Lud ili ipak ne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Evo otvaram ovu temu jer vidim da se ovdje svašta zna pa da podjelim s vama šta me muči.Naime rođen sam pod okolnostima da mi djetinstvo i nije bilo baš bajno.Dva puta sam bio posvojen i 2 različita doma odvojen od svoga grada i bližnjih.To,bližnjih zapravo nisam ih ni imao nikad već sam odmah nakon rođenja posvojen.Ti posvojitelj su umrli u mojim desetim godinama životo od čega sam pao u deresiju i obolio od neurodermatitisa i čira na želudcu.Ne dugo nakon smrti posvojila me je obitelj koja je živila staromodno a ja sam krenio pušit i brijat na neke kriminalce..Pa po toj temi završio u domu.U domu je moja kriminalnost ojačala te tučnjave i alkoholiziranje,pa sam prebačen u popravni dom gdje je bilo svega..Završio sam u zatvoru na 2 mj. i od toga stao.Upoznao sam jednu curu koja mi nije bila prva ali i dan danas sam s njom i živimo zajedno_Odrasla je samnom u domu te smo prije 2 god izašli zajedno na stan koji treba plaćat skupa sa režijama hranom i ostalim potrebštinama..Pošto nemamo obitelj ni ja ni ona nema nam tko biti podrška a u ovoj državi nemogu naći posao.Radio sam ko grafičar 4 god i dobio otkaz kao i mnogi drugi u toj firmi.E sad zašto sam ovo napisao i gdje se marihuana tu uklapa i zašto je ova tema uopće otvorena sad će te saznat. Marihuanu pušim već 7 8 godina i prije 3 god sam doživio bad trip koji me probratio totalno.Na svijet gledam drukčije zapravo bolesnije.Bojim se ljudi i različitih običnih pojava kao što je razmišljanje običnog čovjeka.Kad god negdje idem bojim se pogleda i u svemu vidim nekakve brije koje mislim da su besmislene a uz travu mi se čine dohvatljive pa nerpestano kidam misli u koje kakve fragmente koje pposlje pokušavam shvatit..Po tom pitanju marihuana me veseli i djeluje na mene blagotvorno.Jer su mi sva vrata otvorena a ja ih sam biram.Čir mi više nije toliko intenzivan a neurodermatitis mi se povuče nakon par joinata.Iako mislim da je to zbog zaborava da ga imam pa nemoram čeprkat po djelovima koji su zahvaćeni a ima ih mnogo.Mislim da samo ja mogu shvatit određen dio stvari ali samo mislim...Iz svakog pitanja ja izvučem treći odgovor što me više iritira.Ne znam o čem se radi ali nadam se da će to brijanje prestat jer od tolikog razmišljanja ne mogu spavat.Da li da se samo prepustim tome ili da poludim,ne znam ni ja sam.Bio sam kod psihijatra koji mi je prepisao gomilu ljekova koje sam pio sve dok nisam upoznao marihuanu u medicinskom smislu i počeo se lječit.Izvinjavam se zbog dugog teksta ali to je samo malecki dio što sam htio napisat...Šta vi mislite jeli to normalno ponašanje običnog čovjeka kojeg prate problemi ili sam upao u neki svijet koji je u misaonom značenju drukčiji od ovog?Ili nije ništa od toga...Pomagajte
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
obzirom na okolnosti jos se dobro i drzis, lud sigurno nisi cim si mogao napisati ovakav tekst, po meni bolje vutra nego vestacki psihosedativi, drzi se cure ako te razume, radite stvari koje vas ispunjavaju i cine sretnim, zelim ti sve najbolje i da nadjes svoj put. na zalost, pomoc ne ocekuj mnogo od drugih, zivot je onakav kakvim ga napravis
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Nakon što sam ovo pročitao, vjerujem da si potpuno normalan. S obzirom na okolnosti, sasvim je razumljivo da se zapitaš takve stvari.
Nemoj se ispričavati radi teksta, slobodno piši, a tko ne želi, ne mora čitati (nije ovo dnevnik uzgoja, pa da treba bit pregledno :p ).
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
slažem se s kolegama, samo se ti raspiši, kaži sve što ti je na duši... zbilja si tešku mladost proživljavao, drago mi je što si u svemu tome našao neku blisku osobu sa kojom se (nadam se) dobro razumiješ...

isto tako se nadam da ćeš ubrzo naći neki poslić koji će te veseliti ili barem da imaš novca za život, da ti bude lakše u životu...

p.s.

nisi lud, bez brige za to...
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Opstati u današnjem svijetu i nije lagano, a pogotovo u našoj "banana državi" nažalost pošto sam inaće optimista i nadam se da će biti bolje samo kada "nezna se" moje mišljenja je da razmisliš o iseljenju u neke druge zemlje jer te i ovako ništa neveže za ovu državu(ako je u pitanju RH) i kako je krenulo teško da će biti bolje i sve više tonemo u bezdan i samom tom situacijom povlaće se i ljudi prema "dnu dna" zapada se u depresivna i anksiozna stanja i bez "vutre" i tzv. "lijekova" od kojih bježi kao "vrag od tamjana" ništa ti dobrog donijeti neće to ti sa sigurnošću mogu reći nažalost, osjetio i na svojoj koži.
Drži se djevojke i pokušaj se okrenuti alternativnom naćinu života(nemislim tu na ishranu jer za istu su potrebni i "novci" nažalost to je tako) ali u duhovnom smisli yoga i takve stvari, znam da je teško ali pokušaj nemisliti na prošlost i živi za sadašnjost i budućnost:sun2: i neosvrći se na razna mišljenje i stereotipe jer je naše društvo još uvijek prekonzervativno da bi se zamarao s tim i živi neki svoj život.
Da sam mlađi uopće nebi razmišljao o ostanku u državi, bez obzira što imam obitelj, ošao bi van bilo gdje i probao "neki drugi život" ovdje se uvijek možeš vratiti.
Teško je biti pametan kad se nađeš u problemima i kontaš jesam li baš morao tako i nije li moglo drugačije i bolje jbg. to se zove stvarnost i ponekad okolnosti jako utjeću na stranu kojom će se krenuti i ponekad bez mogućnosti izbora život te jednostavno natjera na svašta i postavi pred tebe/nas nezamislive prepreke i situacije kojima nismo dorasli, a ako još i nemaš nikoga svoga kao podršku još je puno teže nažalost.

Drži se i neposustaj imaš djevojku/ženu koja te vjerujem razumije i držite se zajedno.Sretno.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Možda će ovo zvučati kao kliše,ali kliše i nije ništa drugo nego često ponavljana istina ,a to je: mislio da možeš ili mislio da ne možeš svakako si u pravu.

Druže,život ti je jedna velika borba,problemi su tu da se rešavaju a ne da nas koče,svako od nas je pomalo lud na svoj način.Zato,pusti hebene psihijatre.Sa takvim životnim iskustvom koje imaš ti možeš da savetuješ njih a ne oni tebe sa onim što su naučili iz knjiga.

Nisi svestan koliko si jak.

Mislim da ne bi trebalo da te opterećuje da li je sve u redu sa tobom i da na to trošiš energiju.Ne odustaj od traženja posla,čuvaj devojku i guraj dalje.A i vreme samo po sebi reši gomilu stvari a da toga nismo ni svesni...

Veliki pozdrav
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
Mnogo toga bitnog je ekipa vec rekla......

Nemoj se samo zapetljati u misli zašto baš meni,ne mogu,zbog njih jer xy,pokušaj vidjeti ljepotu svakodnevno u sitnicama,oni kojima danas mnogi težu to uopce više ne vide jer su zasljepljeni degenericnom materijom družeci sa degenericima u klubu degenerika.

Svaka krajnost je štetna,smiri malo i sa vutrom nemoj da te odnese previše,cilj je biti slobodan,ja kad sam shvatio da sam zbog cigara rob bacio sam ih a volio ko boga(nisam pušio radi mode nikada) cilj je da iskreiraš sam sebi osmjeh i zadovoljstvo,nije to lako kad te stisce hrpa toga što je u stvari namješteno jer ljudskom bicu je jako malo potrebno za duševni mir iz kojeg sve dobro i loše proizlazi....

Ti si inteligentan cim si shvatio da shvacaš,sad samo još shvati što te istinski veseli i idi prema tome tada je uspjeh zajamcen.

ima jedan citat cini mi se iz alkemicara što se cjelom knjigom provlaci i meni je drag a oprilike kaže: KADA NEŠTO ZAISTA ŽELIŠ CIJELI SVIJET/SVEMIR CE SE UROTITI SKUPA S TOBOM DA TO I POSTIGNEŠ..samo to mora biti istinski traženo....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
svida mi se ovo sto ti je Maki napisao -smiri malo s vutrom-ja bi rekao da je to kod tebe normalna reakcija na nenormalne uvjete znas ono x+y=z.sreca je u tome sto mozemo izravno utjecati na svoju buducnost samo ako to zaista zelimo.pozdrav i pisi jos mozda sutra i ja otvorim dusu.pozdrav
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Hvala svima na dobrim savjetima i namjerama bar sada znam da i nije toliko loše.Nisam ovo pisao da me netko žali ni slučajno!!!VVeć samo da mi pognete u vezi mojeg mišljenja,i na neki način i jeste.Što se tiče moje djevoke i ona je skupa samnom i prolazi isto kao i ja nešto i dobro nam je....Sve u svemu thx svima.... :hehe:
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
vidim da ti je bilo tesko...i prosa si svasta,svako je ima teskih trenutaka u zivotu..iako ih neki prebole neki ih nazalost vuku sa sobom i razbijaju glavu o proslosti,svako ce ti rec ne zamaraj se s proslosti nastavi dalje..al to je tesko zaboravit i svak ko to rece a da ni prosa kroz pakal nezna kako je tesko zaboravit proslost i prepustit se buducnosti pogotovo ode u nas jer svaki dan stizu novi problemi a jos ako mislis na to sto je bilo ubitacna kombinacija..misli pozitivno imas osobu koja te voli drz te se..vrime ce izlicit rane kad tad skupi snage i probaj se ne zamarat s proslosti sretno,drz se...
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Sretno,sretno,sretno......ništa drugo:)
Ma najgore je kad znaš da te vrlo malo dijeli od toga da sve bude ok.Gledaš ljude oko sebe,pa se pitaš...zašto mene ne ide.Kvalitetno zaposlenje bi vas riješilo dosta muka koje su oko vas....to je najbrutalnija trauma kroz koju prolaze mnogi mladi ljudi danas.Tako vjerovatno i vi.Ovo što ti se dešavalo u životu,nemoj zaboraviti,neka te to potsjeti na muke koje ste prošli i pomogne da pobjegneš od toga što dalje.....
Ovo ostalo su kolege groweri gore uglavnom rekli...a sa tim se i ja slažem.
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
Veliki respect za opstanak! Vecina nas bi pukla skroz i ko zna sta bi ostalo od njih... Ti si koliko toliko svoj zivot sredio i doveo u red, budi ponosan na sebe! Jos uz to imas dve cure koje su ti podrska :) A za ove misli i to... To je normalno kod coveka, jer ljudski mozak ne zna da cuti!!! Uvek obradjuje neke sadrzaje i mnogo je tesko da se razvije ta "umna tisina"... Ja to recimo vezbam na yogi, izmedju ostalog se i to razvija... A ti razvijas i zivljenje u trenutku i usredsredjenost na trenutak i na ono sto se trenutno radi... Tako da ako imas problema sa tim, preporucujem ti ili jogu ili nesto slicno tome, meditacija... Sve najbolje ti zelim i samo guraj napred! Srecno!
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
moje detinstvo gledajuci na tvoje nije uopste bilo lose, a osecam slicno prema ljudima, lazni moralisti koji osudjuju sve redom, pa ko da ih voli
neka ti svi tvoji uslovi daju jos vecu snagu, jer ono najbitnije si vec odradio - nasao si sebi slicnu osobu koju volis i podnosis na kraju krajeva
i svi smo mi ludi u odnosu na neke normalne ili normalni u odnosu na neke lude, ali svako zivi svoju realnost, samo sto su necije realnije od drugih u odnosu na tebe ili medjusobno
srecno i ziveo
 
05.03.2012
19
12
0
32
samo se drzi i guraj dalje..jeste tesko,ali nije nemoguce!
samo je potrebno nesto da te stimulise/motivise...razmisljaj o tome(resenjima),a ne o problemima..
svako dobro!
 

Lilly

Aktivan Član
12.08.2011
84
302
53
Wonderland
Naravno da nisi lud, to što si doživeo (i još uvek u većoj ili manjoj meri proživljavaš kroz neku vrstu traume), je samo odraz svih tih stvari što su ti se dogodile... Ali za lep život nikada nije kasno i svi mi imamo pravo od rođenja da budemo srećni i živimo baš onako kako hoćemo, jer to kao ljudska bića zaslužujemo... A naravno pod lepim životom se ne podrazumeva bogatstvo i bilo šta drugo iz materijalnog sveta, već unutrašnja sreća. To je ono što nas pokreće, i to je ono što nam omogućava da dobijemo sve drugo što želimo. Zahvalnost, ljubav i poštovanje je gorivo za sreću. Postoji hiljade i hiljade dijagnoza bolesti i koječega, ali to je samo slaba karika. Mi ako poverujemo da je nešto neizlečivo naravno da će ostati neizlečivo... Naš organizam je dizajniran da izleči sam sebe, jer da nije tako ništa nikada i ne bi bilo izlečeno. A prema tome je sve u glavi. Moj savet ti je da jednostavno više misliš o zdravlju nego o bolesti, budeš zahvalan, za početak, bar što imaš oči da ovo čitaš, osetiš iskrenu zahvalnost za neke lepe stvari koje imaš (a kada bolje razmisliš imaš ih na gomile, ma šta to bilo), i polako će sve doći na svoje mesto. Govorim ti iz iskustva, i nikada se nisam pokajala što sam odabrala put pozitivnog razmišljanja :sun2:
I zapamti, ono o čemu razmišljaš, i ono na šta se najviše fokusiraš, sa najsnažnijim osećanjima, ćeš i privući u svoj život. To radi svaki put, bez izuzetaka. Bilo da su u pitanju strahovi, traume, neuspeh...ili najdivnije želje, uspeh, sreća, radost. Ti biraš.
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Lijepo ste me ohrabrili,ali to se ne rjesava brzo.Ne privlace mene moja proslost niti je ja vise dozivljavam kao prije.Samo sam mislio da to ima nekakav efekt na dansnji zivot,posto gledam kojekokve ljude koji na kraju izvrse suicid zbog neke ljubavi ili trauma.Ja nisam takav tip,ja samo zelim da se osjecam slobodno i da se opustim kao normalan covijek ali vrag mi ne da mira pa moram zalazit u neke duboke misli i sam sebe ispitivat.Isto tako i sa kolegama skojima se druzim,oni ne vide moje probleme,oni vide samo lika koji se stalno smije i veoma je cudan.Cak sam za neke postao idol jer to ljude privlaci a meni to ide na zivce,jer sam sam ovo krenio sam cu i zavrsit,tu je moja cura koja ima intelekt ali opet me nekako ne razumije samo me shvaca.Hvala svima koji su usli u ovu temu i bacili komentar.