Siguran sam da je san no skroz sam se istripovao. Za ovaj prvi ujak spavao u krevetu preko puta i ja se derem jel vidiš ovo jel vidiš, on se probudi i samo mu čujem glas ništa ne vidim sem ulice i pešačkog.. neka analiza bi pomogla..
 

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
Kad sam video ovu džukelu burazeru, još dižem glavu i vidim je ide u kaputu torbu imala na ramenu i još pobesnela izleće iz sobe ja se derem ludilo.. Posle onoga sa ulicom 2 dana sam imao cim da zaspim.. Hahaha još ujutru kaže ujak šta se ti dereš kao magarac celu noć nešto shereš :knockknock:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: malimarko
26.06.2013
38
25
8
malimarko je napisao(la):
e noćas sanjao pi..ariju i odma se sjetio teme na vutri :D
znaći sanjao stubište u zgradi i penjem se gore,na vrhu je frend jedan..uglavnom da ne duljim....pri uspinjanju nekako propadnem kroz stube i padnem skroz do prizemlja...dižem se,frend se brzo pojavio,jesi dobro vamo tamo,reko sve ok ćitav sam...i sad bitno:
on mi kaže jesi siguran propo si dolje 4 kata?sigurno nisi ništa slomio?odgovaram sa sve ok i stojim na nogama u snu,gledam u te stepenice i mislim u sebi nemoguće da sam tolko pao nebi preživio.a siguran sam da jesam pao toliko i znam da jesam ali sam i siguran da je nemoguće to i da nešta nije u redu...i da kažem dok sam padao nisam se ono bojao ni probudio ni ništa,nego ono samo sam pao na brzinu nisam se ni snašo....Znaći blizu sam bio!skužio sam da nešta nije oke i da je ne stvarno i baš ko da mi je malo falilo da skužim da je san...ono ko kad se ne možete sjetit neke specifićne rijeći za nešta a znate na šta se misli....
ali inaće samo da kažem ne pokušavam sve te stvari što se tiće lucidnih i toga.. i inaće sanjam svakakve stvari i cijele priće ono,recimo ovaj dio sa stepenicama je možda ni petina moga sna,i manje....i sad moje pitanje: JESAM LI JA NORMALAN? :D
Pročitao si ovu temu, zapala ti je za oko, ostala negde u mozgu i to je delimično dovelo do toga da iskusis blizu-lucidan san.

Lucidne snove ljudi uglavnom opisuju kao nesto apsolutno, da ili imaš lucidan san ili nemaš. Međutim, to u praksi i nije slučaj.
Ja sam se jedno vreme baš bavio time. I na prstima ruke mogu da nabrojim snove koji su bili 100% lucidni. Kao i sve drugo u životu, ni ovde nije sve crno ili belo.

Sama činjenica da sanjaš svašta znači da dobro pamtiš snove. A zapamtiti snove je prva stepenica ka lucidnim snovima :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: malimarko

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
Ne sanjam tj ne secam se sna samo kad se rasturim od alkohola.. kad pusim travu sanjam normalno tj nenormalno, uglavnom to budu neki cudni sni.. imao sam par lucidnih snova (ne znam sta tacno znaci 100% lucidni ) ali bio sam svestan da sanjam i radio sam sta pozelim.. prvi lucidni san sam imao kao mali sa 10-11 godina secam se da me neko jurio pa sam skontao da sanjam i "prizvao" terminatora..

znam se cesto istripovati zbog snova.. zivim sa cimerom u stanu koji nekad nije u stanu naravno.. i jednom sam ga cekao jer sam ceo dan ucio/spavao/ucio/spavao i uvece vise nisam mogao ni jedno ni drugo i nekako sam zaspao i budio se par puta da vidim dal je dosao cimer da uzmem laptop i idem na net ali do jutra ja sam toliko puta ustajao i vracao se u krevet na spavanje da je to nemoguce da se to desi, recimo 15-20 puta, ja ujutru nisam znao koliko puta sam ustajao iz kreveta isao u drugu mracnu sobu a koliko puta sam taj proces sanjao... dok sam intenzivnije pio nisam znao dal sam to sanjao ili se to stvarno desilo... volim sne kakvi god bili uglavnom me fleshovi pucaju popodne, jako cesto ne znam sta sam sanjao kad se probudim ali me flesh pukne popodne..

samo jednom mi se desilo nesto poput "mesecarenja" ili ne znam kako to da nazovem, kad sam isto u stanu iskocio iz kreveta poceo da se derem da u krevetu ima jaje i onda shvatio da sam na javi.. i to preko stocica iz sobe u sobu, cimer me gleda i ne veruje koj mi je *****.. ne secam se sta sam sanjao pre toga , samo se secam da sam se vratio u krevet.. cimer mi onda ujutru pricao..
 
06.08.2015
288
229
43
35
2puta sam imao izvan tjelesno iskustvo.. drugi put sam se usro i kasnije plakao jer taman sam otputovao iz tijela a u prostoriji mi se stvorio nepoznat lik.. prvi put sam imao temperaturu 43.5 i mogu rec da je bilo posebno..nirvanu ili euforiju na nekom bolesnom nivou sam dozivio napusen s frendovima.. lucidne sne imam svaki put kad se ugarim prije spavanja.. a mogu vam rec da dugo nisam imao san ako ne zapalim navecer uz film.. znaci no smoke no dream..
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
. prvi put sam imao temperaturu 43.5 i mogu rec da je bilo posebno.

Jesi li siguran da si se uopste probudio poslije temperature od 43,5 C? :D

Jos od ranog djetinjstva patim od paralize sna, tako da su mi lucidni snovi postali uobicajena pojava.
Od svih lucidnih snova najjasnije se sjecam jednog od prije 15ak godina. Taman sam se bacio pod tus, kad upada komsinica, sex bomba, svlaci se i staje pored mene. Sta cu, jadan, ne smijem izdati komsinicu, pocnem je maziti, ispocetka lagano dok krv nije prokljucala i taman kad je klizavac trebao uklizati neki zvuk mi odvrati paznju, narusi mi srcani ritam i ispari mi komsinica s ociju.
Dugo sam prizivao san da se vrati, ali uzalud.
Nakon nekog vremena sretnem komsinicu pred prodavnicom i nakon kurtoazijskih dobardanova pohvali mi se komsinica da me sanjala prije nekoliko dana.
Nisam je pitao sta se odvijalo u snu, samo sam iskazao nadu da je san bio prijatan, na sta je odgovorila - vrlo prijatan, ali ne odsanjan do kraja.