M.I.A. kala

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Prava gengsterica..

Prvo skinuti ovo.. jako toplo preporucam.
http://torrents.thepiratebay.org/39..._SkidVid_XviD_Cov]192Kbps.3962021.TPB.torrent

U slucaju da se svidi onda ovo

http://www.isohunt.com/download/14673114/m.i.a
http://www.isohunt.com/download/28324617/arular

miavw5.jpg
mia_l.jpg
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Napominjem da je potrebno imat dobar zvucni sistem za ovu muziku..
Tko poslusa citavu pjesmu "bamboo banger" sa dobrim basom i kaze da nevalja hmm.. meni cudno jer mi je predobro.. :gband::gothband:
 
11.10.2007
46
0
0
45
ljudi koji se loze na te "dobre baseve" u produkciji timbalanda, drea i tih
novomilenijskih črnih producenata nisu prošli neku obvezatnu lektiru
60ih, 70ih, 80ih pa i 90ih godina. mozda se varam, al stjecem dojam da likovi
koje ti "dobri basevi" odusevljavaju nisu bas nesto pretjerano raznolike mjuze u zivotu
slusali, osim hiphopa i tzv. rnb-a i to onog sto je produciran od 95-e naovamo.
taj "dobar bas" ima ono nesto sto moze okinuti neki prekidac u nama, masan je,
drma zeludac, ali svak ko je slusao georgea clintona, jamesa browna, bootsy collinsa, floyde, primus, rhcp (stari), beastie boys... (da ne idem baš u širinu, iako je upravo to potrebno;), svak ko je ovu i silnu drugu lektiru upijao, ne pise olako hvalospjeve tom "dobrom basu". danasnja produkcija je toliko kompresirana,
kao da se producira upravo za one morone s alu felgama, spojlerima i horror subovima
u svom bolidu. :kackepieksen:
ma nemam nista protiv kad na dobrom soundsystemu u klubu te stvari (pod
uvjetom da nisu dosadne, a najcesce jesu) zvuce opako. ima nesto u tome.
no zna se sto je dobar bas.
npr. queen - another one bytes the dust, rhcp - sir psycho sexy, pink floyd - money...

volim i ja drea poslusat, zna imat dobre stvari, iako cesto popaljeno od starih funk lisaca.
a sto se gđice M.I.A.-e tice, album je totalno fora, zanimljiv i svjez u odnosu na veeeliku
vecinu aktualnih crnačkih MTV kenjada. mada, daleko je to od revolucije.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Hip hop i rap nikad nisam slusao..

no zna se sto je dobar bas.
npr. queen - another one bytes the dust, rhcp - sir psycho sexy, pink floyd - money...

Nevolim jednostavno takav tip muzike.. ne sjeda mi nikako.. mogu poslusat kao i svaki drugi dernek onako pasivno.. al necu nikada svojom voljom slusat takve stvari..

Aj drago mi je da ti se svidja album.. probao sam ga sad slusat opet i vidim da na svemu sta je slabije od linije nema smisla nikakvog..

Samo da napomenem da MIA nema veze sa MTVom i komercijalom.. bar kako sam cuo od frenda..
 
11.10.2007
46
0
0
45
elephant0r je napisao(la):
Samo da napomenem da MIA nema veze sa MTVom i komercijalom.. bar kako sam cuo od frenda..

a ono, kak se zame, ne. vrti se na mtv-u, sviri/pjeva na mtv-jevim festivalima i tako to.
al muzicki odskace podosta od onog sto je u zadnje vrijeme prisutno na mtv-ju
cisto zbog toga sto se osjeca da nije radjeno s namjerom da bude hit za mase
nego se neko jako dobro zabavljao radeci to. iskreno, vec neko vrijeme si mislim
kako bi taj izlomljeni "rnb" beat i zvukovlje fantasticno mogli u nekoj underground
nemtv-jevskoj maniri udarat. najbolje od toga do sada je bila missy eliott koja ima odlicne stvari ali i skroz bezvezne.
ovo je bolje. i svakako, ako se slusa,
trebalo bi slusat na necem sto ima dinamiku, kao uostalom i svu danasnju rnb, hiphop,
elektronicku produkciju. to se slusa glasno, nije to mozzart, to je za mrdanje guze.:icon_lol: