LED Lumatek 600 W PRO, BF - Glookies, Tropicanna banana, Dos si dos 33. LST, HST, DIY SCROG

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Eto tako. Dosao dan 1. vegetacija. Jedna je vani, jedna se nazire, ostale 4 čekaju da im neko upali svijeću. Sve mi se činilo reko ljeto, tko ce growat. Dodjes do situacije da imas 22 stupnja u prostoru, lozio, ne lozio, hladio, luftao kako god okrenes. Tako da ispade da i grijac imam upaljen. Doduse na Termostatu je i gasi se tu i tamo koliko sam skontao, medjutim takva situacija kod mene. Pa cu reko upalit. Ili smisliti novi hobi. Nema smisla. Pa ajmo redom onda.

Kod mene necete puno novoga oko boksa vidjeti. Ima tema ovdje, pa ako nekoga zanima moze pogledati.
Klikni ovdje za temu

1.JPG IMG_2317.JPG
Tablicu možete ako ste na mobitelu skrolati prema desno. Klik na sliku, povećava u originalnu veličinu.
PanelZemljaVjetarTrafoGnojivoGrijacTermostatOdvlaživačCustom scrogLuxMetar
Panel.jpg 2.JPG 3.JPG 7.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 8.JPG IMG_2265.JPG 9.JPG
Znaci. Vege ide na 25 % jačine panela odnosno 150 W. Na kraju vege 50 % odnosno 300W. Drugi tjedan cvjetanja na 75%. 450W. Dajem ruku za ovaj panel. cca 2,7g/wPrvi puta Bio Bizz. Ima smisla. Em sto se zove Bizz, em sto stvarno nisam nasao skoro nista smeca u 4 vrece.200 fi. Show program. U prvoj brzini se cuje kao avion. Doslovno. A ima tri. Zato sam morao kupiti trafo.Bestija usrana kosta skoro kao ventilator ali radi ko sisa. Nema zvuka, zujanja ili grijanja.Ima svega. Kombinirati cu svasta. Tablica neka je spremna, medjutim cemo da vidimo jel.U podrumu je box. I po ljetu je niska temp, odnosno samo 22. Panel ne grije uopce.Dok je box prazan, odnosno dok biljke popune komplet box, on se pali malo malo. Drzi temp na 27.Evo dajem sada ruku da osim ako bi imao klimu ukljucenu 0/24 nikako ne bi vise bez ovoga. Na slici Meaco 20l.Armiran je dole u ovoj vreci. Vreca dobila na cvrstoci. Mreža ide gore dole. Show program. .Ajde da vidimo sta kaze. Moram preracunavati u PAR s obzirom da radi na skali boja ali ajde.

Jesam sta zaboravio? Jesam, sad kad razmišljam. Navesti ću samo redom:

- Ph Metar
- Pumpa za kisik
- Šprica od 6 litara za zalijevanje
- Teleskopski nastavak za šlauf za FLUSH
- Potopna pumpa za FLUSH :)

:rolleyes::rolleyes:
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.282
358
Moram se upisat, inače mi pobjegne:)
Vidim, napravio si webgrow, kad ju je frajer izmislio/patentirao, zvala se "The webb" brzo je promjenio naziv, ali za veči prostor, dušu dale!
Link
Jedina razlika, potovi idu u sredinu, ne u pot!
Sretno :thumb:
 

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.467
163
Sretno Bizzzo! Nema šta, kod tebe je profi pristup i sviđa mi se što non stop radiš na efikasnosti boxa i uzgoja uopšte.
Samo bi volio napomenuti da, iako nema sumnje da će masa ići i preki 2.7g/w, nemojte radi početnika (čak ni iz zahe.ancije) odavati dojam da je to radi lampe. Nek se zna da je to isključivo radi obrazovanja, iskustva, razmišljanja unaprijed, velike pažnje i ljubavi prema biljci. Pratim sa uživanjem. :popcorn::
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
@amneziaHazeHvala. Standardni preporuceni izgled kad se samo nabacaju enteri izgleda malo suhoparno. Pa sam malo probao da vidim kako ide i funcionira. Mogu reci da su tablice zanimljive.
@DeplopHazeHvala. Lako se sastavi šank cim se ekipa skupi ovdje. Vidis da se svi boje nesto napisati, kao da ja grizem :D
@Hammer 2 +5 bombiJa si to malo zadajem i cilj :) Biti ce drugacije potpuno odnosno podosta s obzirom da sada nisu automatici
@0Marac0Znas kako kazu. Pametniji pisu a oni drugi pamte :D Nego, hvala za link. Naletio sam i ja bio davno doduse, i sad kad sam malo radio istrazivanje trzista prije nego ulozim novce nisam ih uspio naci. Pazi ovo, na osnovi racunice za 1000 komada, investicija u materijal za mrezu i placenog radnika(ako ne sjedim ja i krojim) jedna mreža ovih dimenzija kao kod mene (47x67) košta 3.36eura. I to je ako se kupuju koljena. Dvije su alternative. Medjutim, mislim da cu otvoriti novu temu pa napraviti razradu malo. Moguce i neki crowdfund? :D Vutra org Scrog :D
@serviserHvala druze. Naslagao si mi pieteta i epiteta majko moja. Sve me evo sad se ovdje stidim. Majke mi. Hvala ti ali mislim da si malo pretjerao. Bez ovog panela, na ovoj povrsini neznam s kojim drugim bi se ovako sta moglo izvesti. Medjutim da ne duljim, ja si postavio cilj. I ludjacki je + imam onaj ADHD + PTSP :D

Testiram malo ove tablice kako se ponasaju na razlicitim uredjajima. Sto telefonima sto tabletima sto laptopima sto velikim ekranima na stolnim racunalima. Istrpite me :)
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.135
4.797
188
somwhere over the rainbow
Kolega Bizzzo, neznam jesi li svjestan, ali moguce je da si oborio g/w svijetski rekord sa prošlim growom. ::listomahanje:: :clap::

Sjedim, učim, čitam od tebe, barbarosse, servisera itd...

Veselim se učiti i gledati kako ces odraditi vegetaciju i trening od pocetka , te prehranu , flip..

Molim te da budeš detaljniji oko tih stvari ako budeš imao vremena i volje, te nam preneseš malo svog znanja i growerskog entuzijazma :)
 
15.04.2016
7
8
3
Bravo za trud! Odlično si to sve skombinirao, sviđa mi se, pogotovo svjetlo. Po meni, najbolji i najisplativiji led ako ne radiš sam panel... Podrum-top mjesto!
Neka bude bez problema i da se nađe i osjeti pregršt terpena! Pratim i sretno @Bizzzo :gled::banana123::skot:::clap::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
31.05.2021
11
59
13
28
Taman sam završio sa čitanjem prošlog growa i još uvijek sam pod dojmom onih monstuma i cijelog profesionalnog pristupa. Moram se sad ovdje odma upisat u startu i zaželit sretan grow! ::listomahanje::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Palma and Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
@smak420 @amneziaHaze @leemon @xyve420 @nino_1702 @Laske12
opa cupa, beštija, himalaja, mario...Daleko je to od svjetskih rekorda. Držati cu se srzi koliko ide i napisati sta radim kao i do sada. Ako bude potrebe za dodatne detalje, slobodno pitajSoG je posao brate. A meni ovo nije posao nego hobi. I ovako ima posla oko toga svega, vidi samo sta sam do sada morao sve "automatizirati" ne bi li se smanjio broj sati koji trosim na to. Možda jedan dan kad bude legalno. SoG + Hidro.Hvala. Ima jos podosta koraka da bi se zvalo bas super high tech, medjutim trudim se. Gušt je to. A jeftinije na kraju nego stapovi za pecanje i to :DMerci! Hvala za najbolje zelje. Kako god okrenes, cak i ako sam napravis panel, tesko ovako nesto sloziti. IP67 i tako to. Malo lvl up. Imam osjecaj da ce ovaj panel raditi jedno 10-12 godina :DAko ti se bas cita, ima jos par dnevnika gdje sam tipkao i detaljnije. Hvala!

@Himalaya

Samo ti prcaj. Sta ima ovdje da je odise zapadom? Cak ni zidove pogletane nemam :p Otvorena vrata imaš, to znas :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
I tako. Ajmo ponoviti :D Danas dan 1. vegetacije računam za 2x Banane i 1x Dos Si Dos 33. 3x su ostale u jiffy-u i mislim da nece biti nista od njih. Nisu izasle vanka. Stavio sam 2x Dos Si Dos 33 i 1x Glookies na klijanje. Da imam vise Glookies bi stavio s obzirom da su dvije od dvije propale. Ja sam krivac jebiga, ne smijem ni reci sta se dogodilo pa su sjemenke otisle. Kako god, biti ce 3 starije, tri mladje i dobro. Tako to kod mene uvijek biva. Izravnat cu ih ja kasnije kontam svakako. :)

IMG_0253.JPG IMG_0254.JPG

IMG_0241.JPG IMG_0242.JPG IMG_0243.JPG IMG_0245.JPG IMG_0246.JPG IMG_0247.JPG IMG_0249.JPG IMG_0250.JPG IMG_0251.JPG IMG_0252.JPG
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Neujednacen start je normalna pojava kod vise komada. Bitno je imati rezervu.
A ove jiffy su bas simpa.
Imam osjecaj da samo dodirivanje tih malih start/spremnika cini toplo oko duše :)
I onda ju zabodes u dobru zemlju. Spricanje :D
Sretno Bizzz i bez problema.
Imam osjecaj da jedva cekas Lumateka drugi puta :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.