Lucidno sanjanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Lucidan san je san u kojem je čovjek svjestan da sanja. Počinje s normalnim, običnim snom, ali fora je u tome da se najedanput osvjestite da ste u snu, da ovo gdje ste sad nije realno, znate da ležite u krevetu i shvatite da sanjate. Tada stvar postane zanimljiva. Neki ljudi se pri toj spoznaji spontano probude zbog straha od nepoznatog. Međutim to se može promjeniti, lucidno sanjanje nije nešto samo za "odabrane i nadarene". Svi ljudi sanjaju i isto tako svi ljudi mogu naučiti lucidno sanjati. Gotovo trećinu života ljudi provedu spavajući, zašto ne i tu trećinu pretvoriti u svijesno iskustvo života koje može biti vrlo zanimljivo i iskustveno korisno. U lucidnom snu, kada se osvijestite da ste u snu a ne u zbilji imate neograničene moći. Vi postajete istinski kreator svog života, postajete programer svojeg sna. Kada ovladate tehnikom možete stvoriti virtualnu situaciju koju god poželite i proživjeti iskustvo koje kod želite. Možete letjeti, hodati po vodi, kreirati seksualne fantazije... Kao da ste u video igrici čiji ste ujedno i programer.

Škola lucidnog sanjanja:
Prvi korak je taj da se počnete zapitkivati tokom normalnog dana da li je ovo samo san ili zbilja, pogledajte stvari i ljude oko sebe i tražite neke anomalije koje nebi smijele biti realne, npr. ako vidite osobu s četri oka kako normalno šeta ulicom znat ćete da sanjate. Najbolja tehnika je da probate pročitati nešto jer u snu najviše problema ima sa čitanjem. Pročitajte jednom, zatim okrenite glavu pa pročitajte još jednom isti tekst, ako se on promjeni znate da sanjate... Naravno u "realnom" svijetu ćete odma znati da ne sanjate ako nemate ozbiljne mentalne probleme, ali bitno je to da kad se počnete pitati u "realnom" svijetu da li sanjate - pitat ćete se i u snu, jer ljudi najčešće sanjaju situacije u kojima se inače nalaze i u stvarnom svijetu. U snu prekidači za svijetlo isto ne rade :) pa probajte upaliti.
Kod lucidnog sanjanja nema nikakve opasnosti. Kad sanjate tijelo vam je paralizirano tako da se nećete ozlijediti, jedino su oči pokretne. Uglavnom vaš um se dobro pobrinuo za vašu sigurnost. Također nema nikakve opasnosti za mentalno zdravlje već mogu iskustva iz lucidnih snova biti itekako korisni i možete se samoizlječiti od raznih strahova. Možete svijesno pozvati u snu svoje strahove i suočiti se s njima. Ako poginete netrebate se uzrujavati - to je samo san :)
Dodajte još jednu razinu iskustva u vaš život! sretno!


Pogledajte film waking life!: http://www.imdb.com/title/tt0243017/

i ove dvije nrz emisije o lucidnom sanjanju:

Kod:
http://rapidshare.com/files/218407710/Na_Rubu_Znanosti_-_2009-04-06_-_Lucidni_sanjaci.part1.rar
http://rapidshare.com/files/218406639/Na_Rubu_Znanosti_-_2009-04-06_-_Lucidni_sanjaci.part2.rar

Kod:
http://rapidshare.com/files/17015758/Na_Rubu_Znanosti_-_2005-11-14_-_Lucidno_Sanjanje.part1.rar
http://rapidshare.com/files/17029768/Na_Rubu_Znanosti_-_2005-11-14_-_Lucidno_Sanjanje.part2.rar
http://rapidshare.com/files/17050411/Na_Rubu_Znanosti_-_2005-11-14_-_Lucidno_Sanjanje.part3.rar
http://rapidshare.com/files/17080288/Na_Rubu_Znanosti_-_2005-11-14_-_Lucidno_Sanjanje.part4.rar
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
E baš super da je netko pokrenuo ovu temu. :evil:
Da li je netko imao lucidne?! :D

BTW, dobra fora ako baš želite isforsirati lucidne, a ne želite čekati da vam dođu sami od sebe je to da se ufurate da želite znati što sanjate prije nego zaspete, i da ujutro pišete, ili se u jutarnje vrijeme želite podsjetiti što ste sanjali. Ako baš ustrajate u tome, nakon što se probudite nemojte odmah otvarati oči nego ih držite zatvorene i forsirajte mozak da misli da ste u polusnu. Tako će te se još bolje podsjetiti na to što ste sanjali predhodnu noć.

Ove tehnike osim što mogu pomoći u postizanju lucidnih snova, isto tako mogu pomoći ljudima koji "ne sanjaju" odnosno koji se ne sjećaju svojih snova. Sve to sam pročitao na wikipediji odavno, i vjerovatno autosugestivno u isto vjerujem, jer sam kroz ovih pola godine imao nekakve polulucidne snove.

Naravno, pušenje marice ili konzumiranje drugih opojnih sredstava jako utječe na ritam sna, te osobe koje konzumiraju moraju same za sebe pronaći ritam sna, i uhvatiti san kako bi ga mogli voziti...

Thanks weed, baš sam razmišljao o tome što da napišem u idućem članku. MMM.. Snovi, još pogotovo lucidni, to je tastatura bez dna.. :D

Pozz, svim sanjačima...
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
svatko tko zeli malo vise znati o lucidnom sanjanju, prilazem link o filmu Iz 2001, Waking life, ako ga netko nije vec gledao- a to je pod obavezno!

http://www.imdb.com/title/tt0243017/

takoder van ostavljam Knjigu koja vas vodi u svijet Lucidnih snova, tehnike kako uvjezbat um za postizanje istih. kada malo vise citas shvacas da nije to bas tek tako. znam jednog frend koji se time bavi godinama i znam iz njegovih prica, kako je nakon jako puno treninga i volje dosao do tog stupnja da mu je svaki san svijet i prica za sebe, seta kroz njega i manipulira/prilogodava ga sebi lakocom. svaki san je ko jedan trip a sve je moguce :)

"A COURSE ON CONSCIOUSNESS"
1st Edition
By Ian Wilson


http://files-upload.com/354955/LucidDreaming.doc.html
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xx_tani

psycho.ludjak

Aktivan Član
08.10.2006
66
2
0
32
lol ja se bojim da se nebi probudio,naduvo bi se i Zaspo u Lucidnom stanju il tak nes.. hehe :D
meni nije jasno
ako smo mi svjesni da sanjamo znaci da je to slicno kao pravi zivot..i kako mi odlucimo da se ocemo probudit? ubijemo se? ako netko ima iskustva neka prica ovo me zaintrigiralo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MaryJane 83

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ja sam imao nešto slično ili možda i baš lucidan san. Ali ne po noći nego kada sam umoran zaspao negdje popodne-predvečer po 1-2 sata. Ali to su oni slabe kvalitete, prvog koraka, nešto više kao polusan nego lucidno sanjanje. Bio sam svjestan da sanjam ali nisam mogao svjesno kreirati san, san me prebacivao iz scene u scenu, malo sam bio na dvorištu u sumrak, pa me onda baci u moju garažu u kojoj na neku foru neki ljudi igraju tenis :) itd. Zaključio sam da se taj polusan događa kada mi nešto ometa osjetila iz realnog svijeta - prvenstveno lagana glazba. Tada sam polusvjestan da ležim i slušam mjuzu ali u isto vrijeme sanjam i nisam tu. Uglavnom ništa posebno. Premalo koncentracije.
Odkad sam počeo proučavati lucidne snove i tehnike za njihovo postizanje, počeo sam sanjati svake noći, tj. svi sanjamo, ali ja sam se počeo prisječati sanova uvijek kada se probudim, tih par minuta sam uvjek pod njihovim utjecajem. Sada ću ih početi zapisivati jer to je jedna od tehnika za poboljšavanje sanjanja i postizanje lucidnih.

Postoje tehnike sa kojima se direktno iz realnosti ulazi u lucidan san ili trans. Postiže se pomoću ritmičkog ubrzanog disanja. Neznam točno, treba naći literaturu...

Neznam baš da se lucidni snovi mogu uspoređivati sa tripovma lsd-a ili nekih drugih halucinogena. Pod utjecajem droge ste ipak u realnosti a ne snu. I stoga što onda vaš um izobličava realnost a ne da kreira svoj vlastiti san može biti opasno u raznim situacijama za razliku od sna.

Mislim da se ni u lucidnom snu nemožete probuditi kada poželite, već kada vaš um poželi. Ljudi se najčešće bude ako se nađu u životnoj opasnosti ili poginu. Ja sam u jednom snu bježao od hrpe murije (neznam zašto) i opkolili su me panduri na nekoj autocesti, tada sam zaključio da nemam izlaza i raznio si glavu s kalašnjikom. Zanimljivo je bilo to da se ni tada nisam probudio :) već sam ledbio u savršeno bjelom prostoru negdje oko 10s i tada se probudio. To sam sanjao točno na 16 rođendan, mislim da je taj, jedan je. To je bilo iskustvo NDE (near death experience) unutar sna :) Dobro da nisam imao astralnu projekciju iznad mrtvog tjela u snu :)
Jednom sam sanjao da sanjam. Sanjam da spavam u svom krevetu i sanjam to isto :) Kao da gledate ogledalo u ogledalu. I onda se probudim u snu ležeći na lijevoj strani pa sam shvatio da još uvjek sanjam pa se opet (sad zasigurno) probudio na desnoj strani...

Lucidno sanjanje nije jednostavno za opisati, nije da ste unutar njega potpuno osvješteni, da imate potpunu kontrolu i da možete što hoćete. U njemu se isprepliču vaša podsvijest, vaša svijest, pa i kolektivno nesvjesno. Uglanom lucidno sanjanje nije nešto jednostavno i lako za predvidjeti i opisati.

Ah svašta... I ova naša "realnost" je jedan veliki san, ali razlika je u tome da ga ne sanjamo samo mi, već svi ostali skupa.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Upravo sam pogledao Waking Life. Jako dubokoumni movie, totalno dubokoumni, totalno nesvakidašnji i neviđeni film. Rastura granice svakidašnjeg, ustaljenog razmišljanja i djelovanja po dobro ugaženim obrascima.
Trenutno čitam Proročanstvo Maya Gilberta i Cotterella, Najveću Tajnu Davida Icka, gledam emisije NRZ koje još nisam, čitam na razne strane o svijesti i duhovnosti. Pogledao nedavno What the bleep do we know - Rabbit Hole (produljena verzija filma). Sada pogledao ovaj Waking Life... dotalno se ruše zidovi, totalno su mi se promjenili obrasci razmišljanja, kao da sam nova osoba a ne ona prije godinu dana. Kao da je svijet drugi a ne onaj prije godinu dana. Sve se totalno mjenja. Imam osjećaj da se počinjem gubiti, luditi, ali srećom znam da je to samo osjećaj skidanja s droge, osjećaj pucanja starih razmišljanja o kojem sam podsvijesno još uvjek ovisan. Pucanja neuronskih veza i stvaranje novih. Ali meni odavno materijalistički život nema smisla, i što ću onda? U stanju sam gol ležati na livadi i da mi ništa ne fali, sasvim ispunjen svime materijalističkim što mi treba. I zato se ne bojim. no fear, fuck fear...
Napredujem... ma rađe bi da puknem nego da živim u strahu od nepoznatog i da slijepo hodam usađenim slijepim stazama koje se zbog nekog kulturološkog razloga smatraju normalnim a sve ostalo glupost i stvar ne vrijedna razmatranja.
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
Well, super je što se tako osjećaš, jer kao što je poznato, droge su samo putokaz a ne odgovor. Pravi cilj se ostvaruje tako da sam dođeš do cilja bez ičije pomoći. I sam sam gledao taj waking life, no jednostavno ga nisam mogao pogledati do kraja. Ima brilijantne dijaloge, i sve ali mi je bio pretežak za gledanje.
Uglavnom, ako se skidaš budi spreman na velike izazove, ali budi revan sebi. NE daj se, i ne razmišljaj o tome kako bi ti bilo High, to će te uništit, već razmišljaj o stvarima zbog kojih se ostavljaš.
Isto tako, imaš pravo što se tiče pucanja tih neuronskih veza ili kako već si to nazvao. Flashbackovi se događaju skoro (što sam osobno zabilježio) i duže od 5-6 mjeseci nakon prestanka konzumiranja. To su iskreni i jako istiniti flashbackovi, koje moraš odvoziti sam sa sobom, prvenstveno bez straha. Tu su ili da te slome ili da te ojačaju, i da ti pomognu da shvatiš.
Nadam se da me kužiš u svemu ovome, i budi siguran da i u svijetu bez droge ima pregršt psihodeličnih i tripoznih filmova koje možeš vozit bez ikakvih strahova i nuspojava od vanjskog utjecaja..

Eto...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Da JSZ, kužimo se mi. Waking Life je težak film, prebrz je, pedubokouman, jedva da se stigne pratiti, ali ostavlja dojam.
Hvala RedSh na filmu i knjizi, hvala Genjo na linku za site. Sada imamo sve za ulazak u lucidnost. sretno... kome se da... :)
 
13.07.2007
4
1
0
38
Prva tema koju čitam! Ocena 5+!

Neko je lepo primetio da se svesnost u snu zove i trans. Kako sam čitao o Prosvetljenim ljudima, svi oni ističu da se promena stanja svesti i doživljaj Sveukupnog postojanja (da kažemo Boga) odigrava u stanju kontrolisanog transa, sna, lucidnog sna. Takodje, svesno ulaženje u stanje transa/sna je deo religije i posvećenosti gotovo u svim krajevima sveta dok su postojale plemenske zajednice, dakle, plemenski vrači i sl. Mi, kao energetske jedinice, u polju sopstvenog postojanja, u Sveukupnoj energiji (da kažemo kosmičkoj), možemo "videti" apsolutno bilo šta na šta se fokusiramo, usmerimo naš snop pažnje.
Stanje lucidnog sna/kontrolisanog transa je prirodni dar putem kojeg čovek može pomiriti "sve svoje ličnosti", i najvažnije otkriti večni i bezgranični prostor u kojem živi paralelno sa simboličkim i materijalnim svetom koji je izgradila kolektivna svest ("realan svet").
No, da bismo postigli svesno stanje u promenjenoj svesti (ja to lično zovem "prozor u nesvesno") zaista je potrebno primenjivati određene tehnike (neke su ovde već navedene i to baš one najosnovnije) koje zahtevaju volju i samodisciplinu, jer je to individualni prostor i samo individua može tamo (tamo je zapravo - ovde), bez mame, tate, brata, sestre, škole, kladionice, administracije i sl.
Lucidan san/svesnost u izmenjenom stanju svesti može se dogoditi i u potpuno budnom stanju. Sve to je zapravo klasična magija, ali unutar individualnog prostora. Ovladavanjem tehnikama lucidnog sna se pravi korak ka telepatiji i telekinezi, što je isto tako deo klasične magije.
Sasvim je lako videti auru drugog čoveka ili sopstvenu. Pokušajte u zamračenosti ili čak mraku da postavite čoveka ili svoju ruku a da iza njega/nje bude npr. beli zid. Primetićete blagi sjaj oko glave (tu je aura najvidljivija), a sjaj može biti i jači ukoliko posmatrani čovek ima čistu i snažnu energiju. Negde sam čitao da aura može biti i do pola metra, a negde sam naletao na to da neki ljudi imaju "crnu auru", ili je gotovo nevidljiva. Ipak, većina ljudi ima manju ili veću auru vidljivu golim okom.
Ali, da bi se mogla uočiti aura potrebno je ne gledati svet, već ga osećati, doživljavati svet svim čulima istovremeno. I tišina se može čuti. Zato je prethodno važno svesno sanjati i u snu i u budnom stanju što se postiže svesnim menjanjem stanja svesti, pomeranjem svesti, fokusiranjem, doživljavanjem, osećanjem, gledanjem, slušanjem, mirisanjem... Življenjem.
Lucidno sanjanje, trans, prosvetlljivanje, telepatija, telekineza, magija... Svi ovi pojmovi su u samoj srži postojanja, u nama. Prepoznajemo ih drugačijim imenima, ali lično čvrsto verujem da su deo Jednog Jedinog JA u Jedinstvenom Jedinstvu. Uf.
Ipak moram naglasiti da je sve ovo moje lično mišljenje nastalo iz sopstvenog iskustva, promišljanja, čitanja određene literature, i uopšte nastojanja da primetim "neprimetne" stvari i situacije gotovo uvek i svuda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dzidzimilovic

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Nisam nešto puno načitan čak i ispod prosjeka sam što se toga tiče ali znam da je neki pametan lik rekao nešto kao : " Obućar koji noću sanja da je kralj i kralj koji sanja da je obućar žive isti život ."

I stvarno je tako svi ovi koji imaju lucidne snove znaju o čemu ovaj priča , ja sam ih imao pun ***** tih lucidnih snova a nije da sam od ovih treniranih nego onako dođe mi jednostavno .Koliko sam primjetio najbolje mi je kad pauziram s vutrom tad je najintenzivnije,mada lucidne snove mogu imati i svi ostali koji nemaju ni pojma šta je vutra niti bilo kakva druga sredstva za odljepljivanje iz tzv. stvarnosti . Imao sam i kao djete tih lucidnih snova skužio bih da sanjam i da sam u snu ali ne nudim se i onda odjednom zaletim se i odgurnem se rukama od zemlje ,kao da sam u bestežinskom stanju i počnem letjeti i pičim tako koliko hoću gdje hoću u boji sve odlično samo valjda ujutro čim počnu prva auta da zuje kroz grad sve mi sjebu , ili nešto drugo me probudi ili poremeti mi film i onda skontam budim se i onda bi im sve po spisku jebao što probudiše ,kako mi je bilo dorbo. Jedina razlika dok sam u takvom snu od stvarnog života je to da nema disanja jednostavno nema zraka, a što se tiče ostalih osjetila sve imam dodir vruće hladno mirise itd. znam da je malo blesavo kad kažem osjećam dodir a ne osjećam zrak i nema disanja ,samo ne mogu to nikako bolje da opišem ,ali siguran sam da me kuže ovi koji su lucidno sanjali očemu pričam.

Kažem nema veze s vutrom samo nekako mi se čini da ima tu od nje koristi dosta jer znam otkako pušim i prestanem po par mjeseci da mi je sve nekako pojačano.Imao sam ih kao djete ali sad pogotovo.

Neko je spomenuo seksanje u lucidnom snu :icon_lol: pa baš danas,bez zajebancije sam spavao preko dana jer sam jutros rano imao posla doma i bio umoran pravo pa sam zZZZzzzZZZZ zzzz zz cjeli dan nisu mi mogli ništa ni TV ni promet oko zgrade,auta skuteri i ostala buka , tako da sam jednu tako lucidno opalio jebeš stvarnost šta je to bilo .Nemam pojma tko je bila nikad je prije nisam vidio, barem koliko ja znam .Možda je samo plod mašte ili neka tamo s TV koju sam ono vidio ili tko zna gdje možda samo krajem oka da se nisam ni osvrnuo ali mozak pamti sve što ikad vidi ali nije uvijek u stanju da se sjeti,jednostavno nema uvijek pristup podacima,kompjuterskim rječnikom rečeno...samo bila je dobra.....uf .Što je najluđe vrijeme u snovima ne postoji tj. doživljaj je skroz drugačiji nego u budnom stanju u jednoj sekundi možeš doživjeti nekoliko dana stvarnoga života.Sve to ti radi npr. kao ubrzani film u glavi proleti samo što je svijest potpuno drugačija od normale i onda imaš osjećaj da traje pun ***** duže.

Volim spavati i još više lucidno sanjati kad god me uhvati da ne kažem kad mi upali jer nisam od ovih koji to mogu kad hoće ali stvarno nekad kad idem spavati kontam idem sad ono zaspat ću i sanjant šta mi volja nekad upali a nekad i neće.Možda nađem neku vježbu probati ću obavezno .

Babi se snilo šta joj je milo ... ili tako nekako , kažu ovdje kod mene :icon_lol: .

edit: zaboravih napisat .
Je li vam se ikad dogodilo da sanjate nešto lucidno i dobro vam pravo i ono neko vas probudi npr. na telefon i onda mu se javite i ono nešto mu zbrljate njo njo mrlj mlrj da ,da ja, ovaj ovo ono ,dobro,dobro aj bog ,i onda se vratite u krevet in satavite spavati i vratite se u isti san, meni se ovo nekoliko puta dogodilo,ne baš svaki put s telefonom ali nešto me probudi i ja se vratim u isti san i samo nastavim .

Vutragenjo

ja sam prije nekoliko godina naletion na ovaj sajt http://www.dreamviews.com/ i nikada ga nisam zaboravio mada nisam praktikovao lucidnost :eek:hno: lijen za sve pa i za sanjat :)
Pravi si Crnogorac :rofl: .
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
eto da se nadovezem, ja nazalost ne sanjam. mislim znam da sanjam ali iskreno- ne sjecam se. ako sanjam neki jebeni san, intenzivan da ga se sjetim ujutro..to je AKO 1 u ne znam koliko mjeseci. Taj prijatelj koji se s time bavi, koje me uputio na onaj gajd koji sam gore stavila- on mi ga je prvobitno predlozio bas zato sto se ne sjecam svojih snova. pa jedan prvi korak je naravno da ih se pocinjem sjecat. pokusvala sam par puta izvest neke osnovne vjezbe prije spavanja tek prije sna, kao sto je navedeno, ali koliko god da sam smirena i strpljiva osoba u tome nisam. a i ocito mi nije toliko stalo, ali mi je krivo. Dosadno mi tih 8 sati dok knjorim :)
mada mislim da je moj glavni problem sto se ja najvjerojatnije pre brzo probudim i ne spavam tvrdi san, vec ko zec jednim okom otvorenim. na prvi znak budilice ja se dizem iste jebene sekunde ko da me netko po dupetu opalio. a vrlo cesto i minutu prije samog sata. jedna od bitnih stvari je pomalo se probuditi i napola u javi napola u snu ponoviti/ dosjetiti se sna. ja tog djela nemam niti sam ga ikada imala. mozda vikendom kada ne jurim na posao, no onda mi uvijek neka zivotinja skace po glavi jer hoce jesti pa sve u kukuruz...kao sto genjo kaze preljena sam :))

ali se zato, valjda kao nadomjestak snu, imam vlo lucidnu stvarnost :)) vizije ko sjecanja, misli koje ko stvarnost mogu da me zabetoniraju satima. mogu da osjetim mirise, pamtim detalje i kreiram svoje price ako je momet pravi. ponekad znam posteno zabrijat na tako nesto pa kasnije pricam sa nekim nesto i dode do tako nekog zamisljenog trenutka koji sam samo ja prozivjela pa kazem: pa sta se ne sjecas da smo..lalala bla bla..a taj netko me gleda bljedo. Toliko se znam uziviti da ponekad ne znam jel sam to zamisljala ili se stvarno desilo. Jebi ga :)) to dobro dode dok sam na poslu, cekam negdje u redu pa se zabavim. izaberem mjesto, vrijeme, osobu i odradim jedan fini sceanrij samo za sebe bas kako ja to zelim. zna krenut nekim totaolno ludim tokom pa se prepustim ali uglavnom je zabavno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sweatMJ

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
thundersteel je napisao(la):
www.ld4all.com mnogo dobar sajt shto se tiche toga... ja sam dosta odatle nauchio, i u praksi isprobao...

vidim da i ovi prate tzolkin, ajd dobro.

ja neam neke snove,tu i tamo se kojeg sna mogu sjetit.možda je to zato ko što redsh kaže, prebrzo se probudim. osim toga ne kapiram kako kontrolirati san. super mi je čitati vaša iskustva ali eto...šta reć, evo sad se nemrem sjetit što sam sanjo, ali znam da sam nešto sanjo.
ali se zato mogu sjetit sna od neki dan, tj. samo nekih detalja, ustvari sad se mogu sjetiti samo jednog detalja a prije par dana bi se sjetio sigurno 5-6 detalja.sad jedino znam da je bila neka mjuza na jednom mjestu gdje sam ko klinac stalno nekog čekao, i vidio sam neke likove koji izgledaju nekak ozbiljno, čudno obučeno (ko transvestiti), hodaju prema negdje i geldaju me onak ozbiljno.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
našao sam jedan link povezan sa ovom temom pa reko...
http://astraldynamics.com/tutorials/?BoardID=65&BulletinID=267

evo jedan dio sa linka
astral
The best way to explain this, mind stuff, is to draw a comparison between astral matter and unexposed, high speed photographic film. When this film is exposed to light, focused by the cameras lens, a perfect image of reality is instantly burnt into the film by the chemical reaction of the film to light. When astral matter is exposed to thought, focused by the lens of the mind, a perfect image of reality is instantly formed out of astral mind stuff by the reaction of astral matter to thought. The complexity and durability of any creation in the astral dimension depends largely on the strength of
the mind doing the creating.

Dreams
This is how the subconscious mind creates dreams: By tuning into the astral dimension during sleep, it can create any scenario it wishes. This is the subconscious mind's way of solving problems and of communicating with the conscious mind. It creates a series of complex thought form scenarios and projects them into the mind stuff of the astral dimension, where they become solid. The conscious mind then lives through and experiences these created scenarios in the dream state. In a way its like a movie projector (subconscious mind) projecting onto a movie screen (astral dimension).
 
10.03.2007
15
1
0
34
To je sajt Robert Bruce-a... i ta knjiga Astral Dynamics je stvarno mnogo dobra za sve one koji zhele da izuchavaju astralnu projekciju... samo naravno, neka ih ta knjiga i ni bilo koja ne ogranichi u tome da istrazhe neshto i sami....
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ja moje snove pamtim u detalj,jednostavno ih se secam permanetno,a ako zaboravim san i u toku dana vidim,cujem ili kazem nesto sto ima veze sa radnjom u tom snu odmah ga se setim...jbg nije svako isti...peace & respect