magnezijum

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.12.2009
5
0
0
34
imam jedan problem..gajim biljku vec mesecak dana i citajuci ove silne postove na forumu, izvalio sam da joj fali mg.e sad ..kupio sam u bgu u *********** wuxal djubrivo N-3.6% MgO-12% SO3-10% itd. na poledjini litarke boce pise da se primenjuje samo u vreme plodonosenja i kada se utvrde simptomi nedostataka mga.Mlada stabla koja nisu u rodu se ne prskaju.
sta sad da radim?
hvala unapred
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
daj da vidimo slike..nista nemozemo napamet,ti si porovalio da joj treba mg mozda joj treba nesto drugo,i kolikom je stara bilja ph svjetlo sve napisi i onda cemo da vidimo sta nevalja.ok
 
13.12.2009
5
0
0
34
e ovako. posadjena je pre tacno 40 dana. zemlja je neka leva jbg.stavio stiropor i glinene kuglice.osvetljenje dve stedne philips(znam da nije dovoljno, ali ovo je probni grow :)).dodao par puta floravit za listanje ali vrlo malo.iz ormara izvadio pregradu da bi povecao prostor u visinu i to je otvoreno stalno.drzim je na 24/0. seme domace..hmm ne znam da li jos nesto treba da kazem.pre nego sto pocnete treba ti ovo, treba ti ono da napomenem da ovo nije nista ozb jer nemam kesa da kupim lampe i to..gajim je iz ljubavi, al ne bih se zalio da izbije koji hed :)
pozdrav svima iz Cacka, Srbija

evo i slike

http://img695.imageshack.us/img695/9987/spa0907.jpg
 
13.12.2009
5
0
0
34
e to je prob..sto ne mogu bas da pohvatam kako se menja zemlja.ja hocu, sad imam neke pare, i kupio sam ovo sa mg-om..previse informacija sam pokupio za kratko vreme pa mi se malo zbrkalo :D a i tu je vutra..pa jbg. ako mozes da mi kazes sta je najbolje da sad uradim?
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Bolje da si umesto tog Mg-a kupio par stedljivih. Na koliko ih zalivas? Rekao bih cesce nego sto bi trebalo... Presadi to i nemoj joj nista dodavati od djubriva i ostalog 20-tak dana i zalivaj tek kad ti se prosusi zemlja.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
mislim da ti je sa biljom sve ok ostavi se mg,poslusaj HS i presadi je u vecu posudu sa kvalitetnijom zemljom i nemoj je djubriti 15-20dana nije potrebno i ako mozes nabavi lakmus papir za ph da nebi posle imao probleme i jos ako budes mogao staviti par stednih to ce biti extra..i svi mi gajimo iz ljubavi al bilji trebaju neke stvari kako bi ona tebi dala koji hed,koliko das toliko dobijes..sretno
 
13.12.2009
5
0
0
34
jao ljudi hvala, mislio sam da nece niko nista odgovarati :D zalivam je svaki drugi treci dan sa 2 deci otprilike. ajd sad cu da vidim da prebacim biljku nekako a da ne s***** nista .uzimam jos stednih i lakmus ako nadjem negde.. hvala jos jednom
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
ili jednostavno prosetaj do brane i zahvati iz Morave!
provereno:))))))))))

nisam siguran trenutno kakva je situacija,zbog ovih poplava i topljenja snega,ali za u buduce da znas!!!
isto tako iskoristi kisnicu,ovih dana se ocekuju padavine!

i za opremu obidji ATRIJUm;AGRO-APOTEKU;na snizenju su ti sijalice u TEMPU,MERKATORU...ne zaleci nego prvo obidji !
inace,biljcica lepo izgleda..pozdrav i sretno!!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Samo ne zaboravi kontrolirati PH kišnica i ostalih oborina,zna se pomaknuti pošteno.